Hoşgeldiniz!

milli marş

Volkan Konak - İzmir Marşı 02:42
Volkan Konak - İzmir Marşı 45.239 izlenme - 6 yıl önce İzmir Marşı’nın Sözleri: İzmir’in dağlarında çiçekler açar Altın güneş orda sırmalar saçar Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa İzmir’in dağlarına bomba koydular Türk’ün sancağını öne koydular Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular Kader böyle imiş ey garip ana Kanım feda olsun güzel vatana İzmir’in dağlarında oturdum kaldım Şehit olanları deftere yazdım Öksüz yavruları bağrıma bastım Kader böyle imiş ey garip ana Kanım feda olsun güzel vatana Peygamber kucağı şehitler yeri Çalındı borular haydi ileri Bozuldu çadırlar kalmayın geri Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa Türk oğluyum ben ölmek isterim Toprak diken olsa yatağım yerim Allah’ından utansın dönenler geri Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa İzmir Marşı’nın bestelenmiş iki kıtası İzmir’in dağlarında çiçekler açar Altın güneş orda sırmalar saçar Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa İzmir’in dağlarında oturdum kaldım Şehit olanları deftere yazdım Öksüz yavruları bağrıma bastım Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa Volkan Konak'ın, DMC etiketiyle yayınlanan "İzmir Marşı" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd'de.
Nazi Almanyası Milli Marşı - Horst Wessel Lied 03:23
Nazi Almanyası Milli Marşı - Horst Wessel Lied 20.775 izlenme - 7 yıl önce SA 4. Alay 5. Bölük komutanı SA-Sturmführer ve marşın yazarı olan Horst Wessel,14 Ocak 1930'da sevgilisi Erna Jänicke'nin evinde Almanya Komünist Partisi'nin muharebe birimi olan Rotfrontkämpferbund'un üyelerinden Albrecht Höhler tarafından vuruldu ve 23 Mart 1930'da öldü. Joseph Goebbels Horst Wessel'i şehit olarak kullanmayı düşündü. Daha önce Wessel tarafından yazılan ve 1929 Ağustos'ta Der Angriff gazetesinde yayımlanan "Die Fahne hoch" adlı şiir 1 Mart 1930 tarihli Völkischer Beobachter gazetesinde yayımlandı.Bu şiire melodi eklenerek parti üyeleri tarafından okunmaya başlandı ve Wessel'in cenaze töreninde SA üyeleri tarafından okundu.Cenaze töreninden sonra Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin marşı oldu. Adolf Hitler'in iktidara geçişinden sonra,tıpkı Faşist İtalyası'nın Giovinezza şarkısı gibi Nazi Almanyası'nın de facto milli marşı olarak okundu. İngiltere'de Oswald Ernald Mosley'nin kurduğu Britanya Faşistler Birliği'nin parti marşı olarak İngilizce şiiriyle okundu. İspanya'da Falanj Partisi tarafından İspanyolca şiiriyle okundu. Nazi Almanyası'nın yenilgisinden sonra 1945'te Müttefik Kontrol Konseyi tarafından yasaklandı.Almanya'da Ceza Kanunu 86. maddesi a fıkrası ile bu şarkının açık yerde okunmasını yasaklandı ve bu yasaklanma günümüzde de yürürlüktedir. Bu marşın İngilizce şiiri, Skrewdriver'in vokalisti Ian Stuart tarafından bestelenip yorumlanan Hail the New Dawn adlı şarkı için de kullanıldı.
İngiltere Milli Marşı British Anthem Tr Altyazı 02:12
İngiltere Milli Marşı British Anthem Tr Altyazı 28.854 izlenme - 12 yıl önce Büyük Britanya milli marşı, God Save the Queen. Sözleri (Lyrics): God save our gracious Queen! Long live our noble Queen! God save The Queen! Send her victorious, Happy and glorious, Long to reign over us: God save The Queen! O Lord our God arise, Scatter her enemies, And make them fall: Confound their politics, Frustrate their knavish tricks, On Thee our hopes we fix: God save us all. Thy choicest gifts in store, On her be pleased to pour; Long may she reign: May she defend our laws, And ever give us cause, To sing with heart and voice, God save The Queen!
