Hoşgeldiniz!

ördek yavrusu

5 Bin Ördek Yavrusunun İlk Kez Suyla Tanışması 01:06
5 Bin Ördek Yavrusunun İlk Kez Suyla Tanışması 27.227 izlenme - 7 yıl önce Çin'de bir ördek çiftliğinde yumurtalarından çıkan 5 bin ördek, ilk kez suyla tanıştı. Bir çok insanın da şahitlik ettiği o anlar, adeta görsel bir şölene dönüştü. Ördekler uzun bir kuyruk oluşturarak hep birlikte göle doğru yürürken, insanlar da heyecanla onları takip etti. 5 bin ördek ardından sırayla göle girdi ve ilk su deneyimlerini yaşadı. Kıyı kısa süre içinde sapsarı bir renk aldı.
Çirkin Ördek Yavrusu (Türkçe Masal Dinle) 02:13
Çirkin Ördek Yavrusu (Türkçe Masal Dinle) 48.809 izlenme - 7 yıl önce Masallarıyla küçük büyük herkesin tanıdığı Danimarkalı Hans Christian Andersen'in klasikleri arasında yer alan Çirkin Ördek Yavrusu (The Ugly Duckling, Den grimme ælling) masalını dinleyin, çocuklarınıza dinlettirin. En güzel masallar için kanalımıza abone olun. Masalı okuyun: Anne Ördek sabırla yumurtalarının kırılmasını bekliyordu. Vakit tamamlanınca ördek yavruları yumurtalarından çıkmaya başladılar. Fakat en son ve en büyük yumurta bir türlü kırılmıyordu. Sonunda yumurtanın beyaz kabuğu çatladı. Diğerlerinden daha gri ve farklı olan ördek yavrusunun küçük kafası göründü. Anne ördek yeni doğan yavruya bakarak ; "Umarım değişir.." dedi şevkatle. Zaman ilerliyordu ama ördek yavrusunun rengi hala griydi. Kümesin bütün hayvanları onunla alay ediyorlar, ona "çirkin ördek yavrusu" diye sesleniyorlardı. Zavallı yavru o kadar mutsuzdu ki sonunda uzaklara gitmeye karar verdi. Gün boyunca yürüdü, gece olunca ise çok yorulmuştu. Mola verdi. Bir yanda açlık, bir yanda korku...Ama yapabileceği hiç birşey olmadığından derin bir uykuya dalmakta gecikmedi. Ertesi sabah su sesleriyle gözlerini açtı. Geceyi yaban ördeklerinin çılgınca eğlendiği küçük bir göl kıyısında geçirdiğini anladı. Bu gürültücü arkadaşlarına kendini tanıtmaya hazırlanıyordu. Birden bir tüfek sesi ile irkildi. hiç zaman kaybetmeden ordan uzaklaştı. Çok geçmemişti ki küçük ördek kendini bir çiftlikte buldu. Çiftliğin sahibi yaşlı kadın onu doyurdu. Ateşin yanında uyumasına izin verdi. Fakat yavru ördek bir göl bulabilme umuduyla oradan da uzaklaştı. Günlerce bir göl bulabilmek için rastgele yoluna devam etti. Sonunda bir göl kıyısına ulaştı. Bu arada yanlız başına yaşamayı öğreniyordu. Bu göl kıyısında yavru ördek gün geçtikçe büyüdü. Kendisi farkında olmadan görüntüsü değişiyordu. Geçen kuğuları gördükçe onların asil duruşları ve güzel görünüşlerinden dolayı iç çekiyordu. İlkbaharda bir kuğu sürüsü gölün kıyısına yuva yapmaya geldi. Çirkin ördek yavrusuyla tanışmak için yaklaştılar. Fakat kendisini bu zarif kuşlarla arkadaşlık etmek için çok çirkin ve kaba buluyordu.Birden bire suda aksini gördü. O da ne!... Kendisinin de güzel bir kuğuya dönüşmüş olduğunu farketti. Kuğu sürüsüne katıldı ve ömür boyu mutlu oldu.
tom ve jerry - ördek yavrusu 07:01
tom ve jerry - ördek yavrusu 21.006 izlenme - 11 yıl önce tom ve jerry ördek yavrusu
Tom And Jerry - Ördek Yavrusu (Çizgi Film) 04:25
Tom And Jerry - Ördek Yavrusu (Çizgi Film) 7.588 izlenme - 7 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır.
