Hoşgeldiniz!

Öteki Gündem

Uydurma Rivayetleri Kabul Edenler Peygamberi Seviyor Olamaz! 01:58
Uydurma Rivayetleri Kabul Edenler Peygamberi Seviyor Olamaz! 42.145 izlenme - 8 yıl önce Uydurma Rivayetleri Kabul Edenler Peygamberi Seviyor Olamaz!
Canlı Yayında Cansu Canan Özgen'ı Kızdıran Soru 04:14
Canlı Yayında Cansu Canan Özgen'ı Kızdıran Soru 34.822 izlenme - 6 yıl önce Kur'an'da Haram ve Günahların konuşulduğu Öteki Gündem'de sosyal medyada konuğa sorulan "Müslümana helal olmayan bir bayanla nasıl karşılıklı sohbet edilir?" sorusuna Cansu Canan Özgen'in haklı tepkisi
Gerçek İslam'a Maruz Kalan Pelin Çift 01:23
Gerçek İslam'a Maruz Kalan Pelin Çift 12.292 izlenme - 4 yıl önce Son yıllarda yaygınlaşan Allah Diyen Sarışanlardan biri olan Pelin Çift Hanımefendi, karşısındaki hocalarla İslam'da cariyelik konusunu tartışırken ucundan da olsa gerçek İslam'a maruz kalmış ve biraz gerilmiş. İzliyoruz.
Cansu Canan'ın Gülme Krizine Girmesi 00:22
Cansu Canan'ın Gülme Krizine Girmesi 8.896 izlenme - 5 yıl önce İzleyicisinden gelen twit üstüne gülme krizine giren Cansu Canan'ı izleyeceğiz.
Canlı Yayında Atatürk'ün İnancını Yargılamak - Öteki Gündem 08:00
Canlı Yayında Atatürk'ün İnancını Yargılamak - Öteki Gündem 15.659 izlenme - 8 yıl önce Dün gece Habertürk'de Öteki Gündem adlı programda konu döndü dolaştı Atatürk'ün inancına geldi. Yavuz Bülent Bakiler, Atatürk hakkında ciddi iddialarda bulundu. İddiaları sarf etmesi bir yana, bir kişinin inancını yargılaması hiç ama hiç yakışmadı. Ne kimi popülist yazarlar gibi Atatürk'ü dindar göstermek ne de Atatürk'ü dinsizlikle suçlamak doğru değildir. Herkesin inandığı kendisini bağlar, kendi düşüncelerini başkalarına dayatmadığı müddetçe.
Türkiye'de Gerçekleşmiş Kehanetler - Aytunç Altındal - Öteki Gündem 20:53
Türkiye'de Gerçekleşmiş Kehanetler - Aytunç Altındal - Öteki Gündem 15.693 izlenme - 8 yıl önce Aytun Altındal'ın bazı kitaplarını okuma fırsatı bulmuştum ama kitaplarındansa kendisini televizyondaki haber programlarında daha fazla takip etme imkanım olmuştu. Gayet başarılı bir araştırmacı bir tarihçi videoyu eleştiren olabilir destekleyen olabilir ama eleştiriden önce şu adamın kitaplarını okuyun sonra eleştirirsiniz. not: Mutlaka okuyun adamın kitapları çok fazla kafada yormuyor basit bir anlatım dili zaten var ve oldukçada başarılı birisidir.
Cansu Canan'a Arabada Fırça Çeken İlber Ortaylı 00:30
Cansu Canan'a Arabada Fırça Çeken İlber Ortaylı 11.833 izlenme - 5 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Öteki Gündem" sunucusu Cansu Canan Özgen ile trafiğe çıkmış ve direksiyon başındaki güzel sunucuya direktifler vermiş.
