Hoşgeldiniz!

sırtlan

Aslan Öyle Bir Şey Yaptı Ki 01:19
Aslan Öyle Bir Şey Yaptı Ki 818.806 izlenme - 9 yıl önce Aslan kendi bölgesine giren sırtlana acımadı...İşte vahşi doğada kameralara yansıyan o karşılaşma.
2 Genç Aslan 2 Sırtlanı Öldürüyor 01:31
2 Genç Aslan 2 Sırtlanı Öldürüyor 94.529 izlenme - 10 yıl önce Lions Kill Hyena
Erkek Aslan ve Kraliçe Sırtlan 01:43
Erkek Aslan ve Kraliçe Sırtlan 72.889 izlenme - 9 yıl önce Erkek Aslan ve Kraliçe Sırtlan dişi aslanları rahatsız eden sırtlanların liderini öldüren erkek aslan
Aslanlar ve Sırtlanlar Alemi 08:59
Aslanlar ve Sırtlanlar Alemi 59.461 izlenme - 9 yıl önce Aslan ve Sırtlanların ezeli rekabeti ve düşmanlıkları. Aslanlar da Sırtlanlar da genellikle sürü halinde avlanır. ...
Ölü Taklidi Yapan Geyik Sırtlan Ters Köşe Oldu 00:34
Ölü Taklidi Yapan Geyik Sırtlan Ters Köşe Oldu 70.820 izlenme - 9 yıl önce Ölü taklidi yapan geyik! Sırtlan ters köşe oldu Ölü taklidi yapan geyik, ölümden döndü. Sırtlanın dişleri arasındayken, hareketsizce yerde yatarak ölü taklidi yapan geyik, sırtlanın bir anlık boşluğundan faydalanarak kaçmayı başardı.
Sırtlanı Pazara Gönderen Antilop 00:42
Sırtlanı Pazara Gönderen Antilop 47.816 izlenme - 9 yıl önce Sırtlanı Pazara Gönderen Antilop Antilobu kendisine av olarak seçen sırtlanın zorlu dakikalarının birlikte izliyoruz.
Sürüden Ayrılan Sırtlanı Aslan Kapıyor! 04:02
Sürüden Ayrılan Sırtlanı Aslan Kapıyor! 49.807 izlenme - 11 yıl önce Sırtlanlar ile Aslanların savaşı hiç bitmiyor. Bunun son örneği ise, sürüden ayrılan bir sırtlanın peşine düşen ve onu parçalayan aslan oldu.
Bufalonun Hazin Sonu 00:49
Bufalonun Hazin Sonu 14.960 izlenme - 6 yıl önce Arkasını sağlama almayan bufalonun hazin sonu. İbretlik olayımızı hep beraber izliyoruz
Hayvanlar Aleminin Pipili Ablaları - Benekli Sırtlan 02:53
Hayvanlar Aleminin Pipili Ablaları - Benekli Sırtlan 24.337 izlenme - 9 yıl önce Insan hergün yeni birsey ögreniyor. Sahsen uzun süredir ögrendigim en tuhaf sey bu. Videoda görünen benekli sirtlanlar disi. Ancak göreceginiz gibi ablalar 5 bacakli. Altyazi eklemeyi bilmedigim icin aciklama kisminda anlatayim: disi benekli sirtlanlarin asiri gelismis klitorisleri var. Üstüne üstlük ereksiyon da oluyorlar. Simdi siki durun! En fenasi da, bu dalgalardan dogum yapiyorlar!!! Bu sebepten dolayi ilk defa dogum yapan benekli sirtlanlarin yavrulari 60% oraninda ölü doguyormus. Dar oldugu icin dogum esnasinda yavrular boguluyormus. Ha buarada, ciftesme esnasinda da erkek sirtlanin dalgasi disinin dalgasina giriyormus. Bunun gerceklesmesi icin disi olan dalgayi iceri dogru cekiyormus. Gözle görülmese inanilmayacak doga olaylarindan...
