Hoşgeldiniz!

mirket

Mirketin Uykuyla Tatlı Mücadelesi 01:36
Mirketin Uykuyla Tatlı Mücadelesi 39.269 izlenme - 5 yıl önce Soori adındaki mirket uyumamak için elinden geleni yapıyor. Ancak bu küçük adam ne yaparsa yapsın bir türlü başını kaldıramıyor.
Hilebaz Drongo (Altyazılı) 03:51
Hilebaz Drongo (Altyazılı) 2.612 izlenme - 1 yıl önce Yine David dayının anlattığı bir belgeselden Drongo'nun kurnazlıkla hayata geçirdiği bir avlanma yöntemi, mirketleri aptala çeviren bir hareket.
Kobra Yılanı Ve Mirket Savaşı 01:24
Kobra Yılanı Ve Mirket Savaşı 2.998 izlenme - 2 yıl önce MİRKET_: Mirket (Suricata suricata), 30 cm boylarında, koloni hâlinde yaşayan, Afrika'ya özgü etobur memeli bir hayvan. 14 yıl kadar yaşarlar. Kolonileri yaklaşık 20 (bazen de 50) kadar hayvandan oluşur, aralarında iş bölümü yaparlar ve yuvalarının güvenliğini sağlamak için etrafı gözetleme, düşmanlarını kollama görevlerini paylaşırlar. Mirketler kurbağa, kertenkele, küçük yılan gibi sürüngenlerle ve akrep, kırkayak gibi zehirli böceklerle beslenirler. Toprak altında koku duyusu gelişmiş olan bu hayvanlar, toprağı kazarak bir akrebi 1-2 dakikada çıkarıp kolayca etkisiz hâle getirdikten sonra yiyebilirler. Ava çıkan bir mirket kolonisinde en az iki tanesi dönüşümlü olarak dış tehlikelere karşı gözetleme yapar. İki ayağının üzerine kalkan gözcü mirketler, gözetleme sırasında her 2 saniyede kesik bir ses çıkararak diğer mirketlere her şeyin yolunda olduğunu bildirirler, havadan ya da karadan gelen bir tehlike karşısında da homurdanma sesine benzer bir ses çıkararak alarm verirler. Böylece diğer av peşinde olan mirketleri uyarmış ve korumuş olurlar. Tehlike anında tüm mirketler yer altına kazılmış yuvalarına karşı koşuşturarak gizlenirler. Bir mirket toprakta tek başına 10 dakikada 2 metrelik bir tünel kazabilir. Bilim adamları, mirketlerin akrep gibi tehlikeli hayvanları yemeyi kendi kendilerine öğrenmediklerini, yetişkinler tarafından eğitildiklerini keşfetmişlerdir. Ayrıca mirketlerin akrep zehirlerine karşı doğal bir bağışıklık kazandıkları son yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.
Mirketler Tarafından Hoş Karşılanmayan Çita 05:43
Mirketler Tarafından Hoş Karşılanmayan Çita 532 izlenme - 5 ay önce Vahşi doğadan biraz farklı olarak koruma altında olan Kinji isimli bu çita, kafesin içindeki mirkete yanaşarak bir bağ kurmaya çalışsa da pek başarılı olamamış.
Kan Davalı Mirketler 02:15
Kan Davalı Mirketler 2.676 izlenme - 3 yıl önce Mirket (Suricata suricata), 30 cm boylarında, koloni halinde yaşayan, Afrika'ya özgü etobur memeli bir hayvan. 14 yıl kadar yaşarlar. Kolonileri yaklaşık 20 (bazen de 50) kadar hayvandan oluşur, aralarında iş bölümü yaparlar ve yuvalarının güvenliğini sağlamak için etrafı gözetleme, düşmanlarını kollama görevlerini sırayla paylaşırlar. Mirketler küçük yuva yapan hayvanlardır ve yeraltında çoklu girişe sahip olan büyük tüneller kurarlar. Bu yuvalardan sadece gündüz çıkarlar. Çok sosyaldirler ve 20-30 üyeye sahip koloniler halinde yaşarlar. Aynı gruptaki üyelerle sıklıkla sosyal bağlarını geliştirmek için birbirlerini tararlar. Yaşamlarını çölde sürdürebilmek için kesinlikle grup halinde yaşamaları gerekmektedir. Her bir bireyin grup içinde belirgin bir rolü vardır. Mirketlerin grup içindeki rolleri çeşitlidir: Alfa erkeği; Grup içindeki baskın erkektir. Alfa dişisi; Gruptaki baskın dişidir. Bütün beta üyeler ona itaat eder. Beta erkeği; 10 aylık ve daha yaşlı olan itaat eden erkeklerdir. Beta dişisi; Baskın dişidir. Bebek bakıcısı; Grubun yiyecek toplaması için ayrıldığında yavruları gözetleyen üye. Değişik grup üyeleri değişik günlerde bu görevi üstlenebilir. Genellikle en aç olan Mirket bebek bakıcılığı yapar. Alfa dişisi hiçbir zaman bu işi yapmaz. Bekçi; Grup üzerindeki tehlikeleri gözlemleyen grup üyesidir. Bir ağaca 30m tırmanarak bu görevi yerine getirir.