Amerika Milli Marşı Star Splanged Banner Türkçe 01:30
Amerika Milli Marşı Star Splanged Banner Türkçe 10.651 izlenme - 12 yıl önce amerikan milli marşının türkçe alt yazılısı kendim yaptım..
Gangnam Style Şarkısının Milli Marş Olması 00:34
Gangnam Style Şarkısının Milli Marş Olması 4.525 izlenme - 7 yıl önce Olay, Danimarka'da Dünya Bayan Hentbol Şampiyonasında gerçekleşiyor. Porto Riko ile Norveç arasında düzenlenen karşılaşma öncesi ülkelerin milli marşı okunacakken, milli marş yerine hoparlörlerden gangam style şarkısı yükseliyor. Milli marş beklerken birden gangam style duyan oyuncuların yüz ifadesi, şaşkınlıkları derin bir ahhhhh çektiriyor
Milli Marş Sırasında Taciz Etmek! 00:34
Milli Marş Sırasında Taciz Etmek! 4.364 izlenme - 6 yıl önce Avustralyalı kriket sporcusu Usman Khawaja milli marş sırasında takım arkadaşına yaptığı hareket ile olay yarattı.
Jailton'un Milli Marş Okunurken Yönünü Türk Bayrağına Çevirmesi 01:10
Jailton'un Milli Marş Okunurken Yönünü Türk Bayrağına Çevirmesi 2.281 izlenme - 4 yıl önce 2-2 sona eren Gençlerbirliği-Hatayspor maçı öncesindeki seremonide, Gençlerbirliği'nin Brezilyalı oyuncusu Jailton Milli Marş sırasında yüzünü ahan da böyle bayrağa dönmüş. İlginç.
Fransa Milli Marşı - La Marseillaise 05:20
Fransa Milli Marşı - La Marseillaise 3.680 izlenme - 8 yıl önce Söz & Müzik: Claude Joseph Rouget de Lisle Fransız ulusal marşı sözleri (Lyrics): Allons enfants de la patrie, Le jour de gloire est arrive? Contre nous de la tyrannie L'etendard sanglant est leve? Entendez vous dans les campagnes, Mugir ces f?roces soldats? Ils viennent jusque dans nos bras Egorger nos fils, nos compagnes! Nakarat Aux armes, citoyens! Formez vos bataillons! Marchons! Marchons! Qu'un sang impur Abreuve nos sillons! Amour sacr? de la patrie, Conduis, soutiens nos bras vengeurs! Libert?, Libert? cherie, Combats avec tes defenseurs! Sous nos drapeaux, que la victoire Accoure ? tes males accents! Que tes ennemis expirants Voient ton triomphe et notre gloire! Nakarat Nous entrerons dans la carri?re Quand nos ain?s n'y seront plus; Nous y trouverons leur poussi?re Et la trace de leurs vertus. Bien moins jaloux de leur survivre Que de partager leur cercueil, Nous aurons le sublime orgueil De les venger ou de les suivre! Nakarat
Avustralya Milli Marşı  Türkçe Alt Yazılı 01:11
Avustralya Milli Marşı Türkçe Alt Yazılı 5.588 izlenme - 12 yıl önce Avustralya ulusal marşı, Advance Australia Fair. Sözleri (Lyrics): Australians all let us rejoice, For we are young and free; We've golden soil and wealth for toil; Our home is girt by sea; Our land abounds in nature's gifts Of beauty rich and rare; In history's page, let every stage Advance Australia Fair. In joyful strains then let us sing, Advance Australia Fair.
