Hoşgeldiniz!

Naim Süleymanoğlu

Nuri, Cep Herkülü'nden Neden Saklanıyor? 02:42
Nuri, Cep Herkülü'nden Neden Saklanıyor? 251.840 izlenme - 4 yıl önce Zıt İkizler'den Nuri, dünya şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu, nam-ı diğer Cep Herkülü ile karşılaşır. Güçlü haltercinin güçlü sesinden etkilenen Nuri, ona albüm çıkarmak ister. Bakalım bu sefer ikizleri nasıl bir macera bekliyor?
Stoichkov'dan Arda Turan Açıklaması 01:46
Stoichkov'dan Arda Turan Açıklaması 10.484 izlenme - 2 ay önce Barcelona'da da forma giyen eski Bulgar futbolcu Hristo Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun kabrini ziyaretinin ardından Arda Turan'la ilgili konuştu.
Naim Süleymanoğlu'nun Yunan Rakibi Tabutunu Öperek Veda Etti 02:08
Naim Süleymanoğlu'nun Yunan Rakibi Tabutunu Öperek Veda Etti 4.768 izlenme - 4 ay önce Cep herkülü Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine katılan Yunan rakibi Leonidis, Süleymanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutunu öperek ünlü halterciye veda etti. 50 Yaşında hayatını kaybeden eski milli halterci Naim Süleymanoğlu için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor. Süleymanoğlu'nun rakibi olan Yunan halterci Leonidis de cenazeye katılan isimler arasındaydı.Eskiden Süleymanoğlu'un en önemli rakibi olan Leonidis Fatih Camii'nde Süleymanoğlu'nun tabutunun yanına geldi. Tabutun başında bir süre bekleyen Leonidis, ardından Süleymanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutunu öperek ona veda etti.Bu sırada duygusal anlar yaşandı.
Naim Süleymanoğlu'nun Hayatını Kaybetmesi 02:02
Naim Süleymanoğlu'nun Hayatını Kaybetmesi 1.919 izlenme - 4 ay önce Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu,tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Naim Süleymanoğlu - Asrın Kaldırışı (1988 Seul Olimpiyatları-190kg) 03:19
Naim Süleymanoğlu - Asrın Kaldırışı (1988 Seul Olimpiyatları-190kg) 6.060 izlenme - 8 ay önce Dünya üzerinde ilk kez bir insanın ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırdığı kaldırış "Dünya Rekoru",Türkiye nin Olimpiyatlar daki ilk Olimpiyat ve Dünya Rekoru,o güne kadar güreş dışında Türkiye nin kazandığı ilk altın madalya...Daha yazılabilir ama en önemlisi şu sanırım, 1988 de 60 kg da yarışan Naim Süleymanoğlu nun Silkme de kaldırdığı 190 kiloluk bu kaldırışı,bugün üzerinden 29 yıl geçmesine rağmen halen kırılamadı.Yanına bile yaklaşan olmadı.Yıl 2017 Silkme bir üst sıklet 62 kilo da Dünya Rekoru 183 kg ile Chen Lijun a ait... Naim Süleymanoğlu Seul Olimpiyatları ndaki Tüm Performansları: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/82702/naim-suleymanoglu-1988-seul-olimpiyat-oyunlari
Naim Süleymanoğlu'nun Nihat Doğan Üzerindeki Etkileri 03:57
Naim Süleymanoğlu'nun Nihat Doğan Üzerindeki Etkileri 1.841 izlenme - 4 ay önce Nihat DoÄŸan'ın Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programındaki duygu dolu anlarını izliyoruz... Bu izlencede Nihat DoÄŸan'ın çocukluk yıllarına inerek iç dünyası hakkında bilgi ediniyoruz.
Naim Süleymanoğlu - 1988 Seul Olimpiyat Oyunları 17:22
Naim Süleymanoğlu - 1988 Seul Olimpiyat Oyunları 10.799 izlenme - 3 yıl önce Naim Süleymanoğlu'nun Türkiye adına katıldığı ikinci organizasyon olan olimpiyat oyunlarında (ilki Avrupa Halter Şampiyonası) yaptığı kaldırışların derlendiği bir video. Naim Seul'de yaptığı bu kaldırışlar neticesinde, toplamda 6 dünya, 9 olimpiyat rekoru kırarak altın madalyayı kazanan sporcu oluyor ve gelecek yıllarda efsanesi haline dönüşeceği spora genç yaşında (20) yeni bir heyecan getiriyor. Not: Videoyu youtube'a yükleyen SERKOPRODUCTION'a teşekkürler.
Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti (18 Kasım 2017) 02:03
Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti (18 Kasım 2017) 1.041 izlenme - 4 ay önce Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Naim Süleymanoğlu'nun Doktorundan Açıklama 03:04
Naim Süleymanoğlu'nun Doktorundan Açıklama 722 izlenme - 4 ay önce Hayatını kaybeden olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun doktoru Prof. Dr. Yalçın Polat, "Ameliyat döneminde bir sorun yaşamadık. Ancak ameliyat sonrası işin doğasında olan birtakım problemler yaşadık. Her türlü medikal protokol ve tedaviyi geniş bir ekiple yaptık. Tüm müdahalelerimize rağmen Naim Süleymanoğlu'nu bugün 14.50'de kaybettik" dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Süleymanoğlu'nun cenaze töreniyle ilgili bilgi verdi. Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, 50 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Süleymanoğlu'nun vefatının ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya, hastaneye geldi. Vali Şahin ve Hamza Yerlikaya hastane yetkililerinden bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Naim Süleymanoğlu'nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ise "Başımız sağolsun diyerek" taziyeleri kabul etti. İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Bugün Naim Süleymanoğlu'nu uğurluyoruz. Cenab-ı Hak rahmet eylesin. Ailesine milletimize başsağlığı diliyorum. Cenaze yarın Fatih Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınacak ve Edirnekapı'da defnedilecektir" dedi. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya, "Cumhurbaşkanımız süreci başından sonuna kadar takip ettiler. Malum bir de ziyarette bulundular hatta ziyarette Naim, "Efendim ben sizi çok seviyorum . Devletimi çok seviyorum. Milletimi çok seviyorum. Hiçbir konuda öncelik istemedim hayatımı dolu dolu yaşadım .Eğer bir daha nasip olursa,devletime hizmet etmeyi istiyorum " dedi. Cumhurbaşkanımız da "ne gerekiyorsa hocalarımız tıbben ne gerekiyorsa yapacak" dedi. Yarın hep birlikte Fatih Camii'nde sonrasında Edirnekapı Mezarlığı'nda olacağız. Milletimiz başı sağolsun" ifadelerini kullandı. Milli haltercinin doktoru açıklama yaptı Naim Süleymanoğlu'nun hayatını kaybettiği hastanenin Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Yalçın Polat, açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Polat, "Naim Süleymanoğlu'nu 23 Eylül tarihinde ağır karaciğer komasıyla hastanemize kabul etmiştik. Bir müddet medikal tedaviyle toparlamaya çalıştık ancak çok daha fazla düzeltemedik. Karaciğer nakli ameliyatı yapmamız gerekiyordu ve tek seçeneğimiz buydu. 6 Ekim'de karaciğer nakli yaptık. Ameliyat döneminde bir sorun yaşamadık. Ancak ameliyat sonrası işin doğasında olan birtakım problemler yaşadık. Her türlü medikal protokol ve tedaviyi geniş bir ekiple yaptık. Tüm müdahalelerimize rağmen Naim Süleymanoğlu'nu bugün 14.50'de kaybettik. Başımız sağolsun, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin başı sağolsun, ruhu şadolsun" diye konuştu.
