Hoşgeldiniz!

mucit

Liseli Gençten Yerli Kara Şimşek 01:19
Liseli Gençten Yerli Kara Şimşek 20.851 izlenme - 6 yıl önce Karabük’te meslek lisesi 3. sınıf öğrencisi Cihad Can Eroğlu, ailesinin ve hocalarının desteğiyle bir yılda yaptığı sistem sayesinde, babasına ait eski minibüsü komutlarıyla çalıştırmayı ve hareket ettirmeyi başardı. Okul bahçesinde arkadaşlarına ve gazetecilere yaptığı sistemi gösteren lise öğrencisi Cihad Can Eroğlu, Eski Araç Uzaktan Kontrol Sistemi (EAUKS) adını verdiği sistemi yerleştirdiği 1993 model bir minibüsün, komutlarıyla nasıl çalıştığını gösterdi.
Karadenizli Dayıdan Yüzyılın İcadı 00:55
Karadenizli Dayıdan Yüzyılın İcadı 7.258 izlenme - 5 yıl önce Pratik zekalı karadenizli abimizden bence mükemmel bi buluş, bi vuruşta odunu dört parçaya ayırıyor
Uçan Mobilet Yapmaya Çalışan Adam 02:07
Uçan Mobilet Yapmaya Çalışan Adam 3.508 izlenme - 3 yıl önce Gurbetçi bir vatandaş yememiş içmemiş para biriktirip uçan motrosiklet yapmaya harcamış. Sonuç bu beğenecek misiniz bakalım.
Şahin Marka Oyuncak Otomobil Yapan Baba 01:42
Şahin Marka Oyuncak Otomobil Yapan Baba 7.179 izlenme - 5 yıl önce Video eski de olsa ilginç. Sitede olmayınca ben ekleyeyim dedim. Berberlik yapan arkadaş, matkap motorunda, kaşıklardan, led lambalardan oyuncak şahin yapmış. Ne güzel bir babaymış, arkaaşı tebrik ediyoruz.
Hayatı Kolaylaştıran İcat Yapan Türk Mucit 00:45
Hayatı Kolaylaştıran İcat Yapan Türk Mucit 1.864 izlenme - 3 yıl önce Dünyada yapay zeka ve robot konusunda ilerlemeler yaşanırken Türk mucit bilim çevrelerinin aklını alacak bir başarıya imza attı. Hayatı kolaylaştıran icadıyla, dünyanın teknoloji çevrelerinde konuşulan adam haline geldi.
Herkesi Bulan Mucit 04:46
Herkesi Bulan Mucit 4.147 izlenme - 6 yıl önce Amcama radyo dalgası 2 sopa ve bir fotoğraf verin herkesi bulsun. İşte teknoloji işte bilim.
Türk İcadı Süper Kazı Makinesi 01:37
Türk İcadı Süper Kazı Makinesi 7.654 izlenme - 6 yıl önce İstenirse oluyor 3, 4 Makinenin yaptığı işi bu makine yapıyor, hem de daha hızlı. Turgutlulu usta Salih Gülsir makineyi geliştirmek için 1,5 yıl üstünde çalıştı. Ortaya bu makine çıktı.
Hasan Kum - Verkaç Şanzıman (Türk Mucit Yarışması) 00:45
Hasan Kum - Verkaç Şanzıman (Türk Mucit Yarışması) 4.402 izlenme - 7 yıl önce Yeni internet fenomeni Hasan Kum dayımızın icatları yeni değil efenim. 2007 yılında Türk Mucit yarışmasında boy gösteren Hasan dayı yarışmada birinciliği son anda kaybetmiş. Verkaç şanzıman icadıyla da gönüllere taht kurmuş ve büyük ilgi toplamıştır. İzliyoruz...
Kendini Yıkayan Otomobil 00:44
Kendini Yıkayan Otomobil 7.363 izlenme - 7 yıl önce Kastamonu Taşköprü Alatarla İlköğretim Okulu Teknoloji ve Tasarım şenliğinde görüntülenen genç arkadaşımız süper bir buluş yapmış. Tamam yapılması imkansız gibi ama olsa çok kullanışlı olurdu.
Türk Mucit Niko 03:14
Türk Mucit Niko 5.114 izlenme - 7 yıl önce Kendisini daha sonradan araştırmacı profesör ilan eden Niko'yu sevdiğimiz çalışması. Tamamen bir kaos ortamı hakim, niko okuduğu okul dahil söylediği hiçbir şeyden emin değil. "Niye olmaz siz söyleyin" antitezine diyecek yok ama...
Oflu Mucidden Yarım Araba 01:21
Oflu Mucidden Yarım Araba 4.501 izlenme - 7 yıl önce Oflu Mucidden Yarım Araba Oflu kaportacı abimiz elindeki imkanların el verdiği kadar kendine bir araç yapmış.