2019 Rusya Bağımsızlık Kutlamaları - Rus Milli Marşı 01:20
2019 Rusya Bağımsızlık Kutlamaları - Rus Milli Marşı 944 izlenme - 3 yıl önce 2019 bağımsızlık kutlamalarının giriş anlarında putin'in 'hurraaa, hadi bahim' deyişiyle birlikte ordu ve halk hep bir ağızdan milli marşı öttürüyor. açık ara en iyi milli marş olduğunu düşünüyorum. hatta her gün bir doz alın, bakın nasıl kendinize geliyorsunuz. bir dicloflam bir de rus milli marşı her derde deva.
Afganistan Demokratik Cumhuriyeti Milli Marşı 02:00
Afganistan Demokratik Cumhuriyeti Milli Marşı 1.152 izlenme - 6 yıl önce Afganistan Demokratik Cumhuriyeti, 1978 ile 1992 yılları arasında Afganistan'ın resmi adı. Sovyetler Birliği ile hem ekonomik hem de ideolojik olarak yakın ilişkileri olan Afganistan Demokratik Cumhuriyeti, dünya üzerinde yalnızca 8 ülke tarafından tanınmıştı.
Endonezyalı Kardeşimizden, İstiklal Marşı 01:19
Endonezyalı Kardeşimizden, İstiklal Marşı 1.438 izlenme - 6 yıl önce EURO 2016'da belki Turkiye futbol olarak yoklari oynasa bile, kanla yazilan Istiklal Marsi'miz izleyenlerce cok begenildi. Bir Endonezyali kardesimizde ciyak sesi ama kuvvetli yuregiyle maci izlerken, Milli Marsimizi seslendirmis. Ozellikle o be-nim kismini, biz bile O BEEE derken arkadasin O Bee-nim demesi takdire sayan geldi :) Saygilar.
Kanada Milli Marşı - O Canada 01:32
Kanada Milli Marşı - O Canada 1.381 izlenme - 8 yıl önce Kanada devletinin ulusal marşı O Canada. Milli marşın sözleri (Lyrics): O Canada! Our home and native land! True patriot love in all thy sons command. With glowing hearts we see thee rise, The True North strong and free! From far and wide, O Canada, we stand on guard for thee. God keep our land glorious and free! O Canada, we stand on guard for thee. O Canada, we stand on guard for thee.
Grup Yorum - Enternasyonal Marşı (Türkçe) 03:42
Grup Yorum - Enternasyonal Marşı (Türkçe) 1.346 izlenme - 7 yıl önce Sovyetler Birliğinin 1922'den 1944'e kadar ulusal marş olarak kullandığı Enternasyonal Marşı'nın Grup Yorum tarafından Türkçeleştirilmiş halini dinleyeceğiz. İyi dinlemeler!
Jana Gana Mana - Hindistan Milli Marşı 04:20
Jana Gana Mana - Hindistan Milli Marşı 1.162 izlenme - 7 yıl önce Jana Gana Mana, Hindistan'ın milli marşı olup, ülkenin nüfusu itibariyle en çok kişiye hitap eden 2. milli marştır. (Birincisi tabii ki Çin). Hindistan'ın bağımsız olduğu yıl olan 1950 yılında kabul edilen marş, o günden beri çeşitli versiyonlar halinde kullanılmaktadır (Hızlı versiyon, yavaş versiyon gibi). Fakat Hindistan, Dünya'da milli marşını en az bilen ülkedir. Araştırmalara göre Hindistan nüfusunun p'inden fazlası milli marşlarını ezbere bilmiyor. Bunun için de Hindistan hükümetleri milli marşlarını tanıtmak ve öğretmek için sık sık tanıtım filmleri çekiyorlar. Bu tanıtım filmi de onlardan birisi. Hindistan'ın bağımsızlığının 50. yıl dönümü olan 2000 yılında hazırlanan bu tanıtım filminde Hindistan'ın en ünlü sanatçıları Jana Gana Mana'yı seslendirmişler. Girişte güzel bir enstrümental başlangıç var; 2:06'dan sonra ise sanatçıların söylediği sözlü kısım başlıyor.
