Hoşgeldiniz!

şizofreni

Bir Zamanlar Arda Kural Vardı 03:19
Bir Zamanlar Arda Kural Vardı 7.990 izlenme - 7 yıl önce Zamanında Türkiye'nin Leonardo DiCapriosu olarak tanıtılan ve yakışıklılığıyla birçok kızın rüyasını süsleyen Arda Kural 2012 aralık ayında şizofren tanısıyla Bakırköy Ruh sinir hastalıkları hastanesine kaldırılmıştı. Aylar süren psikolojik tedavilerin ardından en son durumunu star haber görüntülemiş.
Depresyona Farklı Perspektiften Bakmak 05:17
Depresyona Farklı Perspektiften Bakmak 5.465 izlenme - 7 yıl önce Bilindigi gibi Depresyon insanin duygu durum ve hareket sisteminde yavaslama , hayattan keyif alamama gibi belirtiler ile ortaya cıkmaktadır . Depresyona farkli bir pencereden bakmamizi saglayacak bir animasyon ile depresyonu tanıyalim.
Ağzına Cin Kaçan Adamın Zor Anları 08:59
Ağzına Cin Kaçan Adamın Zor Anları 3.923 izlenme - 5 yıl önce Yer Türkiye. Yine bir cin çıkarma ritüeli. Ağzına cin girdiği iddia edilen şahısa kuran okuyarak arkadaşın psikolojisini iyice bozan şifacılar. İzliyoruz.
Toplum ve damgalanmak   -   Rosenhan Deneyi 02:49
Toplum ve damgalanmak - Rosenhan Deneyi 2.235 izlenme - 4 yıl önce Literatürde Pat deneyi olarak da bilinen David rosenhan'ın kendisi de dahil , sekiz kişilik bir grup ile daha önce hiçbir ruhsal sorun yaşamamış her biri daha önceden anlaştıkları bir tarihte, amerika’nın değişik yerlerindeki akıl hastanelerine başvuracak, o gün görevli psikiyatriste, kafalarının içinde devamlı ‘pat’ diye bir ses duyduklarını söyleyeceklerdi; ve söyleyecekleri tek yalan bu olacaktı. bunun dışında tamamen normal davranacaklardı. edit : deneye ismini veren "pat", aslında "thud"dır. kafalarında duyduklarını söyleyecekleri diğer kelimeler de empty ve hollow'dur. Stigma yani damgalanma kültürünün bir toplumu nasıl etkiledigini ve buna inandırdıgını hep birlikte görecegiz... Devamini izliyoruz...
Şizofreni Hastasına Nasıl Davranılmalıdır? 01:32
Şizofreni Hastasına Nasıl Davranılmalıdır? 2.621 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-hastasina-nasil-davranilmalidir/ Şizofreni hastasına nasıl davranılması gerektiğini Dr. Nedim Havle'ye sorduk.
Oyuk Maske İllüzyonu - Şizofreni Testi 02:02
Oyuk Maske İllüzyonu - Şizofreni Testi 2.882 izlenme - 7 yıl önce Bir maskeye karşıdan bakarak önüne ya da arkasına baktığınızı söylemek tahmin ettiğinizden çok daha zor olabilir. “Oyuk maske” efekti olarak adlandırılan etki yüzünden insan beyni algıladığı imajın iç bükey mi yok dış bükey mi olduğunu ayırt edemez. Ama ilginç bir şekilde herkes maskenin şeklini anlamakta zorlanmamaktadır. Yeni araştırmalar göstermektedir ki şizofrenler bu efektten etkilenmemektedir. Sonuç olarak bu illuzyon şizofreni tespitinde yeni bir test olanağı sunmaktadır.
Deu Şizofreni Kısa Filmi / Stigma (Damgalama) 03:51
Deu Şizofreni Kısa Filmi / Stigma (Damgalama) 1.813 izlenme - 8 yıl önce DEU Şizofreni Kısa Filmi / Stigma (Damgalama) Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğrencileri tarafından hazırlanan şizofreniye farkındalık adlı kısa filmi. Sizde herkesin birgün şizofreni olabaliceğini ve onlarında bizim gibi normal birer insan olduğunu anlamanız için hazırlanmış kısa film.