Sırtlanlanarın Geri Vitesi 06:42
Sırtlanlanarın Geri Vitesi 8.850 izlenme - 5 yıl önce Aslanların ve Sırtlanların Av kapışması kızışırken birden araya Erkek Aslan girmesiyle Sırtlanlar korkudan geri çekilirler ..
doberman kangal 00:43
doberman kangal 40.227 izlenme - 14 yıl önce doberman ve kangallar
Sırtlanların Oyununa Gelen Aslan 01:48
Sırtlanların Oyununa Gelen Aslan 6.962 izlenme - 4 yıl önce Aslan avına ortak olmak isteyen sırtlanlardan birini yakalamışken arkadaşları bir şekilde aslanı peşlerine düşürüp sırtlanı kurtarmışlar.
Aslan vs Sırtlan - O Bir Sırtlan Katili 04:30
Aslan vs Sırtlan - O Bir Sırtlan Katili 23.586 izlenme - 9 yıl önce Daha çocukken ulusal kanalların güzel güzel belgesel verdiği yıllarda izlemiştim. Erkek aslanın ''nerde lan o mına goduğum'' dercesine gelişi yavaş çekimde müzik efektiyle o kovalama sahnesi en klasik belgesel sahnesidir hafızamda. Aynı meskeni paylaşan bu geçimsiz iki türün mücadelesinde genel olarak fikir sahibi olabileceğimiz bir kesiti sunuyorum. Tabi avını sırtlanlara kaptırıp kaçan dişiler bu konuda skoru değiştirebilir.
Sırtlan Yine Parçalıyor 03:55
Sırtlan Yine Parçalıyor 22.435 izlenme - 10 yıl önce Kebanda Sırtlan Olarakta Bilinen Horozumun Bir Antremanını Sizlerle Paylaştım Saygılarımla Kayhan Yılmaz
Sırtlanların Saldırısına Uğrayan Erkek Aslan 02:36
Sırtlanların Saldırısına Uğrayan Erkek Aslan 10.023 izlenme - 5 yıl önce Acımasız sırtlanlar aslanın etrafını çevreleyerek ardı ardına saldırıya başlıyorlar. Yalnız ve tek başına dolaşan erkek aslan yaklaşık olarak yirmi sırtlan tarafından saldırıya uğruyor.
Sırtlanların Sıkıştırdığı Domuzu Kapan Timsah 00:35
Sırtlanların Sıkıştırdığı Domuzu Kapan Timsah 5.484 izlenme - 4 yıl önce Su birikintisinden su içerken sırtlanların baskınına uğrayan domuz suya doğru geri çekildikçe asıl tehlike sudan gelmiş. Fırsatı değerlendiren timsah domuzu kapmış.
Bufalonun Toplarını Kapan Sırtlan 01:37
Bufalonun Toplarını Kapan Sırtlan 7.784 izlenme - 5 yıl önce Aslanlar ile girdiği çok uzun bir mücadele ettikten sonra, başına dert olan sırtlan. Arkasından sinsice gelip toplarından ısırıp çekiştiriyor.
3 Erkek Aslanın Bufaloyu Canlı Canlı Yemeye Başlaması 09:17
3 Erkek Aslanın Bufaloyu Canlı Canlı Yemeye Başlaması 11.113 izlenme - 6 yıl önce Bir tanesi nefesini kesip ölfürmeye çalışırken, diğer 2'si ölmesini beklemeden yemeye çalışıyorlar. Biri nedense genital bölgeyle fazla uğraştı. Ancak Bufalo gerçekten güçlü, 3 aslana rağmen ölmesi bayağı zor oldu.
Hindistan'da Yolda Yürüyen Yaşlı Adama Sırtlan Saldırdı 00:29
Hindistan'da Yolda Yürüyen Yaşlı Adama Sırtlan Saldırdı 2.186 izlenme - 2 yıl önce Hindistan’ın Pune kentinde yolda yürüyen yaşlı bir adam sırtlanın saldırısına uğradı. Çevredekiler yaşlı adamın yardımına yetişti.
