Hoşgeldiniz!

tümör

Çenesindeki Tümörle Yaşamak Zorunda Olan Kız 01:20
Çenesindeki Tümörle Yaşamak Zorunda Olan Kız 13.907 izlenme - 4 yıl önce Kendisi bu rahatsızlığa 2004 yılında yakalanmış, ağrılar artıp bir sorun olduğunu anladıklarında hasteneye gittiklerinde ama doktorlar durumu anlayamamış ve müdahale etmemiş, sonrasında durum böyle devam etmiş, günden güne de bu şekli almış.
12 Yıllık Kedisinin Boynunda Tümor Olduğunu Öğrenen İlknur Abla 03:25
12 Yıllık Kedisinin Boynunda Tümor Olduğunu Öğrenen İlknur Abla 3.141 izlenme - 1 yıl önce 12 yıldır çocuğu gibi büyüttüğü kedisinin boynunda tümör olduğunu öğrenince dünyası başına yıkılan 2 çocuk annesi İlknur Bekler gözyaşlarına boğuldu. 12 yıldır çocuğu gibi büyüttüğü kedisinin boynunda çıkan et parçasından şüphelenerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hastanesine getiren 2 çocuk annesi İlknur Bekler, kedisinin boyun damarında tümör olduğunu öğrenince dünyası başına yıkıldı. Hayvan hastanesindeki veterinerin yaptığı testler sonucu, kistin tehlikeli noktada olmasından dolayı İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne göndererek uzmanların muayene istedi. Gözyaşlarına boğulan İlknur Bekler, hızlı bir şekilde hastaneden çıkarak Avcılar’a doğru yola koyuldu. Duygularını gizleyemeyen Bekler, yolda bir süre durakladıktan sonra kedisin kucağına alarak sevmeye başladı. “Bana anne diyor” Uzun zamandır beslediği kedisine anne demeyi öğrettiğini iddia eden İlknur Bekler, “Kedim bana gelmiyor, gidiyor orada yatağında yatıyor. O kadar çok duygulu bir kedi ki, ben veterinerlere konuşuyor diyorum inanmıyorlar. Anne, anne, anne diye diye öğrendi, anne diyor” dedi. “Damarında olduğu için ölür, ben yaptırmak istemiyorum” Kedinin hastalığı için veterinerleri gezdiğini belirten İlknur Bekler, “Beni Topkapı’dan buraya gönderdiler. Buradaki veterinerler baktı ve bana dedi ki Avcılara götür, uzman görmesi lazım dedi. Ben de son ümidim olarak götüreyim oraya dedim. O bakacak ve karar verecek, belki orada bulunan kitleyi alabilir. Ama damarında olduğu için bence kalır orada ölür. Ben yaptırmak istemiyorum. Ben bunu kapıdan aldım ve gözüm gibi baktım. Allah’ın yarattığı bir canlı, kendi çocuğum gibi baktım” diye konuştu. “Çocuğum gibi emek verdim" Kedisinin hastalığına dayanamadığını söyleyen Bekler, “Boynunda tümör varmış, uzmanlar iyi huylu da olabilir, kötü huylu da olabilir dediler. Son çare olarak uzmanlara göstereceğim eğer derlerse, bana kurtulur ben ameliyat yaptıracağım. Bana çok zor geliyor anlatmam. Duygularım ifade edebilecek gibi değil. İçten gelen bir şey ben onu size söyleyemem. Ben aynı çocuğum gibi emek verdim” şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.
