Hoşgeldiniz!

sarı mercedes

Asılmayı Hak Eden Bayram (Sarı Mersedes), (İlyas Salman) 03:14
Asılmayı Hak Eden Bayram (Sarı Mersedes), (İlyas Salman) 2.779 izlenme - 6 ay önce çoğu kişi tarafından bilinmeyen, bilinse bile unutulan sanat eserinden güzel bir kesit. Bilmeyenler için kısa özet geçmek istiyorum; Bayram tüm imkanları zorlayıp almanya'ya gider, orda itin köpeğin pisliğini çöpçülüğünü yapar, sonrasında tüm parasını bal renginde bir mersedese yatırır (amacı doğup büyüdüğü köy arkadaşlarına hava atmak, çocukken sevdiği kızı yola getirmektir). paylaştığım kısımda da yolda bayramın başına gelen ufak olaylardan biridir. vaktiniz var ise filmin tamamını izlemenizi tavsiye ediyorum.
Sarı Mercedes Kamyoncu Sahnesi 02:25
Sarı Mercedes Kamyoncu Sahnesi 6.877 izlenme - 7 yıl önce Sarı Mercedes Kamyoncu Sahnesi
sarı mercedes kaza sahnesi ilyas salman 02:10
sarı mercedes kaza sahnesi ilyas salman 11.318 izlenme - 9 yıl önce sarı mercedes kaza sahnesi ilyas salman
(İlyas Salman Sarı Mercedes) Vapur Sahnesi 02:00
(İlyas Salman Sarı Mercedes) Vapur Sahnesi 3.176 izlenme - 7 yıl önce
Sarı Mercedes - Gaz Ver Abi 02:01
Sarı Mercedes - Gaz Ver Abi 2.202 izlenme - 4 yıl önce Gözü gibi baktığı otomobilinin feribottan karaya çıkış mücadelesi... Fonda ''Gaz ver abi, devam et!..'' sesleri ile... Risk, korku, aksiyon. Sahne (1992) Sarı Mercedes filminden...
30 Yıl Sonra Çiçek Abbas 02:01
30 Yıl Sonra Çiçek Abbas 1.769 izlenme - 4 yıl önce Unutulmaz Yeşilçam filmi Çiçek Abbas'ın üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Türk sinemasına saygı etkinlikleri kapsamında İlyas Salman'ı, "Çiçek Abbas" ve "Sarı Mercedes" filmlerinde kullanılan minibüs ve otomobiliyle tekrar biraraya getirmiş.
Ayı Sensin Bayan - Sarı Mersedes 03:47
Ayı Sensin Bayan - Sarı Mersedes 2.265 izlenme - 4 yıl önce Bayramın Almanya'da çöpçülük yaparak nefsini nadasa bırakıp,herşeyden feragat ederek aldığı Balkız'ı köye dönene kadar perte çıkacaktır. İlk darbe feribotta bir Mercedes'e nasıl davranılacağını bilmeyen ayı kadından gelir. En nadide repliklerden biri kadına yazmaya çalışırken sorduğu -Hususiniz varmı sizin? sorusudur kanımca. Eskiden bazı arabaların arkasında "hususi" yazardı,ne güzel günlerdi onlar. not: sitede bulunan bölümün uzun halidir.
Sarı Mersedes - İlyas Salman 00:51
Sarı Mersedes - İlyas Salman 1.756 izlenme - 3 yıl önce Gurbet ellerde senelerce çöpçülük yaparak, dişinden tırnağından arttırarak kazandığı paralarla aldığı balkızının başına almanya hududundan çıktığı andan itibaren gelmedik kalmayan ilyas salman'ın köyüne gelmeye çok az bir mesafe kalmışken geçirdiği hazin kaza. Mükemmel müziklerle birleşince insanın içini parçalıyor.
