Hoşgeldiniz!

orson welles

orson welles  i know what it is to be young hd türkçe altyazili 05:07
orson welles i know what it is to be young hd türkçe altyazili 6.921 izlenme - 6 yıl önce
Orson Welles- İ Know What İt İs To Be Young-Türkçe 04:59
Orson Welles- İ Know What İt İs To Be Young-Türkçe 7.108 izlenme - 7 yıl önce
Orson Welles -İ Know What İt İs To Be Young 05:05
Orson Welles -İ Know What İt İs To Be Young 8.146 izlenme - 8 yıl önce ben genç olmanın ne demek olduğunu biliyorum..
Orson Welles İ Know What İs To Be Young 04:59
Orson Welles İ Know What İs To Be Young 3.320 izlenme - 5 yıl önce Atlantistia - DJ tia
Journey Into Fear - Orson Welles Türk Komutan Rolünde 00:48
Journey Into Fear - Orson Welles Türk Komutan Rolünde 1.077 izlenme - 1 yıl önce Sadece 26 yaşındayken , ilk uzun metraj filmi sayılan birçok sinema kuruluşuna göre Gelmiş Geçmiş En İyi Film sayılan Citizen Kane 'Yuttaş Kane'i Yazıp ,Yönetip, Oynayan Orson Welles'in 1943 yılında çektiği Journey Into Fear filminden bir sahne. Çektiği filmlerde kendine de rol veren Welles Türkiyede geçen bu filminde kendine Türk askeri Albay Haki(Hakkı sanırım) rolünü veriyor. Valla çok da karizmatik gözüküyor üniförmalar içinde keşke Atatürk rolünü oynasaydı zamanında. Ekşi üyeliğim olmadığı için izin alamadım ama bir yazar film hakkında şöyle bir yazı yazmış. akşam efendi ne ulan! "good evening sir"ü, "evening sir" diye kısaltıp sonra da "al bunu çevir" diye konudan bihaber birinin eline tutuşturmuşlar, o da o zamanın google translate teknolojisiyle çevirmiş. filmin genelinde türkiye'ye ılımlı bir yaklaşım sergilense de senaristler savaşa girmeyen türkiye'ye laf sokmaktan geri durmamışlar. bir sahnede, her milletten insan geminin yemek salonunda toplanmış savaştan bahsetmektedir. türk vatandaşına savaşla ilgili fikirleri sorulduğunda şöyle cevap verir: - ben mi? ben tarafsızım. bir şey bilmem. bir fikrim yok. ben tütün satarım.
Orson Welles - I Know What It İs To Be Young 04:50
Orson Welles - I Know What It İs To Be Young 2.776 izlenme - 3 yıl önce Orson Welles-I Know What It İs To Be Young Yükleyen-Mustafa Özdemir ŞARKI SÖZLERİ I know what it is to be young Ben genç olmanın ne olduğunu biliyorum But you don't know what it is to be old Fakat sen yaşlılığın ne olduğunu bilmezsin Soeday you'll be saying the same thing Bir gün , sende aynı şeyleri söylüyor olacaksın Time ticks away, so the story is told Zaman geçip gidiyor ve bu hikaye anlatılıyor I've asked so many questions Birçok soru sordum Of the wise men I met Tanışdığım akıllı adamlara Couldn't find all the answers No one has, as yet Cevapları henüz kimse bulamamış There'll be days to remember Hatırlanacak günler olacak Full of laughter and tears Gözyaşı ve kahkahalarla dolu After summer comes winter Yazdan sonra kış gelecek And so go the years Böylece yıllar geçecek So my friend, let's make music together Öyleyse arkadaşım , gel beraber müzik yapalım I'll play the old, while you sing me the new Sen bana yenisini söylerken ben eskisini çalacağım In time, when your young days are over Zamanla, senin gençlik günlerin geçerken There'll be someone sharing their time with you Zamanlarını seninle paylaşan birileri olacak
boşver be yaşı başı - can yücel 06:25
boşver be yaşı başı - can yücel 3.271 izlenme - 7 yıl önce şiir can yücelseslendiren esin dinçellimüzik orson welles - ı know what it is to be young
orson welles - i know what it is to be young 04:10
orson welles - i know what it is to be young 1.311 izlenme - 6 yıl önce
I Know What It Is To Be Young 04:06
I Know What It Is To Be Young 1.523 izlenme - 8 yıl önce erkan esendağ sunarorson welles
orson welles - i know what it is to be young.wmv 04:12
orson welles - i know what it is to be young.wmv 1.166 izlenme - 6 yıl önce
Sinemanın İlkleri 53. Bölüm (Yurttaş Kane) 04:59
Sinemanın İlkleri 53. Bölüm (Yurttaş Kane) 379 izlenme - 1 yıl önce Bu filme efsanevi Yurttaş Kane filmini, yönetmen Orson Welles ile beraber görüntü yönetmeni Greg Toland'ın deep fous (derinlik algısı) yöntemi açısından irdeliyoruz
Me and Orson Welles Fragman 01:55
Me and Orson Welles Fragman 1.106 izlenme - 5 yıl önce Okuldaki derslerinden çok sıkılan Richard Samuels'in hayallerini Broadway süslemektedir. Okulu kırıp Mercury tiyatrosunda dolaşırken, şans eseri Orson Welles ile karşılaşır. Welles o sırada Broadway'de ilk defa sergilenecek olan Shakespeare'in Jul Sezar'nın yönetmenliği ile uğraşmaktadır. Richard, Welles ile yaptığı sohbet sonrası provaları izleme imkanı sağlar ve Welles'i daha yakından tanımaya başlar. Bu zeki adamın rekabetçi ve hırslı yapısı özel yaşamında da görülmektedir. Eşi Virginia hamileyken, Welles başrol kadın oyuncu Muriel ile birlikte olmaktadır. Richard Welles\'in bencil doğasını keşfetmeye ve onu yönlendirmeye başlar.
