Hoşgeldiniz!

tjk

atlar ile ilgili filim 01:44
atlar ile ilgili filim 20.258 izlenme - 12 yıl önce atlar çok güzel
Mirhat'ın Son Koşusu 02:49
Mirhat'ın Son Koşusu 7.886 izlenme - 7 yıl önce 90'ların sonlarında pistlere adımını atmış ve yarımkan mı, mafyanın elinde mi, aslında ölmedi gibi efsanelere konu olmuş Arap atı Mirhat'ın koştuğu son koşusunu izleyeceksiniz. Koştuğu 29 koşunun ikisinde ikinci ve birinde altıncı olup geriye kalan tüm koşularını kazanmıştır. Bu vesileyle; Yavuzhan, Kafkaslı ve diğer ölmüş olan Arap atlarını da analım.
Jokey Erhan Yavuz'un Koşuyla Dalga Geçmesi 02:08
Jokey Erhan Yavuz'un Koşuyla Dalga Geçmesi 5.980 izlenme - 7 yıl önce 20 Ocak 2015 Salı Günü Kocaeli’nde koşulan 3. Koşuda 1 numara ile start alan ve yarışın ağır favorisi ve handikap olarak diğer atlardan çok üstün olan BİSHAMON isimli safkan yarışı ikinci tamamladı. 2. Olma nedeni ise tam bir jokey hatası. Yarışı sonlarda takip eden safkan çok rahat tempoda viraj dönülürken önlere doğru gelmiş, hiçbir kırbaça dahi gerek kalmadan kolaylıkla 1.liği elde etmişti. Ancak dışından yarışı bırakmayan inatçı safkan ASAFHAN ben bu oyunu bozarım diyerek yarışı kazandı. Erhan Yavuz'un son 50 metredeki gayreti ise 1. olmasına yetmedi. Koşu sonrası Jokey Erhan Yavuz Kocaeli Komiserler Kurulu tarafından “60 gün at binmeme cezası verilmesi kanaatiyle” Yüksek Komiserler Kuruluna sevk edildi. Kurul aynı zamanda Yavuz’un cezası kesinleşinceye kadar tedbiren at binmesini de yasakladı.
1996 Gazi Koşusu - Bold Pilot 05:25
1996 Gazi Koşusu - Bold Pilot 5.018 izlenme - 7 yıl önce Halen kırılamayan 2400 metre çim pist rekorunu elinde bulunduran (İngilizlerde) Bold Pilot isimli atı yeni başlayanlar dahi bilir. Halis Karataş abimizle özdeşleşen bu güzide atımızın rekoru kırdığı koşuyu (hem de Gazi Koşusu) paylaşıyoruz.
Efsane Yarış Atı Yavuzhan (1994-1999) 09:08
Efsane Yarış Atı Yavuzhan (1994-1999) 3.513 izlenme - 7 yıl önce Sitede yayınlanan pek çok nostaljik at yarışı videosuna karşılık yarışseverlerin büyük bölümü tarafından en büyük efsane kabul edilen "Yavuzhan"a ait bir video olmaması üzerine harekete geçerek bu videoyu sizlerle paylaşıyorum efendim. Rakibi kendisine iyice sokulmadan tempoyu artırmadığı , rakiplerile dalga geçtiği , insan gibi hisleri olduğu , geçildiği bir yarıştan sonra jokeyini üstünden atıp çiğnemeye kalktığı gibi efsaneler hala konuşulur. Efsane Yavuzhan 2000 yılında bağırsak düğümlenmesi sonucu ölmüştür. Bir başka rivayet sahiplerinin kendisi için anıt diktirdiğini söylemektedir.
En Güzel Sprit 01:37
En Güzel Sprit 6.621 izlenme - 13 yıl önce harika bir sprint
1 Efsane 10 Koşu - Yavuzhan 24:15
1 Efsane 10 Koşu - Yavuzhan 1.512 izlenme - 6 yıl önce Yakın geçmişe kadar internette çok fazla videosu bulunmayan, adını ve başarılarını hep duyduğumuz efsane at Yavuzhan'ın TJK TV tarafından derlenmiş 10 koşusu.
Erhan Yavuz'un Fair Playlik Davran. 00:47
Erhan Yavuz'un Fair Playlik Davran. 3.759 izlenme - 9 yıl önce 12 Ağustos Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu daha önce eşine rastlanmamış FAIR PLAY örneğine sahne oldu.