Ekrandaki Karıncayı Yemeye Çalışan Ördek Yavruları 00:24
Ekrandaki Karıncayı Yemeye Çalışan Ördek Yavruları 46 izlenme - 2 ay önce Sevimli iki ördek yavrusu sahibi olan genç, ördeklere bir oyun oynamak istemiş. Cep telefonunun ekranında karınca oyunu açmış ve ördekleri trollemiş.
Çirkin Ördek Yavrusu 1990 07:23
Çirkin Ördek Yavrusu 1990 1.249 izlenme - 4 yıl önce Eski bir Çizgi filmdir. Anne ördek günlerdir yumurtalarının üzerinde kuluçkaya yatmış yavrularının çıkmasını bekliyormuş. Yirmi sekiz günün sonunda yumurtalar birer birer çatlamaya içlerinden yavru ördekler çıkmaya başlamış. Ama yumurtaların en irisi çatlamamış. Anne ördek, ondan da yavru çıkana kadar kuluçkada yatmaya devam etmiş. Yedi gün daha bekledikten sonra, nihayet bu yumurtanın kabuğu da çatlamış. Anne ördek bu kocaman yumurtadan güzel bir yavru beklerken, çirkin mi çirkin bir şey çıkmış. "Kardeşleri kadar güzel olmasa da o da benim yavrum," diye düşünerek sahiplenmiş.
Ördek Yavruları İçin Seferber Olan İnsanlar 00:31
Ördek Yavruları İçin Seferber Olan İnsanlar 205 izlenme - 1 yıl önce Mazgaldan gelen sesler üzerinde mazgalı açan insanlar ördek yavruları ile karşılaşmışlar. O andan sonra tam bir kurtarma operasyonu başlamış.
Çiçek Dilligil ile Masal Saati & Çirkin Ördek Yavrusu 07:03
Çiçek Dilligil ile Masal Saati & Çirkin Ördek Yavrusu 740 izlenme - 4 yıl önce Çiçek Dilligil ile Masal Saati & Çirkin Ördek Yavrusu
Çirkin Ördek Yavrusu 08:37
Çirkin Ördek Yavrusu 664 izlenme - 6 yıl önce http://bilgelikyolunda.blogspot.com/ çirkin ördek yavrusu
Tom ve Jerry - Minik Ördek Yavrusu 01:39
Tom ve Jerry - Minik Ördek Yavrusu 633 izlenme - 4 yıl önce Jerry ve minik ördek yavrusu arkadaşının peşine düşen Tom'un geleceği pek parlak olmaz. Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır.
Yavru Ördeklerin Aşırı Acıklı Merdiven Mücadelesi 02:29
Yavru Ördeklerin Aşırı Acıklı Merdiven Mücadelesi 617 izlenme - 7 yıl önce Yavru ördeklerim mervivenlerden hoplama zıplama hareketlerini izliyoruz efendim.
Ördek Yavrularının Uçmayı Öğrenmesi 01:53
Ördek Yavrularının Uçmayı Öğrenmesi 441 izlenme - 7 yıl önce Mandarin ördeklerinin ilk uçuş denemesi. Çeviri: Bahar, mandarin ördekleri için de erken geldi. Dişi ördek yüksek bir ağaçtaki yuvasından dışarı çıkıyor. Yavrulara yolu göstermek onun görevi. İlk uçuş için fazla yüksek bir yer. Yavruları cesaretlendirecek bir çağrı daha yapması lazım. Yavrulardan ikisi hala eksik. Henüz 2 günlük olmalarına rağmen müthiş bir macera yaşadılar. Acaba bu acemileri daha hangi maceralar bekliyor?
Tom Ve Jerry - Moreli Bozuk Ördek Yavrusu 04:56
Tom Ve Jerry - Moreli Bozuk Ördek Yavrusu 729 izlenme - 7 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom (tam adı Thomas) ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır. İlk Tom ve Jerry animasyonu 1940 yılında yapılmıştır. Hanna ve Barbera ikilisi, Hollywood'da bulunan MGM çizgi film stüdyosunda 1940 ile 1957 arasında 114 kısa film yazıp yönetmişlerdir. Bunlardan on üçü akademi ödülüne aday gösterildi, yedisi En İyi Kısa Animasyon Filmi Akademi Ödülü aldı.[1] Metro-Goldwyn-Mayer çizgi film stüdyosunun kapanmasından sonra, 1960 yılında Tom ve Jerry filmlerinin yapımcılığını Gene Deitch devraldı ve filmler Batı Avrupa'da yapılmaya başlandı. 1963 yılında Tom ve Jerry, yapımcılığını Chuck Jones'in almasıyla tekrar Hollywood'a geldi. Kısa film serilerinin sonlandığı 1967 yılına gelindiğinde toplam 161 kısa film yapılmıştı.[1] 1970'li yıllara gelindiğine Hanna-Barbera birlikte bir film stüdyosu kurdular ve filmler televizyona taşındı. Seksenlerde ve Doksanlı yıllar boyunca çeşitli TV şovları gösterildi. Uzun filmler yapıldı ve özel şovlar yapıldı. Günümüzde ise Tom ve Jerry'nin hakları Warner Bros. şirketine aittir ve 2006'dan beri Tom and Jerry Tales adıyla yeni seriler yapılmakta ve ABD'de çeşitli televizyon kanallarında gösterilmektedir.
