Hoşgeldiniz!

lemur

Yemek Yiyen Lemur 00:06
Yemek Yiyen Lemur 79.864 izlenme - 4 yıl önce Yemek Yiyen Lemur Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Sırtını Kaşıtmaya Bayılan Lemur  00:58
Sırtını Kaşıtmaya Bayılan Lemur 8.537 izlenme - 2 yıl önce Vay böyle hayvan yoktur,resmen istediğini dile getiriyo ama çok rahat lemurmuş bu hayvan birazda uyuz saılır. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Lemurların Sevgisine Maruz Kalan BBC Muhabiri 00:48
Lemurların Sevgisine Maruz Kalan BBC Muhabiri 104 izlenme - 1 hafta önce BBC muhabiri Alex Dunlop, röportaj yapmak için gittiği hayvanat bahçesinde lemurların yoğun ilgisiyle karşılaşmış efendim.
Yemek Yerken Utanan Sevimli Lemur 03:00
Yemek Yerken Utanan Sevimli Lemur 4.434 izlenme - 3 yıl önce Sahibinin uzattiğı yemeği yerken, utangaçlıktan eğilip bükülen lemur cinsi loris'in görüntüleri çok ilginç. Lemur : Makigiller (Lemuridae), makimsiler (Lemuriformes) grubunun en çok tanılan maymun familyası. Tüm makimsiler gibi sadece Madagaskar'da bulunurlar. Eskiden bu familya'ya koyulan kedi makisigiller ve oyuncu makigiller artık ayrı familyalara ayrılmaktalar. Böylece makigiller familyası artık 20 yaşayan ve 2 soyu tükenmiş türden oluşur. Özelikleri: Familyanın yaşayan türleri 24 – 57 cm uzunluğa (kuyruk 32 – 65 cm) ve 0,7 - 4 Kg ağırlığa ulaşırlar. Soyu tükenen Pachylemur cinsi daha da büyüktü. Postları yumuşak, yünlü, çoğu gri, kahverengi ve siyahımsı varyasyonlarda olur. Vücut zayıf, bacaklar incedir. Arka bacakları ön bacaklarından uzundur. Tüm nemli burunlu maymunlarda olduğu gibi ikinci ayak parmağı tırnaksız, temizlik parmağı olarak evrimselleşmiştir. Diğer parmaklarının hepsinde tırnakları olur.
Büyük Bir Zevkle Sırtını Kaşıtan Lemur 01:14
Büyük Bir Zevkle Sırtını Kaşıtan Lemur 1.552 izlenme - 2 yıl önce Ne olur biraz daha kaşıyın diyen lemur. Sırtının kaşınmasından büyük bir zevk alan lemur kaşımayı bırakan çocuklardan ısrarla biraz daha yapmalarını istiyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Zaboo Mafoo (Jenerik) 01:01
Zaboo Mafoo (Jenerik) 1.746 izlenme - 2 yıl önce Bilmiyorum kaç kişi hatırlayacak bu programı ama 90ların sonu 2000lerin başında Stv de yayınlanan Martin ve Chris Kratt adlı ikiz kardeşlerin ve bir lemurun sunduğu eğlenceli , eğitici bir programdı kendisi. Her programda lemur gelir; geçen zıplarken şu tavşanla ,kaplanla karşılaştım gibisinden hikayeye girer ve anlatmaya başlardı . Maceracı ikiz kardeşler de bu hayvanlarla korkusuz bir şekilde sarmaş dolaş olup onlar hakkında birsürü bilgiler verirlerdi bize. İzlenesi ,özlenesi bir programdır.
Pilav Düşkünü Lemur 02:36
Pilav Düşkünü Lemur 1.813 izlenme - 5 yıl önce Bu şirin lemur, pilavı pek sevdi. Yemeye doyamıyor!
Gıdıklanmayı Seven Lemur 00:56
Gıdıklanmayı Seven Lemur 1.051 izlenme - 3 yıl önce Bu sevimli lemur kollarını havaya kaldırıp gıdıklanmak istiyor. Sahibi de kırmıyor bir güzel gıdıklıyor. Zaten tipinde de gayet memnun olduğu anlaşılıyor. İzliyoruz efenim...
