Hoşgeldiniz!

ördek yavrusu

5 Bin Ördek Yavrusunun İlk Kez Suyla Tanışması 01:06
5 Bin Ördek Yavrusunun İlk Kez Suyla Tanışması 22.683 izlenme - 2 yıl önce Çin'de bir ördek çiftliğinde yumurtalarından çıkan 5 bin ördek, ilk kez suyla tanıştı. Bir çok insanın da şahitlik ettiği o anlar, adeta görsel bir şölene dönüştü. Ördekler uzun bir kuyruk oluşturarak hep birlikte göle doğru yürürken, insanlar da heyecanla onları takip etti. 5 bin ördek ardından sırayla göle girdi ve ilk su deneyimlerini yaşadı. Kıyı kısa süre içinde sapsarı bir renk aldı.
Çirkin Ördek Yavrusu (Türkçe Masal Dinle) 02:13
Çirkin Ördek Yavrusu (Türkçe Masal Dinle) 38.345 izlenme - 2 yıl önce Masallarıyla küçük büyük herkesin tanıdığı Danimarkalı Hans Christian Andersen'in klasikleri arasında yer alan Çirkin Ördek Yavrusu (The Ugly Duckling, Den grimme ælling) masalını dinleyin, çocuklarınıza dinlettirin. En güzel masallar için kanalımıza abone olun. Masalı okuyun: Anne Ördek sabırla yumurtalarının kırılmasını bekliyordu. Vakit tamamlanınca ördek yavruları yumurtalarından çıkmaya başladılar. Fakat en son ve en büyük yumurta bir türlü kırılmıyordu. Sonunda yumurtanın beyaz kabuğu çatladı. Diğerlerinden daha gri ve farklı olan ördek yavrusunun küçük kafası göründü. Anne ördek yeni doğan yavruya bakarak ; "Umarım değişir.." dedi şevkatle. Zaman ilerliyordu ama ördek yavrusunun rengi hala griydi. Kümesin bütün hayvanları onunla alay ediyorlar, ona "çirkin ördek yavrusu" diye sesleniyorlardı. Zavallı yavru o kadar mutsuzdu ki sonunda uzaklara gitmeye karar verdi. Gün boyunca yürüdü, gece olunca ise çok yorulmuştu. Mola verdi. Bir yanda açlık, bir yanda korku...Ama yapabileceği hiç birşey olmadığından derin bir uykuya dalmakta gecikmedi. Ertesi sabah su sesleriyle gözlerini açtı. Geceyi yaban ördeklerinin çılgınca eğlendiği küçük bir göl kıyısında geçirdiğini anladı. Bu gürültücü arkadaşlarına kendini tanıtmaya hazırlanıyordu. Birden bir tüfek sesi ile irkildi. hiç zaman kaybetmeden ordan uzaklaştı. Çok geçmemişti ki küçük ördek kendini bir çiftlikte buldu. Çiftliğin sahibi yaşlı kadın onu doyurdu. Ateşin yanında uyumasına izin verdi. Fakat yavru ördek bir göl bulabilme umuduyla oradan da uzaklaştı. Günlerce bir göl bulabilmek için rastgele yoluna devam etti. Sonunda bir göl kıyısına ulaştı. Bu arada yanlız başına yaşamayı öğreniyordu. Bu göl kıyısında yavru ördek gün geçtikçe büyüdü. Kendisi farkında olmadan görüntüsü değişiyordu. Geçen kuğuları gördükçe onların asil duruşları ve güzel görünüşlerinden dolayı iç çekiyordu. İlkbaharda bir kuğu sürüsü gölün kıyısına yuva yapmaya geldi. Çirkin ördek yavrusuyla tanışmak için yaklaştılar. Fakat kendisini bu zarif kuşlarla arkadaşlık etmek için çok çirkin ve kaba buluyordu.Birden bire suda aksini gördü. O da ne!... Kendisinin de güzel bir kuğuya dönüşmüş olduğunu farketti. Kuğu sürüsüne katıldı ve ömür boyu mutlu oldu.
tom ve jerry - ördek yavrusu 07:01
tom ve jerry - ördek yavrusu 17.037 izlenme - 6 yıl önce tom ve jerry ördek yavrusu
Tom And Jerry - Ördek Yavrusu (Çizgi Film) 04:25
Tom And Jerry - Ördek Yavrusu (Çizgi Film) 5.555 izlenme - 2 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır.
Uyanık Duramayan Ördek 00:43
Uyanık Duramayan Ördek 6.369 izlenme - 4 yıl önce Gözleri Kapanır Kapanmaz Tekrar Açan Yavru Ördek Çok Sevimli.