Azerin - Çırpınırdı Karadeniz 03:53
Azerin - Çırpınırdı Karadeniz 6.982 izlenme - 8 yıl önce Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk'ün bayrağına Ah ölmeden bir görseydim Düşebilsem toprağına Sırmalar sarsam koluna inciler dizsem yoluna Fırtınalar dursun yana Yol ver Türk'ün bayrağına. Ayrı düştüm dost elinden Yıllar var ki çarpar sinem Vefalı Türk geldi yine Selam Türk'ün bayrağına. Kafkaslar'dan esen yeller Şimdi sana selam söyler Olsun bütün Turan eller Kurban Türk'ün bayrağına. Kafkaslar'dan aşacağız Türklüğe şan katacağız Türk'ün şanlı bayrağını Turan ele asacağız.
Öteki Gündem - Soframızdaki Deccali Güçler 23 Mart 2014 2.Kisim 01:26:52
Öteki Gündem - Soframızdaki Deccali Güçler 23 Mart 2014 2.Kisim 4.012 izlenme - 9 yıl önce Öteki Gündem Soframızdaki Deccali Güçler 23 Mart 2014 2 Kisim
Pelin Çift - Mehmet Akif Ersoy'un Oğlunun Acıklı Hikayesi 02:23
Pelin Çift - Mehmet Akif Ersoy'un Oğlunun Acıklı Hikayesi 2.343 izlenme - 8 yıl önce Dün akşam Habertürk kanalında ekranlara gelen Öteki Gündem programında sunucu ve aynı zamanda moderatör Pelin Çift'in anlattığı hikaye, acıklı olduğu kadar bir hayli dikkat çekiciydi. İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif'in oğlu Emin'in hikayesiydi bu. Lafı fazla uzatmadan, geçmişte kalmış bu acıklı hikayeyi ve bir milletin vefasızlık örneğini, hikayeyi anlattıktan sonra Pelin Çift'in ağlamaklı oluşunu, ve halini gizlemek için önündeki bardağa sarılışını ibretle izliyoruz efenim...
Şu Kadına Haddini Bildirin Hocam - Öteki Gündem 01:35
Şu Kadına Haddini Bildirin Hocam - Öteki Gündem 2.398 izlenme - 7 yıl önce Pazar günü yayınlanan programın konuklarından Ali Rıza Demircan'a canlı yayında telefon geldi.Telefonu yanlışlıkla açan Demircan'a hattın diğer ucundaki kişi "Şu kadına haddini bildirin hocam" diye seslendi.
Atatürk Kemaller Eşektir Dedi ve Adını Kamal Diye Değiştirdi 02:37
Atatürk Kemaller Eşektir Dedi ve Adını Kamal Diye Değiştirdi 1.721 izlenme - 8 yıl önce Yavuz Bülent Bakiler, Atatürk'e 12 yıl boyunca hizmet eden Cemal Granda'nın 'Şahidim' kitabına dayandırdığı bir ayrıntıya göre Atatürk'ün bir gün Çankaya'da "Ben adımı değiştiriyorum, Kamal yapıyorum. Bütün Kemaller eşektir" dediğini aktardı. Atatürk'ün Türkiye'deki Kemallerin isimlerini değiştireceğini sandığını fakat kimsenin 'Kamal' ismini almadığını söyledi. Usta şair, Atatürk'ün Arapça ismi taşımak istemediğini, bu yüzden Atatürk'ün Mustafa ve Kemal isimlerini benimsemediğini, sevmediğini vurguladı. Bakiler devamında, "Mustafa'yı "M." Kemal'i de Kamal yaptı. Ama kendisinden başka kimse Türkiye'de Kamal ismini almadı. Atatürk bütün Kemal'leri eşeklikle suçlamıştır. Düşünsenize Yahya Kemal eşek, Behçet Kemal eşek, Namık Kemal eşek, kim eşek değil, Atatürk." ifadelerini kullandı.
Allah'tan Başkasından Yardım İstemek 02:15
Allah'tan Başkasından Yardım İstemek 1.129 izlenme - 8 yıl önce Farklı çıkışları ile tanıdığımız Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır ın dua ederken araya torpil sokma konusundaki düşüncelerini izliyoruz.