Ayakta uyuyan mirket 01:57
Ayakta uyuyan mirket 1.553 izlenme - 4 yıl önce Sevimli mirket tüm çabasına rağmen uykuya yenik düştü.
Ayakta Uyuyan Mirket 00:28
Ayakta Uyuyan Mirket 1.385 izlenme - 3 yıl önce Bir mirketin uykuya direnişini izliyoruz. Mirket:30 cm boylarında, koloni halinde yaşayan, Afrika'ya özgü etobur memeli bir hayvan. 14 yıl kadar yaşarlar. Kolonileri yaklaşık 20 (bazen de 50) kadar hayvandan oluşur, aralarında iş bölümü yaparlar ve yuvalarının güvenliğini sağlamak için etrafı gözetleme, düşmanlarını kollama görevlerini sırayla paylaşırlar.
Mirketlerin Dramı 03:51
Mirketlerin Dramı 1.076 izlenme - 3 yıl önce BBC tarafından hazırlanan "Africa" belgeselinden güzel bir kesiti izliyoruz efendim. Mirket kardeşlerin ibretlik hikayesi ile karşı karşıyayız. 10 memeli beyni bir kuş beyni etmiyormuş meğerse. Mirketlerin gördüğü bu zülmü en son drongonun bacanağı olan karga görmüştü.
Mirket Ailesinin Drongo Kuşuyla İmtihanı 03:46
Mirket Ailesinin Drongo Kuşuyla İmtihanı 1.953 izlenme - 3 yıl önce Kalahari çölünün en üçkağıtçı kuşu olarak kabul edilen drongo kuşunun mirket çetesine oynadığı küçük bir oyun... belgeseli daha fazla anlatmıyayım, zevki kaçmasın.
Uykuya Engel Olamayan Mirket 00:28
Uykuya Engel Olamayan Mirket 1.271 izlenme - 3 yıl önce Uykuya direnemeyen mirketlerin komik görüntüleriyle başbaşa kalıyoruz. Mirket : Mirket (Suricata suricata), 30 cm boylarında, koloni halinde yaşayan, Afrika'ya özgü etobur memeli bir hayvan. 14 yıl kadar yaşarlar. Kolonileri yaklaşık 20 (bazen de 50) kadar hayvandan oluşur, aralarında iş bölümü yaparlar ve yuvalarının güvenliğini sağlamak için etrafı gözetleme, düşmanlarını kollama görevlerini sırayla paylaşırlar. Beslenme ve Alışkanlıkları : Mirketler kurbağa, kertenkele, küçük yılan gibi sürüngenlerle ve akrep, kırkayak gibi zehirli böceklerle beslenirler. Toprak altında koku duyusu gelişmiş olan bu hayvanlar, toprağı kazarak bir akrebi 1-2 dakikada çıkarıp kolayca etkisiz hale getirdikten sonra yiyebilirler. Ava çıkan bir mirket kolonisinde en az iki tanesi dönüşümlü olarak dış tehlikelere karşı gözetleme yapar. İki ayağının üzerine kalkan gözcü mirketler, gözetleme sırasında her 2 saniyede kesik bir ses çıkararak diğer mirketlere her şeyin yolunda olduğunu bildiriler, havadan ya da karadan gelen bir tehlike karşısında da homurdanma sesine benzer bir ses çıkararak alarm verirler. Böylece diğer av peşinde olan mirketleri uyarmış ve korumuş olurlar. Tehlike anında tüm mirketler yer altına kazılmış yuvalarına karşı koşuşturarak gizlenirler. Bir mirket toprakta tek başına 10 dakikada 2 metrelik bir tünel kazabilir. Bilimadamları, mirketlerin akrep gibi tehlikeli hayvanları yemeyi kendi kendilerine öğrenmediklerini, yetişkinler tarafından eğitildiklerini keşfetmişlerdir. Ayrıca mirketlerin akrep zehirlerine karşı doğal bir bağışıklık kazandıkları son yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.
Ayakta Uyuyan Mirket 01:21
Ayakta Uyuyan Mirket 767 izlenme - 5 yıl önce Bu tatlı mirketin uykusuzluktan gözleri kapanıyor. Ne yapsa da gözlerini açık tutabilse?