Popo Silme Makinesi 04:48
Popo Silme Makinesi 3.889 izlenme - 5 yıl önce Müjedemi isterim bu mükemmel alet ile poponuzun derinliklerine kadar temizleme sağlayacaksınız , bu ne ya hangi kafa ile böyle bir şey yaptın da icat diye internete yükledin.Sabır...
Mucit Hasan Kum'un Rüzgar Enerjisi Projesi 05:30
Mucit Hasan Kum'un Rüzgar Enerjisi Projesi 1.279 izlenme - 2 yıl önce Rüzgâr gücü, elektrik üretmek için rüzgâr türbinleri, mekaniksel güç için yel değirmeni, su veya kuyu pompalama için rüzgâr pompaları veya gemileri yürütmek için yelkenler kullanarak rüzgârın kullanışlı formundaki rüzgâr enerjisinin sonucudur. 2015 itibarıyla, Danimarka elektriğinin @'ını rüzgârdan elde etti ve dünya etrafındaki en az 83 diğer ülke elektrik şebekesini rüzgâr enerjisi ile destekledi. 2014’ün sonu itibarıyla dünya çapındaki rüzgâr enerji santralleri (RES) kapasitesi 369,553 MW'a (megawatt) ulaşmıştır. Bu da dünyada kullanılan elektriğin %4’ü anlamına gelmekte. Mucit Hasana Destek Ve Soru Sormak İçin; İrtibat: Mucit Hasan Kum :0544 585 5464
3'lü Füze Atan Kıskaçlı Türk İşi Patriot 04:28
3'lü Füze Atan Kıskaçlı Türk İşi Patriot 5.730 izlenme - 6 yıl önce Giresunlu boyacı gencin icat ettiği füze, atarı gören düşman ülkeler inanıyorum ki bu silahtan sonra tüm silahlı kuvvetlerini en kısa sürede tasfiye edecektir.
Yakıtsız Motor - Mucit Naci Birgül 04:13
Yakıtsız Motor - Mucit Naci Birgül 1.221 izlenme - 2 yıl önce Mucit Naci Birgül, yakıtsız ve bir dizel motorun yerini tutacak şekilde makine üreterek yetkililerden destek istedi.
Sivaslı Mucitin Mükemmel Buluşu 03:30
Sivaslı Mucitin Mükemmel Buluşu 2.211 izlenme - 6 yıl önce İlkokul üçüncü sınıftan sonra eğitimine devam etmeyen Yusuf Zafer, geliştirdiği kalorifer sistemi ile yılda 110 TL’ye hem ısınıyor, hem de evinin elektrik ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor. Mucit Yusuf, girişimcilerden destek bekliyor. Helal olsun Sivaslı abimize.
Adanalı Küçük Mucitler 00:15
Adanalı Küçük Mucitler 2.990 izlenme - 5 yıl önce Ufaklıklar bisiklete binme zevkini ikili bisiklete taşıdılar. Kendi çaplarında mükemmel bir icat yapan ufaklıkların keyfine diyecek yok!
Pipetle Müzik Aleti Nasıl Yapılır? - Deli Mucit Ayhan 02:50
Pipetle Müzik Aleti Nasıl Yapılır? - Deli Mucit Ayhan 3.380 izlenme - 7 yıl önce Pipetle müzik aleti nasıl yapılır veya pipet ile nasıl ses efektleri çıkarılır diye sizlere ilginç ve öğretici videolar sunan Deli Mucit Ayhan.
Korona Savar'ın İcat Edilmesi 00:31
Korona Savar'ın İcat Edilmesi 1.041 izlenme - 2 yıl önce Corona Virüs Savar Makinesi yapan Adam. Korona Savar Ortamdaki Virüsleri vakumla çekiyor ve haznesinde hapsediyor. Korona Savarın Mucidi Nasıl yaptığınıda Videoda anlatmakta. Malzemeler: Şarzlı Süpürge. Kolonya, Sirke, Peçete.
Türk Mucit Sedat Özkan 01:00
Türk Mucit Sedat Özkan 3.656 izlenme - 9 yıl önce Türk Mucit Sedat Özkan
Kendi Kendine Elektrik Üreten Makine - Denizli 07:43
Kendi Kendine Elektrik Üreten Makine - Denizli 3.482 izlenme - 6 yıl önce İlk defa Pamukkale Tv' nin ortaya çıkardığı ve kimliğini açıklamak istemeyen bir vatandaşımız, yaklaşık 5kw değerinde elektrik üreten ve hiçbir kaynak tüketmeyen bir makine icat etmiş. Evindeki tüm elektrikli eşyalarıda bu makine vasıtası ile çalıştırıyormuş.
Robot Yardımıyla Bin Kat Ruj Süren Kadın 03:54
Robot Yardımıyla Bin Kat Ruj Süren Kadın 3.523 izlenme - 5 yıl önce İsveçli mucit Simone Giertz (Robotların Kraliçesi), İnternetin popüler akımı 100 katman düellolarına kendi icadı olan robot ile meydan okudu.
