Hoşgeldiniz!

lemur

Sırtını Kaşıtmaya Bayılan Lemur  00:58
Sırtını Kaşıtmaya Bayılan Lemur 8.954 izlenme - 7 yıl önce Vay böyle hayvan yoktur,resmen istediğini dile getiriyo ama çok rahat lemurmuş bu hayvan birazda uyuz saılır. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Kolugo Hayvanı - Malezya Uçar Makisi 01:16
Kolugo Hayvanı - Malezya Uçar Makisi 4.685 izlenme - 3 yıl önce Efendim tipi çok sevimli olmasına rağmen çıkardığı ses ve insana hücum etme gibi hareketlerinden dolayı ilk defa izleyen herkesi bi tırsma kaplıyor. Kendisinin ingilizce adı (Sunda flying lemur) olsa da o bir lemur değil, yarasa da değil, maymun da. O kendine has bir grup olan dermoptera takımından bir memeli hayvan. Kol ve bacaklar arasındaki deri sayesinde ağaçlar arasında planör gibi süzülür (uçmaz). Güneydoğu asya da ki bölgelerde yaşar, yakın akrabaları primatlardır.
Yemek Yerken Utanan Sevimli Lemur 03:00
Yemek Yerken Utanan Sevimli Lemur 4.894 izlenme - 9 yıl önce Sahibinin uzattiğı yemeği yerken, utangaçlıktan eğilip bükülen lemur cinsi loris'in görüntüleri çok ilginç. Lemur : Makigiller (Lemuridae), makimsiler (Lemuriformes) grubunun en çok tanılan maymun familyası. Tüm makimsiler gibi sadece Madagaskar'da bulunurlar. Eskiden bu familya'ya koyulan kedi makisigiller ve oyuncu makigiller artık ayrı familyalara ayrılmaktalar. Böylece makigiller familyası artık 20 yaşayan ve 2 soyu tükenmiş türden oluşur. Özelikleri: Familyanın yaşayan türleri 24 – 57 cm uzunluğa (kuyruk 32 – 65 cm) ve 0,7 - 4 Kg ağırlığa ulaşırlar. Soyu tükenen Pachylemur cinsi daha da büyüktü. Postları yumuşak, yünlü, çoğu gri, kahverengi ve siyahımsı varyasyonlarda olur. Vücut zayıf, bacaklar incedir. Arka bacakları ön bacaklarından uzundur. Tüm nemli burunlu maymunlarda olduğu gibi ikinci ayak parmağı tırnaksız, temizlik parmağı olarak evrimselleşmiştir. Diğer parmaklarının hepsinde tırnakları olur.
Zaboo Mafoo (Jenerik) 01:01
Zaboo Mafoo (Jenerik) 3.649 izlenme - 8 yıl önce Bilmiyorum kaç kişi hatırlayacak bu programı ama 90ların sonu 2000lerin başında Stv de yayınlanan Martin ve Chris Kratt adlı ikiz kardeşlerin ve bir lemurun sunduğu eğlenceli , eğitici bir programdı kendisi. Her programda lemur gelir; geçen zıplarken şu tavşanla ,kaplanla karşılaştım gibisinden hikayeye girer ve anlatmaya başlardı . Maceracı ikiz kardeşler de bu hayvanlarla korkusuz bir şekilde sarmaş dolaş olup onlar hakkında birsürü bilgiler verirlerdi bize. İzlenesi ,özlenesi bir programdır.
Pilav Düşkünü Lemur 02:36
Pilav Düşkünü Lemur 2.038 izlenme - 11 yıl önce Bu şirin lemur, pilavı pek sevdi. Yemeye doyamıyor!
Hayvanların Balkabağıyla İmtihanları 01:07
Hayvanların Balkabağıyla İmtihanları 926 izlenme - 5 yıl önce Sulcata kaplumbağası, kara ayılar, kunduzlar ve lemurlar için dekoratif kabak mevsimi! Hayvanlar önlerine konulan balkabaklarını inceliyorlar.
Gıdıklanmayı Seven Lemur 00:56
Gıdıklanmayı Seven Lemur 1.380 izlenme - 9 yıl önce Bu sevimli lemur kollarını havaya kaldırıp gıdıklanmak istiyor. Sahibi de kırmıyor bir güzel gıdıklıyor. Zaten tipinde de gayet memnun olduğu anlaşılıyor. İzliyoruz efenim...
Lemurlarla Yoga 01:30
Lemurlarla Yoga 500 izlenme - 4 yıl önce İngiltere'nin Bassenthwaite kenti yakınında bulunan Lake District Doğal Yaşam Parkı'nda yaşayan halka kuyruklu maki cinsinden lemurlar, yoga seansları için park alanına giren yogacıların arasına karışıp, onların yogalarına iştirak ediyorlarmış.
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 58:59
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 1.184 izlenme - 8 yıl önce Almanya'daki Messel Oyuğunda yıllar evvel, hiç bozulmamış bir fosil bulunuyor. Fosilin değeriyse, bu konuda uzman Norveçli bir bilimadamının, bu 47 milyon yıllık bozulmamış fosile ulaşmasıyla ortaya çıkıyor. Ardından fosil üzerinde bilimsel çalışmalar başlıyor. Bilimadamına göre bu fosil, insanların en eski atalarına ışık tutabilir. Gerçekten de fosil üzerinde, insanın fiziksel yapısıyla ortak özellikler olduğu saptanıyor. Ayrıca fosilin, Darwin'in de işaret ettiği insan evrimindeki kayıp halka olabileceği söyleniyor. Belgeselin adı; Uncovering Our Earliest Ancestor: The Link. İyi seyirler.
Evde Beslemelik Hayvan: Lemur 00:45
Evde Beslemelik Hayvan: Lemur 605 izlenme - 9 yıl önce Lemur : Madagaskarla özdeşleşmiş bu hayvancıklar bambu filizleriyle beslenirler. siyah renklileri su içerken beyaz renklileri meyvelerle yetinip su içmezler.Karşınızda deniz yosunu kemiren lemurun sevimli halleri...