Keşke Girseydim O Eşekli Benzin İstasyonuna - Sarı Mercedes 02:04
Keşke Girseydim O Eşekli Benzin İstasyonuna - Sarı Mercedes 1.386 izlenme - 4 yıl önce Bence Türkiye'nin en iyi filmlerinden birisi olma özelliğini taşıyan ve kesinlikle İlyas Salman'ın rol aldığı en iyi filmi olan Fikrimin İnce Gülü - Sarı Mercedes'in kendimizi sorgulayacağımız ve mutlaka hayatımızdan bir şeyler bulacağımız sahnesi...ki bizzat yaşadım
Sarı Mercedes - Burhan Pazarlama 01:29
Sarı Mercedes - Burhan Pazarlama 1.863 izlenme - 4 yıl önce Başrolünü İlyas Salman'ın oynadığı sarı mercedes filminden bir sahne. Satışı yapan kişi, kadıköy-eminönü ve kadıköy-sirkeci vapurlarının tanınmış siması Burhan Pazarlama'dır.(Burhan Demircan) 57 yıldır pazarlama işi yapan, 40 yıldır aynı vapur hattında binbir çeşit ürün satmış kişidir. kalan6'da tv market'in ilk zamanlarında satış yapmıştır. Kendisi tez konusu olarak ele alınmış bir pazarlamacı dehasıdır. vapurlarda konulan son yasaklarla beraber artık vapurda satış yapamıyor, ancak iskelenin karşısında satışlarına devam ediyor. Özcesi, Burhan pazarlama, şehrin belleğidir... En bilinen sözleri: "bakın çok enteresan" "ben size yanlis yapamam, burhan pazarlamada yanlis olmaz" "beni bilenler bilir" "dağların ardından burhan pazarlama..." "kısa gözlü çekik gözlerin diyarından; dağların ardından" "satın almaya utananlar için dışarıda bekliyor olacağım" Burhan pazarlamanın bazı kayıtları için: İskele karşısında tablet satışı https://www.facebook.com/photo.php?v=1775388877131&set=vb.118362824904522&type=2&theater Vapurda kalp-ayakkabı satışı: http://www.youtube.com/watch?v=MyKiCSz8yZc Burhan pazarlamanın kim milyoner olmak ister'de soru oluşu: http://www.youtube.com/watch?v=lFwe8BfJDTI
Sarı Mercedes - Kamyoncu Sahnesi 02:25
Sarı Mercedes - Kamyoncu Sahnesi 1.350 izlenme - 6 yıl önce Sarı Mercedes, çekimleri 1987 yılından 1992 yılına dek süren, yönetmenliği ve senaristiliği Tunç Okan'a ait Türk-Fransız-Alman ortak filmi. Film 29. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden "En iyi yönetmen"," En iyi kurgu", "En iyi ikinci film" ödüllerini, 5. Ankara Film Festivali' nden "En iyi erkek oyuncu" ödülünü, 1992' de Kültür Bakanlığı' ndan "Sinema Başarı" ödülünü, 7. Adana Altın Koza Kültür Sanat Festivali' nden de "En iyi Müzik" ödülünü kazanmıştır.
Vladimir Cosma - Mercedes Mon Amour (Sarı Mercedes) 04:33
Vladimir Cosma - Mercedes Mon Amour (Sarı Mercedes) 997 izlenme - 3 yıl önce Vladimir Cosma, Romen asıllı bir besteci. Bir çok Türk filminde müziklerini duyarız. Bu müziği İlyas Salman'ın oynadığı Fikrimin İnce Gülü isimli romandan uyarlanan Sarı Mercedes (Mercedes Mon Amour) filmi için 1987 yılında besteledi. Bu film, Almanya ve Türkiye'de "sesli olarak" çekilmiş gayet başarılı bir filimdir
İlyas Salman - Bok ettin bayan 00:42
İlyas Salman - Bok ettin bayan 1.187 izlenme - 6 yıl önce Sarı Mercedes filminden bir shane
Sıla Yolu (İzin Yolu) 1970 - 1980 - 1990 19:02
Sıla Yolu (İzin Yolu) 1970 - 1980 - 1990 977 izlenme - 4 yıl önce Avrupa' da yaşayan gurbetçilerimizin Türkiye'ye gelirken kullandığı yola ve çileye sıla yolu denir. bir çok farklı sıla yolu vardır. Sırbistan ya da Romanya üzerinden gelinen aynı şekilde bulgaristan dan yada yunanistan dan giriş yapılan yada doğrudan İtalya üzerinden gemiyle gelinen sıla yolları vardır. Bir gün yolunuz karayolu ile Avrupa'ya düşerse sizde bu yollardan geçecek olursunuz. (sözlükten alıntıdır)
Benimki Bu Kadar 02:23
Benimki Bu Kadar 759 izlenme - 4 yıl önce Bayram, icabettiğinde helalim, sebebim, avradım dediği Balkız'ına sürtme, yaslama vb. atraksiyon yapılması ihtimalini sezdiğinde savanada 10 zırtlan gücündedir. Körpeyi garantiye aldıktan sonraki kilit kontrolu ve akabindeki kemer düzeltme hareketi takdire şayandır.
Yeşilçam'dan Viral Reklam Denemesi - Sarı Mercedes 00:10
Yeşilçam'dan Viral Reklam Denemesi - Sarı Mercedes 458 izlenme - 4 yıl önce Siz deyin viral reklam, ben diyeyim iğrenç bi espri.Abimiz araya sıkıştırmış virali.
Sarı Mercedes - Kamyoncu Sahnesi 02:25
Sarı Mercedes - Kamyoncu Sahnesi 320 izlenme - 4 yıl önce Sarı Mercedes - Kamyoncu Sahnesi (tıvorlu İsmail)