Orson Welles - I Know What It 05:00
Orson Welles - I Know What It 634 izlenme - 7 yıl önce hit slow
Waterloo (1970) Fragman 03:31
Waterloo (1970) Fragman 423 izlenme - 3 yıl önce 1970 yapımı epik filmi Waterloo Savaşı'nın fragmanı. Ünlü Sovyet yönetmen Sergey Bondarchuk'un yönettiği filmde Christopher Plummer ve Orson Welles gibi isimler yer alıyor.
Othello (1952) Fragman 01:34
Othello (1952) Fragman 459 izlenme - 3 yıl önce 1952 yapımı Orson Welles'in Othello uyarlamasının 2014 yılında restore edilmiş fragmanı. Filmde efsane Amerikalı aktör Welles, Shakespeare'in ünlü kahramanlarından Othello'yu canlandırıyor, ayrıca filmi de yönetiyor.
Touch of Evil - Tek Planlık Unutulmaz Açılış Sekansı 03:30
Touch of Evil - Tek Planlık Unutulmaz Açılış Sekansı 196 izlenme - 3 yıl önce Büyük yönetmen Orson Welles'in 1958 yapımı Touch of Evil filminin yaklaşık 3.30 dakika civarı uzunluğundaki tek planlık açılış sahnesi adeta ders niteliği taşıyor. Film aynı zamanda IMDB Top 250 listesine de girerek sinema tarihinde unutulmaz bir iz bırakıyor.
me and orson welles fragmanı 2 02:07
me and orson welles fragmanı 2 482 izlenme - 7 yıl önce okuldaki derslerinden çok sıkılan richard samuels'in hayallerini broadway süslemektedir. okulu kırıp mercury tiyatrosunda dolaşırken şans eseri orson welles ile karşılaşır. welles o sırada broadway'de ilk defa sergilenecek olan shakespeare'in jul sezar'nın yönetmenliği ile uğraşmaktadır.richard welles ile yaptığı sohbet sonrası provaları izleme imkanı sağlar ve welles'i daha yakından tanımaya başlar. bu zeki adamın rekabetçi ve hırslı yapısı özel yaşamında da görülmektedir. eşi virginia ham
I Know What İt İs To Be Young 00:10
I Know What İt İs To Be Young 250 izlenme - 8 yıl önce
Orson Welles - I Know What It is To Be Young (Türkçe Çeviri) 04:11
Orson Welles - I Know What It is To Be Young (Türkçe Çeviri) 52 izlenme - 10 ay önce İki yaşında okumaya başlamış, 7 yaşında usta bestekârların eserlerini çalmış, çocukluğunun sonuna kadar babasıyla dünyanın neredeyse dörtte üçünü gezmiş, 8 yaşında annesini, 12 yaşında babasını kaybetmiş olmasına rağmen bir dahi olarak yetişmeyi başarabilmiş, 25 yaşında dünyanın en iyi filmlerinden olarak görülen "Citizen Kane'i yönetmiş.. kısacası hayatının her an'ı başarılarla dolu olan Orson Welles' dan yaşanmışlık dolu biraz nasihat dinler miydiniz? Beğenmeniz dileklerimle.. Çeviri:ironicl3 http://ironicl3.blogspot.com.tr/ https://www.izlesene.com/kanal/ironicl3 https://www.facebook.com/altyazicevir... Sözleri When we are young age has no meaning I never gave it a second thought until one day along came this old man and this is what he said to me and this is what he said to me I know what it is to be young but you,you don't know what it is to be old someday, you'll be saying the same thing time takes away so the story is told I've asked so many questions to the wise men i've met couldn't find all the answers no one has as yet. There'll be days to remember full of laughter and tears after summer, comes winter and so go the years So my friend.. lets make music together I'll play the old while you sing me the new In time when your young days are over there'll be some one sharing their time with you I know what it is to be young but you,you don't know what it is to be old So my friend.. lets make music together I'll play the old while you sing me the new In time when your young days are over there'll be some one sharing their time with you there'll be some one sharing their time with you
The Stranger (1946) Fragman 02:06
The Stranger (1946) Fragman 174 izlenme - 3 yıl önce 1946 yapımı Orson Welles filmi The Stranger'a ait fragman. Filmde Orson Welles'in yanı sıra Edward G. Robinson ve Loretta Young oynuyor.
F for Fake (1974) Fragman 02:34
F for Fake (1974) Fragman 116 izlenme - 3 yıl önce Ünlü Amerikalı sinema adamı Orson Welles'in yönettiği 1974 yapımı belgesel film F For Fake (Vérités et mensonges) fragmanı.
Kenan Işık - Öğüt (I Know What It Is To Be Young) 04:11
Kenan Işık - Öğüt (I Know What It Is To Be Young) 142 izlenme - 2 yıl önce Efsane sinema sanatçısı Orson Welles'in son zamanlarında seslendirdiği ''I Know What It Is To Be Young'' adlı şiiri Türkçe adaptasyonuyla bu zamanlarda ciddi sağlık sorunları yaşayan Kenan Işık'ın sesinden dinliyoruz. Kenan Işık'a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.
Orson Özbeğen Söylüyor 04:01
Orson Özbeğen Söylüyor 143 izlenme - 2 yıl önce Solacak bütün çiçekler içimde birer birer... Orson Welles'in Ferdi Özbeğen ile bir Muğla kaçamağında iki büyüğü devirdikten sonra ortaya çıkardığı muhteşem eser.
Orson Welles-İ Know What İt İs To Be Young 04:25
Orson Welles-İ Know What İt İs To Be Young 150 izlenme - 6 yıl önce