Antilop Ailesine Rağmen Yavruyu Kapan Sırtlan 01:01
Antilop Ailesine Rağmen Yavruyu Kapan Sırtlan 3.654 izlenme - 4 yıl önce Bir sırtlan yavru antilobu gözüne kestirmiş ancak antilop ailesi uzun süre yavruyu kaptırmamak için direnmiş. Ama sırtlan galip gelmiş.
İmpalayı Canlı Canlı Yiyen Çitalar Ve Sırtlanlar 02:23
İmpalayı Canlı Canlı Yiyen Çitalar Ve Sırtlanlar 6.215 izlenme - 5 yıl önce Çitalar yakaladıkları impalayı daha ölmeden yemeğe başlarken arkalarından gelen sırtlanlar onları kovalayıp kendileri yemeğe başladılar. Bazen doğa, ölümcül olmayanlar için değildir. Avcıların avlarını nasıl yedikleri ne kadar acımasız görünüyorsa da, tabiat doğadır ve hisleri yoktur. Hayvanların hayatta kalması gerekiyor. Impena'yı yiyen Çitaların ve sırtlanların bu görüntünün özüdür.
Erkek Aslan Yavrusunu Öldüren Sırtlanı Parçalıyor 04:19
Erkek Aslan Yavrusunu Öldüren Sırtlanı Parçalıyor 7.948 izlenme - 9 yıl önce Sırtlanlar ile aslanlar arasında bitmek bilmeyen savaş devam ediyor. Bu sefer bir sırtlan, bir aslanın yavrusunu öldürüyor. Normalde erkek aslanlar için yavruları önemli değildir. Hatta çoğu yavru aslanı bizzat yetişkin erkek aslanlar öldürür. Ancak işin içinde sırtlanlar varsa, o zaman işler değişiyor. Bir erkek aslan, yavrusunu öldüren sırtlanı yakalayıp boynunu kırarak öldürüyor.
Yakaladığı İmpalayı Sırtlana Kaptıran Leopar 01:46
Yakaladığı İmpalayı Sırtlana Kaptıran Leopar 4.538 izlenme - 6 yıl önce Görüntüde büyük bir ustalıkla yakaladığı impalayı ısırıp öldükten sonra yeme aşamasına geçtiğinde bir anda gelen sırtlana kaptırıyor.
Kimin Gücü Kimi Yeterse - Amansız Yemek Mücadelesi - Aslan vs. Sırtlan 06:03
Kimin Gücü Kimi Yeterse - Amansız Yemek Mücadelesi - Aslan vs. Sırtlan 6.041 izlenme - 6 yıl önce Aslanlar bir bufalo indirmiş. Afiyetle yemeye çalışıyorlar ama bu arada Sırtlanların tacizi başlıyor. Arkadaşları öldürülen Bufalolar toplanıyor ve aslanlara küçük çaplı bir hucum başlatıyorlar. Bu arada Sırtların tacizi artarken bir anda kavgaya dönüşüyor. Olaylar tam bitti derken, dışardan bir erkek aslan geliyor ve hepsi benim diyor. Arada bir tanede çakal görünüyor, çaktırmadan araya kaynayıp kendini kaybettiriyor. Belgesellerde bu tip şeyler bazan makaslanır bazanda kurgulanır. Burda çıplak şekilde izliyoruz
Kendini Kedi Sanan Sırtlan 01:09
Kendini Kedi Sanan Sırtlan 2.498 izlenme - 4 yıl önce Aslan ve sırtlanların bakımının yapıldığı bir çiftiliğe giden adam sırtlanlardan birinin yanına alıp sevmeye başlamış. Adam sevdikçe sırtlanın içindeki kedi ortaya çıkmış.
Sırtlan Terbiyecisinin Bir Günü 13:11
Sırtlan Terbiyecisinin Bir Günü 7.462 izlenme - 7 yıl önce Sen git en vahşi, en uslanmaz hayvanlardan biri olan sırtlanı besle, büyüt ve onunla şov yaparak para kazan. Ekmeği taştan çıkarmak bu olsa gerek. Malawi ve Nijerya bu konuda üs olmuş.