Hoşgeldiniz!

taha akgül

Taha Akgül: Güreşin Usain Bolt'uyum 09:02
Taha Akgül: Güreşin Usain Bolt'uyum 1.819 izlenme - 11 ay önce Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, evinde basın mensuplarını kabul etti. Sırbistan'ın Novi Sad kentinde yapılan son Avrupa Şampiyonasında 5. Defa şampiyonluk kürsüsüne çıkan Milli Güreşci Taha Akgül, Avrupa şampiyonası sürecinin biraz sıkıntılı geçtiğini ve ayak tarak kemiğindeki kırığa rağmen şampiyon oldum' 'dedi.
Taha Akgül Altın Madalya Kazandı (Rio 2016) 00:47
Taha Akgül Altın Madalya Kazandı (Rio 2016) 2.638 izlenme - 2 yıl önce 2016 Olimpiyat Oyunları'nda serbest güreş 125 kiloda mücadele eden milli güreşçi Taha Akgül, finalde İranlı Komeil Nemat Ghasemi'yi 3-1 yenerek Türkiye'ye Rio'da ilk altın madalyasını kazandırdı. Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde devam Olimpiyat Oyunları'nda serbest güreş 125 kilo finalinde Taha Akgül, İranlı Komeil Nemat Ghasemi ile karşı karşıya geldi. Milli güreşçi, rakibi 3-1 mağlup ederek Türkiye'ye ilk altın madalyayı getirdi. SELİM YAŞAR GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI Selim Yaşar da erkekler serbest stil 86 kilo yarı finalinde ABD'li J'den Michael Tbory Cox'u 3-1 yenerek finale yükseldi. Finalde son iki yılın dünya şampiyonu Rus Abdulrashid Sadulaev yenilerek gümüş madalya kazandı. TERÖR MAĞDURLARINA ADADI 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandıran milli güreşçi Taha Akgül, başarısını son dönemde ülkede meydana gelen terör olaylarında hayatını kaybedenlere adadığını söyledi. Erkekler serbest stil 125 kilo finalinin ardından AA muhabirine açıklamada bulunan milli güreşçi Taha Akgül, kazandığı madalyadan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bu altın madalyayı Van, Elazığ ve Gaziantep'tekipatlamalarda hayatını kaybeden şehitlerimize, 15 Temmuz'da tankların, mermilerin önüne kendilerini atan vatandaşlarımıza adıyorum.Onlar ülkeyi kurtarmasaydı biz olimpiyatlara gelemeyecektik. 15 Temmuz gecesi biz de meydanlara indik. Allah'a hamdolsun, malum süreç başarısızlıkla sonuçlandı. Ülkemiz bunun üstesinden geldi." ifadelerini kullandı. Türkiye'nin, yaşanan süreçten dolayı olimpiyatlarda alınacak başarılara ihtiyaç duyduğunu vurgulayan milli güreşçi, ülkesini en iyi şekilde temsil ettiği için gururlu olduğunu ifade etti. Oyunlarda Türk bayrağını göndere çektirdiği için mutluluk duyduğunu aktaran Taha Akgül, "15 Temmuz sürecinden sonra ülkemizin burada başarılı olması gerekiyordu. Madalyalara ihtiyacımız vardı. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmemiz lazımdı. Tüm dünyaya Türkiye'nin cuntacıların eylemleriyle yıkılmayacağını göstermemiz gerekiyordu. Burada psikolojik bir mücadele var. ABD, Rusya, İran ve Gürcistan gibi dünyanın bütün güçlü ülkeleri burada bayrağını göndere çektirmeye çalışıyor. Olimpiyatlarda İstiklal Marşı'nı okutabilmek, bana göre ülkemiz için en büyük reklamdır." şeklinde konuştu.
Taha Akgül, Rio'da Altın Madalya Kazandı 02:12
Taha Akgül, Rio'da Altın Madalya Kazandı 1.950 izlenme - 2 yıl önce 2016 Rio Olimpiyatları'nda milli güreşçi Taha Akgül, Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandırdı. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da yapılan erkekler serbest stil güreş 125 kilo finalinde, son iki yılın dünya şampiyonu Taha Akgül ile son olimpiyat üçüncüsü İranlı Komeil Nemat Ghasemi karşılaştı. Finalde Ghasemi'yi 3-1 yenen Taha Akgül, kariyerinin ilk olimpiyat altın madalyasını elde etti. Rio 2016'da ilk altın madalyasını kazanan Türkiye, güreşte 5, toplamda da 8 madalyaya ulaştı. Karşılaşmanın ardından galibiyetini mindere gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile kutlayan Taha Akgül, Türk bayrağıyla zafer turu attı. Milli sporcu ardından tribündeki anne ve babasının yanına giderek sevincini paylaştı.
