Hoşgeldiniz!

rocky

Creed: Efsanenin Doğuşu (2015) Türkçe Altyazılı Fragmanı 02:37
Creed: Efsanenin Doğuşu (2015) Türkçe Altyazılı Fragmanı 250.690 izlenme - 7 yıl önce Mirasın bir isimden daha fazla! Efsanevi boksör Rocky Balboa (Sylvester Stallone) eski dostu ve ezeli rakibi Apollo Creed'in oğluna (Michael B. Jordan) koçluk yapmak için geri dönüyor!
Eye Of The Tiger - Rocky Film Müziği 04:03
Eye Of The Tiger - Rocky Film Müziği 62.730 izlenme - 8 yıl önce Eye Of The Tiger - Rocky Film Müziği
Creed (2015) 2. Fragman 02:25
Creed (2015) 2. Fragman 39.806 izlenme - 7 yıl önce 2015 yılının sonlarında vizyona girmesi beklenen Creed: Efsanenin Doğuşu filminin 2. fragmanı da yayınlandı. Filmde Michael B. Jordan, Rocky Balboa rolünde Sylvester Stallone ve Tessa Thompson başrolde oynuyor.
Creed (2015) Fragman 02:43
Creed (2015) Fragman 30.048 izlenme - 7 yıl önce Rocky Balboa ringlere geri dönüyor, bu kez antrenör olarak. Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan'ın başrollerde oynadığı Creed filminin ilk fragmanı yayınlandı. Filmin yapımcıları ise Robert Chartoff, Irwin Winkler, Charles Winkler, William Chartoff, David Winkler, Kevin King Templeton, Sylvester Stallone ve Nicholas Stern. Yönetmen Ryan Coogler.
Çizgi Film - Paw patrol - Renkleri öğreniyoruz 02:24
Çizgi Film - Paw patrol - Renkleri öğreniyoruz 54.815 izlenme - 7 yıl önce Türkiye de oyuncakları kullanarak eğitic videolr oluşturan bizler. Kendi çocuklarımızdan esinlendik. En popüler çizgi filmlerin oyuncaklarını eğitim meteriali olarak kullandık. Çocukları eğlendirerek eğitmenin yolu bu olsa gerek. Paw patrol ekibinin sevimli köpekçikleri Zuma,Chasee,Mashall,Skye,Rocky,Ruble ve köpekçiklerin lideri olan Ryder. Bu bölümde ATV Motora dönüşabilen motoru ile Ryder bütün köpekçikleri dolaşıp bize ayrı renkte olan herbirinin renklerini öğretiyor.Haydi sevgili akadaşlarım izleyelim. İzledikten sonra abone oup beni desteklemeyi unutmayın.
Rocky 03:32
Rocky 30.517 izlenme - 15 yıl önce Rocky fragmanı
rocky balboa & clubbert 07:25
rocky balboa & clubbert 26.481 izlenme - 15 yıl önce kan ve acı muhtesem
rocky vs  ivan drago 04:57
rocky vs ivan drago 18.411 izlenme - 11 yıl önce rocky vs ivan drago - rocky 4 final fight
Rocky Soundtrack-No Easy Way Out (Çıkış Yok) 04:10
Rocky Soundtrack-No Easy Way Out (Çıkış Yok) 19.326 izlenme - 15 yıl önce
Rocky IV - İtalyan Aygırı Rocky vs Rus Ivan Drago - Maç 10:00
Rocky IV - İtalyan Aygırı Rocky vs Rus Ivan Drago - Maç 12.038 izlenme - 7 yıl önce Rocky gururla ağır siklet boks şampiyonluğunu elinde tutar. Fakat karşısına ona meydan okuyacak yeni biri çıkar: Ivan Drago (Dolph Lundgren), iki metre boyunda, 118 kilogram ağırlığındaki savaşçı boksör Sovyetler Birliğini arkasına destekçi olarak almıştır. Rocky'nin arkadaşı Apollo Creed, Drago'yla bir gösteri maçında bir araya gelir. Fakat insanüstü Drago, Creed'i maç esnasında öldürür. Creed'in hain yenilgisi ve ölümünden sonra Rocky arkadaşının öcünü almaya ve Sovyet rakibini yenmeye karar verir. Rocky'nin rotası Moskova'da olacak ve tüm dünya televizyonlarından yayınlanacak bir maç için Sovyetler Birliğidir. Rocky'i bu zorlu maça Sibiryada hazırlayacak antrenör Apollo'nun antrönörü Duke'dir Kamera arkasında da Stallone’yi gördüğümüz film, bir 80’ler klasiği olan Brigitte Nielsen’e de kadrosunda yer veriyor. Ayrıca bu filmin müziği olan ve Survivor tarafından yapılan Eye of the Tiger şarkısı da, dönemin unutulmazları arasına girmiştir.