Naim Süleymanoğlu Tüm Rekor ve Şampiyonlukları 01:49
Naim Süleymanoğlu Tüm Rekor ve Şampiyonlukları 2.857 izlenme - 2 yıl önce Naim Süleymanoğlu Türk sporunun efsanevi ismi. Namı değer Cep Herkülü. Tüm otoritelere göre tüm zamanların en iyi haltercisi… 1967 yılında Mestanlı, Bulgaristan’da doğdu. 15 yaşında Brezilya'da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda iki altın madalya alarak ilk dünya şampiyonluğunu yaşadı. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon olduğunda en genç dünya rekortmeni ünvanını aldı ve silkme kategorisinde vücut ağırlığının üç katını kaldıran ikinci halterci olarak tarihe geçti. 1984 Los Angeles Olimpiyatları'na Bulgaristan'ın da Sovyet'lerle boykota katılması nedeniyle katılamadı. Bu dönemde Bulgar Hükümeti'nin Türk isimlerini yasaklaması nedeniyle adı Naum Shalamanov olarak biliniyordu. Bulgaristan'daki bu baskılardan kurtulmak ve Türkiye adına müsabakalara katılmak için 1986'da Melbourne'de düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda Türkiye Büyükelçiliği'ne sığınarak Türkiye'ye iltica etti. Türkiye Vatandaşı olduktan sonra 1988 yılında Seul olimpiyatlarında 9 dünya 6 Olimpiyat rekoru kırarak büyük bir zafer kazanmıştır. O yılında Time dergisine kapak oldu. 1988 Seul, 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları olmak üzere üç kez olimpiyat şampiyonu oldu. Bu benzersiz kariyeri boyunca 7 Kez dünya, 6 kez Avrupa Şampiyonluğu kazandı ve tam 46 dünya rekoru kırdı.
1996 Atlanta Olimpiyatlarında Destansı Kapışma 15:04
1996 Atlanta Olimpiyatlarında Destansı Kapışma 3.265 izlenme - 3 yıl önce 96 Atlanta Olimpiyatlarında tarihe geçmiş, başarılı yunan sporcu Valerios Leonidis' in önce podyuma çıkıp rekorlar kırdığı, ardından çıkan Naim' in de onun rekorlarını alt üst ettiği unutulmaz mücadele. Tekrar hatırlamaya ne dersiniz ?
Naim Süleymanoğlu'nun Doktorundan Açıklama (26 Eylül 2017) 02:15
Naim Süleymanoğlu'nun Doktorundan Açıklama (26 Eylül 2017) 475 izlenme - 6 ay önce Eski şampiyon halterci Naim Süleymanoğlu'nun tedavi gördüğü hastaneden Süleymanoğlu'nun sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı. Başhekim Mehmet Emin Güneş, Naim Süleymanoğlu'nun şuurunun bu sabah kısmen açıldığını ve tedavisinin devam ettiğini açıkladı.
Naim Süleymanoğlu - 2000 Sidney Olimpiyatları (Pocket Hercules) 03:10
Naim Süleymanoğlu - 2000 Sidney Olimpiyatları (Pocket Hercules) 1.801 izlenme - 3 yıl önce Naim Süleymanoğlu, bundan önce katıldığı son üç olimpiyatta rekor üstüne rekor kırarak rakipleriyle adeta dalga geçerek şampiyon olmuş ve olimpiyat tarihine geçmiştir. 2000 Sidney Olimpiyatlarına gelindiğinde artık 33 yaşındadır ve hafif birde sakatlığı bulunmaktadır. Naim, katıldığı son olimpiyatta sıfır çeker ve kariyerini 3 Olimpiyat Altın madalyası, 7 Dünya Şampiyonluğu, 6 Avrupa Şampiyonluğu vede tam 46 kez dünya rekoru kırarak noktalar.
Naim Süleymanoğlu (1988) 21:01
Naim Süleymanoğlu (1988) 1.257 izlenme - 3 yıl önce 1988 Seul Olimpiyatları'na Türkiye adına katılabilmesi için Türk hükümetince Bulgaristan'a 1 milyon dolar ödenerek gerekli izin alındı. Bu olimpiyatlarda Süleymanoğlu 60 kg koparmada sırasıyla 145 kg, 150.5 kg, 152.5 kg, silkmede 175 kg, 188,5 kg, 190 kg, toplamda da 320 kg, 339 kg, 342.5 kg kaldırarak 6 dünya 9 olimpiyat rekoru kırarak muhteşem bir zafer elde etti ve böylece Türkiye'ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu oldu.