Taha Akgül Altın Madalyayı Kazandı 03:11
Taha Akgül Altın Madalyayı Kazandı 1.098 izlenme - 2 yıl önce 2016 Rio Olimpiyatları'nda milli güreşçi Taha Akgül, Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandırdı. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da yapılan erkekler serbest stil güreş 125 kilo finalinde, son iki yılın dünya şampiyonu Taha Akgül ile son olimpiyat üçüncüsü İranlı Komeil Nemat Ghasemi karşılaştı. Finalde Ghasemi'yi 3-1 yenen Taha Akgül, kariyerinin ilk olimpiyat altın madalyasını elde etti. Rio 2016'da ilk altın madalyasını kazanan Türkiye, güreşte 5, toplamda da 8 madalyaya ulaştı.
Milli Güreşçi Taha Akgül Dünya ikincisi Oldu 01:31
Milli Güreşçi Taha Akgül Dünya ikincisi Oldu 301 izlenme - 8 ay önce Dünya Güreş Şampiyonası'nın 5. gününde mindere çıkan 4 güreşçimizden Taha Akgül, başabaş götürdüğü karşılaşmayı son anda kaybederek gümüş madalyada kaldı.
 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı  07:44
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı 417 izlenme - 12 ay önce Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, finalde Azerbaycanlı Jamaladdin Magomedov'u 8-2 yenerek altın madalya kazandı.
Türkiye'nin 02:51
Türkiye'nin "altın" Umudu Taha Akgül 532 izlenme - 2 yıl önce 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda erkekler serbest stil güreşte Türkiye'yi temsil edecek Taha Akgül, beklentileri karşılayıp altın madalya kazanarak kendisine inananları utandırmak istemediğini söyledi. Taha Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, serbest stil 125 kilo müsabakaları öncesi Güreş Milli Takımı'nın performansı ve hedefi hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin olimpiyatlarda henüz altın madalya kazanamamasından dolayı güreşçiler olarak sorumluluk hissettiklerini kaydeden milli sporcu, "İki madalya kazanılan grekoromen stil başarılı oldu diyebiliriz. Ülkemizin benden beklentisi altın madalya. Beklentileri karşılayıp ülkeme altın madalya kazandırmak istiyorum. Ülkemizde herkes güreşten altın madalya çıkacağı umudu içinde. İnşallah kimseyi utandırmayacağım. Altın madalya için elimden geleni yapacağım." şeklinde görüş belirtti.
Taha Akgül Las Vegas'ta Dünya Şampiyonu oldu 02:17
Taha Akgül Las Vegas'ta Dünya Şampiyonu oldu 676 izlenme - 3 yıl önce Taha Akgül Las Vegas'ta Dünya Şampiyonu oldu HD video izle Serbest stil 125 kiloda Milli Güreşçimiz Taha Akgül, Amerika'da düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Taha Akgül-Jamaladdin Magomedov Dünya Şampiyonası final maçı Serbest stil 125 kiloda Milli Güreşçimiz Taha Akgül, Amerika'da düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Finalde Azerbaycanlı kardeşimiz Jamaladdin Magomedov ile mücadele eden Taha Akgül, karşılaşmadan 1 dakika içinde ayak kilidi oyunuyla 10-0 teknik üstünlükle galip ayrılarak bir kez daha Dünya şampiyonu oldu.
Taha Akgül Avrupa Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı 01:18
Taha Akgül Avrupa Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı 212 izlenme - 12 ay önce Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, finalde Azerbaycanlı Jamaladdin Magomedov'u 8-2 yenerek altın madalya kazandı.