Beyin Tümör Ameliyat Anı! 06:00
Beyin Tümör Ameliyat Anı! 3.739 izlenme - 2 yıl önce Beyin Tümörlerinin Tedavisinde Kraniotomi (kafatasını açma) İşlemi Nasıl Yapılır? Bu işlem genel anestezi altında yapılır. Önce ameliyat yapılacak alandaki saç kesilir. Hastanın başına pozisyon vermek ve operasyonda başın oynamasını engellemek amacıyla çivili başlık takılır. Sonrasında cerrahi saha antiseptik solüsyonla silinir. Daha sonra cerrahi sahanın kenarı steril cerrahi örtülerle örtülür. Diğer cerrahi donanımın tam olarak hazırlanmasını takiben kraniotomi işlemine başlanır. Cilde önceden çizilen sınırlarda kesi yapılır ve cilt, ciltaltı, galea, periost denilen dokular kemik üzerinden sıyrılır ve özel bir matkap ile kafatasında planlanan büyüklükte kemik parça çıkarılır. Çıkarılan parça, ameliyat sonunda tekrar kapamak üzere saklanır. Kemik parça çıkarıldıktan sonra karşımıza gelen doku beyini çepeçevre saran zar tabakasıdır. Bu zar da uygun biçimde açıldıktan sonra beyin dokusuna ulaşılır. Tümör derin yerleşimli ise beyin dokusuna en az hasarı vermek için navigasyon denilen bilgisayar destekli bir sistem de kullanılabilir. Ameliyat mikroskop altında yapılır. Beyin dokusunda kesi yapılacak yer haricindeki beyin dokusu alanı yumuşak pamuklarla korumaya alınır ve ardından planlanan yerden küçük kesi uygulanır. Tümörün bulunduğu yere göre en az riskli ve en az oranda beyin dokusuna hasar verecek bir koridor seçilerek beyin dokusuna ulaşılır. Bu noktadan sonra tümör uygun cerrahi teknikle çıkarılır. Tümörün çıkarılma sürecinde gerek ameliyathane koşulları gerekse cerrahi aletler yönünden en modern teknoloji kullanılır. Tümör dokusu çıkarıldıktan sonra diğer önemli aşama çok dikkatli kanama kontrolü yapılmasıdır. Bu aşama da tamamlandıktan sonra beyin zarı denilen dura tabakası kapatılır ve ameliyatın başında çıkarılan kemik parçası yerine konur ve kafatasına tespit edilir. Sonrasında kemiğin üstünü örten periost, galea, ciltaltı ve cilt kapatılarak ameliyat sonlandırılır. Bazı tümörler beyin zarını ve kemik dokuyu haraplayabilirler, bu durumda beyin zarı ve kemik çıkarıldıktan sonra yerine biyolojik uygunluğu olan sentetik dokular kullanılarak tamir yolu seçilebilir. Kafa arka çukuru ameliyatlarında da bazen ameliyat sahasındaki kemik dokusu daha küçük parçalar halinde çıkarılır ve sonrasında burası yine yukarıda söz ettiğim sentetik dokular kullanılarak onarılır ve kozmetik olarak da o bölgenin düzeltilmesi sağlanır.
Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı 01:14
Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı 2.885 izlenme - 2 yıl önce Bilim insanları, kanserli bir tümörün büyüyüp hareket etmesini ilk kez gerçek zamanlı ve 3 boyutlu olarak görüntülemeyi başardı. ABD’deki Iowa Üniversitesi’nden bir ekibin, Amerikan Kanser Araştırmaları Dergisi’nde (American Journal of Cancer Research) yayınlanan çalışmasına göre, insana ait kanserli meme hücrelerinin tümör oluşturmak üzere bir araya gelmeleri kaydedilip gözlemlendi. TÜMÖRLERİN YÜZDE 5’İ BÖYLE OLUŞUYOR Görüntülerde, tümör oluşturucu kanserli kök hücreleri ile sağlıklı hücrelerin birleşerek şekle büründükleri, bu birleşik hücrelerin de yavaşça tümörün büyümesine yardım eden ‘ana hücre’ tarafından yutulduğu görülüyor. Araştırmaya göre bu süreç, kanserli tümör oluşması vakalarının yüzde 5’inde görülüyor. Araştırma ekibinin lideri olan Iowa Üniversitesi Biyoloji Profesörü David Soll, “Burada gerçekleşen şey ‘birbirine yapışmak’ değil. Bu, daha çok hücrelerin birbirleriyle eşleşmeleri ve aktif biçimde birbirlerinden fayda sağlamaları. Karmaşık bir durum ve pasif değil. Bu süreçler için özelleşmiş hücreler bulunduğuna dair de henüz bir kanıt yok” dedi. KANSERLİ HÜCRE, SAĞLIKLI OLANDAN İKİ KAT DAHA HIZLI Soll ve ekibi, 50 saatlik bir görüntüleme periyodunun sonunda, insan meme kanseri dokusu hücrelerinin birbirlerine tutunarak yoğun olarak büyüdüklerini, sağlıklı hücreleri de bu yapılara kattıklarını gözlemledi. Kanserli hücrelerin saate 92 mikron hızla (mikron = milimetrenin binde biri) hareket edebildiğini tespit eden ekip, bu hızın sağlıklı hücrelerin göç hızından iki kat fazla olduğunu keşfetti. Soll ve ekibine göre bu, tümörlerin ne kadar hızlı büyüyebilecekleri ve yayılabilecekleri konusunda hem bir uyarı hem de bir hatırlatma niteliği taşıması açısından önemli. Elde edilen veriler, tümör oluşturan hücrelerin daha tutarlı ve kesin bir tanımlanmasını sağlayacak. Ayrıca bilim insanlarının hangi tedavi yollarının bu hücreleri yok edebileceğini öğrenmesini kolaylaştıracak.