the ugly duckling and me fragmanı 1 00:36
the ugly duckling and me fragmanı 1 1.158 izlenme - 11 yıl önce hans christian andersenın dillere destan masalı çirkin ördek yavrusunun farklı bir uyarlaması olan bu eğlenceli ve şirin mi şirin hikaye çirkin ördek yavrusu ve annesi ratsoyu anlatıyor. üstüne üstlük ratso bir baba olması gerekirken çirkin ördek yavrusu için anne rolünü kabul ediyor. dürüst olmak gerekirse ratso çirkin ördekin ne annesi ne de babası olabilecek nitelikte; çünkü ratso bir fare.rnzavallı farecik ratsonun tek günahı çirkin ördek yumurtadan çıkarken onun yanında olma
Tom Ve Jerry - Çılgın Ördek Yavrusu 02:56
Tom Ve Jerry - Çılgın Ördek Yavrusu 427 izlenme - 7 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom (tam adı Thomas) ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır. İlk Tom ve Jerry animasyonu 1940 yılında yapılmıştır. Hanna ve Barbera ikilisi, Hollywood'da bulunan MGM çizgi film stüdyosunda 1940 ile 1957 arasında 114 kısa film yazıp yönetmişlerdir. Bunlardan on üçü akademi ödülüne aday gösterildi, yedisi En İyi Kısa Animasyon Filmi Akademi Ödülü aldı.[1] Metro-Goldwyn-Mayer çizgi film stüdyosunun kapanmasından sonra, 1960 yılında Tom ve Jerry filmlerinin yapımcılığını Gene Deitch devraldı ve filmler Batı Avrupa'da yapılmaya başlandı. 1963 yılında Tom ve Jerry, yapımcılığını Chuck Jones'in almasıyla tekrar Hollywood'a geldi. Kısa film serilerinin sonlandığı 1967 yılına gelindiğinde toplam 161 kısa film yapılmıştı.[1] 1970'li yıllara gelindiğine Hanna-Barbera birlikte bir film stüdyosu kurdular ve filmler televizyona taşındı. Seksenlerde ve Doksanlı yıllar boyunca çeşitli TV şovları gösterildi. Uzun filmler yapıldı ve özel şovlar yapıldı. Günümüzde ise Tom ve Jerry'nin hakları Warner Bros. şirketine aittir ve 2006'dan beri Tom and Jerry Tales adıyla yeni seriler yapılmakta ve ABD'de çeşitli televizyon kanallarında gösterilmektedir.
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 01:34
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 158 izlenme - 8 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Çirkinim ben feministim Çirkin ördek yavrusu Ya da güzelim ben mankenim Çiçekli boya kutusu Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Güçlüyüm ben Konuşabilirim Masayı tutan demirim Aptalım ben seksiyim Kafeste bir sarı kanarya Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda.
Müşfik Kenter - Çirkin Ördek Yavrusu 03:06
Müşfik Kenter - Çirkin Ördek Yavrusu 139 izlenme - 8 yıl önce Albüm Adı: Andersen Masalları Çıkış Tarihi: 05.07.1999 Çocuk şarkıları
Grup Yağmur 5 - Ördek Oyunu 04:11
Grup Yağmur 5 - Ördek Oyunu 29 izlenme - 5 yıl önce Grup Yağmur 5 - Ördek Oyunu (Bey Plak) Grup Yağmur yorumuyla zonguldak, bartın, karabük, devrek, çaycuma, ereğli, kozcağız, ulus, alaplı, Amasra, oyun havalarını buradan dinleyebilir ve yöresel kliplerini izleyebilirsiniz. Bey Plak Müzik Kanalına Hemen Abone Ol, En Güzel Türküleri Dinle,Yöresel Klipleri HD kalitesinde İzle!