Şampiyon sırrını olimpiyatlara sakladı 01:43
Şampiyon sırrını olimpiyatlara sakladı 520 izlenme - 2 yıl önce Serbest stil güreşte son 2 yılın dünya ve son 4 yılın Avrupa şampiyonu Taha Akgül, ABD'li güreş otoritelerinin anatomisini incelemesini, 2016 Rio Olimpiyatları'nda rakiplerine üstünlük kurmak için istemediğini söyledi. Taha Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada kürsünün en üst basamağına çıktığı ABD'nin Las Vegas kentinde 7-12 Eylül tarihlerinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nın ardından ABD güreş otoritelerinin kendisiyle görüşerek anatomisini ve stilini incelemek istediğini anımsattı
Milli Güreşçi Akgül: 'Gücümün kaynağı üzüm pekmezi' 07:48
Milli Güreşçi Akgül: 'Gücümün kaynağı üzüm pekmezi' 282 izlenme - 2 yıl önce Amerika'da düzenlenen son Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak ikinci defa dünya şampiyonu olan Milli Güreşçi Taha Akgül, ''Rio Olimpiyatları'nda altın madalya kazanamazsam, yağlı güreşe başlıyorum'' dedi.
Dünya şampiyonundan Kırkpınar'a yeşil ışık 05:25
Dünya şampiyonundan Kırkpınar'a yeşil ışık 301 izlenme - 3 yıl önce Milli güreşçi Taha Akgül, tek hedefinin 2016 Rio Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmak olduğunu, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda ise yağlı güreşe başlayabileceğini bildirdi
Taha Akgül ve Rıza  Kayaalp'dan açıklamalar 05:43
Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'dan açıklamalar 151 izlenme - 2 yıl önce Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül ve olimpiyat ikincisi Rıza Kayaalp, A Spor'a konuk oldu. Taha, Rio'da İstiklal Marşı’nı okuttuğu için çok mutlu olduğunu dile getirirken, Rıza Kayaalp ise bir sonraki olimpiyat Oyunları’nda altın madalya almak için çok çalışacağını vurguladı
Taha Akgül 07:20
Taha Akgül " Partnerini" Abd'de Buldu 22 izlenme - 3 ay önce Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, "antrenman partneri" problemini ABD'li sporcu Kyle Snyder ile kamp yaparak çözecek.
Taha Akgül: 'Bütün rekorları kırmak istiyorum' 03:40
Taha Akgül: 'Bütün rekorları kırmak istiyorum' 137 izlenme - 2 yıl önce 2016 Rio Olimpiyatları'nda güreşte serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, ağır sıklette güreşin belirli bir yaşa kadar yapılabildiğini belirterek, "Bütün rekorları kırıp serbest güreş rekortmeni olmak istiyorum." dedi
Taha Akgül'ün annesi Gülbahar Akgül: 'Çok çalışarak bu başarıyı elde etti' 03:28
Taha Akgül'ün annesi Gülbahar Akgül: 'Çok çalışarak bu başarıyı elde etti' 130 izlenme - 2 yıl önce 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye tek altın madalyayı kazandıran milli güreşçi Taha Akgül'ün annesi Gülbahar Akgül, oğlunun elde ettiği başarıyı çok çalışarak kazandığını söyledi. Gülbahar Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taha'nın başarısının küçüklüğünden beri verdiği emeklerin karşılığı olduğunu dile getirerek şunları kaydetti: "Çok çalıştı ve ağır sporlar yaptı. Çocukluktan beri emek verdi ve çok çalışarak bu başarıyı elde etti. Çok zor ve heyecanlı bir süreç atlattık. Antrenmanda giydiği kıyafetleri, çantasını, her şeyini hazırlıyordum. Uyku saatlerine kadar her şeyine önceden dikkat ettik. Taha beslenmesine de çok dikkat ediyor. Et ağırlıklı beslendiği için yemeklerimizden et eksik olmuyor." Taha'nın babası sayesinde güreşe başladığını ve ağabeyi ile sürekli güreştiğini anlatan Gülbahar Akgül, "Taha, beşinci sınıftan beri güreşle uğraşıyor. Babası, ağabeyi ile Taha'yı yanına alıp antrenmanlara götürürdü. Ağabeyi ile beraber bir süre güreş eğitim merkezinde kaldı. Ağabeyi yatılı kaldı ancak Taha istemedi. Çünkü dersleri çok iyiydi. 