Yeni Doğan Lemurun Sevimli Görüntüleri 00:59
Yeni Doğan Lemurun Sevimli Görüntüleri 98 izlenme - 3 ay önce Kuzey Carolina’daki Duke Lemur Center’da dünyaya gelen Agatha adındaki sevimli lemurun kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz efendim.
Muhteşem Lemur 00:27
Muhteşem Lemur 966 izlenme - 5 yıl önce Evinizde bundan olsa fena mı olurdu? Bu şirin lemur yemeğinin tadını çıkarıyor!
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 58:59
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 1.092 izlenme - 2 yıl önce Almanya'daki Messel Oyuğunda yıllar evvel, hiç bozulmamış bir fosil bulunuyor. Fosilin değeriyse, bu konuda uzman Norveçli bir bilimadamının, bu 47 milyon yıllık bozulmamış fosile ulaşmasıyla ortaya çıkıyor. Ardından fosil üzerinde bilimsel çalışmalar başlıyor. Bilimadamına göre bu fosil, insanların en eski atalarına ışık tutabilir. Gerçekten de fosil üzerinde, insanın fiziksel yapısıyla ortak özellikler olduğu saptanıyor. Ayrıca fosilin, Darwin'in de işaret ettiği insan evrimindeki kayıp halka olabileceği söyleniyor. Belgeselin adı; Uncovering Our Earliest Ancestor: The Link. İyi seyirler.
Sevimli Lemur Pirinç Yiyor 01:30
Sevimli Lemur Pirinç Yiyor 613 izlenme - 4 yıl önce Bu Hayvan Çok Tatlı.o Gözleri Onu O Kadar Masum ve Hassas Gösteriyor Ki Evde Besliyesiniz Geliyor.
Lemur Çetesinin Ördeğe Saldırması 00:52
Lemur Çetesinin Ördeğe Saldırması 147 izlenme - 7 ay önce Bir hayvanat bahçesinde Madagaskar maymunu olarak da bilinen bir grup Lemur, ördek ve yavrusuna böyle saldırmış.
Dünyanın En Küçük ve Sevimli 6 Hayvanı 02:34
Dünyanın En Küçük ve Sevimli 6 Hayvanı 832 izlenme - 2 yıl önce Bugün sizlere dünyanın en küçük 6 hayvanını göstereceğim.iyi seyirler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv Pygmy Marmoset "Pygmy Marmoset" veya bilinen adıyla parmak maymunlar dünyanın er küçük maymun türü olarak biliniyor. Bu sevimli maymunun boyu toplam 15 santim.Kuyruğu ile ölçüldüğünde 30 santim civarında geliyor. Erkekler sadece 140 gram, dişiler ise 120 gram geliyor. Brezilya, güneydoğu Kolombiya, Ekvador, Peru, ve Kuzey Bolivya yağmur ormanlarında yaşayan bu minik maymunlara bölge halkı cüce maymun diyor. Toplam 15 yıl civarında ömrü olan bu minik mayminlar bir insanın parmağına dolanıp öylece kalıyor.Hatta bu yüzden bir maymundan çok maskotu andırıyor. Madame Berthe's Mouse Lemur Dünyanın en küçük canlılarından biriyse Fare Lemur.Madagascar “da yaşıyor. Uzunluğu 92mm ağırlığı ise sadece 30gram. Pygmy Rabbit Pygmy rabbit yani pigme tavşan dünyanın en küçük tavşanı olma ünvanını elinde tutuyor. Amerikanın kuzeyinde bulunan bu hayvanın ağırlığı yalnız 400gram. Uzunluğu ise 24 ila 29cm arası değişebiliyor. Daha çok yavşan denilen çalılarla beslenir. Paedocypris Türkçesi sazansılar olarak bilinen dünyanın en küçük balığıdır. Farklı iklimlere ayak uydurmuş bir çok türleri vardır. Sadece 8mm büyüklüğe ulaşır. Gold Frog Türkçesi altın kurbağa olan bu canlı brezilyanın güneyinde yaşar. Yetişkin bir altın kurbağanın uzunlu sadece 9.8mm “ye kadar büyür. 1996 yılında keşfedilmiş. Henüz bir isim verilmemiş ama bilimsel adı Eleutherodactylus “muş. Cüce Hamster Dünyanın yaşayan en küçük canlıları arasına giren bu hamster “ın boyu yalnız 8cm”dir. Duyma ve koku alma duyuları çok gelişmiştir. Gözleri parlak ve tam yuvarlaktır, ayakları tutmaya ve kavramaya uygundur bu yüzden hamsterlar iyi birer tırmanıcıdırlar.