Sempati Abidesi Pelin Çift'in 300. Bölüm Kolajı 06:45
Sempati Abidesi Pelin Çift'in 300. Bölüm Kolajı 628 izlenme - 8 yıl önce Habertürk TV'de yayınlanan Öteki Gündem programı yapımcısı ve sunucusu Pelin Çift hanım geçtiğimiz hafta 300. programını kutlamıştı ve 300. bölüm şerefine tatlı bir kolaj hazırlamışlar. Sizlerin de beğeneceğine eminim, Pelin Hanım evliymiş, anneymiş, o yuzden yorumlarınızda dikkat etmeniz, sizlere yakısan davranış olacakır. Ama çok tatlı...
Fazil Say'ı Sevgiyle Anmak - Öteki Gündem 01:32
Fazil Say'ı Sevgiyle Anmak - Öteki Gündem 595 izlenme - 7 yıl önce Araştırmacı yazar Oktan Keleş'in konuk olduğu Habertürk Öteki Gündem adlı programda, konu kainat ses varlık ve toplumların kendine has seslerini anlatırken, arabesk müzik tartışmalarını unutmayıp Fazıl Say'a ettigi hicv geliyor.
İstiklâl Marşı'nın Yazarı Mehmet Âkif Ersoy'un Ailesi 03:34
İstiklâl Marşı'nın Yazarı Mehmet Âkif Ersoy'un Ailesi 520 izlenme - 7 yıl önce 1991'de Beyoğlu'nda bir evin kiracıları, kirayı ödeyemedikleri için sokağa atılırlar. Onlar, Mehmet Akif Ersoy'un kızı ve torunlarıdır! 1985 yılında, Üsküdar Belediyesi emekli maaşıyla geçinmeye çalışırken hastalanan, zor ve bakımsız günlerin ardından gözlerini hayata kapayan adamın cenazesi ortada kalmasın diye tüm masraflarını karşılar. O unutulan insan, Mehmet Akif'in torunu Tahir Ersoy'dur! Yıl 1962... Cağaloğlu'ndaki bir köşe yazarının odasına üstü başı bakımsız, kirli sakallı biri girer. Adını söyledikten sonra yazardan kendisine yardım etmesini ister. Köşe yazarı, karşısındakinin içler acısı durumundan büyük üzüntü duyar. Cüzdanını çıkararak istediği kadar para alması için adama uzatır. O da uygun bir miktarda para alarak iki büklüm kaybolur gözden... Birkaç ay sonra tek sütunluk bir gazete haberi çarpar, köşe yazarının gözüne... İstanbul sokaklarında, bir çöp bidonunun yanında bulunan bir cesetten söz ediyordur haber... Fotoğrafa dikkatle bakar, ünlü köşe yazarı... Bu, para istemek için odasına gelen adamdan başkası değildir. Emin Ersoy'dur; Mehmet Akif Ersoy'un oğlu Emin Ersoy! İşte sizlere, İstiklal Marşı için devletin verdiği para ödülünü almayan, ticarete alet olmasın diye de İstiklal Marşı'nı kitabına almayan Mehmet Akif Ersoy'un bizlere bıraktığı çocuklarının yaşamlarından birkaç dakika!
İstiklal Marşı'nı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anlamak 16:32
İstiklal Marşı'nı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anlamak 445 izlenme - 7 yıl önce Tüm samimiyetimle söylüyorum ki; bazı gençlerin İstiklal Marşı'na gösterdiği saygısızlık karşısında dilim tutuldu, yüreğim acıdı. Bir nebze de olsa birilerinin Mehmet Akif'i ve İstiklal Marşı ruhunu anlamalarını ümid ediyorum. Bunlara tokat olsun -demek istiyorum ama anlayana... : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/112565/istiklal-marsini-umursamayan-ogrenciler-dicle-universitesi
Atatürk'ün Silüetini Görmeye Gitmek Hastalıktır 03:05
Atatürk'ün Silüetini Görmeye Gitmek Hastalıktır 353 izlenme - 7 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, Kars'taki Atatürk silüetine kutsallık atfedilmesinin psikolojik bir hastalık olduğunu savundu...