Yüzünde Futbol Topu Büyüklüğünde Tümör Olan Kız 01:20
Yüzünde Futbol Topu Büyüklüğünde Tümör Olan Kız 1.599 izlenme - 3 yıl önce Kongo'da yaşayan Grace adındaki bu kız 17 yaşında ve yüzünde kocaman bir tümör ile hayatını sürdürüyor.
Karnında 34 Kilo Tümör Çıkartılan Kadın 01:21
Karnında 34 Kilo Tümör Çıkartılan Kadın 51 izlenme - 3 ay önce Meksikalı doktorlar, 8 yl bekleyen 57 yaşındaki Kosta Rikalı kadın Sonia Lopez, karnında 34 kilogram ağırlığında bir tümör çıkardı.
Meme Kanseri 05:13
Meme Kanseri 1.629 izlenme - 8 yıl önce meme kanseri hakkında bilmeniz gerekenler
Yüzünde Futbol Topu Büyüklüğünde Tümör Olan Kız 01:20
Yüzünde Futbol Topu Büyüklüğünde Tümör Olan Kız 418 izlenme - 4 yıl önce Kongo'da yaşayan Grace adındaki bu kız 17 yaşında ve yüzünde kocaman bir tümör ile hayatını sürdürüyor.
Şanlıurfa'da Üç Başlı Bebek Doğdu 01:35
Şanlıurfa'da Üç Başlı Bebek Doğdu 586 izlenme - 5 yıl önce 3 başı andıran Elif bebeğin sağlık güvencesinin olmaması aileyi kara kara düşündürüyor. 3 başı andıran bebeğinin tedavisi konusunda hiçbir şey bilmeğini ifade eden anne Fatma Kurt, bebeğinin yaşamasını tüm anneler gibi çok istediğini kayderek, “Durumum yok, devletten yardım bekliyorum” dedi.
Karnından 30 Kiloluk Tümör Çıkan Kadın 01:00
Karnından 30 Kiloluk Tümör Çıkan Kadın 214 izlenme - 2 yıl önce Bosna Hersek'in ikinci en büyük kenti Banyaluka'nın üniversite hastanesinde, doktorlar 52 yaşındaki Stoya Popoviç'in karınından 30 kilololuk tümör çıkardı. Popoviç'in iki yıl önce aniden karnı şişmeye başladığında, Stoya kilo aldığını sanarak doktora başvurmadı. 30 KİLOLUK TÜMÖR ÇIKARILDI Önceki gün Stoya Popoviç baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Doktorlar Stoya'nın karnında büyük bir tümörün var olduğunu tespit edip hemen ameliyata aldılar. 11 kişilik doktor ekibi 8 saat süren ameliyat sonucunda Stoya Popoviç'in karnından 30 kiloluk tümörü çıkardı. TABURCU EDİLDİ Çıkarılan tümörü ancak iki kişi taşıyabildi. Doktorlar ameliyatın başarıyla tamamlandığını açıkladı. 52 yaşındaki kadın yarın taburcu edilecek.
Japon Balığına Tümör Ameliyatı 01:20
Japon Balığına Tümör Ameliyatı 351 izlenme - 4 yıl önce Avustralya'nın Melbourne Kentinde Bir Veteriner, Bir Japon Balığının Kafasındaki Tümörü Ameliyatla Aldı. daily Mail'in Haberine Göre, Lort Smith Hayvan Hastanesi'nden Dr. Tristan Rich, 80 Gram Ağırlığındaki Japon Balığının Kafasında Çıkan Tümörü Ameliyatla Aldı. "george" Adlı Japon Balığının Başındaki Tümörün Büyümesini Takip Eden Sahipleri, Tümörün On Yaşındaki Balığın Nefes Almasını, Yüzmesini Ve Görmesini Zorlaştırması Üzerine Balığı Muayeneye Götürdü. veterinerlerin Muayene Sonucu, Balığın Ameliyat Edilmesi Veya Uyutularak Öldürülmesi Seçeneklerini Sunması Üzerine, George'un Sahipleri Ameliyatı Seçti. veteriner Rich, 200 Dolara Mal Olan Ameliyatta George'un Başındaki Tümörün Başarıyla Alındığını Ve Balığın İyileşme Sürecinde Olduğunu Söyledi.