Soyu Tükenmekte Olan Sevimli Lemurlar Çoğaldı 04:45
Soyu Tükenmekte Olan Sevimli Lemurlar Çoğaldı 78 izlenme - 12 ay önce Dünyada soyu tükenmekte olan hayvanlar listesinde yer alan sevimli lemurlar, kısa sürede benimsedikleri İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda hızla çoğalmaya başladı. 6 üyeli küçük grubun İzmir’de 8 yavrusu birden olunca ailedeki lemur sayısı 14’e çıktı.
Lemurların Meditasyon Zamanı 01:11
Lemurların Meditasyon Zamanı 232 izlenme - 4 yıl önce Lemurların Meditasyon Zamanı
Lemurun Çocuklara Sırtını Kaşıtması 01:14
Lemurun Çocuklara Sırtını Kaşıtması 70 izlenme - 11 ay önce Sırtı kaşınan ve iki küçük çocuktan yardım isteyen lemur, kendisine gösterilen ilgiden bir hayli memnun kaldı.
Bebek Geyiği Yıkayan Lemur 00:43
Bebek Geyiği Yıkayan Lemur 271 izlenme - 5 yıl önce Bu arkadaşlık gösterisi gözlerinizi yaşartabilir. Bir lemur bu bebek geyiğin banyoya ihtiyacı olduğuna karar vermiş gibi görünüyor.
Evde Beslemelik Hayvan: Lemur 00:45
Evde Beslemelik Hayvan: Lemur 273 izlenme - 3 yıl önce Lemur : Madagaskarla özdeşleşmiş bu hayvancıklar bambu filizleriyle beslenirler. siyah renklileri su içerken beyaz renklileri meyvelerle yetinip su içmezler.Karşınızda deniz yosunu kemiren lemurun sevimli halleri...
Geeq & Leke Lemur-Gül Yosma 03:16
Geeq & Leke Lemur-Gül Yosma 670 izlenme - 9 yıl önce geeq & leke lemur-gül yosma
Geeq & Leke Lemur Ft Kaplan - Hasbam 02:54
Geeq & Leke Lemur Ft Kaplan - Hasbam 452 izlenme - 8 yıl önce geeq & leke lemur ikilisinin ''zaman aksın''adlı albümlerınden kaplan'la olan ft'i..
Şirin Lemurların Çantadaki Aşkı 02:09
Şirin Lemurların Çantadaki Aşkı 120 izlenme - 4 yıl önce loris isimli bu şirin lemur kendisine bir sevgili edinmiş çantaya girmişler ve bakın neler yapıyorlar...
Geeq & Leke Lemur-Hayat Masalı 02:37
Geeq & Leke Lemur-Hayat Masalı 343 izlenme - 9 yıl önce geeq & leke lemur-hayat masalı 2009
Geeq & Leke Lemur - Kendimden Kaçtım 03:25
Geeq & Leke Lemur - Kendimden Kaçtım 254 izlenme - 8 yıl önce 2010
Geeq & Leke Lemur-Bize Dönün 03:25
Geeq & Leke Lemur-Bize Dönün 286 izlenme - 9 yıl önce 2009
 Nesli tükenen lemurlara özel bakım 03:16
Nesli tükenen lemurlara özel bakım 113 izlenme - 4 yıl önce Bursa Hayvanat Bahçesi görevlileri, nesli tükenmekte olan lemurların varlığını korumak ve yeni yavrular elde etmek için erkek partner bekliyor. Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin yaptığı araştırma, ''Madagascar'' adlı animasyon filmiyle ünlenen lemurların yeryüzünde nesli en çok tehdit altında olan memeliler olduğunu gösterdi. Nesli tükenmekte olan 103 lemur türünün büyük bölümünün Madagaskar'da yaşadığı ifade edilirken, Bursa Zoo Park'ın sevimli kırmızı lemurları ise kendileri için hazırlanan özel kafeslerinde üremek için erkek lemurların gelmesini bekliyor. Bursa Zoopark'ta 2'si nesli tükenmekte olan kırmızı lemurdan olmak üzere toplam 7 lemur bulunuyor.Nesli tükenmekte olan lemurların üzerine titrediklerini belirten Bursa Zoo Park görevlilerinden Sıla