Mirketlerle Dost Olan Fotoğrafçı 00:59
Mirketlerle Dost Olan Fotoğrafçı 209 izlenme - 1 yıl önce Mirket (Suricata suricata), 30 cm boylarında, koloni hâlinde yaşayan, Afrika'ya özgü etobur memeli bir hayvan. 14 yıl kadar yaşarlar. Kolonileri yaklaşık 20 (bazen de 50) kadar hayvandan oluşur, aralarında iş bölümü yaparlar ve yuvalarının güvenliğini sağlamak için etrafı gözetleme, düşmanlarını kollama görevlerini paylaşırlar.
Kafasına Sıkıcaz Tehdidi Üzerine Harekete Geçen Mirketler 00:35
Kafasına Sıkıcaz Tehdidi Üzerine Harekete Geçen Mirketler 697 izlenme - 3 yıl önce 10 Kasım'da saygı duruşunda bulunmayanların gün gelecek kafasına sıkılacağına dair söz tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmış, yol açtığı korku ve endişe National Geographic'in kameralarına da yansımıştır.
Mirket Klanı (Türkçe Belgesel) 44:59
Mirket Klanı (Türkçe Belgesel) 367 izlenme - 2 yıl önce Mirket Klanı (Türkçe Belgesel) Haşin ve acımasız Namib Çölü'nde irili ufaklı avcılar yaşar. Cesur bir mirket ailesi bu zorlu koşulların üstesinden gelebilmek için inanılmaz bir dayanışma örneği sergiliyor. Çakalların, yılanların ve avcı kuşlarının yanı sıra çölün çetin iklimiyle de mücadele eden mirketler, hayatta kalabilmek için tek yumruk olmak zorunda ve onların hayatı her gün yepyeni bir ölümcül macera! Mirket Klanı, Kuyruksüren Klanı, Firavun faresi, Hayvanlar Alemi, Türkçe Belgesel, Türkçe Dublaj,
Hazırolda Uyuyan Mirket 00:14
Hazırolda Uyuyan Mirket 484 izlenme - 3 yıl önce Asker eğitimi almış tehlikelere an ve an hazır ayakat uyuyan mirket. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle...
Gıdıklanınca Gülen Mirket 00:19
Gıdıklanınca Gülen Mirket 330 izlenme - 4 yıl önce Gıdıklanınca Gülen Mirket Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Uykuya direnen mirket 01:21
Uykuya direnen mirket 380 izlenme - 5 yıl önce Mirket vs uyku
Uykuya Engel Olamayan Mirket 00:28
Uykuya Engel Olamayan Mirket 67 izlenme - 1 yıl önce Uykuya Engel Olamayan Mirket
Ayakta Uyuyan Mirket 01:54
Ayakta Uyuyan Mirket 209 izlenme - 4 yıl önce Ayakta Uyuyan Mirket Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Gıdıklanan Sevimli Mirket! 00:25
Gıdıklanan Sevimli Mirket! 234 izlenme - 5 yıl önce Paha biçilmez bir tepki!
Aşırı Sıcak Sever Mirket 00:16
Aşırı Sıcak Sever Mirket 253 izlenme - 4 yıl önce Isıtıcı lambaya adeta tapan mirket.
Sevimli Mirketin Uykulu Hali 00:41
Sevimli Mirketin Uykulu Hali 138 izlenme - 2 yıl önce Oyuncakların arasına karışmış ve kendini onlar gibi hisseden bu sevimli mirketin uykulu hali hemen hemen hepimizin işte ya da okulda benzer durumda kalıp uyumakla uyumamak arasında gidip geldiğimiz hallerimizi hatırlatıyor.
Köpekten Battaniye Yapan Mirket 00:21
Köpekten Battaniye Yapan Mirket 170 izlenme - 5 yıl önce Şu şirinliğe bakar mısınız? Köpekten battaniye yapyor...
Kendini Mirketle Karıştıran Kedi 00:30
Kendini Mirketle Karıştıran Kedi 15 izlenme - 5 ay önce Çin'den gelen görüntüler psikoloji dağılmış kedi kendini mirket zannediyor.Her ülkenin hayvanı değişik
Mirketin Uykuyla Mücadelesi 00:51
Mirketin Uykuyla Mücadelesi 87 izlenme - 4 yıl önce Mirketin Uykuyla Mücadelesi
Uykusu Gelen Sevimli Mirketin Komik Halleri 01:36
Uykusu Gelen Sevimli Mirketin Komik Halleri 86 izlenme - 4 yıl önce Ayakta Zor Duruyor..
Uyumamak için zor duran mirket 01:54
Uyumamak için zor duran mirket 68 izlenme - 4 yıl önce
Mirketlerin fedakarlığı 06:08
Mirketlerin fedakarlığı 31 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/23772/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Mirketlerin-fedakarligi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Meercatler 03:42
Meercatler 27 izlenme - 2 yıl önce "Canlılarda anne sevgisi ve dayanışma" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24511/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Meercatler A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo