Hoşgeldiniz!

Türkçe Belgesel Videoları İzle

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) 49:59
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) 10.311 izlenme - 1 yıl önce Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Yaratılışın ve Dünya’nın sonunun gizeminden, mucizelerin gerçek gücüne kadar, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Freeman her bölümde, inançla ilgili büyük bir sorunun cevabını arıyor. Kötülüğün kökeninden, ölümden sonra yaşama, yaratılış hikayelerinden, mucizelere kadar insanlığın bugüne kadar kendine sorduğu büyük soruların cevaplarının arandığı bu özel belgesel seride Morgan Freeman dünyanın pek çok farklı yerine giderek her inancı tarafsız bir bakış açısıyla inceliyor.
Evrenin Ötesinde : Zaman Bükülmesi 44:54
Evrenin Ötesinde : Zaman Bükülmesi 2.891 izlenme - 11 ay önce Brian Greene, hepimizi yanılgıya düşüren, gizemlerle dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Zaman ve uzay algımız çoğu zaman aldatıcıdır. Evren hakkında tüm bildiklerimiz; geçmişin çoktan yaşanmış olduğu, Tanınmış fizikçi ve yazar Brian Greene'nin kitabından esinlenerek çekilen belgesel "Evrenin Ötesinde" izleyicileri fiziğin sınırlarına götürerek bilim insanlarının uzayı, zaman kavramını ve evreni anlamak için parçaları nasıl birleştirdiğini gözler önüne seriyor. Programı izledikçe günlük yaşamımızda yalnızca küçük bir kısmını algılayabildiğimiz bazı kavramların gerçekte ne denli sürprizlerle dolu ve karmaşık olabileceğini daha iyi anlayacaksınız.
Vahşi Rusya : Kutuplar - Türkçe Dublaj Belgesel 40:04
Vahşi Rusya : Kutuplar - Türkçe Dublaj Belgesel 689 izlenme - 6 ay önce Kutup ayılarını,kutup kaplanlarını Vahşi Rusya’da inanılmaz görüntüler eşliğinde bir gezintiye çıkıyoruz. Avrupa kıtasından Büyük Okyanus’a kadar uzanan Rusya’da dağlar, göller, çöller, kutup buzulları kısacası ucu bucağı bulunmayan bu ülkenin doğal harikalarını belgeselimizde izliyoruz.
2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel] 52:33
2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel] 3.676 izlenme - 3 yıl önce 2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel]
Dev Makineler - Mega Kamyonlar 50:29
Dev Makineler - Mega Kamyonlar 105 izlenme - 1 ay önce Dev Makineler - Mega Kamyonlar Dev kamyonların yer aldığı mega kamyonlar belgeseli türkçe olarak sizlerle!
İnsan Yiyen Yılanlar - Türkçe Belgesel 43:43
İnsan Yiyen Yılanlar - Türkçe Belgesel 1.833 izlenme - 2 yıl önce National Geographic'den şaşırtıcı bir belgesel! Karşınızda insan yiyen yılanlar. National Geographic - İnsan yiyen yılanlar Türkçe Dublaj Belgesel izle
Sıra Dışı Canlılar : Minik Evcil Hayvanlar 43:46
Sıra Dışı Canlılar : Minik Evcil Hayvanlar 1.933 izlenme - 2 yıl önce Evcil hayvanlar farklı boy ve şekillerde doğabilir. Bazen boyutları küçüldükçe tuhaflaşırlar. Yeryüzünün en minik ve sıra dışı evcil hayvanlarıyla tanışın.
Asteroid Impact 04:46
Asteroid Impact 4.867 izlenme - 4 yıl önce Asteroid Impact (Dünyanın son gününün anlatıımı)
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 44:58
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 1.036 izlenme - 2 yıl önce Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel izle) Çevre bilimci Chris Morgan, Alaska’nın muhteşem vahşi doğasında motosiklet yolculuğuna çıkarak Kuzey Amerika’da yaşayan üç ayı türünün daha önce tanık olmadığınız dünyasını ekranlarınıza taşıyor.
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 659 izlenme - 8 ay önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Türkçe Belgesel - Ana Dilin Kokusu, Bir Dilin Öyküsü 36:43
Türkçe Belgesel - Ana Dilin Kokusu, Bir Dilin Öyküsü 498 izlenme - 10 ay önce Sovyetlerin dağılmasından sonra kendi başlarına kalan Orta Asya Türk halklarının anlatıldığı belgeselde Kaşgarlı Mahmud'dan bu yana Türkçe'deki değişmeler anlatılıyor.
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası  (Türkçe Belgesel) 43:00
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası (Türkçe Belgesel) 1.533 izlenme - 2 yıl önce Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası Süpersonik Concorde, Atlantik ötesi uçuşlarda lüksün ve ayrıcalığın sembolüydü. 2000 yılında kalkıştan hemen sonra bir alev topuna dönüşerek düşünce tüm dünyayı şok etti. Taşıdığı 100 yolcunun yanı sıra yerdeki 4 kişinin de yaşamını yitirmesine yol açan bu feci kazanın nedenleri ne olabilirdi? Bu filmde, dedektiflerin Concorde kazasının gizemini nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz. National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış 5 farklı Uçak Kazası’nı mercek altına alıyor. Görgü tanıklarının ve kazazedelerin ifadeleri; gerçekçi canlandırmalar, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve arşiv görüntüleri ile birlikte izleyicileri felaketin yaşandığı ana geri götürüyor. Uzmanlar ise olayın dönüm noktalarını ve kanıtları inceleyerek felakete uzanan kritik ipuçlarını bir araya getiriyor.
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon Documentary Türkçe Altyazılı 48:55
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon Documentary Türkçe Altyazılı 631 izlenme - 1 yıl önce Pink Floyd'un efsanevi albümü The Dark Side of the Moon hakkında hazırlanan belgesel
Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar (Belgesel) 44:57
Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar (Belgesel) 757 izlenme - 2 yıl önce Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar ( Türkçe Belgesel izle) Tarihin bilinen en büyük toplu intihar vakasında, 18 Kasım 1978 günü Guyana toprakları üzerinde kurulmuş Jonestown kasabasında yaşayan People's Temple (Halkın Tapınağı) Tarikatı'na mensup 911 kişi, tarikat liderleri Jim Jones (James Warren Jones)'un vaazı üzerine siyanür içerek intihar etti. İntihar etmek istemeyen üyelerden 5'i ise silahla vurularak öldürüldü. Belgeselde bu katliama sebep olan olaylar zinciri ele alınıyor.
Home (Yuva) 01:29:34
Home (Yuva) 56 izlenme - 2 ay önce Kesinlikle izlenmesi gereken belgeseller arasında bulunan Home(Yuva), Dünya'mızın gidişatı ile ilgili bilgi sahibi olmak ve daha bilinçli yaşamak isteyenler için eşsiz bir yapım. Belgeselde, 4 milyar yaşındaki gezegende sadece 200 bin yıldır yaşamını sürdüren insanoğluna bahşedilen bu harika yaşam döngüsünün yine insanlar tarafından nasıl bozulduğuna şahit olurken, hızla tükenen kaynaklar, ve zenginleşmek için değil de hayatta kalmak için yapılmaya zorlanan göçlerin yanı sıra birçok hayati konu da ele alınıyor. Adeta şiirsel anlatımıyla gayet akıcı. Ayrıca, belgesel hem görsel efektleriyle, hem de müzikleriyle izleyiciye bir ziyafet sunuyor.
Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 20:51
Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 639 izlenme - 2 yıl önce Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 BMW'nun hibrid spor otomobili i8'in üretim sürecini izleyin. Mega Fabrikalar, Rüya Arabalar, Otomobil Fabrikası, Yarış Otomobili, Spor otomobil, Hibirid motor, hibrid otomobil,
Titanik Sular Çekilince (Türkçe Belgesel) 39:03
Titanik Sular Çekilince (Türkçe Belgesel) 639 izlenme - 2 yıl önce Titanik Sular Çekilince (Nat Geo Türkçe Belgesel İzle) Yeni sanal canlandırma teknikleri Titanic' in enkazını sulardan arındırarak batmaz denilen geminin kaçınılmaz sonunu gözler önüne seriyor. Titanic' in batışı ile ilgili bildiğiniz tüm şeyleri unutun arkanıza yaslanın ve yeni gerçekleri öğrenin.
