Hoşgeldiniz!

kümes hayvanları

Gelincik 01:28
Gelincik 107.104 izlenme - 8 yıl önce Gelincik
hint horozları 01:09
hint horozları 105.691 izlenme - 11 yıl önce hint horozları
Korkudan Konuşmayı Söken Horoz 00:30
Korkudan Konuşmayı Söken Horoz 1.039 izlenme - 6 ay önce Küçük yaşta alınıp beslenen ve bakılan muhabbet kuşlarının konuştuğuna şahit olmuşsunuzdur ama şimdi ekranlarınıza getireceğimiz görüntüde konuşan ve anne diye bağıran hayvan bir horoz.
İlk Kez Kar Gören Tavuklar 02:42
İlk Kez Kar Gören Tavuklar 12.915 izlenme - 7 yıl önce Uzun zamandır kapalı oldukları yerden çıkarılan tavuklar dışarıda kar ile karşılaşıyor, bakalım tepkileri nasıl oluyor.
Horoz 01:00
Horoz 11.264 izlenme - 9 yıl önce Horoz
Penguen Gibi Yürüyen Tavuk 01:41
Penguen Gibi Yürüyen Tavuk 6.110 izlenme - 6 yıl önce Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde Yunus Hasırcı isimli vatandaşın evinde beslediği tavuk penguen gibi yürümeye başlayınca ilgi odağı oldu. 10 civciv birlikte büyürken, içlerinden biri ağustos ayından bu yana penguen gibi yürümeye başladı. Tavuğun farklı yürüdüğünü görünce şaşırdığını söyleyen Yunus Hasırcı, "Evimde tavuk yetiştirerek hem etinden hem de yumurtasından yararlanıyorum. Mayıs ayında tavuklarımdan biri gurk oldu. Tavuğun altına on yumurta bıraktım. 21 gün sonra civcivler çıktı. İçlerinden biri geçen ağustos ayından bu yana penguen gibi yürümeye başladı. Yiyeceklerini normal yemekte ancak yürümesi penguen gibi hayret ettim" dedi. Penguen yürüyüşlü tavuk görenlerin ilgisini çekmeye başladı. Tavuğu kesmeyi düşünmediğini belirten Yunus Hasırcı, "Yaşadığı kadar yaşasın" diye konuştu.
Cinsiyet Değiştirip Horoz Olan Tavuk 01:24
Cinsiyet Değiştirip Horoz Olan Tavuk 2.980 izlenme - 4 yıl önce Olacak iş değil ama bu da oldu. Aniden yumurtlamayı kesen tavuk, kendi kendine cinsiyet değiştirip horoz oldu. Tavuğun horoza dönüşmesi sahiplerini şoke etti. Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Hatice Çığır'ın tavuğu bir ay önce yumurtlamayı kesti. Ardından her sabah ötmeye başlayan tavuğun ibiği uzadı, küpeleri büyüdü. Tavuk şimdi tam bir horoza dönüştü. İnanması çok zor ama gerçek. Yıllardır tavuk üreten Mustafa ve Hatice Çığır çifti, bir süre önce gördükleri manzara karşısında adeta şaşkına döndü. Çünkü; 1 yıldır yumurta veren tavukları, bundan 1 ay önce yumurtlamayı aniden kesti. HER SABAH ÖTÜYOR Çığır çifti, tavuklarının hasta olup olmadığını araştırırken, günbe gün ondaki değişimi görünce neredeyse küçük dillerini yutacaktı. Tavuğun ibiği uzuyor, küpeleri büyüyor, üstelik kümesteki diğer tavuklara saldırmaya başlıyordu. Ancak ilginç tavuk bununla da kalmayıp, her sabah horoz gibi ötmeye başladı. Tavuğun her geçen gün biraz daha horoza dönüşmesi yaşlı çifti, tam anlamıyla şok etti. KOMŞULAR: UĞURSUZLUK! Çığır çifti, 'Tavuğumuz her gün düzenli olarak yumurtlarken, birden yumurtlamadan kesildi. Sonra da horoz olup çıktı. Şimdi diğer horozla birlikte her sabah ötmeye başladı. Bugüne kadar ne böyle bir şey duyduk ne de gördük' diyerek ne yapacaklarını şaşırdıklarını ifade ediyor. Komşularının tavuğunun birdenbire cinsiyet değiştirmesi, köy sakinlerini de şaşkına çevirdi. Horoz tavuğun görüntüsünü merak edenler, Çiğır çiftinin evine akın ediyor. Bazı komşular 'Onu evinizde barındırmayın, uğursuzluk getirir' derken, kimileri de 'Atıverin gitsin' diyerek, dönme tavuklarını kesmeye kıyamayan çifte öneri sunmayı da ihmal etmiyor.