Kötü huylu beyin tümörleri 02:08
Kötü huylu beyin tümörleri 159 izlenme - 4 yıl önce Kötü huylu beyin tümörleri
Karnından 30 Kiloluk Tümör Çıktı 00:46
Karnından 30 Kiloluk Tümör Çıktı 173 izlenme - 2 yıl önce Bosna Hersek’in ikinci en büyük kenti Banyaluka’nın üniversite hastanesinde, doktorlar 52 yaşındaki Stoya Popoviç’in karınından 30 kilololuk tümör çıkardı. Popoviç’in iki yıl önce aniden karnı şişmeye başladığında, Stoya kilo aldığını sanarak doktora başvurmadı. Önceki gün Stoya Popoviç baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Doktorlar Stoya’nın karnında büyük bir tümörün var olduğunu tespit edip hemen ameliyata aldılar. 11 kişilik doktor ekibi 8 saat süren ameliyat sonucunda Stoya Popoviç’in karnından 30 kiloluk tümörü çıkardı. Çıkarılan tümörü ancak iki kişi taşıyabildi. Doktorlar ameliyatın başarıyla tamamlandığını açıkladı. 52 yaşındaki kadın yarın taburcu edilecek.
Ölmeden Önce Son Maçına Çıkan Kız 02:58
Ölmeden Önce Son Maçına Çıkan Kız 211 izlenme - 3 yıl önce Beyninde tümör bulunan ve ameliyatı imkansız olduğu için ölümü bekleyen Amerika Kolej Ligi (NCAA) oyuncusu Lauren Hill, NCAA 3. Ligi'nde Mount St. Joseph’in Hiram Koleji’yle oynadığı maçta 'son basketi'ni attı. 22 numaralı formasıyla sınıf arkadaşlarıyla birlikte son kez parkeye çıkan Hill, 47 saniye oynadı ve 4 sayı kaydetti. ABD basınına duygularını anlatan Lauren Hill, öleceğini bildiğini ve ölümden korkmadığını söylerken, "Benim asıl korkum yakınlarımın üzüntüsü" diyor. Acı gerçeği öğrendikten sonra yaşamını değiştirmediğini ve yapmaktan hoşlandığı şeyleri yapmaya devam ettiğini ifade eden Hill, "Ölene kadar ölümü düşünmeden yaşayacağım." mesajını veriyor. İzlerken gözleri dolmayan varsa dönüp hayatını bir kez daha sorgulasın ..
 Beyin ameliyatı olurken gitar çalıp şarkı söyledi! 02:16
Beyin ameliyatı olurken gitar çalıp şarkı söyledi! 190 izlenme - 3 yıl önce Brezilya'da beyninde tümör keşfedilen 33 yaşındaki bir hasta ameliyatı sırasında gitar çalıp şarkı söyledi. Doktorlar bu işlemin hastanın beyin fonksiyonlarını işler durumda tutacağını ve hasarı minimuma indirdiğini söyledi. Hasta yeni doğmuş çocuğu için bir şarkıyla beraber The Beatles'ın ünlü şarkısı Yesterday'i seslendirdi.
Bioenerji Oğuz Şahin 01:28
Bioenerji Oğuz Şahin 256 izlenme - 3 yıl önce Güven şifaya açılan ilk kapıdır
Akciğer Kanseri Osman Kaynakçıoğlu'nun Zorlu Hastalık Süreci - Mucize Yaşamlar 17.02.2018 Cumartesi 22:24
Akciğer Kanseri Osman Kaynakçıoğlu'nun Zorlu Hastalık Süreci - Mucize Yaşamlar 17.02.2018 Cumartesi 8 izlenme - 1 ay önce Gerçek vakaların hikayelerinin ele alındığı program Mucize Yaşamlar, 17 Şubat Cumartesi saat 17:10'da CNN TÜRK'te başladı. İlk bölümde Sakarya'da ticaretle uğraşan 46 yaşındaki Osman Kaynakçıoğlu'nun akciğer kanseri olduğu zorlu süreç ele alındı.