İtalya Milli Marşı - Inno Di Mameli 04:00
İtalya Milli Marşı - Inno Di Mameli 1.371 izlenme - 8 yıl önce Il Canto degli Italiani (Italyanlar'in Sarkisi) adiyla da bilinen Italya ulusal marsi. Sarki halk arasinda Inno di Mameli (Mameli'nin sarkisi adiyla bilinir, Fratelli d'Italia adiyla da anilir. Italyanca sozlu video. Italyan milli marsinin sozleri (Lyrics): Fratelli d'Italia, l'Italia s'è desta, dell'elmo di Scipio s'è cinta la testa. Dov'è la Vittoria? Le porga la chioma, ché schiava di Roma Iddio la creò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò! Sì! Noi fummo da secoli calpesti, derisi, perché non siam popolo, perché siam divisi. Raccolgaci un'unica bandiera, una speme: di fonderci insieme già l'ora suonò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò! Sì! Uniamoci, amiamoci, l'unione e l'amore rivelano ai popoli le vie del Signore. Giuriamo far libero il suolo natio: uniti, per Dio, chi vincer ci può? Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò! Sì! Dall'Alpi a Sicilia dovunque è Legnano, ogn'uom di Ferruccio ha il core, ha la mano, i bimbi d'Italia si chiaman Balilla, il suon d'ogni squilla i Vespri suonò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò! Sì! Son giunchi che piegano le spade vendute: già l'Aquila d'Austria le penne ha perdute. Il sangue d'Italia, il sangue Polacco, bevé, col cosacco, ma il cor le bruciò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò. Stringiamci a coorte, siam pronti alla morte. Siam pronti alla morte, l'Italia chiamò! Sì!
Eskişehir Çiftetelli 05:04
Eskişehir Çiftetelli 937 izlenme - 7 yıl önce Eskişehir Çiftetellisi "Eskişehir Milli Marşı" "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bosna Marşı 03:03
Bosna Marşı 1.175 izlenme - 8 yıl önce Bosna Milli Marşı
Borat Filmindeki Kazakistan Milli Marşı Ve Klibi 01:57
Borat Filmindeki Kazakistan Milli Marşı Ve Klibi 923 izlenme - 7 yıl önce Sacha Baron Cohen'in canlandırdığı Kazak karakter Borat'ın Amerika'ya kültürel seyehatinin ve maceralarının konu alındığı Borat filminin credits sahnesi. Film boyunca aşağılanan Kazakistan devletinin, ulusal marşı diye uydurulan bir şarkı ve klip. Sözleri ise şöyle: kazakistan dünyanın en büyük ülkesidir. diğer ülkeler küçük kızlar tarafından yönetilirler. kazakistan 1 numaralı potasyum ihracatçısıdır. diğer ülkelerin potasyumu düşük kalitededir. kazakistan Tinshein yüzme havuzunun vatanıdır. boyu 30 metre eni de 6 metredir. filtrasyon sistemi bir bakım mucizesidir. katı insan dışkısının yüzde 80'inini uzaklaştırır. kazakistan, kazakistan sen çok güzel bir yersin. Tarashek yaylalarından yahudi kasabasının kuzey sınırına kadar. kazakistan herkesin dostu özbekistan hariç. onlar herşeye burnunu sokan beyinsiz insanlar. kazakistan endüstrisi dünyanın en iyisidir. karamela ve pantolon kemerini icat ettik. kazakistan fahişeleri bölgenin en temizleridir. türkmenistan'ınkiler hariç elbette. kazakistan, kazakistan sen çok güzel bir yersin. Tarashek yaylalarından yahudi kasabasının kuzey sınırına kadar. gelin ve liderimizin kudretli penisini avuçlayın. testisler birleştiği yerden yüzünün kenarına kadar Filmin yasaklanması için Kazakistan devleti çok çaba harcamıştır fakat popüler kültüre yenik düşer. Özellikle kendi ülkesinden başka diğer ülkeler hakkında hiç bir fikri olmayan yoz amerikan gençliğinin Kazakistanın ve Kazakların gerçekten böyle olduğunu düşünmesi işten bile değildir.