Kıvanç Tatlıtuğ ve Oyunculuk Aşkı 00:53
Kıvanç Tatlıtuğ ve Oyunculuk Aşkı 2.543 izlenme - 7 yıl önce Aşk-ı Memnu isimli, bir bölümü 12 saat süren, bunun 7.5 saatinin ise trip görüntüler ve arkaya dayanan romantik müzikle geçiştirildiği son yılların en unutulmaz dizisinden oyunculara ders olarak gösterilmesi gereken bir sahne. The Machinist filminde Christian Bale'in rolünün hakkını vermek için 25 kilo vermesini örnek alan Behlül'ümüz bu sahneyi çekmeden önce tam 3 ay 30 gün boyunca 'Samatya Böğürenler Rehabilitasyon Merkezi' nde yaşamıştır. Bu zorlu, dervişlerin çile dönemlerine benzeyen dönemden sonra Kıvançımız Behlülümüz tam bir böğürme üstadı olmuş ve en harbicisinden sinir krizi geçirme rolünün hakkını vermiştir. Bu oyunculuk sistemi karşısında 'metod oyunculuğu' olsun, 'epik oyunculuk' olsun külliyen çaresiz kalmıştır. Türk dizilerinin yaşadığı bu gelişmeler gözlerimizi yaşartmaktadır. Desteğimiz sonsuza dek sürecektir.
Paranoid Şizofreni Hastasının Hastalığı Remisyonda 07:51
Paranoid Şizofreni Hastasının Hastalığı Remisyonda 1.897 izlenme - 12 yıl önce paranoid Şizofreni hastasının hastalığa yakalanmadan önce bir kaza sonucu kaybettiği babasına hastalığı remisyondayken yazdıkları...
Şizofreni Nedir? 02:48
Şizofreni Nedir? 689 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-nedir/ Tüm yönleri ile şizofreniyi ele alıyoruz. Şizofreni nedir, Dr. Nedim Havle yanıtlıyor.
Şizofreni Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir? 01:32
Şizofreni Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir? 675 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-hastaligi-nasil-tedavi-edilir/ Şizofreni hastalığının nasıl tedavi edildiğini Dr. Nedim Havle'ye sorduk.
Şizofreni Nasıl Bir Hastalıktır? 01:13
Şizofreni Nasıl Bir Hastalıktır? 579 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-nasil-bir-hastaliktir/ MigrosTV'de şizofreni konusunu işliyoruz. Sıkça duyduğumuz şizofreninin nasıl bir hastalık olduğunu Dr. Nedim Havle'ye sorduk.
Şizofreni Hastalığı Nasıl Kontrol Edilebilir? 01:37
Şizofreni Hastalığı Nasıl Kontrol Edilebilir? 528 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-hastaligi-nasil-kontrol-edilebilir/ Şizofreni hastalığını incelemeye devam ediyoruz. Dr. Nedim Havle'ye şizofreni hastalığının nasıl kontrol edilebileceğini sorduk. Yanıtları burada!
Biz Siz Onlar - Şizofreni Belgeseli 52:27
Biz Siz Onlar - Şizofreni Belgeseli 728 izlenme - 7 yıl önce Şizofreni; kişinin düşüncesini, hareketlerini, duygularını ifade şeklini, gerçeği algılamasını çarpıtan ve kişinin diğerleriyle ilişkilerini bozan ciddi bir beyinsel rahatsızlıktır. Bu belgesel film Her Yüzde Bir Mutluluk toplumsal sorumluluk projesi kapsamında yapılmıştır. Kasım 2007
Şizofreni Kalıtsal Bir Hastalık mıdır? 01:03
Şizofreni Kalıtsal Bir Hastalık mıdır? 471 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-kalitsal-bir-hastalik-midir/ Şizofreni konusunu işlemeye devam ediyoruz. Şizofreni kalıtsal bir hastalık mıdır, sorumuzu Dr. Nedim Havle yanıtlıyor.