'Derslerime ağırlık veremiyorum ben yatılı kalmak istemiyorum.' dedi ve geri geldi. Taha okuldan çıkıp koşa koşa antrenmana giderdi." ifadelerini kullandı. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları'nda oğlunu canlı izlemenin çok zor ve heyecanlı olduğunu vurgulayan Gülbahar Akgül, "Taha'yı Rio'da canlı izledim. Çok zor ve heyecanlı oldu. Kalbimiz duracak sandık. Çok güzel bir duygu Allah herkese nasip etsin. İstiklal marşımızı söyletti ve bayrağımızı dalgalandırdı. Gurur duyduk." diye konuştu. Taha Akgül: Henüz bitmedi daha 26 yaşındayım Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ise bundan sonraki hedefinin Avrupa'da, dünyada ve olimpiyatlarda yeni rekorlara imza atmak olacağını belirtti. Taha Akgül, henüz yaşının genç olduğunu aktararak, "Önümde 6-7 sene zirve yapabileceğim yıllar var. Bundan sonraki hedefim ülkeme yine altın madalya kazandırmak olacak. Henüz bitmedi daha 26 yaşındayım. İnşallah bu yıllar içerisinde hem Avrupa, hem dünya hem de olimpiyatlarda yeni rekorlar kırıp ülkemin bayrağını göndere çektirmek istiyorum." değerlendirmesinde bulundu. Taha Akgül, annesinin Rio'da yanında olmasının kendisi için ekstra bir güç olduğunu dile getirdi. Mili güreşçi, anne ve babasının ilk müsabakadan beri destek ve dualarını hissettiğini hatırlatarak, sözlerine şöyle tamamladı: "Tribünden annem ve babam bana ilk müsabakamdan finale kadar hep destek olup dua ettiler. Daha önce de olimpiyatta yer aldım ancak bu kadar tanınmıyordum. Ama şu anda sokaktaki insanlar tarafından tanınıyorum. Herkes izledi ve altın madalyaya ihtiyacımız vardı. Ülkemiz malum 15 Temmuz sürecini yaşadı. Şehitlerimizden dolayı moralimiz bozuktu. Hatta ben şampiyon olmadan önce de bir patlama meydana gelmişti. Tabi Cumhurbaşkanımız bütün maçlarımı takip etmiş. Patlamanın üzerine benim şampiyonluğum oldu. Bayrağımız göndere çekilince ve İstiklal marşımız okununca kendisi de gururlanmış. Tüm Türkiye dua etti ve bu başarı onların dualarıyla oldu."
Yağlı Güreş Sorumlusu: Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'e İzin Yok 01:23
Yağlı Güreş Sorumlusu: Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'e İzin Yok 85 izlenme - 10 ay önce Yağlı Güreşlerden Sorumlu Asbaşkan Mehmet Ayan, yağlı güreşlere katılmak isteyen Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'e izin verilmeyeceğini açıkladı.
Dünya Şampiyonu Taha Akgül'e memleketi Sivas'ta coşkulu karşılama 04:08
Dünya Şampiyonu Taha Akgül'e memleketi Sivas'ta coşkulu karşılama 126 izlenme - 3 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Las Vegas kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, memleketi Sivas'ta coşkuyla karşılandı. 4 Avrupa ve 2 dünya şampiyonluğu bulunan Akgül, hedefinin Rio Olimpiyatları'nda altın madalya olduğunu söyledi.
Taha Akgül: Serbest Güreşte 7 Milyar'da 1'im 02:13
Taha Akgül: Serbest Güreşte 7 Milyar'da 1'im 37 izlenme - 11 ay önce Olimpiyatlar'da kazandığı altın madalyanın ardından Avrupa Şampiyonu olan Taha Akgül çarpıcı açıklamalar yaptı. Ağır sıklette dünyada 1 numara olduğunu söyleyen Milli Güreşçi Taha Akgül, "Ağır sıklet demek tüm sıkletleri yeniyor anlamına geliyor. O yüzden ben şu an serbest güreşte 7 Milyar'da 1'im" dedi.
Taha Akgül: 03:57
Taha Akgül: "Üçüncü Kez Dünya Şampiyonu Olmak İstiyorum" 28 izlenme - 9 ay önce - Taha Akgül: "Üçüncü kez dünya şampiyonu olmak istiyorum"BOLU - Dünya Şampiyonası'na Bolu'da hazırlanan milli güreşçi Taha Akgül, zorlu rakiplerini olduğunu fakat 3'üncü kez dünya şampiyonu olmak istediğini söyledi.