Çizgi Film - Paw Patrol - Rubble ve Chase  Jaguar XF  araba yapıyor 05:51
Çizgi Film - Paw Patrol - Rubble ve Chase Jaguar XF araba yapıyor 29.198 izlenme - 7 yıl önce Bu sevimli kahramanlar her zaman göreve ve başı sıkışanlara yardıma hazır! Sevgi. dostluk ve yardımlaşma gibi pozitif temalar işleyen içeriğe sahip oyuncaklarla oynayarak hazırlanmış bir video.Bebetürk ile anne babaların da gözdesi haline geldi.Paw Patrol Kahramanlarının ana karekterlerinden olan Chase ve Rubble araba yapıyorlar.Agresif tavır takınan Rubble Jaguar XF model aracı tek başına yapamayacağını anlıyor. Chase in kendine yönelttiği yardım talebini kabul ederek arabayı birlikte yapıyorlar. Tabiki Rubble yapım aşamasında eğlenceyide ihmal etmiyor. Şasi ve tekerlekleri birleştirerek kay kay yapıyor. Tamamladıkları arabayı hareket ettirmekten keyif alıyorlar.Yardımlaşmanın öneminide biz çocuklara anlatıyorlar. Her kahraman özel - dönüşen sırt çantası ile birlikte. Kahramanın üzerindeki düğmeyi açın, sırt çantasıının kurtarma aracına dönüşsün. Her figürde bir de çocukların takabileceği özel bir rozet geliyor. Çocuklar rozetlerini takıyor ve Paw Patrol takımının bir parçası oluyor... Sevilen çizgi dizi Paw Patrol oyuncakları şimdi Türkiye'de! Bu sevimli kahramanlar her zaman göreve ve başı sıkışanlara yardıma hazır!
Rocky Balboa Super Full 06:02
Rocky Balboa Super Full 16.303 izlenme - 15 yıl önce sylvester stallone rambo stallion super full
Rocky'nin Seslendiricisi Sezai Aydın'a Teşekkür Etmesi 00:32
Rocky'nin Seslendiricisi Sezai Aydın'a Teşekkür Etmesi 8.444 izlenme - 7 yıl önce Rocky filmerinde onu seslendiren Sezai Aydın bir program için Rocky'i kendisine teşekkür ediyormuş gibi seslendiriyor.
rocky 6 01:09
rocky 6 8.703 izlenme - 16 yıl önce rocky hayranlarina
Rocky  [4] Film Müziği - Robert  Tepper - No Easy Way Out 04:24
Rocky [4] Film Müziği - Robert Tepper - No Easy Way Out 6.013 izlenme - 11 yıl önce rocky [4] film müziği - robert tepper - no easy way out
Haydi Çalkala Dans Dans Kazananı Doğa Yaşaner Hollywoodta 1 02:40
Haydi Çalkala Dans Dans Kazananı Doğa Yaşaner Hollywoodta 1 25.826 izlenme - 9 yıl önce 2012'de gerçekleştirdiğimiz Haydi Çalkala Dans Dans Yarışması'nın kazananı doğa yaşaner en iyi arkadaşıyla ödülü Hollywood'ta geçireceği büyüleyici bir seyaha...