Cep Herkülü vs. Bahtsız Bedevi 03:49
Cep Herkülü vs. Bahtsız Bedevi 1.307 izlenme - 3 yıl önce Tek şanssızlığı Naim Süleymanoğlu ile aynı dönemde halter sporu ile uğraşmak olan bahtsız halterci Leonidis'in 190 kilo altında kalışı. Naim Süleymanoğlu gibi bir rakibi olmasa muhtemelen bir halter efsanesi olacaktı ancak tarih onu Naim'i geçemeyen olarak kaydetti. Bahtsızlık budur işte. Sevinç gösterisi esnasında sevinç yumağını ıska geçip arkaya uçan hoca da keşke uzun atlama branşında yarışsaymış. Ne heyecanlar yaşamışız be.
Naim Süleymanoğlu'nun Dünya Rekoru Kırdığı O An 00:19
Naim Süleymanoğlu'nun Dünya Rekoru Kırdığı O An 133 izlenme - 4 ay önce Seul Olimpiyatları'na Türkiye adına katılabilmesi için Türk hükümetince Bulgaristan'a 1 milyon dolar ödenerek gerekli izin alındı. Bu olimpiyatlarda Naim Süleymanoğlu, 60 kilo koparmada sırasıyla 145, 150,5, 152,5, silkmede 175, 188,5, 190, toplamda da 320, 339, 342,5 kilo kaldırarak 6 dünya, 9 olimpiyat rekoru kırarak muhteşem bir zafer elde etti ve böylece Türkiye'ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu olmuştu.
Barış Manço  - Naim Süleymanoğlu Röportajı 07:39
Barış Manço - Naim Süleymanoğlu Röportajı 815 izlenme - 3 yıl önce Rahmetle ve saygıyla andığımız barış abimizin 1988 olimpiyatlarında 190 kg kaldırıp şampiyon olan cep herkülümüz naim süleymanoğlu ile yaptığı söyleşiyi izleyeceğiz, gazeteler cep herkülünün kartondan maketini bile vermişti o dönem...
Naim Süleymanoğlu'nun Veliahtı Halil Mutlu, Ağlayarak Konuştu: Benim için Ulaşılmazdı 01:12
Naim Süleymanoğlu'nun Veliahtı Halil Mutlu, Ağlayarak Konuştu: Benim için Ulaşılmazdı 132 izlenme - 4 ay önce Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Halil Mutlu, efsane halterci Süleymanoğlu'nun ölümünün ardından ağlayarak konuştu: Halterde ilklerin adamıydı. Benim için ulaşılmazdı.
İşte Naim Süleymanoğlu'nun Son Rekorunu Kırdığı Anlar! Sene: 1996 00:40
İşte Naim Süleymanoğlu'nun Son Rekorunu Kırdığı Anlar! Sene: 1996 92 izlenme - 4 ay önce Dünya çapında rekorlara imza atan milli halterci Naim Süleymanoğlu, son rekorunu Atlanta'daki 1996 yılı dünya olimpiyatlarında kırdı.
Naim Süleymanoğlu İçin Cenaze Töreni Düzenlendi 06:05
Naim Süleymanoğlu İçin Cenaze Töreni Düzenlendi 88 izlenme - 4 ay önce Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.
Naim Süleymanoğlu Kıvanç Tatlıtuğ İlker Ayrık Akbank Reklamı 02:40
Naim Süleymanoğlu Kıvanç Tatlıtuğ İlker Ayrık Akbank Reklamı 845 izlenme - 4 yıl önce Naim Süleymanoğlu akbank reklamında oynadı. Naim Süleymanoğlu Akbank reklamı Kıvanç Tatkıtuğ ve İlker Ayrık ile birlikte. Naim Süleymanoğlu akbank reklamıyla...
Naim Süleymanoğlu Anısı Nihat Doğan'ı Ağlattı! (26 Eylül 2017) 05:14
Naim Süleymanoğlu Anısı Nihat Doğan'ı Ağlattı! (26 Eylül 2017) 74 izlenme - 6 ay önce Dünyaca ünlü ve rekortmen haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun dün karaciğer yetmezliği hastalığından ötürü hastaneye kaldırılması ve yoğun bakım ünitesinde tutulması ile ilgili haberi ekranlara getiren Beyaz Tv'de Nihat Doğan gözyaşlarını tutamadı. Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz isimli programın yorumcularından birisi olan Nihat Doğan, eski Milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu ile ilgili duygularını paylaşırken hayata veda eden babasının da konu içerisinde yeraldığı bir anenkotu paylaştı. Nihat Doğan, milli sporcumuz Naim Süleymanoğlu'nun Seul Olimpiyatlarında Altın madalya için mindere çıktığı anı anlatırken "Babam eve gelmiş televizyon karşısında idi. Naim abiyi izliyorduk. Babam dua ediyordu. Naim Süleymanoğlu kaldırdı ve altın madalyayı kazandı. Babam ağlıyordu. Sebebini sorduğumda Türk bayrağımızı gösterdi. İşte bayrak sevgisi bende böyle başladı" diye duygularını dile getirirken gözyaşlarını tutamadı.
