Hoşgeldiniz!

Şehnaz Dilan

Yeşilçam'dan En Saçma Banyo Sohbeti 00:48
Yeşilçam'dan En Saçma Banyo Sohbeti 48.415 izlenme - 7 yıl önce Yeşilçamın iki güzel oyuncusu Yaprak Özdemiroğlu ve Şehnaz Dilan'ın rol aldığı bu sahne yine saçmalık sınırlarını zorlamış.Banyodan içeri kapıyı çalmadan dalan Şehnaz ablamıza,yüzüne bakarak ; Kim o ? diye başlayan soru düellosu, duşta yıkanan kişiye sorulacak en saçma soru ile devam ediyor.Banyo mu yapıyorsun ? Yok banyo yapmıyorum,arabayı yıkıyorum o arada da akan su boşa gitmesin diye soyundum duş alıyorum.Belki de bu sahneyi izlerken kimse sohbeti dinlemedi bile...Herkes "Ulan Yaprak Özdemiroğlu da çıplakmış acaba şu buzlu camın arkasından birşey görebilir miyim?" çabasındaydı.Valla ben çok uğraştım, biraz memeden başka birşey göremedim.
Yoksul (1986) - Gazı Kaçacak! 02:33
Yoksul (1986) - Gazı Kaçacak! 3.379 izlenme - 5 yıl önce 1986 yıl yapımı Yoksul Filminde Kemal Sunal, Şehnaz Dilan, Kerem Yılmazer, Yaman Okay, Fatoş Sezer, İsmet Kazancıoğlu, Kutay Köktürk, Nurettin Şen, Eray ÖZBAL, Dilaver Uyanık, Nedim Doğan oynamaktadır. Yoksul filminin yönetmeni Zeki Ökten'dir. Senaryo ise Umur Bugay'a aittir. Yapımcı Şeref Gür'dür. Yoksul filminin konusu ; Büyük bir işhanında çaycı olarak çalışan Yoksul tecrübeli, saf ve iyi niyetli bir adamdır. Çay ocağının sahibi Süleyman onun iyi niyetinden her konuda yararlanmaktadır. Aynı iş hanında tekstil atölyesinde çalışan aşık olduğu kız da Yoksul'un temiz duygularıyla oynamakta ve ondan ödenmeyen borçlar almaktadır. Bir gün bir iş yeri sahibi olan Kerim Bey Yoksul'a nasıl davranması gerektiği hakkında öğüt verir. Yoksul'un yaşadığı bu olaylar çok sıradan gözükse de aslında tüm rolleri değiştirecek bir güce sahiptir.
Lee Cooper Köçekleri - Şehnaz Dilan 00:51
Lee Cooper Köçekleri - Şehnaz Dilan 1.814 izlenme - 7 yıl önce Şimdi siz bana soracaksınız, diyeceksiniz ki; "aklı başında yetişkin insanlar neden 'uop uop lee cooper' diyerek çeşitli dans figürleri sergilerler?". Ben de diyeceğim ki; "bilmiyorum". Emin olun, en az bizim anlamadığımız kadar Kemal Sunal da anlamamış..
Chevrolet Pompala (İmpala Gibi) 03:44
Chevrolet Pompala (İmpala Gibi) 2.133 izlenme - 7 yıl önce Ramiz, ilkokulda öğretmenin "Büyüyünce ne olacaksınız bakayım?" sorusuna,sınıf arkadaşlarının verdiği doktor, mühendis gibi dravdan cevapların aksine "aslan" diye cevap verir. Zira izlediği bir belgeselde erkek aslanların günde 50 defa çiftleştiğini ve hatunu ava gönderip geriye kalan zamanda hayvan gibi uyuduğunu öğrenmiştir.