İyi Huylu Kemik Tümörleri 01:41
İyi Huylu Kemik Tümörleri 18 izlenme - 6 ay önce Tümör, kontrolsüz bölünen vücut hücrelerinin ortaya çıktıkları doku ve/veya organ içerisinde kitlesel olarak büyümeleri sonucunda oluşturduğu kitle ya da şişliktir. Çoğu kemik tümöründe sebep bilinmez. Büyüyen tümör zamanla sağlıklı dokulara yayılarak sağlıklı dokuların anormal dokularla yer değiştirmesine neden olur ve kemiği zayıflatarak patolojik kırıklara yol açar. Eğer gerekli önlem alınmazsa saldırgan tümörler geliştikleri organ sistemi içerisinde işlevsel olarak yetmezliğe ve hatta tüm vücut metabolizmasını etkileyerek yaşamı tehdit edebilir. İleri sağlık teknolojilerimizden haberdar olmak için tıklayın Kemik Tümörleri Çoğu kemik tümörü iyi huyludur. Bazıları kötü huylu olabilir. Nadiren, enfeksiyon, stres kırığı ve diğer tümör dışı durumlar tümöre benzer davranış gösterebilirler. İyi huylu tümörler yaşamı tehdit etmezler. Kötü huylu olanlar da vücuda dağılarak metastaz oluştu
Beyin Tümörü Olan Taylan Ürkmez'in Uyanık Beyin Ameliyatı - Mucize Yaşamlar 10.03.2018 22:35
Beyin Tümörü Olan Taylan Ürkmez'in Uyanık Beyin Ameliyatı - Mucize Yaşamlar 10.03.2018 6 izlenme - 1 ay önce Mucize Yaşamlar, Almanya'da yaşayan başarılı akademisyen Taylan Ürkmez'in her şey yolunda giderken bir anda kabusa dönen hayatını ele aldı. Kendini işkolik olarak tanımlayan Taylan Ürkmez, sıradan bir çalışma gününde üniversite kampüsünde bayıldığında beyninde bir tümörle yaşadığından habersizdi. Acilen ameliyat olması gerekiyordu. Ne var ki olması gereken uyanık beyin ameliyatı beraberinde onlarca ihtimali de getiriyordu. Ameliyat sırasında konuşma yetisini yitirebilir, felç kalabilir en önemlisi hayatını kaybedebilirdi. Nefeslerinizi tutarak izleyeceğiniz uyanık beyin ameliyatı, öncesi ve sonrasında yaşanan heyecanlı ve gergin anlar Mucize Yaşamlar'da ekrana geldi.
Doç. Dr. Atilla Polat - Kemik Tümörü 03:40
Doç. Dr. Atilla Polat - Kemik Tümörü 91 izlenme - 3 yıl önce Kemik tümörleri kaba olarak 2 gruba ayrılır. iyi huylu kemik tümörleri ve kötü huylu kemik tümörleri. iyi huylu kemik tümörleri çok büyük sorun teşkil etmez hastalarda, genellikle bu tümörler tedaviye olumlu sonuç vermekte. Fakat kötü huylu kemik tümörleri çok ciddi sorunlar teşkil etmekte, tedavisi zor olmaktadir. bu kötü huylu kemik tümörleri bilhassa çocukluk çağında görülen tümörlerdir. bu nedenle çocukluk çağında uyanık olmak ve gerektiğinde hemen doktora başvurmak, tümör saptadığı zaman hemen erkenden tedaviye başlamak gerekmektedir. Çocukların ağrılarını ciddiye almak gerekir. Özellikle tek noktada toplanan ağrının; örneğin diz ağrısı, uyruk kemiği gibi ağrılarda hemen doktora başvurulmalıdır. Emsey Hospital Adres: Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No:22 Pendik İstanbul Türkiye Telefon: 0 216 585 37 00 Çağrı Merkezi: 444 25 99 Faks: 0 216 646 00 96 mail: info@emseyhospital.com
Beyin tümörü ilaçla tedavi edilebilir mi? 01:31
Beyin tümörü ilaçla tedavi edilebilir mi? 83 izlenme - 3 yıl önce İyi huylu beyin tümörlerinde, özellikle menenjiyomlarda ilaç tedavisi uygulanabiliyor. İlaç tedavisi tümörü ortadan kaldırmada da büyümesini kontrol altına alma konusunda yardımcı oluyor. Kötü huylu beyin tümörlerinde de cerrahi sonrası kemoterapi uygulanabiliyor.