Ant Etkenmen - Kırım Milli Marşı 03:28
Ant Etkenmen - Kırım Milli Marşı 908 izlenme - 11 yıl önce 18 mayıs 1944 kırım sürgününü unutmadık!...
Avusturya Milli Marşı - Bundeshymne 01:42
Avusturya Milli Marşı - Bundeshymne 696 izlenme - 8 yıl önce Avusturya ulusal marşı Bundeshymne (Federal Hymn) Sözleri (Lyrics): Land der Berge, Land am Strome, Land der Äcker, Land der Dome, Land der Hämmer, zukunftsreich! Heimat großer Töchter und Söhne, Volk, begnadet für das Schöne, Vielgerühmtes Österreich, Vielgerühmtes Österreich!
Robben - İstiklal Marşı Tüylerimi Diken Diken Etti, Ben de Okumak İstedim 00:14
Robben - İstiklal Marşı Tüylerimi Diken Diken Etti, Ben de Okumak İstedim 622 izlenme - 7 yıl önce Maç sonrası Hollanda devlet kanalına açıklamalarda bulunan Arjen Robben'dan istiklal marşı itirafı: Bunu her zaman yaşayamazsınız. Milli marş tüylerimi diken diken etti. Ben de onlarla beraber söylemek istedim. Not: Altyazı tamamen gerçektir. Troll falan değildir.
San Marino Milli Marşı 01:52
San Marino Milli Marşı 384 izlenme - 7 yıl önce Sitede bu marşın olmamasıyla adeta şok geçirdim! Günbegün milli marşlar yüklenirken San Marino'nun geride kalmasına yüreğim el vermedi. San Marino Devlet Başkanı dahil herkesi harekete geçirdim ve marşı siteye yüklemeye karar verdim. Yaşasın Yüce San Marino Devleti!
Kazakistan Milli Marşı - Livin' la Vida Loca (Ricky Martin) 00:32
Kazakistan Milli Marşı - Livin' la Vida Loca (Ricky Martin) 471 izlenme - 7 yıl önce Kazakistan da kayak festivalinin açılışında ahali milli marşlarını söylemek için muziğin girmesini beklerken Ricky Martin abimizin parçası yırtık dondan fırlayıp, protokolü dumura uğratıyor.
Macaristan Milli Marşı - Himnusz 02:19
Macaristan Milli Marşı - Himnusz 512 izlenme - 8 yıl önce Söz: Ferenc Kölcsey Müzik: Ferenc Erkel Macar ulusal marşının sözleri (Lyrics): Isten, áldd meg a magyart Jó kedvvel, bséggel, Nyújts feléje véd kart, Ha küzd ellenséggel; Bal sors akit régen tép, Hozz rá víg esztendt, Megbnhdte már e nép A múltat s jövendt!
Portekiz Milli Marşı - A Portuguesa 05:00
Portekiz Milli Marşı - A Portuguesa 486 izlenme - 8 yıl önce Seslendirenler: Portekiz Senfoni Orkestrası ve soprano Elisabete Matos. Portekiz ulusal marşı sözleri (Lyrics): Heróis do mar, nobre povo, Nação valente, imortal, Levantai hoje de novo O esplendor de Portugal! Entre as brumas da memória, Ó Pátria, sente-se a voz Dos teus egrégios avós, Que há-de guiar-te à vitória! Às armas, às armas! Sobre a terra, sobre o mar, Às armas, às armas! Pela Pátria lutar! Contra os canhões, marchar, marchar! Desfralda a invicta Bandeira, À luz viva do teu céu! Brade a Europa à terra inteira: Portugal não pereceu Beija o solo teu jucundo O Oceano, a rugir d'amor, E teu braço vencedor Deu mundos novos ao Mundo! Saudai o Sol que desponta Sobre um ridente porvir; Seja o eco de uma afronta O sinal do ressurgir. Raios dessa aurora forte São como beijos de mãe, Que nos guardam, nos sustêm, Contra as injúrias da sorte.