Smiht, "Valencio Bioparc Hayvanat Bahçesi tarafından gönderilen kırmızı yakalı iki lemur adaptasyon sürecini tamamladılar. Erkek lemurların gelmesiyle beraber üremelerini sağlamaya çalışacağız. Bakıcıları daha önceki beslenme programına uygun yiyeceklerle lemurların üzerine titriyor" dedi. Bursa Hayvanat Bahçesi'nin nesli tükenmek üzere olan hayvanların üzerine titrediğini belirten Smiht, "Anavatanları olan Afrika'daki Madagaskar adası, lemurların birçok endemik türüne ev sahipliği yapıyor. 100'e yakın lemur türü olduğu biliniyor. Bu lemur türleri içinde en iri olanı kırmızı yakalı lemurlar. Tropikal ormanlardaki doğal yaşama alanlarının yok edilmesi ve yabani hayvan eti tüketimindeki artışla birlikte bunların da nesilleri tükeniyor. Hayvan kaçakçılığı da nesillerin tükenmesine sebep oluyor. Çünkü bu hayvanları oradan alıp satanlar var" diyerek, yetkililerin nesli tükenen hayvanlar konusunda daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.
 Bursa’da nesli tükenmek üzere olan lemurların yavru sevinci 01:57
Bursa’da nesli tükenmek üzere olan lemurların yavru sevinci 153 izlenme - 4 yıl önce Nesli tükenmek üzere olan Bursa Hayvanat Bahçesi'ndeki sevimli lemurların bir yavrusu dünyaya geldi. "Boncuk" adı verilen ve 3 aylık olan küçük lemur, ilk kez basının karşısına çıktı. Bakıcılarının üzerine titrediği sevimli lemur, kibar kibar hurma yerken görüntülendi. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği üyesi Bursa Hayvanat Bahçesi'nde geçen sene Hollanda'daki Amersfoort Hayvanat Bahçesi'nden bağışlanan lemurlardan birinin doğum yapması herkesi sevince boğdu. Nesli tükenmek üzere olan minik lemura, ‘Boncuk’ adı verildi. Annesi ve bakıcılarının üzerine titrediği minik Boncuk’un hayata tutunması için adeta seferberlik başlatıldı. Özel beslenme programı tatbik edilen Boncuk’un sağlığı ve iştahının yerinde olması herkesi sevindirdi. Günden güne büyüyen Boncuk 3 aylık oldu. İlk kez kameraların karşısına çıkan lemur, şaşkın bakışlarla yaşananları izledi. Annesinin peşinden ayrılmayan Boncuk, kendisine ikram edilen hurmanın kadına baktı. Bakıcılarının elleriyle beslediği küçük lemur, anne ve babasıyla özel kafeste tutuluyor. Gelişmesini tamamlamasının ardından Boncuk hemen yan kafeste bulunun grubun diğer üyeleriyle tanışacak. Veteriner Hekim Hatice Karakuzulu, geçen yıl eylül ayında Hollanda’dan gönderilen 7’si halka kuyruklu, 2’si kırmızı yakalı toplam 9 lemurdan birinin doğum yapmasının sevinci içinde olduklarını ifade ederek, “Grup tamamen yavruyu sahiplenmiş durumda . Annesi ona çok iyi bakıyor. Onu da mutlu bir şekilde büyüterek grubun asıl üyelerinden biri yapacağız. Sevimli isimler veriyoruz. Bu kadar kalabalıkta hayvanları isimlendirmek çok zor oluyor. Ama şu an küçük olduğu için ona Boncuk diyoruz” dedi.
İlk Defa Lolipopla Tanışan Lemurlar Şekere Doyamadı 00:21
İlk Defa Lolipopla Tanışan Lemurlar Şekere Doyamadı 88 izlenme - 3 yıl önce ABD'de Mort ve Steward isimli iki lemur ilk kez lolipop yerken görüntülendi.