Bagdadı 00:21
Bagdadı 4.050 izlenme - 9 yıl önce gaziantep nizip hasan ATAOGLU nun kuşları
Üşümesinler Diye Tavuklarına Süveter Ören Kadın 01:15
Üşümesinler Diye Tavuklarına Süveter Ören Kadın 3.254 izlenme - 6 yıl önce Kış yaklaştığı için giysilerimizi kalınlaştırıyor, kazaklarımızı raflardan indiriyoruz. Ancak yedi milyar nüfusu olan şu dünyada özellikle bir kişi bundan fazlasını yapıyor: İngiliz Nicola Congdon. 25 yaşındaki bu genç kadın tavuklar için süveter örüyor. 60 kadar tavuğu var. Bunların yarısı daha önce tavuk çiftliklerinde yaşamış tavuklar. Özellikle bunlar kışları çok üşüyormuş. Nicola ve annesi çevrelerindeki tavuk çiftliklerinden de süveter siparişleri almaya başlamışlar; yani işleri büyütmüşler. İşleri büyütmüşler derken bunu ticari olarak yapmıyorlarmış; kazandıkları para Güney Afrika'ya bir AIDS yetimhanesine gidiyormuş. Şimdi tekrarlayalım: Bir kadın tavukları üşümesin diye süveter örüyor, çevresindeki tavuk yetiştiricileri de ona aynı sebepten ötürü sipariş veriyorlar, bu kadın kazandığı parayı AIDS yüzünden yetim kalanlara bağışlıyor. Buradaki iyiliğin seviyesi bizi aştı... Aşağıda süveterli tavukların fotoğraflarını görebilirsiniz.
Aynadaki Görüntüsüyle Kavga Eden Horoz 00:12
Aynadaki Görüntüsüyle Kavga Eden Horoz 542 izlenme - 1 yıl önce Artvin’in Borçka ilçesinde aynada ilk kez kendini gören bir horoz aynada gördüğünün kendisi olduğundan habersiz adeta ayna ile kavgaya tutuşmuş.
Tavuğun Midesi Nerede? - Otopsi Yapıyorum 08:07
Tavuğun Midesi Nerede? - Otopsi Yapıyorum 1.019 izlenme - 1 yıl önce Tavuk otopsisi yapan adli tıp veterinerinden bir tavuğun anatomisi.
Horoza Kafa Tutan Civciv 00:17
Horoza Kafa Tutan Civciv 232 izlenme - 7 ay önce Ailenin reisi horoz civcivlerden biri ile karşı karşıya gelmiş. Civciv horoza kafa tutmaya başlamış ve en sonunda horozu kaçırmayı başarmış.
Korkunca Anne Diyen Horoz 01:46
Korkunca Anne Diyen Horoz 1.092 izlenme - 2 yıl önce Sivas’ın Suşehri ilçesinde korktuğu anlarda anne diye bağıran horoz sosyal medyanın en çok konuşulanlarından olmuş.
Bayılana Kadar Öten Denizli Horozu 00:39
Bayılana Kadar Öten Denizli Horozu 404 izlenme - 9 ay önce Denizli'nin tescilli horozu, öterken nefesini yetiştiremeyince düşüp bayıldı. Denizli horozunun bayılana kadar öttüğü görüntüler, sosyal medyada büyük beğeni topladı.
Sandalyeye Fütursuzca Yumurtlayan Tavuk 01:08
Sandalyeye Fütursuzca Yumurtlayan Tavuk 824 izlenme - 2 yıl önce Evinin bahçesinde tavuk besleyen kadın tavuklardan birinin eksik olduğunu fark edince onu bir sandalye üzerinde bulmuş. Tavuğun yeri rahat olmalı ki o sandalyeye bir de yumurta bırakmış.
Su Vanasına Kafayı Takan Tavuklar 00:15
Su Vanasına Kafayı Takan Tavuklar 200 izlenme - 6 ay önce Bir tavuk çiftliğindeki görevli tavukların bir su vanasının başından ayrılmadığını görünce bu anları kayda almış. Tavuklar büyük ihtimalle vanayı horoza benzetmiş.
Tavuk Uyutma Tekniği 00:30
Tavuk Uyutma Tekniği 90 izlenme - 3 ay önce Bir tavuk çiftliğinde ilginç bir yöntem ile tavuğu uyutan adam ilginç bir gösteriye imza atmış. Tavuğun kafasını kanadının altına sıkıştırmış ve sallamış tavuk saniyeler içinde uyumuş.
Yumurtasını Vermek İstemeyen Kızgın Tavuk 00:51
Yumurtasını Vermek İstemeyen Kızgın Tavuk 76 izlenme - 4 ay önce Bahçesinde beslediği tavuklardan birinin altından yumurtasını almak isteyen kadın, tavuğun kızgınlığı yüzünden zor anlar yaşamış.
Kendini Ördek Sanan Tavuk 00:14
Kendini Ördek Sanan Tavuk 103 izlenme - 6 ay önce Küçüklüğünden beri ördeklerle aynı kümeste yaşayan tavuk, belli bir süre sonra ördek gibi hareket edip ördek gibi yürümeye başlamış.