Yüzünden 6 Kiloluk Tümör Çıktı 01:04
Yüzünden 6 Kiloluk Tümör Çıktı 86 izlenme - 3 yıl önce Slovakya'da 47 yaşındaki Stefan Zoleik isimli kişi, yüzünde çıkan 6 kiloluk tümör nedeniyle geçtiğimiz yıl ameliyata alınmıştı. Yüzünde oluşan ve nadir görülen Madelung hastalığına yakalanan Stefan Zoleik'in yüzü tamamen yağ tümörleriyle kaplandı.Adamın yüzündeki yağ tümörlerini temizleyen cerrah Igor Homola, operasyonun 5 saat sürdüğünü ve yaklaşık 6 kilo yağ çıkartıldığını bildirmişti.Ameliyatı yapan Dr. Igor Homola, "Çok az rastlanan bir tümör tipi olan yüz tümörlerinin büyüme hızı şaşırtıyor... Çok başarılı bir operasyonla Zoleik'in tümörden kurtulduğunu ifade etmişti.Zoleik, 10 yıldır yüzünde büyüyen tümörü aldırdığında dünyaya yeniden geldiğini ifade ederek Ameliyat sonrası haline inanamadığını söylemişti.
Midesinden 9 Kilo 650 Gram Tümör Çıktı 04:43
Midesinden 9 Kilo 650 Gram Tümör Çıktı 34 izlenme - 2 yıl önce Konya’da uzun süre karın ağrısı çeken 60 yaşındaki Mehmet Balcı’nın midesinde tespit edilen 45 santimetre büyüklüğünde 9 kilo 650 gram ağırlığındaki tümör gerçekleştirilen ameliyatla alındı. Karaman’ın Ermenek ilçesinde ikamet eden 60 yaşındaki Mehmet Balcı, aylarca karın ağrısı şikayetiyle bir çok doktor gezdi. İlk etapta rahatsızlığına teşhis konulamayan Mehmet Balcı’nın daha sonra midesinde tümör olduğu fark edildi. Hastalığı fark edildikten sonra farklı hastanelere giden Mehmet Balcı, verilen ilaç tedavisinden bir sonuç alamayınca kendisini ameliyat edecek doktor aramaya başladı. Rahatsızlığı giderek artan Mehmet Balcı, Ermenek’teki bir doktorun tavsiyesi üzerine Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu’na başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda ameliyata alınan Mehmet Balcı’nın midesindeki 45 santimetrelik 9 kilo 650 gram ağırlığındaki tümör çıkarıldı. Yaklaşık 8 ay önce midesindeki rahatsızlık için hastaneye gittiğini ifade eden Mehmet Balcı, doktorların ilaç tedavisi verdiğini ancak rahatsızlığının giderek arttığını anlattı. Farklı hastanelere başvurmasına rağmen ilk etapta midesindeki tümörün fark edilmediğini ifade eden Mehmet Balcı, daha sonra ise tespit edilen tümörü çıkarabilecek doktor aradığını söyledi. Balcı, tümörün Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu tarafından midesinden çıkarıldığını kaydetti. Hastanın ilk kontrollerinde mideden kaynaklı 45 santimetrelik bir kitlenin olduğunu bu kitlenin de midede nadir görülen stromal tümör olduğunu fark ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu, tümörün büyüklüğü nedeniyle akciğer başta olmak üzere diğer organlara ciddi baskı yaptığını anlattı. Tümörü ameliyatla çıkarmaya karar verdiklerini belirten Prof. Dr. Erikoğlu, “Kitle tüm mideyi tutmuş. Karın arka duvarındaki damarları sarmış, kalın bağırsağın büyük bir kısmını invaze etmişti. Biz de tüm mideyi ve kalın bağırsağı geniş bir şekilde çıkartıp kitleyi de damarların üzerinden temizledik” dedi. Prof. Dr. Erikoğlu, hastanın midesinden çıkarılan tümörün 45x45 santimetre uzunluğunda ve 9 kilo 650 gram ağırlığında bir kitle olduğunu söyledi.