Nesli Tükenmek Üzere Olan Lemurların 3 Yavrusu Oldu 04:00
Nesli Tükenmek Üzere Olan Lemurların 3 Yavrusu Oldu 95 izlenme - 4 yıl önce Nesli tükenmek üzere olan Bursa Zoopark’taki sevimli lemurların biri ikiz, 3 ayrı yavrusu dünyaya geldi. Nesli tükenmek üzere olan Bursa Zoopark’taki sevimli lemurların biri ikiz, 3 ayrı yavrusu dünyaya geldi. Bakıcılarının elleriyle beslediği emzirme dönemindeki annelere, özel bir beslenme programı uygulanırken, sevimli ikiz lemurlara fındık ve fıstık, diğerine ise üzüm adı verildi.Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği üyesi Bursa Hayvanat Bahçesi'ne geçen sene Hollanda'daki Amersfoort Hayvanat Bahçesi'nden bağışlanan lemurlardan birinin ikiz diğerinin ise tek yavru dünyaya getirmesi herkesi sevince boğdu. Annesinin sırtından hiç inmeyen yavrular, hem bakıcılarının hem de kolonilerinin gözdesi oldu. Bakıcılar, sütten kesilmemesi gereken anne lemurlar için seferberlik başlattı. MEYVE KOKTEYLİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR En çok muzu seven lemurların diğer vitaminlerden de tüketmeleri için özenle hazırlanan tabaklarına, türlü türlü meyveler ilave edildi. Özel bir beslenme programı uygulanan çiçeği burnundaki iki annenin iştahının yerinde olması herkesi sevindirdi. Bakıcılarının, üzerlerine titrediği sevimli anne lemurları elleriyle beslemeleri dikkatlerden kaçmadı. Bir yavrusunu sırtına diğerini de koynuna alarak ikiz büyüten anne lemurun, tek yavrusunu taşıyan anneye göre halinden şikayetçi olmaması ve koloninin yavruları benimsemesi herkesi mutlu etti. Annelerini kıskandırmamak için kimsenin dokunmadığı yavru lemurların cinsiyeti ise henüz bilinmiyor. 5 ay daha annelerinin sırtında son derece güvenli bir hayat sürecek olan yavru lemurlar, kendi ayakları üzerinde durmaya başladığında da cinsiyetleri belli olacak. Bursa Zoo Park’ta 7’si halka kuyruklu, 2’si kırmızı yakalı toplam 9 lemurdan biri 6 ay önce de bir doğum yapmış, bu yavruya da 'boncuk' adı verilmişti. “HERKES ONLARIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYOR” Bursa Zoopark Müdürü Nermin Sığırcı, Nisan ayı ortalarında dünyaya gelen 3 lemurun sevincini yaşadıklarını ifade ederek, “Yavrularımız, hayvanat bahçemizin yeni misafirleri oldu. Lemur kolonisini, geçen sene Hollanda’nın Amersfoort Hayvanat Bahçesi'nden getirdik. Şu anda sayıları 13’e ulaştı. Doğduklarından beri bakıcılarımız onların üzerine titriyor. Teknik personelimiz, mutlulukları için çalışıyor. Burada onlar için doğal bir ortam oluşturduk. Lemurlar ağaçta yaşamayı çok seviyor. Hem kapalı alanları hem de bahçeleri var. Mayıs ayı içinde oldu iki lemurumuz doğum yaptı. Biri ikiz diğeri tek yavru dünyaya getirdi” dedi. “ANNELERİ ŞUANDA YAVRULARINI SIRTINDA TAŞIYOR” Yavrularını emzirmek zorunda olan anne lemurları özel enerji içerikli besinlerle beslediklerini kaydeden Müdür Sığırcı, “Anneleri yavrularını sırtında taşıyor. 5-6 ay boyunca yavrusunu bu şekilde büyütecekler. Sosyal hayvanlar. Birbirleriyle de çok ilgililer. Yavruları da koruyorlar, şuanda bir problem yok. Koloni de bizler de çok mutluyuz” diye konuştu.
lemur sevgisi ve dostluğu 00:32
lemur sevgisi ve dostluğu 103 izlenme - 5 yıl önce lemur sevgisi ve dostluğu