Kamçı Darbelerine Dayanamayan İstambul Kızı 01:28
Kamçı Darbelerine Dayanamayan İstambul Kızı 1.494 izlenme - 7 yıl önce Şanlıurfa'da dün koşulan at yarışında insanın kanını donduran şiddet görüntüleri yaşandı. Apranti Hışman Çizik, 'İstambul Kızı' adlı atını yarışın başından sonuna dek kamçıyla dövdü. Kamçıların şiddetine dayanamayan 'İstambul Kızı' finişe metreler kala yere yığılıp kaldı. Türkiye Jokey Kulübü'nün düzenlediği altılı ganyan yarışlarının 5 Mart Şanlıurfa programında büyük bir skandal yaşandı. 3. koşuda "İstambul Kızı" isimli atın aprantisi Hışman Çizik, yarış sırasında olay yaratan hareketlerde bulundu. Koşunun başından sonuna kadar atı kamçısıyla adeta döven Hışman Çizik'in bu davranışı kamerelar tarafından anbean görüntüledi. Finişe kısa bir süre kala kamçıların şiddetine dayanamayan 'İstambul Kızı' bir anda yere yığıldı. Apranti, Hişman Çizik de kendini yerde bulurken, talihsiz at yerden kalkamadı. 'İstambul Kızı'nın sağlık durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu arada 'İstambul Kızı' yarışı dördüncü olarak tamamlarken, sahibine 2 bin TL kazandırdı. Konuyla ilgili sosyal medyada ayaklanan yarışseverler Türkiye Jokey Kulübü'ne tepki gösterdi.
Yüksel Saymaz - İner misin Çıkar mısın? 03:42
Yüksel Saymaz - İner misin Çıkar mısın? 1.512 izlenme - 7 yıl önce Ünlü at yarışı spikeri Yüksel Saymaz'ın 1996'da katıldığı İner Misin Çıkar Mısın yarışmasındaki inanılmaz görüntüleri. Bir tarafta futbol, bir tarafta at yarışı. Bu unutulmaz gösteriyi hep beraber izliyoruz.
At Hastanesi Türkiye'nin İlk Veteriner Cerrahı Hülya Hartoka ile Röportaj 01:57
At Hastanesi Türkiye'nin İlk Veteriner Cerrahı Hülya Hartoka ile Röportaj 656 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de ilk kadın veteriner cerrah Veliefendi Hipodromu At hastanesi
1993 Başbakanlık Kupası Koşusu - Gr.1 Abbas 04:07
1993 Başbakanlık Kupası Koşusu - Gr.1 Abbas 857 izlenme - 7 yıl önce Kendine has anlatımıyla efsane olan ve her yarışı anlatımıyla daha da heyecanlandıran bir efsanedir Gültekin Alpay bir kez daha güzel anlatımıyla sizleri başbaşa bırakıyorum.
İzmir'deki At Yarışında Talihsiz Kaza! 00:25
İzmir'deki At Yarışında Talihsiz Kaza! 767 izlenme - 6 yıl önce İzmir Hipodrumu'nda konuşan 7'li ganyanın 6. yarışında Çetin Ok'un bildiği Milano isimli at, finişe birkaç metre kala düştü. İzmir’de koşulan at yarışlarında feci bir kaza meydana geldi! Çetin Ok’un jokeyliğini yaptığı ve yarışın favorisi olan Milano isimli at, açık ara önde götürdüğü yarışta son birkaç metrede yere düştü. Milano ayağa kalkamazken ayağının kırıldığı tahmin ediliyor.
Çelikkan Ayabakanı Geçiyor - Tarihi Niğbolu Koşusu 03:00
Çelikkan Ayabakanı Geçiyor - Tarihi Niğbolu Koşusu 529 izlenme - 7 yıl önce Çelikkan'ın jokeyi Selim Kaya farklı bir taktik uyguluyor ve son viraj dönülmeden yaklaşık 30 boy fark açıyor. Ayabakan'ın jokeyi Halis Karataş. Yarıştan sonra tüm yarış severlerden özür dilediğini ve atına çok güvenmiş olduğunu belirtmişti ama olan olmuştu.
88.Gazi Koşusu'na Muhteşem Tanıtım! 01:58
88.Gazi Koşusu'na Muhteşem Tanıtım! 762 izlenme - 8 yıl önce TJK'nın düzenlediği Gazi Koşuları'nın 88.sine sayılı günler kala yayınlanan video klip izleyenlerin tüylerini diken diken etti..
91. Gazi Koşusu 2017 04:41
91. Gazi Koşusu 2017 88 izlenme - 4 yıl önce sevgili alkışlarla yaşıyorum müdavimleri, sıradaki videomuz da her sene yüce mustafa kemal atatürk adına veliefendi hipodromunda düzenlenen, geçen sene 91. gazi koşusunda jokeyi ahmet çelikle birinci gelen ve yılın en iyisi olan piano sonata isimli tayı izliyoruz. keyifli seyirler.