Mavi Muammer (1985) - Fragman 03:56
Mavi Muammer (1985) - Fragman 1.402 izlenme - 7 yıl önce Yeşilçam ölmemeliydi. Güldürüsüyle, aksiyonuyla, dramıyla, erotizmi ile Yeşilçam asla ölmemeliydi. Mizah üstadı Levent Kırca'nın hemen hemen ilk filmlerinden biri olan Mavi Muammer serisi, yüz yılın en iyi filmine aday olmasa da eğlenceli bir vakit geçirmek için birebir. Kısacası köşede unutulmuş, tozlanmış sıcak filmlerden bir tanesi. Eee, çok geç kalmış fragmanı da benden olsun.
Aşık Oldum - Güziş mi? 01:54
Aşık Oldum - Güziş mi? 911 izlenme - 7 yıl önce The Woman in Red (Kırmızılı Kadın) filminin uyarlaması olan Aşık Oldum, 1985 yapımı bir Ertem Eğilmez filmidir. Başrollerini Şener Şen, Şehnaz Dilan'ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Nevra Serezli, Ayşen Gruda, Erdal Özyağcılar, Savaş Dinçel, Uğur Yücel, Necati Bilgiç yer almaktadır. "Bu video ilk kez Alkışlarlayaşıyorum.com'da yayınlanmaktadır." -digildigil
Devran Çağlar ile Perma Gücü!!! 01:55
Devran Çağlar ile Perma Gücü!!! 870 izlenme - 7 yıl önce Devran,ara vites geçişlerinde motorun devrine adeta bir lemur kıvraklığında hükmedip,virajlarda normal fren yerine vites küçülterek yavaşlayan usta bir şofördür. Sokulgan ve yavru kuş vari tavırlara yüklediği anlamı,yerinde kullanılan öfkeyi de baştacı edebileceğinin sinyallerini verirkenki harman kabiliyeti ile hem "emmeye de gelirim gömmeye de" mesajı verir, hem de hatunun egoyu nal gibi yaparak bir kanaat notu kazanır. 0:54 teki gömleğe çok dikkat, durdurup çok uzun süre bakmak farklı bünyelerde enteresan etkilere yolaçabilir.
Erdal Özyağcılar Çıldırıyor 01:08
Erdal Özyağcılar Çıldırıyor 892 izlenme - 8 yıl önce Aşık Oldum filminde çapkınlığı erkeğin elinin kiri olarak gören Erdal Özyağcılar biricik eşi Feyza tarafından terk edildiğini anlayınca, suratının kızartmasından da anlaşılacağı gibi o an beynine kan gitmeye başladığı için yaptığı salaklığı idrak edip hıncını herşeyin sorumlusu mutfak dolabından çıkarıyor
Bir Kuşak Nasıl Heder Oldu ? 04:28
Bir Kuşak Nasıl Heder Oldu ? 262 izlenme - 8 yıl önce Ayni yıl içinde çekilmiş farklı Emrah filmlerinden kolajlanan 3 sahneden müteşekkil bir çalışmayla yine karşınızda sitemiz.Bu 3 sahnenin ilkinde Şehnaz Dilan Emrah'ın ilkleri yaşadığı cinselliği tanıdığı gençlik aşkı olarak karşımızda.İkinci sahnede aynı Şehnaz Dilan'ı aynı Emrah'ın kerhaneye düşmüş annesi olarak görüyoruz.Üçüncü sahnede ise ilk iki sahnede ki Emrah yine ilk iki sahnede ki Emrah'ın babası olarak karşımızda. Artık klişeleşip bir slogana dönüşmüştür 80 neslinin mallığı.İçki sofrasında, televizyon programında 3 - 5 kapçık ağızlı dallama bi araya geldi mi başlarlar saymaya vay şöyle duyarsızlar, böyle apolitikler, çok benciller vs. Ulan ibineler çocukken körpecik beyinlerimize öyle dumurlar yaşattınız ki bizim 20li - 30lu yaşları görüp hala anlamlı cümleler kurabiliyor olmamız bile bir mucize. Bize çizgi film diye Clementine izlettiniz. İnsan çizgi film izlerken altına zıçar mı bizim nesil zıçtı. Buna rağmen ayaktaysak ne 68 kuşağı ne 78 kuşağı alırız hepsini aşağı.