Öterken Bayılan Denizli Horozu 00:22
Öterken Bayılan Denizli Horozu 148 izlenme - 7 ay önce Denizli’nin tescillenmiş horozu, öterken nefesini yetiştiremeyince düşüp bayılması Görenler enerjisine şaşırıyor, Bu horoz öttüğünde durmak nedir bilmiyor haberleri ile Japon basınında yer aldı.
İlginç Şekilde Öten Horoz 01:15
İlginç Şekilde Öten Horoz 56 izlenme - 3 ay önce Evinin bahçesinde kümes hayvanları besleyen adam horozlarından birinin çok farklı şekilde öttüğünü fark etmiş. Horoz karizmasına yakışmayacak şekilde ötüyor.
22:00
"Her şey Oyun Değil" Tüm Doğallığı İle Baharın Güzelliği (Sürpriz Son İçerir) 762 izlenme - 4 yıl önce Youtube'un kanal ve video çöplüğünde, kanal sahiplerinin para para, izlenme abone dediği şu günlerde güzel insanları iyi bir çatıda toplamayı hedefledim. Ölürsek en azından arkamızda iz bırakalım. Bir izde Alkışlarlayaşıyorum.com da olmasını isterim. İlk baharın gelişiyle oluşan görsel şöleni sizlerle paylaşmak istedim. Yeşilin daha yeşil, mavinin daha mavi olduğu muazzam güzellikle birlikte hayvan dostlarımla harmanlayarak güzel ve doğal bir video olmasına ve bu ortamı sesimle bozmamaya fazlasıyla özen gösterdim. Sürpriz son olarak bahsettiğim kısımda ise tuvuklarımdan birinin yumurtlama anına şahitlik ediyoruz. Alışılmışın dışında bir doğal bu anıda görmeniz mümkün. Yapıcı ve geliştirice desteğinizi mutlaka beklerim :) Siz saygıdeğer Alkışlarlayaşıyorum üyerleride kanalımıza gelerek mevcut ve gelecek olan videoları takip edebilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCe7vV_3iTEPNOPg7p2Xf5rA Saygılar...
Soğuk Havayı Görünce Dışarıya Çıkmaktan Vazgeçen Tavuklar 00:44
Soğuk Havayı Görünce Dışarıya Çıkmaktan Vazgeçen Tavuklar 57 izlenme - 7 ay önce ABD'de yılın ilk karının ardından kümesten dışarıya salınan tavuklar, kısa bir süre dışarda karın tadını çıkardı. Soğuğu hisseden tavuklar telaşla içeri kaçtı.
Dev Horoz Görenleri Şaşırtıyor 01:15
Dev Horoz Görenleri Şaşırtıyor 454 izlenme - 5 yıl önce Kosova'da 'Çapkın' isimli devasa büyüklükteki horoz uluslararası medyanın gündemine düştü. Kosovalı Fitim Sejfijaj'ın 'Çapkın' isimli horozu, İngiltere "Daily Mail" gazetesine göre, görenleri hayret ve şaşkınlık içerisinde bırakıyor. Devasa yapısı, tüyleri ve yürüme tarzıyla ilgi çeken horoz, son günlerde en çok konuşulan haberlerden biri haline dönüştü. Daily Mail Gazetesi horozla ilgili haberinde 'Büyük horoz kümesinden zorla çıkabiliyor. Büyük kanatları ve tüyleriyle horozdan ziyade dinozora benziyor' diye yazdı.
Bu Horoz Civcivlere Hem Annelik Hem Babalık Yapıyor 01:03
Bu Horoz Civcivlere Hem Annelik Hem Babalık Yapıyor 23 izlenme - 4 ay önce Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, kümeste tavuğun terk edip bakmadığı civcivlere kümesin horozu sahip çıktı. Horoz, civcivlere hem annelik hem de babalık yapıyor.
Kendi Yansımasına Atarlanan Horoz 00:56
Kendi Yansımasına Atarlanan Horoz 67 izlenme - 2 yıl önce Gerektiğinde oldukça asabileşen horozlardan biri motosikletteki yansımasına sinirlenmiş ve kendi kendine sarmış.
Kayra Hayvanat Bahçesi 01:04
Kayra Hayvanat Bahçesi 645 izlenme - 9 yıl önce kayra cınar ördeklere yem veriyor
Tavukları Üşümesin Diye Kazak Ördü 01:56
Tavukları Üşümesin Diye Kazak Ördü 34 izlenme - 9 ay önce Tavukları üşümesin diye kazak ördü Asiye Akçam, yumurta fiyatlarındaki artış ve havaların soğuk olması nedeniyle tavuklarının kıymetlendiğini söyledi Kahramanmaraş'ta bir kadın, soğuk havada üşümesin diye tavuklarına kazak ördü.
Özgürlüğüne Kavuşan Kümes Hayvanlarının Heyecanı 00:17
Özgürlüğüne Kavuşan Kümes Hayvanlarının Heyecanı 18 izlenme - 2 yıl önce Evlerinin bahçesinde kümes hayvanları besleyen çift kümesin kapıları açtıklarında tavuk ve ördeklerde ki özgürlük sevincini kameraya almış.