İsveç Milli Marşı - Du Gamla, Du Fria 01:23
İsveç Milli Marşı - Du Gamla, Du Fria 560 izlenme - 8 yıl önce İsveç ulusal marşının sözleri (Lyrics): Du gamla, Du fria, Du fjällhöga nord Du tysta, Du glädjerika sköna! Jag hälsar Dig, vänaste land uppå jord, /: Din sol, Din himmel, Dina ängder gröna.:/ 2 Du tronar på minnen från fornstora dar, då ärat Ditt namn flög över jorden. Jag vet att Du är och Du blir vad Du var. /:Ja, jag vill leva, jag vill dö i Norden.:/
Azerbaycan Milli Marşı (Güncel) 02:16
Azerbaycan Milli Marşı (Güncel) 423 izlenme - 7 yıl önce Sitede, Sovyetler Birliği Marşı ve Azerbaycan'ın SSCB himayesinde iken kullandığı marş varken, "Neden şimdiki marşı yok bu sitede?" dedim ve bunu ekledim Azerbaycan Ulusal Marşı (Azerice: Azrbaycan Respublikası Dövlt Himni), Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ulusal marşıdır. 30 Ocak 1920’de ulusal marş için açılan yarışmada seçilen marş, ülkenin 28 Nisan 1920’de Sovyet yönetimine girmesi üzerine kullanılamamıştı. 27 Mayıs 1992’de Azerbaycan’ın bağımsızlığını ilan etmesi üzerine 1918’daki kısa bağımsızlık döneminde yaratılan marş ülkenin ulusal marşı oldu. Sözleri Ahmed Cevad, bestesi Üzeyir Hacıbeyov'a aittir. (Vikipedi'den) Azerbaycan Türkçesi Azrbaycan! Azrbaycan! Ey qhrman övladın şanlı Vtni! Sndn ötrü can vermy cüml hazırız! Sndn ötrü qan tökmy cüml qadiriz! Üç rngli bayrağınla msud yaşa! Üç rngli bayrağınla msud yaşa! Minlrl can qurban oldu, Sinn hrb meydan oldu! Hüququndan keçn sgr! Hr bir qhrman oldu! Sn olasan gülüstan, Sn hr an can qurban! Sn min bir mhbbt Sinmd tutmuş mkan! Namusunu hifz etmy, Bayrağını yüksltmy, Namusunu hifz etmy, Cüml gnclr müştaqdır! Şanlı Vtn! Şanlı Vtn! Azrbaycan! Azrbaycan! Azrbaycan! Azrbaycan! Azerbaycan! Azerbaycan! Ey kahraman evladın şanlı vatanı! Senden ötürü can vermeye cümle hazırız! Senden ötürü kan dökmeye cümle kadiriz! Üç renkli bayrağınla mesut yaşa! Üç renkli bayrağınla mesut yaşa! Binlerle can kurban oldu, Sinen harbe meydan oldu! Hukukundan geçen asker(lerin,) Heri birer kahraman oldu! Sen olasın gülistan, Sana her an can kurban! Sana binbir muhabbet, Sinemde tutmuş mekân! Namusunu hıfzetmeye, (korumaya) Bayrağını yükseltmeye, Namusunu hıfzetmeye, Bütün gençler müştaktır!(özlemle beklerler) Türkiye Türkçesi Şanlı vatan! Şanlı vatan! Azerbaycan! Azerbaycan! Azerbaycan! Azerbaycan!
Red Army Choir - Enternasyonal 04:06
Red Army Choir - Enternasyonal 478 izlenme - 7 yıl önce 1800'lü yılların Fransa'sında yazılıp bestelenilen bu güzide eser, sol ideolojinin geleneksel marşı olmayı başarmıştır. Marş 1918-44 yılları arasında Sovyetler Birliği'nin milli marşı olmuştur. Kızıl ordu korosundan geliyor efendim.
İspanya Milli Marşı - Marcha Real 01:29
İspanya Milli Marşı - Marcha Real 419 izlenme - 8 yıl önce İspanya ulusal marşı Marcha Real. Marşın resmi sözleri bulunmamaktadır.