Yanındakine Sebepsizce Vur - Scorp 01:03
Yanındakine Sebepsizce Vur - Scorp 13.873 izlenme - 7 yıl önce Scorp un yeni konu başlığı yanındakini sebepsizce vur ve tepkileri gör, iyi seyirler.
amel bent - eyes of the tiger 04:27
amel bent - eyes of the tiger 11.235 izlenme - 13 yıl önce çok sevilen rocky filminin ve survivor grubunun seslendirdiği eyes of the tiger şarkısının başka bir yorumudur. izlemeye değer olduğunu düşünüyorum.
rocky 1 fragmanı 00:33
rocky 1 fragmanı 9.430 izlenme - 11 yıl önce yoksul ve kimsesiz bir boksör olan rocky balboa dünya ağır sıklet şampiyonu apollo creed ile ünvan maçına çıkacaktır. apollo creed için bir gösteri maçından başka bir şey olmayacak olan bu maç rocky için hayatının şansı anlamını taşımaktadır
Rocky Music Video Eye Of The Tiger 04:00
Rocky Music Video Eye Of The Tiger 11.269 izlenme - 10 yıl önce efsane film rocky ve efsane karakter rocky balboa'nın filmde geçen ve çok sevilen eye of the tiger müziği eşliğinde
Asap Rocky - LSD 05:27
Asap Rocky - LSD 8.026 izlenme - 7 yıl önce Asap Rocky - LSD (Video Klip 2015) Şarkı Sözleri (Lyrics): [Verse 1] I know I dream about her all day I think about her with her clothes off I'm ridin' 'round with my system pumpin' LSD I look for ways to say, "I love you" But I ain't into makin' love songs Baby, I'm just rappin' to this LSD She ain't a stranger to the city life I introduce her to this hippy life We make love under pretty lights, LSD (Acid) I get a feelin' it's a trippy night Them other drugs just don't fit me right Girl, I really fuckin' want love, sex, dream Another quarter to the face system Make no mistakes, it's on, a leap of faith for love It takes a place in feelin' that you crave doin' Love, Sex, Dreams [Chorus] It started in Hollywood Dreamin' of sharin' love My tongue had a loss for words Cause my feelings just said it all Party just started up Dreamin' of sharin' worlds Held this feeling for way too long Said I really wanna let it go [Verse 2] I've been gettin' fly because the gimmick's so dope I've been getting high cause I figured Lord told me I've been drinking, driving, I will never go home I'm gon' stay drivin' cause the weather so cold Feeling low some times when the light shines down Takes me high Can you feel it? Can you feel it? Feeling low sometimes when the light shines down Takes me high Can you feel it? Can you feel it? [Interlude] For all them hoes that was frontin' on niggas back in the day (this for my broke jiggy niggas) excuse me, fuck out my face. They say wealth is in the mind, not the closet, I learned that from a very wise man [Verse 3] Okay excuse me, Mr. Bill Collector, I got problems My check arrive mañana, I'ma pay my debt, I promise I spent 20 thousand dollars with my partners in Bahamas Another 20 thousand dollars on Rick Owens out in Barneys I said excuse me, why the fuck you lookin'? What's your problem? I swear we gon' have drama if you touch my tailored garments All you see is niggas here, so that means it's triggers there What you mean? We got weed, and codeine and bricks for sale I bet a lot of niggas plottin' so you know I got that heater, bruh Try my side in Harlem, catch me ridin' with my nina, bruh She got an apple bottom that remind you of Bonita, bruh Oh you mean like Q-Tip? Now that girl my new bitch Excuse me, no, I believe the proper term's excuse you I could switch up on you niggas and start shittin' if I choose to That's when the new you becomin' different since they knew you I guess the new me is gon' take some gettin' used to [Chorus] It started in Hollywood Dreamin' of sharin' love My tongue had a loss for words Cause my feelings just said it all [Outro] I look for ways to say, "I love you" But I ain't into makin' love songs Baby I'm just rappin' to this LSD Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! A$AP Rocky - LSD Directed By Dexter Navy Co-Directed By A$AP Rocky An AWGE Film Special Thanks To PKCZ/LHD Inc