Türk Mucit Yarışması Finalisti Seyyar Merdiven 01:45
Türk Mucit Yarışması Finalisti Seyyar Merdiven 3.064 izlenme - 7 yıl önce İlk gördüğümde çok beğendiğim bu muciti sizle paylaşmak istedim. yaptığı icat gerçekten yüksek yerlere çıkmak için mükemmel. 2007 senesinden önce görenleriniz var mı bilmiyorum ama ben ilk kez gördüm. Saygılarımla efenim.
Dünyayı Sarsacak Su Isıtma Cihazı - Kettle Değil Ketıl! 06:18
Dünyayı Sarsacak Su Isıtma Cihazı - Kettle Değil Ketıl! 3.982 izlenme - 6 yıl önce Dadaş mucit Ebubekir Taşbaşı Kettle değil ama Ketıl tasarladığını Dolu Dolu Anadolu programından duyurdu.Ayrıca Mucidimizin Konuşma Şekli Şahanın "Beynini Aldıran Adam" Skecine Çok Benziyor https://www.youtube.com/watch?v=w-iROyW8Tbo
Obama'nın Beyaz Saray'a Davet Ettiği Mucit Çocuk 01:02
Obama'nın Beyaz Saray'a Davet Ettiği Mucit Çocuk 3.897 izlenme - 6 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerindeki çocukların deneyleri ülkemizde olduğu gibi sadece babanneler tarafından engellenmekle kalmıyor; okul ve polis teşkilatı tarafından da engelleniyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Teksas Eyaleti'nde lise öğrencisi Ahmet Muhammed'in yaptığı saat ülke gündemine oturdu. Saatin bomba sanılması üzerine gözaltına alınan ve üç gün okuldan uzaklaştırma cezası alan Sudan asıllı Müslüman Muhammed, polis sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Galileo Asıl Şimdi Öldü - Trabzon Elemeleri (Türk Mucit) 05:13
Galileo Asıl Şimdi Öldü - Trabzon Elemeleri (Türk Mucit) 2.385 izlenme - 7 yıl önce Yani uzun zamandır video eklerim, böylesini ne duydum ne gördüm. Öylesine kendimden geçtim ki camı açıp gökyüzüne uzun uzun baktım, bir sigara yaktım ve aşağıya tükürdüm, saniye tuttum, tükürüğün aşağıya inme süresi tam tamına 2 saniyeydi...Bu süreyi düşündüm...Akabinde bu videoyu buraya yükledim...İşte videonun içeriğide buna benzer bir şey. Ayrıca en sondaki laf sokmakla toplumsal mesaj arasındaki ince çizgiyi dikkatlice izleyelim.
1912'de Paraşütle Eiffel Kulesi'nden Atlamak 01:36
1912'de Paraşütle Eiffel Kulesi'nden Atlamak 2.930 izlenme - 7 yıl önce Yıl 1912. Fransız mucit(asıl mesleği terzilik) Franz Reichelt el emeği göz nuru paraşütüyle Eiffel kulesinden atlıyor. Gazetelere "Trajik Deney" olarak geçen, hem ilham veren hem de iç burkan bu videoyu alkışlar eşliğinde izliyoruz.
Asla Pes Etmeyenler Kulübü - Kum Mucit 02:32
Asla Pes Etmeyenler Kulübü - Kum Mucit 1.398 izlenme - 4 yıl önce Düzce halkı ona "Kum Mucit" diyor. Kendi geliştirdiği atölyesinde birçok icata imza atan Hasan Kum'un ilham verici hikayesini izlemek ister misin? Sen de "asla pes etmediğin" hikayeni bizimle paylaş, hem Pharmaton hedefine giden yolda sana destek olsun, hem de diğer insanların senden ilham almasını sağla. #aslapesetmeyenler
Hasan Kum' un Tasarladığı Rüzgar Türbini 01:11
Hasan Kum' un Tasarladığı Rüzgar Türbini 2.509 izlenme - 7 yıl önce Yetkililer tarafından bir an önce keşfedilmesi gereken bir mucittir Hasan Kum. Hayatın farklı alanlarında kullanılmak üzere bir çok icadı mevcuttur. Hasan Kum bu icadıyla rüzgar enerjisini farklı bir tasarımla elektrik enerjisine dönüştürmüştür.
Türk Mucit Yazlık Araba Yaptı 03:48
Türk Mucit Yazlık Araba Yaptı 1.552 izlenme - 4 yıl önce Erzurumlu motor ustası Sabit Çalışır, daha önce yaptığı "Dadaşmobil"in ardından, üç tekerlekli ve üstü açık "yazlık" aracının yapımını da tamamladı izliyoruz efenim.