Basri Köylü - Fark Yaratanlar 05:01
Basri Köylü - Fark Yaratanlar 710 izlenme - 6 yıl önce Gerçeklikten uzaklaşılarak duygu, düşünce ve davranışlarında ciddi bozulmaların ortaya çıktığı ruhsal hastalığa şizofreni adı veriliyor. Şizofreni, her ne kadar insanlar arasında çoğu zaman alaycı bir ifade olarak kullanılsa da aslında ciddi bir ruhsal bozukluk. Bugün tıp çevreleri tarafından dünyada şizofreni vaka sayısı dünya nüfusunun yüzde biri olarak tanımlanıyor. Türkiye’de ise bu rakamın ortalama 600 bin kişi olduğu tahmin ediliyor. Şizofreni hastalarına tıbbi tedavilerin yanında alternatif tedavi yöntemleri de uygulanıyor. Basri Köylü, Aksaray Devlet Hastanesi’nde görevli bir psikiyatri uzmanı. Bir süredir şizofreni tanısı koyulmuş hastalara tiyatro terapisi uyguluyor. Tamamı şizofreni hastalarından oluşan Basri Köylü önderliğindeki “Ben de Varım” adlı tiyatro grubu 1 yıl içerisinde Aksaray ve farklı illerde olmak üzere 20 gösteri düzenledi. Basri Köylü tarafından uygulanan tiyatro terapisi sonrasında hastalardaki değişim çevrelerinde de fark edilmeye başladı. Birçok hastanın ilaçlı tedavisi en asgari seviyelere indirildi. Basri Köylü, şizofreni hastaları için Türkiye’de pek de denenmeyen bir tedavi yöntemi olan tiyatro terapisini hastalarına uyguladı. Toplumdaki ön yargıların kırılmasına ve hastaların insan ilişkilerini iyileştirip tekrardan sosyalleşebilmelerine yardımcı oldu. Hem şizofreni hastalarının ve ailelerinin hayatında, hem de psikiyatri dünyasında kocaman bir fark yarattı.
Yalçın Çakır - Gizli Kamera, Şantaj ve Okunmuş Karınca Çetesi 04:46
Yalçın Çakır - Gizli Kamera, Şantaj ve Okunmuş Karınca Çetesi 728 izlenme - 7 yıl önce Şehriye Hanım şizoid sinir hastalığı belirtileri gösteren biridir.Kendisi iyi niyetlidir,komşularının evini gizli kamerayla görüntüleyip,sesini kaydettiğini anlatır ve eğer kanıtlanmazsa da tedavi olmayı kabul edecektir.Herşey olumlu giderken bağlanan biri bu işi önce Şehriye nin başlattığını sonra misilleme için onu dinlediklerini söyledi..Hatta Şehriye nin düzeneğini MacGyver tarzı çözümle okunmuş karıncayla bozmuştur..En sonunda tehditler ve karıncalar Yalçın Abimize de ulaşır...İbretlik..
Çakma Elvis - Lahmacun - Flash Tv 03:56
Çakma Elvis - Lahmacun - Flash Tv 953 izlenme - 8 yıl önce Çakma Türk Elvisi, lahmacun fırını ve Flash TV. Ne açıklaması yazılır gardaşım buna??? Beynimin tüm enerjisini emdin Flash TV.
Şizofren Hastanın Sosyal Hayatını Etkiler mi? 01:13
Şizofren Hastanın Sosyal Hayatını Etkiler mi? 279 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/sizofreni-hastanin-sosyal-hayatin-etkiler-mi/ Şizofreni konusunu işlemeye devam ediyoruz. Şizofreninin hastanın sosyal hayatına etkilerini Dr. Nedim Havle anlatıyor.
Aklın Düşmanı Batıl İnançlar - Richard Dawkins 47:28
Aklın Düşmanı Batıl İnançlar - Richard Dawkins 366 izlenme - 6 yıl önce Dünya'da bir cok toplum batıl inanclarin arkasına sıgınarak ' akıl ve mantıga ' karsi savas acmıs durumda .. Bilime süpheyle yaklasiyorlar . Belkide korkudan dolayi.. Richard Dawkins'in 'aklın düsmanlari' belgesel serisinin ilk bolumunu izliyoruz ..Gercegi arayanlara inanin. Buldugunu iddaa edenlerden cekinin.. İyi seyirler..
Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği İlginç Cevaplar 05:42
Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği İlginç Cevaplar 369 izlenme - 6 yıl önce Reddit’de ErosPram isimli şizofren bir kadın, insanların kendisine içinde yaşayan kişilerle ilgili soru sormalarını istedi. Kadının kendisine sorulan sorulara verdiği ilginç ve korkutucu cevaplar internette büyük yankı uyandırdı. Keyifli seyirler. Metnin tam haline Listelist sitesinden ulaşabilirsiniz: http://listelist.com/bir-sizofrenden-... Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Süper Şizofrenik İçerik (Ruh Sağlığını Bozabilir) 01:18
Süper Şizofrenik İçerik (Ruh Sağlığını Bozabilir) 277 izlenme - 7 yıl önce Kravat takan orospular gördüm benjamin.Ninja, keçi, yeniçeri, kadınlara işkence eden biri.Nasıl?, neden?, nerde? Şizofrenide; Erken beyin gelişimindeki hasarla bozulmuş nöronal sistemler aslında geç olgunlaşan nöronal sistemlerdir. Bu nedenle, bunlara ait bir fonksiyonel bozukluk, postnatal olgunlaşmanın (31' den sıyrılıp mala vurmanın) tamamlandığı döneme dek görülmeyebilir. Diğer bir deyişle postnatal beyin gelişimi tamamlanıncaya dek ki bu durum geç adölesan ve hatta erken erişkinlik dönemlerine kadar devam eder.Hem hatalı fonksiyon belirti vermez hem de diğer sistemler bu hatalı fonksiyonu kompanse ederler. Bunun nedeni genç beynin daha fazla kompansasyon (sıvaz) kapasitesine sahip olmasıdır.Evet.
Yoğun Stres ya da Üzüntü Şizofreniye Neden Olur Mu? 00:50
Yoğun Stres ya da Üzüntü Şizofreniye Neden Olur Mu? 215 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/yogun-stres-ya-da-uzuntu-sizofreniye-neden-olur-mu/ Stres ve üzüntü hayatımızda birçok kez karşımıza çıkıyor. Dr. Nedim Havle'ye yoğun stres ya da üzüntünün şizofreniye neden olup olamayacağını sorduk. Şimdi MigrosTV'de!
Şizofreni Nedir? 26:14
Şizofreni Nedir? 227 izlenme - 6 yıl önce Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı, genellikle gençlik çağında başlayan bir ruhsal hastalıktır. Şimdi şizofreniyi uzun soluklu bu belgeselde , birebir bu ruhsal problemi yaşayan insanlardan dinleyecegiz.. İyi seyirler.
Obsesyon - Kısa Film 08:25
Obsesyon - Kısa Film 503 izlenme - 7 yıl önce Senaryo-Yönetmen: Emre Uğantaş Oyuncular: Deniz Demir , Vahit alacacıoğlu Müzik: Halil Tan VFX: Orkun Eser ( Metraj film vfx production) Ses: Ali Kemal Yücel 2. Kamera: Sami Neslioğlu Yapım Sorumluları: Mustafa Gürmen- Ömer Faruk Demir Catering: Nisa Uğantaş-İlhan Uğantaş 2014 yapımı kısa metrajlı film. Tür: Psikoloji
Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği İlginç Cevaplar 05:42
Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği İlginç Cevaplar 271 izlenme - 6 yıl önce Reddit’de ErosPram isimli şizofren bir kadın, insanların kendisine içinde yaşayan kişilerle ilgili soru sormalarını istedi. Kadının kendisine sorulan sorulara verdiği ilginç ve korkutucu cevaplar internette büyük yankı uyandırdı.
Ben Deli Değilim 04:59
Ben Deli Değilim 187 izlenme - 7 yıl önce Şizofreni öyküleri yarışması birincisi Süveyda Ölüdeniz'in aynı adlı öyküsünden uyarlanmış senaryo ile yapılmış bir delilik öyküsü. Buradan tüm şizofrenlere selam ederim.
Öteki Dünya'ya Gidip Gelen Dayı 05:22
Öteki Dünya'ya Gidip Gelen Dayı 222 izlenme - 7 yıl önce Malatya'da yaşayan Ali amcamız öbür dünya'ya gittigini ve gördüklerini anlatıyor. İlginç, izliyoruz.
Azap & Nüktedan Ft. Mevtalud - Alacakaranlık 04:25
Azap & Nüktedan Ft. Mevtalud - Alacakaranlık 204 izlenme - 11 yıl önce www.facebook.com/mevtaludoffical
Bir Directioner'ın Posterlerle Konuşması 02:11
Bir Directioner'ın Posterlerle Konuşması 264 izlenme - 8 yıl önce Diyecek tek kelime bulamıyorum. Yani ne arıyordum YouTube'da da bu videoyaya geldim. Anlayabilmiş değilim. Popüler kültür cart curt nutukları da atmak istemiyorum ama en iyi yorumlar yine sizden gelecektir.