Boynunda Devasa bir Tümör olan Çocuk 01:08
Boynunda Devasa bir Tümör olan Çocuk 78 izlenme - 3 yıl önce 10 yaşındaki bu çocuğun ismi Jose Serrano. Boynundaki devasa tümör ile Meksika'da yaşıyor.
Beyin tümörü tedavisinde hangi tedaviler uygulanabilir? 01:56
Beyin tümörü tedavisinde hangi tedaviler uygulanabilir? 74 izlenme - 3 yıl önce Beyin tümörü tedavisinde kemoterapi uygulanabiliyor. Kötü huylu tümörlerde kombine tedavi uygulanmak zorunda. Yalnız cerrrahi tedavi yeterli olmaz. Cerrahi yöntem radyoterapi ve kemoterapi ile birlikte uygulanmalı.
 Eşek sütü tümör oluşumunu önleyici özellik taşıyor 02:42
Eşek sütü tümör oluşumunu önleyici özellik taşıyor 107 izlenme - 4 yıl önce Kanser hastalıklarına iyi geldiği belirtilen eşek sütünün anne sütüne çok yakın özelliği olduğu bildirildi. Kanser hastalıklarına iyi geldiği belirtilen ve az bulunduğu için litresi 60-80 lira arasında satılan eşek sütünün anne sütüne çok yakın özelliği olduğu bildirildi.Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Zübeyde Öner, eşek sütünün anne sütüyle benzer özellikler taşıdığını söyledi. Eşek sütünün dünyada en çok Çin’de üretildiğini belirten Prof.Dr. Öner, şöyle konuştu: "Eşek sütü üretimi Avrupa’da da yaygınlaşmaya başladı. Bizim ülkemizde de kıymete bindi. Bunun en önemli nedeni anne sütüne çok yakın özellik göstermesi.Şeker ve protein açısından anne sütüne çok benziyor. Eşek sütünde lizozim ve laktozi dediğimiz maddeler var. Bu maddeler vücudun savunma sistemini güçlendiriyor dolayısıyla vücutta tümör oluşumunu engelleyici faktör olduğu da yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konulmuş durumda. En önemli özelliği kuru madde açısından anne sütüne yakın olmasıdır. Protein değeri anne sütüne yakın. Yağ değeri anne sütünden daha düşük. Eşek sütünde çoklu doymuş yağ asitlerinin daha fazla olduğunu görüyoruz." Eşek sütünün kolesterolü düşürdüğünü belirten Prof.Dr.Öner, "Ayrıca, probiyotik özelliği var. Bu bakımdan eşek sütü daha çok bilimsel çalışması yapılması gereken yeni bir konu bizim için" diye konuştu. FİYATI YÜKSEK Eşek sütünün çok az bulunması nedeniyle fiyatının yüksek olduğunu belirten Prof.Dr. Öner, sözlerini şöyle tamamladı: "Eşek sütünde inek sütünden aldığımız miktar kadar verim alamıyoruz. Zaten fiyatının yüksek olmasının nedeni az bulunması.Şu aşamada, seri üretim halinde marketlerde bulma şansımız yok. Ama üretim kapasitesi artırılıp verimli hale getirilirse raflarda bulabiliriz. Tıbbi olarak bazı hastalıklarda etkili olduğu ispatlandığında raflarda yerini alacaktır."
