Hoşgeldiniz!

tatarca

Putin'in Tatarca Konuşması 02:04
Putin'in Tatarca Konuşması 3.107 izlenme - 2 yıl önce Rusya devlet başkanı Vlademir Putin'in 2010 yılında, Kazan şehrinin bininci kuruluş yıldönümü kutlamalarında yaptığı Tatarca konuşmadır. Konuşmayı Googla'da çevirdim: Putin: Merhaba, sevgili dostlar! Kazan binlerce yıllık kaderi en önemli tarihi aşamaları yansıtıyordu ve tüm değil Rusya (alkışlar) that I can ve ülkemizin kaderi. Bir ayna gibi yansıdı. Asırlık, çok etnili ve çok: gerçekten eşsiz bir Rus devlet olmanın tüm avantajları vardır görünür ve objektif sorunlar ve. Ben Kazan Rusya tek bir birleşik insanların gelişiminde birleşik Rus ulusunun oluşumunda gerçekten benzersiz tarihsel bir rol oynamıştır söylüyorlar zaman abartı olmaz. Biz (Tatar dilinde telaffuz fragmanı) Rusya'ya Kazan önem vermiş örgütün yıldönümü, sempatik olduğu unutulmamalıdır.
yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyata 03:07
yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyata 5.155 izlenme - 8 yıl önce yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyatatarlari.com
Tatarca Kimin Dilidir? 05:17
Tatarca Kimin Dilidir? 1.116 izlenme - 2 yıl önce Yavuz Bülent Bâkiler anlatıyor. Tatarca kimin dilidir?
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 02:18
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 1.107 izlenme - 3 yıl önce İzzet'in seslendirdiği şarkının biraz farklı bir versiyonunu Aliya Yakubova seslendiriyor. Aliya hanımfendi evliymiş. Bilmek isteyenler olur diye bunu da yazayım dedim. İyi dinlemeler.
Gölzadä - Ay Kiñ Törki Dalası - Tatarca 03:54
Gölzadä - Ay Kiñ Törki Dalası - Tatarca 758 izlenme - 2 yıl önce Ay kin törki dalası kazan kırım arası Hacı tarhan kalası Altay sibir varası nogay ilin tapa
Ağaçlar da Ağrır (Hastalanır) - Tatar Türkçesi 03:00
Ağaçlar da Ağrır (Hastalanır) - Tatar Türkçesi 213 izlenme - 2 yıl önce Bahçedeki elma ağacı için üzülen Remile'nin hikayesi
İzzet - Yosmam (Tatarca) 03:38
İzzet - Yosmam (Tatarca) 229 izlenme - 3 yıl önce Hoşuma giden bir parça. Kırımlı sanatçı İzzet söylüyor. Sözlerini anlamakta da güçlük çekmeyeceksiniz. Yosma sözünün anlamı "şen, güzel ve süslü kadın"dır. İyi dinlemeler.
Kırımlı Hatun Aliye Yakubova -  Yağma Yağmur 03:36
Kırımlı Hatun Aliye Yakubova - Yağma Yağmur 200 izlenme - 3 yıl önce Güzel Kırım'ın güzel sesi Aliya Yakubova'dan Kırım Tatarcasıyla söylenen Yağma Yağmur isimli şarkıyı dinleyeceğiz.
Kırım Tatar Türklerine Nasihatler 01:57
Kırım Tatar Türklerine Nasihatler 243 izlenme - 3 yıl önce Tatlı dilli Kırımlı Türk kızından soydaşlarına nasihatler veriyor. Dikkatle izleyelim, dinleyelim.
Aliye Yakubova Tatar Türküsü - Yosmam 02:18
Aliye Yakubova Tatar Türküsü - Yosmam 84 izlenme - 2 yıl önce Kırım'da kimler yaşıyor, Kırım kimin vatanı bilen var mı? Hani şu Rusya'nın Kırım diye ilhak ettiği yerlerin sahibi kimdi sahi? Tatar Türküsü - Yosmam / Sözleri Kemançeniñ telleri, yosmam, bağlamadır, bağlama. Gidersem de gelirim, yosmam, menim içün ağlama. Cevizniñ qabuğından elleriñ boyalandı. Ey, qız, seniñ sevgiñden yüregim yaralandı. Atma da meni, urma da meni, yazıqtır maña, Belindeki qurşunları saqla da duşmana. Al qadeyi, ver qadeyi, afiyetler olsun, İçtigimiz bal-şerbetler muhabbet olsun. Yosmam Kemençenin telleri, yosmam, bağlamadır bağlama. Gidersem de gelirim, yosmam, benim için ağlama. Cevizin kabuğundan ellerim boyalandı. Ey, kız, senin sevginden yüreğim yaralandı. Atma da beni, vurma da beni, yazıktır bana, Belindeki kurşunları sakla da düşmana. Al kadehi, ver kadehi, afiyetler olsun, İçtiğimiz bal şerbetler muhabbet olsun.
Aliye Yakubova - Yağma Yağmur 03:39
Aliye Yakubova - Yağma Yağmur 26 izlenme - 2 yıl önce Ezgi Sözleri Yağma yağma esmesin yeller Yolda yölcim bar menim Şu guzeller içersinde Nazlı yarem bar menim Belimdeki martınım Oymalıdır oymalı Oldıñ dunya guzel Aman Nasıl sana toymalı Maña yavluq bağışlasañ Çevre çeti gül olsıñ Sevgen yarvem dülber da olsıñ Yanağında gül olsıñ Aman, Aman, yar Aman (2 kere) Sevgen yarem dülber olsıñ Yanağında gül olsıñ