En Sevimli Ördek Yavruları 05:10
En Sevimli Ördek Yavruları 2.569 izlenme - 3 yıl önce En Sevimli Ördek Yavruları
ördek yavrusu ve köpek yavrusunun İnanılmaz arkada 01:09
ördek yavrusu ve köpek yavrusunun İnanılmaz arkada 5.359 izlenme - 9 yıl önce ördek yavrusu ve köpek yavrusunun İnanılmaz arkadaşlığı ata66kan
Ördek Yavrularının Lavaboda Su Keyfi 01:43
Ördek Yavrularının Lavaboda Su Keyfi 693 izlenme - 3 yıl önce Ördek Yavrularının Lavaboda Su Keyfi
Çirkin Ördek Yavrusu 08:37
Çirkin Ördek Yavrusu 286 izlenme - 2 yıl önce http://bilgelikyolunda.blogspot.com/ çirkin ördek yavrusu
Yavru Ördeklerin Aşırı Acıklı Merdiven Mücadelesi 02:29
Yavru Ördeklerin Aşırı Acıklı Merdiven Mücadelesi 536 izlenme - 3 yıl önce Yavru ördeklerim mervivenlerden hoplama zıplama hareketlerini izliyoruz efendim.
Ördek Yavrularının Uçmayı Öğrenmesi 01:53
Ördek Yavrularının Uçmayı Öğrenmesi 383 izlenme - 2 yıl önce Mandarin ördeklerinin ilk uçuş denemesi. Çeviri: Bahar, mandarin ördekleri için de erken geldi. Dişi ördek yüksek bir ağaçtaki yuvasından dışarı çıkıyor. Yavrulara yolu göstermek onun görevi. İlk uçuş için fazla yüksek bir yer. Yavruları cesaretlendirecek bir çağrı daha yapması lazım. Yavrulardan ikisi hala eksik. Henüz 2 günlük olmalarına rağmen müthiş bir macera yaşadılar. Acaba bu acemileri daha hangi maceralar bekliyor?
balıkları besleyen ördek yavrusu 00:49
balıkları besleyen ördek yavrusu 900 izlenme - 8 yıl önce harika bir dostluk örneği...
Turna Ördek Yavrusu 01:06
Turna Ördek Yavrusu 438 izlenme - 4 yıl önce Turna
Yetim Ve Öksüz 3 Ördek Yavrusuna Sahip Çıkan Kedi 02:13
Yetim Ve Öksüz 3 Ördek Yavrusuna Sahip Çıkan Kedi 341 izlenme - 4 yıl önce Yetim Ve Öksüz 3 Ördek Yavrusuna Sahip Çıkan Kedi
Uyanık Kalmaya Çalışan Tatlı Ördek Yavrusu 00:06
Uyanık Kalmaya Çalışan Tatlı Ördek Yavrusu 134 izlenme - 2 yıl önce Uyanık Kalmaya Çalışan Tatlı Ördek Yavrusu
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 01:34
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 425 izlenme - 5 yıl önce
Tom Ve Jerry - Çılgın Ördek Yavrusu 02:56
Tom Ve Jerry - Çılgın Ördek Yavrusu 167 izlenme - 2 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom (tam adı Thomas) ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır. İlk Tom ve Jerry animasyonu 1940 yılında yapılmıştır. Hanna ve Barbera ikilisi, Hollywood'da bulunan MGM çizgi film stüdyosunda 1940 ile 1957 arasında 114 kısa film yazıp yönetmişlerdir. Bunlardan on üçü akademi ödülüne aday gösterildi, yedisi En İyi Kısa Animasyon Filmi Akademi Ödülü aldı.[1] Metro-Goldwyn-Mayer çizgi film stüdyosunun kapanmasından sonra, 1960 yılında Tom ve Jerry filmlerinin yapımcılığını Gene Deitch devraldı ve filmler Batı Avrupa'da yapılmaya başlandı. 1963 yılında Tom ve Jerry, yapımcılığını Chuck Jones'in almasıyla tekrar Hollywood'a geldi. Kısa film serilerinin sonlandığı 1967 yılına gelindiğinde toplam 161 kısa film yapılmıştı.[1] 1970'li yıllara gelindiğine Hanna-Barbera birlikte bir film stüdyosu kurdular ve filmler televizyona taşındı. Seksenlerde ve Doksanlı yıllar boyunca çeşitli TV şovları gösterildi. Uzun filmler yapıldı ve özel şovlar yapıldı. Günümüzde ise Tom ve Jerry'nin hakları Warner Bros. şirketine aittir ve 2006'dan beri Tom and Jerry Tales adıyla yeni seriler yapılmakta ve ABD'de çeşitli televizyon kanallarında gösterilmektedir.