Efsane Naim Süleymanoğlu 02:40
Efsane Naim Süleymanoğlu 485 izlenme - 2 yıl önce 1992 yılında Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen Dünya Şampiyonu Naim Süleymanoğlu'nu birde böyle izleyin.
Naim Süleymanoğlu: Evlenmedim Ama 4 Çocuğum Var 01:28
Naim Süleymanoğlu: Evlenmedim Ama 4 Çocuğum Var 720 izlenme - 3 yıl önce Milli halterci Naim Süleymanoğlu, "Evlenmedim ama itiraf edeyim, benim soyadımı taşıyan 4 çocuğum var. 3'ü Türkiye'de, 1'i yurt dışında yaşıyor." dedi.
Kilometre Taşları - Naim Süleymanoğlu 05:08
Kilometre Taşları - Naim Süleymanoğlu 653 izlenme - 3 yıl önce 3 olimpiyat, 7 dünya, 6 avrupa şampiyonu olmuş kariyelinde 46 dünya rekoru kırmış gelmiş geçmiş en büyük sporculardan birisi filmlere örnek olmuş bir hayat hikayesine sahip gelmiş geçmiş en büyük sporculardan biri olan Naim Süleymanoğlu nun kısa hayat hikayesi.
Stoichkov'dan Arda Turan Açıklaması 01:46
Stoichkov'dan Arda Turan Açıklaması 44 izlenme - 2 ay önce Barcelona'da da forma giyen eski Bulgar futbolcu Hristo Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun kabrini ziyaretinin ardından Arda Turan'la ilgili konuştu.
Naim Süleymanoğlu'nun Hayatı (32. Gün TV) 06:46
Naim Süleymanoğlu'nun Hayatı (32. Gün TV) 76 izlenme - 5 ay önce Rekortmen Halterci Naim Süleymanoğlu, 1986 yılında filmlerde rastlanacak bir operasyonla Türkiye'ye getirildi. Süleymanoğlu, Bulgarlardan kaçırılışını Özallı Yıllar belgeselinde anlatmıştı.
Naim Süleymanoğlu'nun Kilolu Hali Görenleri Şaşırttı 00:44
Naim Süleymanoğlu'nun Kilolu Hali Görenleri Şaşırttı 150 izlenme - 11 ay önce Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi haltercisi olarak gösterilen ve 60 kiloda yarışan Naim Süleymanoğlu, kilolu haliyle sevenlerini üzdü.
Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Vefat Etti! (18 Kasım 2017) 03:49
Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Vefat Etti! (18 Kasım 2017) 43 izlenme - 4 ay önce Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Allahtan rahmet diliyoruz.
Naim Süleymanoğlu Kimdir? 02:45
Naim Süleymanoğlu Kimdir? 59 izlenme - 6 ay önce Naim Süleymanoğlu Kimdir ve Nerelidir? 23 Ocak 1967'de Bulgaristan Mestanlı’da doğdu. Boy: 147cm Kilo: 55-60 Burç: Kova Haltere 1977'de 9 yaşında başladı. Cep Herkülü lakabıyla anılmakta. Naum Shalamanov olan ismini Naim Süleymanoğlu olarak değiştirdi. 1988 yılında Time dergisine kapak oldu. Hastalandığı için hastaneye kaldırılan ünlü halterci için sevenleri google'da Naim Süleymanoğlu öldü mü haberlerine yoğun bir ilgi ve merak gösterdi. Naim Süleymanoğlu 2007 Genel Seçimlerinde MHP İstanbul Milletvekili adayı oldu..