Alicia Keys - Blended Family (What You Do For Love) ft. A$AP Rocky 03:35
Alicia Keys - Blended Family (What You Do For Love) ft. A$AP Rocky 8.289 izlenme - 6 yıl önce Alicia Keys ft. A$AP Rocky - Blended Family (What You Do For Love) [Music Video Klip 2016] Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Şarkı Sözleri (lyrics): [Verse 1: Alicia Keys] Hey I might not really be your mother That don't mean that I don't really love ya And even though I married your father That's not the only reason I'm here for ya [Pre-Hook: Alicia Keys] I think you're beautiful I think you're perfect I know how hard it gets But I swear it's worth it, worth it [Hook: Alicia Keys] That's what you do, what you do, what you do What you do for love 'cause there ain't nothing, there ain't nothing, there ain't nothing There ain't nothing I won't do for us It may not be easy This blended family, but baby That's what you do, what you do, what you do What you do for love, love [Verse 2: Alicia Keys] I know it started with a little drama I hate you had to read it in the paper But everything's alright with me and ya Mama Baby everybody here you know adores ya [Pre-Hook: Alicia Keys] I think it's beautiful I think its perfect I know how hard it gets But I swear it's worth it, worth it [Hook: Alicia Keys] That's what you do, what you do, what you do What you do for love 'cause there ain't nothing, there ain't nothing, there ain't nothing There ain't nothing I won't do for us It may not be easy This blended family, but baby That's what you do, what you do, what you do What you do for love, love [Bridge: A$AP Rocky & Alicia Keys] For love, for love Are you this real my true love Cause you're my baby, rejoice daily I believe love could bring us closer than blood [Verse 3: A$AP Rocky & Both] I remember having four step-moms at nine Loved Christmas time and birthday was fly Hit my sister's just for dinner cause the cookin' was bomb Her mother's supper made me love her like she took me to prom (uh) And shoutout to my sisters on welfare Flacko care, nobody else care And shoutout to the step-sisters and step-brothers And god-sisters, who eventually slept with us Real love, but you do it right, alright I'm here for you That is alright, alright [Hook: Alicia Keys] That's what you do, what you do, what you do What you do for love There ain't nothing, there ain't nothing, there ain't nothing There ain't nothing I won't do for us It may not be easy This blended family but baby That's what you do, what you do, what you do What you do for love [Outro: Alicia Keys] That's just what you do (for love) For love of the babies (for love) We're a blended family (for love) And it's alright (for love) Said it's alright! I'll be here forever
rocky müzik 08:04
rocky müzik 8.507 izlenme - 13 yıl önce rocky vs ivan drago
rocky 06:52
rocky 11.820 izlenme - 13 yıl önce her köpeğin harcı değil kurda girmek
Rocky Balboa vs Muhammed Ali - 1976 Oscar Töreni 01:37
Rocky Balboa vs Muhammed Ali - 1976 Oscar Töreni 6.740 izlenme - 7 yıl önce 1976 oscar ödül töreninde Sylvester Stallone rocky rolüyle aldığı oscar ödülünün konuşmasını yaparken karşısına tüm zamanların en büyük boksörü muhammed ali çıkar ve meydan okur.
A$ap Rocky - A$ap Forever Ft. Moby 04:00
A$ap Rocky - A$ap Forever Ft. Moby 1.536 izlenme - 4 yıl önce DIRECTED BY DEXTER NAVY PRODUCED BY DIVISION
Eye of The Tiger - Tepsi Cover 00:29
Eye of The Tiger - Tepsi Cover 4.446 izlenme - 7 yıl önce Uzun uğraşlar sonucu yaptığım Tepsi Coverımı sizinle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider, teşekkürler.