Ölümü Beklerken Hayaline Kavuştu 01:17
Ölümü Beklerken Hayaline Kavuştu 93 izlenme - 3 yıl önce Ölümü bekleyen Lauren Hill hayaline kavuştu. Beyninde tümör bulunan ve ameliyatı imkansız olan 19 yaşındaki genç basketbolcu Lauren Hill, son isteğini gerçekleştirdi, son kez 'basket attı'. Beyninde tümör bulunan ve ameliyatı imkansız olduğu için ölümü bekleyen Amerika Kolej Ligi (NCAA) oyuncusu Lauren Hill, NCAA 3. Ligi'nde Mount St. Joseph'in Hiram Koleji'yle oynadığı maçta 'son basketi'ni attı. 22 numaralı formasıyla sınıf arkadaşlarıyla birlikte son kez parkeye çıkan Hill, 47 saniye oynadı ve 4 sayı kaydetti. Maç sonrasında genç basketbolcu, "Parkeye çıkar çıkmaz tribünlerin coşkusunu hissetmek müthiş bir duyguydu" diye konuştu. "SON İSTEĞİM" DEDİ... Ameliyatı imkansız olduğu için ölümü beklemek zorunda olan 19 yaşındaki Hill, birkaç hafta önce takım yöneticileriyle görüşerek, "Ölmeden önce son bir kez maç oynamak istiyorum" dedi. Mount Saint Joseph yetkilileri de NCAA yönetimiyle görüşerek, Hiram takımıyla oynayacakları karşılaşmayı, diğer maçlardan iki hafta önce, 2 Kasım'a aldırdı. "HAYATIMIN EN GÜZEL GÜNÜYDÜ" Normalde maçlarını 100-150 kişiye oynayan Mount Saint Joseph'e Xavier Üniversitesi salonlarını açtı ve 10.000 civarındaki seyirci Lauren Hill için tribünlerdeki yerini aldı. Mount Saint Joseph ile Hiram College arasındaki mücadelenin 17. saniyesinde turnike ile sayı atmayı başaran Lauren Hill iki ekip tarafından omuzlara alındı. Lauren Hill maçta yaşadıkları ile ilgili yaptığı açıklamada "Kolejde basketbol oynayabileceğimi düşünmüyordum. Bu hayatımdaki en güzel gündü. Rüyalarım gerçek oldu" ifadelerini kullandı. ABD basınına duygularını anlatan Lauren Hill, öleceğini bildiğini ve ölümden korkmadığını söylerken, "Benim asıl korkum yakınlarımın üzüntüsü" diyor. Acı gerçeği öğrendikten sonra yaşamını değiştirmediğini ve yapmaktan hoşlandığı şeyleri yapmaya devam ettiğini ifade eden Hill, "Ölene kadar ölümü düşünmeden yaşayacağım" mesajını veriyor. Lauren Hill'in özellikle maç içinde attığı turnikelerle sahada seyircileri coştururken, sosyal medyadan da adına açılan hashtagle büyük destek topladı. Amerikan basını da "Lauren Hill için unutulmaz bir Pazar oldu" manşetleriyle bu maçı manşetlerine taşıdı.
Eşek Sütü Tümör Oluşumunu Önleyici Özellik Taşıyor 02:42
Eşek Sütü Tümör Oluşumunu Önleyici Özellik Taşıyor 85 izlenme - 4 yıl önce Eşek Sütü Tümör Oluşumunu Önleyici Özellik Taşıyorkanser Hastalıklarına İyi Geldiği Belirtilen Ve Az Bulunduğu İçin Litresi 60-80 Lira Arasında Satılan Eşek ...
Beyinde Çıkan Tümörün İnsanın Yüzünün Yarısını Kaplaması 02:59
Beyinde Çıkan Tümörün İnsanın Yüzünün Yarısını Kaplaması 34 izlenme - 2 yıl önce Görüntüler Barcroft kanalının çarpıcı bir videosu,hasta olane bebekler,beyinlerinde beliren tümörlerin yüzlerinin tam ortasında belirmesi,yazık ama yardım eli uzatılcakmış.Allah sabır versin
İyi Huylu Kemik Tümörleri Tehlikeli midir? 00:42
İyi Huylu Kemik Tümörleri Tehlikeli midir? 12 izlenme - 6 ay önce Tümör, kontrolsüz bölünen vücut hücrelerinin ortaya çıktıkları doku ve/veya organ içerisinde kitlesel olarak büyümeleri sonucunda oluşturduğu kitle ya da şişliktir. Çoğu kemik tümöründe sebep bilinmez. Büyüyen tümör zamanla sağlıklı dokulara yayılarak sağlıklı dokuların anormal dokularla yer değiştirmesine neden olur ve kemiği zayıflatarak patolojik kırıklara yol açar. Eğer gerekli önlem alınmazsa saldırgan tümörler geliştikleri organ sistemi içerisinde işlevsel olarak yetmezliğe ve hatta tüm vücut metabolizmasını etkileyerek yaşamı tehdit edebilir. İleri sağlık teknolojilerimizden haberdar olmak için tıklayın Kemik Tümörleri Çoğu kemik tümörü iyi huyludur. Bazıları kötü huylu olabilir. Nadiren, enfeksiyon, stres kırığı ve diğer tümör dışı durumlar tümöre benzer davranış gösterebilirler. İyi huylu tümörler yaşamı tehdit etmezler. Kötü huylu olanlar da vücuda dağılarak metastaz oluştu