Taha Akgül, Amerika'dan Memnun Döndü (1) 04:59
Taha Akgül, Amerika'dan Memnun Döndü (1) 4 izlenme - 2 ay önce Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, ABD'li sporcu Kyle Snyder ile yaptığı ikili kampın verimli geçtiğini söyledi.
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı 01:18
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı 25 izlenme - 12 ay önce Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, finalde Azerbaycanlı Jamaladdin Magomedov'u 8-2 yenerek altın madalya kazandı.
Milli Güreşçi Taha Akgül Gençlerle Bir Araya Geldi 02:21
Milli Güreşçi Taha Akgül Gençlerle Bir Araya Geldi 7 izlenme - 4 ay önce - Milli güreşçi Taha Akgül gençlerle bir araya geldiADANA - Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül Adana'nın Kozan ilçesinde liseli öğrenciler ile bir araya geldi.
Tek Başaramadığım Kırkpınar Kaldı 04:32
Tek Başaramadığım Kırkpınar Kaldı" 15 izlenme - 9 ay önce Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonlukları yaşayarak serbest güreş branşında çok sayıda başarı elde eden milli sporcu Taha Akgül, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemeri alarak ata sporunda da zirveye ulaşmayı hedefliyor.
Başarılı Güreşçi, Olimpiyat Şampiyonu Amcasının İzinde 02:47
Başarılı Güreşçi, Olimpiyat Şampiyonu Amcasının İzinde 90 izlenme - 3 yıl önce Başarılı güreşçi, olimpiyat şampiyonu amcasının izinde- Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor sporcusu milli güreşçi Tanju Gemici, olimpiyat şampiyonu amcası Hasan Gemici gibi şampiyon olmayı hedefliyor- Milli sporcu Gemici: - "Amcamın izinden gidiyorum, onun gibi Olimpiyat, Dünya ve Avrupa'da Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum" KADİR YILDIZ - TAHİR TURAN EROĞLU - Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor sporcusu milli güreşçi Tanju Gemici, olimpiyat şampiyonu amcası Hasan Gemici'nin izinden gidiyor.
Taha Akgül ve Rıza  Kayaalp'dan açıklamalar 05:43
Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'dan açıklamalar 21 izlenme - 2 yıl önce Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül ve olimpiyat ikincisi Rıza Kayaalp, A Spor'a konuk oldu. Taha, Rio'da İstiklal Marşı’nı okuttuğu için çok mutlu olduğunu dile getirirken, Rıza Kayaalp ise bir sonraki olimpiyat Oyunları’nda altın madalya almak için çok çalışacağını vurguladı
Taha Akgül, Amerika'dan Memnun Döndü (2) 03:21
Taha Akgül, Amerika'dan Memnun Döndü (2) 2 izlenme - 2 ay önce Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, ABD'li sporcu Kyle Snyder ile yaptığı ikili kampın verimli geçtiğini söyledi.
Milli Güreşçi Adına Spor Salonu Açıldı 03:25
Milli Güreşçi Adına Spor Salonu Açıldı 12 izlenme - 12 ay önce - Milli güreşçi adına spor salonu açıldı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde bugün başlayan Üniversitelerarası Güreş Müsabakaları öncesi Taha Akgül Spor Salonu'nun açılışı yapıldıSİVAS - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde bugün başlayan Üniversitelerarası Güreş Müsabakaları öncesi Taha Akgül...
Taha Akgül, Avrupa Şampiyonu Oldu - Novi 01:42
Taha Akgül, Avrupa Şampiyonu Oldu - Novi 11 izlenme - 12 ay önce Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, "Emaneti geri aldım." dedi.
Yılın Erkek Sporcusu Taha Akgül (15.Türkiye Spor Ödülleri) 01:04
Yılın Erkek Sporcusu Taha Akgül (15.Türkiye Spor Ödülleri) 13 izlenme - 1 yıl önce Spor Türkiye Medya’nın geleneksel olarak bu yıl 15.sini düzenlediği “Türkiye Spor Ödülleri” her yıl olduğu gibi yine halk oylaması ile organizasyonun resmi web siteleri tarafından belirlendi. Olimpiyat Şampiyonu sporcumuz Taha Akgül halk oylaması sonucunda “Yılın Erkek Sporcusu“ seçildi.