Rocky IV - İtalyan Aygırı Rocky vs Rus Ivan Drago - Antreman 07:41
Rocky IV - İtalyan Aygırı Rocky vs Rus Ivan Drago - Antreman 3.222 izlenme - 7 yıl önce İlk bölümü 1976 de çekilip 3 oscar alan 6 serilik Rocky filminin 1985 yılında çevrilen 4. bölümü benim için farklı bir yerdedir. İtalyan aygırı Rocky Balboa (Sylvester Stallone) Rus Devi Ivan Drago (Dolph Lundgren) ya karşı teknolojik olarak zor olanaklarda amansız bir mücadeleye girmiştir. Seri her anıyla kalbimizde farklı bir yere sahip olsa da, antreman sahneleri bir başkadır çoğu kişide her bölümün. Filmin en can alıcı en gaza getirici yerlerindendir,( ayrıca bu videoda bulunan Drago'ya en tepeden sesleniş ve fotoğrafını yırtma sahneleride efsanedir) izleyen kişi ertesi gün antremanlara başlayıp, doktor, öğretmen olma hayallerini bırakıp dövüşçü olmanın peşine 1-2 günlükte olsa düşerdi... Not:İlerleyen günlerde kolajı başarılı paylaşımlarla seri tamamlanabilir. İdmanara başlayın
Rocky Balboa (2006) Soundtrack Gonna Fly Now 03:24
Rocky Balboa (2006) Soundtrack Gonna Fly Now 15.323 izlenme - 14 yıl önce yönetmen(ler): sylvester stallone senaryo: sylvester stallone oyuncular: sylvester stallone, burt young, antonio tarver, geraldine hughes, milo ventimiglia, tony burton, a.j. benza, james francis kelly iii, talia shire, lou dibella, mike tyson, henry g. sanders, pedro lovell, ana gerena, angela boyd imdb puanı: 7.5/10 vizyon tarihi: 19 january 2007 (uk) süre: 102 min dil: english | spanish görüntü: color müzik: e lucevan le stelle ülke: usa yapımcı firma: metro-gold
A$AP Rocky - Everyday ft. Rod Stewart, Miguel, Mark Ronson 04:22
A$AP Rocky - Everyday ft. Rod Stewart, Miguel, Mark Ronson 4.101 izlenme - 7 yıl önce A$AP Rocky ft. Rod Stewart, Miguel, Mark Ronson - Everyday (Audio) 2015 Şarkı Sözleri (Lyrics): [Hook 1: Rod Stewart] Everyday I spend my time Drinking wine, feeling fine Waiting here to find the sign That I can understand Yes I am [Hook 2: Miguel] So everyday I spend my time Drinking wine, feeling fine Waiting here to find the sign That I should take it slow [Verse 1: A$AP Rocky] Off again did he go to another dimension my mind Body, soul imprisoned my eye, probably going ballistic but listen I'm missing a couple of screws, they ain't never do dreaming true You been sipping away at the truth, but besides the wisdom I do Do, do, rolling do, hitting switches, rolling ditches, blowing kisses To the bitches, hold the biscuits, what's the business Beat the system, cold defendants, blow the symptoms, go to prison Go to church and pray to father Lord forgive us And only God can judge me and he don't like no ugly I look so fucking good most dykes'll fuck me buddy Yeah I'm a piece of shit, I know I plead the fifth I tell her holla if ya need some dick The devotion its getting hopeless Behold it I'm getting closest, my soul is I'm seeing ghosts A solo is now a poet, hypnosis overdose on potions Adjusting to the motions and getting out all my emotions [Hook 1: Rod Stewart + Hook 2: Miguel] [Verse 2: A$AP Rocky] This type of shit Make a nigga wanna flip September through August This type of shit got em busting off the clip In the middle of the office and a message to the bosses The Misfits new outfit is on the bloglist Gorgeous hoes, keep the saying that they cost it For the Porsche's get em nauseous Plus I ain't even mad yet, niggas caught me in a good mood Paparazzi wanna nag a nigga chillin' at the bag check Wanna show me in my good shoes When papa got the brand new bag, Flacko got the brand new rag That's good news, hood dudes usually don't look like you How I'm finna get a deal and come back and the whole hood look like you Screaming "Pimp Squad, hold it down!" Can't drive, bitch I'm legally blind bitch If I leave or die, it's up to me to decide Shit niggas copping guns like they legal to buy The only key to survive in getting a piece of the pie Is to agree with them a lot or just believe a facade bitch And I'll be fine just drinking my wine bitch [Bridge: Miguel (2x)] I got the love birds chirpin' at the window But I don't need love no more I'll be fine Sipping wine Taking time slowly [Hook 1: Miguel] [Hook 3: Rod Stewart] Everyday I spend my time drinking wine Feeling fine Waiting here to find the sign I don't care if I ever know [Outro (2x)] I got the love birds chirpin' at the window But I don't need love no more I'll be fine Sipping wine Taking time slowly __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! A$AP Rocky - Everyday (Audio) ft. Rod Stewart, Miguel, Mark Ronson