the ugly duckling and me fragmanı 1 00:36
the ugly duckling and me fragmanı 1 553 izlenme - 6 yıl önce hans christian andersenın dillere destan masalı çirkin ördek yavrusunun farklı bir uyarlaması olan bu eğlenceli ve şirin mi şirin hikaye çirkin ördek yavrusu ve annesi ratsoyu anlatıyor. üstüne üstlük ratso bir baba olması gerekirken çirkin ördek yavrusu için anne rolünü kabul ediyor. dürüst olmak gerekirse ratso çirkin ördekin ne annesi ne de babası olabilecek nitelikte; çünkü ratso bir fare.rnzavallı farecik ratsonun tek günahı çirkin ördek yumurtadan çıkarken onun yanında olma
Yavru Ördekleri Kurtaran Adamlar 00:48
Yavru Ördekleri Kurtaran Adamlar 84 izlenme - 2 yıl önce Muhtemelen annelerini takip eden yavru ördekler deliklerde içeri düştü. Boyutlarına oranla bir hayli geniş olan aralıklardan içeri düşen yavruları bu iyi insanlarda ellerinden geleni yaparak kurtarıyor.
Tom Ve Jerry - Moreli Bozuk Ördek Yavrusu 04:56
Tom Ve Jerry - Moreli Bozuk Ördek Yavrusu 119 izlenme - 2 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom (tam adı Thomas) ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır. İlk Tom ve Jerry animasyonu 1940 yılında yapılmıştır. Hanna ve Barbera ikilisi, Hollywood'da bulunan MGM çizgi film stüdyosunda 1940 ile 1957 arasında 114 kısa film yazıp yönetmişlerdir. Bunlardan on üçü akademi ödülüne aday gösterildi, yedisi En İyi Kısa Animasyon Filmi Akademi Ödülü aldı.[1] Metro-Goldwyn-Mayer çizgi film stüdyosunun kapanmasından sonra, 1960 yılında Tom ve Jerry filmlerinin yapımcılığını Gene Deitch devraldı ve filmler Batı Avrupa'da yapılmaya başlandı. 1963 yılında Tom ve Jerry, yapımcılığını Chuck Jones'in almasıyla tekrar Hollywood'a geldi. Kısa film serilerinin sonlandığı 1967 yılına gelindiğinde toplam 161 kısa film yapılmıştı.[1] 1970'li yıllara gelindiğine Hanna-Barbera birlikte bir film stüdyosu kurdular ve filmler televizyona taşındı. Seksenlerde ve Doksanlı yıllar boyunca çeşitli TV şovları gösterildi. Uzun filmler yapıldı ve özel şovlar yapıldı. Günümüzde ise Tom ve Jerry'nin hakları Warner Bros. şirketine aittir ve 2006'dan beri Tom and Jerry Tales adıyla yeni seriler yapılmakta ve ABD'de çeşitli televizyon kanallarında gösterilmektedir.
Uyurken Kafası Düşen Sevimli Ördek Yavrusu Zapkolik 00:48
Uyurken Kafası Düşen Sevimli Ördek Yavrusu Zapkolik 25 izlenme - 8 ay önce Uyurken Kafası Düşen Sevimli Ördek Yavrusu
Yavru Ördek Kurtarma Operasyonu 00:48
Yavru Ördek Kurtarma Operasyonu 105 izlenme - 2 yıl önce Annesinin peşinden giden yavru ördekler, annenin rögar ızgarası üzerinden geçmesiyle deliklerden aşağı düşüyor. Olayı gören adamlar ellerine aldıkları balık fileleri ile yavruları tek tek bulundukları yerden alıp annelerinin yanına gönderiyor.
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 01:34
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 130 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Çirkinim ben feministim Çirkin ördek yavrusu Ya da güzelim ben mankenim Çiçekli boya kutusu Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Güçlüyüm ben Konuşabilirim Masayı tutan demirim Aptalım ben seksiyim Kafeste bir sarı kanarya Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda.
Gül Işık - Çirkin Ördek Yavrusu 04:24
Gül Işık - Çirkin Ördek Yavrusu 7 izlenme - 2 ay önce Download: http://v.blnk.fr/A18jjxP7h Kanala abone ol, geçmişten günümüze en sevilen şarkıları dinle!
Müşfik Kenter - Çirkin Ördek Yavrusu 03:06
Müşfik Kenter - Çirkin Ördek Yavrusu 89 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Andersen Masalları Çıkış Tarihi: 05.07.1999 Çocuk şarkıları
Grup Yağmur 5 - Ördek Oyunu 04:11
Grup Yağmur 5 - Ördek Oyunu 2 izlenme - 1 ay önce Grup Yağmur 5 - Ördek Oyunu (Bey Plak) Grup Yağmur yorumuyla zonguldak, bartın, karabük, devrek, çaycuma, ereğli, kozcağız, ulus, alaplı, Amasra, oyun havalarını buradan dinleyebilir ve yöresel kliplerini izleyebilirsiniz. Bey Plak Müzik Kanalına Hemen Abone Ol, En Güzel Türküleri Dinle,Yöresel Klipleri HD kalitesinde İzle!