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 43:14
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 126 izlenme - 4 ay önce National Geographic TV'nin beğenerek izlediğiniz Uçak kazası Raporu belgesel serisine çok benzer bir seri olan Felaket Anları belgesel serisinin bir parçası olan Pistte Korkunç Çarpışma Uçak Kazası belgeseli Nat Geo TV tarafından Büyük Uçak Kazaları adıyla tekrar yayınlandı ve burada 21 dakika değil 43 dakika olarak yayınlanan belgeseli sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Ölümcül Yılan Sokması  - Türkçe Belgesel 10:37
Ölümcül Yılan Sokması - Türkçe Belgesel 94 izlenme - 4 ay önce Felaketlerin karşımıza ne zaman çıkacağını hiç birimiz bilemez. Bazen doğa, bazen insanların kendisi felaketler için zemin hazırlar yada felaketleri yaratır. Bu Türkçe belgesel serisi ile Felaketten son anda kurtulanların hikayeleri anlatılıyor. Felaket Anları Türkçe dublaj belgesel serisinin bu bölümünde Ölümcül Yılan Sokması’dan kurtulanların hikayesi anlatılıyor. Yaşanan Trajediyi hissedecek, korkuyu mağdurların gözlerinde göreceksiniz. Aksiyon filmlerini aratmayacak bir türkçe korku belgesel serisini mutlaka izleyin.
Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel) 44:05
Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel) 491 izlenme - 2 yıl önce Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel izle) Japonya'nın yüksek teknoloji ile donanmış şehirlerinin ardındaki sıra dışı vahşi doğayı keşfedin!
Büyük Kahin Vanga (Türkçe Belgesel) 52:36
Büyük Kahin Vanga (Türkçe Belgesel) 386 izlenme - 2 yıl önce Tarihin en büyük kahinlerinden Bulgar Baba Vanga'nın hayatı ve kehanetleri hakkında Türkçe belgesel. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sıra Dışı Canlılar : Zeki Hayvanlar 43:51
Sıra Dışı Canlılar : Zeki Hayvanlar 703 izlenme - 2 yıl önce Bu belgesel canlıların geliştirdiği inanılmaz zekice taktikleri sizlerle buluşturuyor.
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 02:16:00
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 628 izlenme - 2 yıl önce Inside: 2. Dünya Savaşı, savaşın en kanlı dönemine tanıklık etmiş gazi ve vatandaşların yaşadıklarını, onların gözüyle saniye saniye sizlerle buluşturuyor. Savaşın soğuk yüzünü, tüyler ürperten çatışma sahnelerini, hayal kırıklıklarını ve yıkımı en gerçek haliyle izleyeceksiniz. İlgi çekici grafikler ise çatışma bölgelerini ve savaş stratejilerini hikayeyi anlaşılır bir şekilde izleyiciye aktarmayı başarıyor.
Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel) 44:44
Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel) 516 izlenme - 2 yıl önce Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel izle) Milyonlarca karıncanın tek bir varlıkmış gibi hareket edip kararlar verdiği karmaşık toplumlarına konuk olun.
Surplus - Tüketim Toplumu Üzerine Belgesel 51:19
Surplus - Tüketim Toplumu Üzerine Belgesel 838 izlenme - 2 yıl önce "Tüketim toplumu çevreyi yok etti. Milyonlarca bitki ve hayvanın soylarını tüketti. Denizi, nehirleri ve gölleri zehirledi. Havayı kirletti. Atmosferi karbondioksit ve diğer zehirli gazlarla doldurdu. Ozon tabakasını deldi. Benzin, kömür, gaz rezervlerini ve zengin madeni kaynaklarımızı tüketti. Ormanlarımızı yok etti. Peki geriye bizim için ne kaldı? Az gelişmişlik. Yoksulluk. Bağımlılık. Borçlar. Belirsizlik." "Ortalama bir Kuzey Amerikalı bir Meksikalı'nın 5 misli tüketir. Bir Çinli'den 10 kat. Ve bir Hintli'den de 30 kat daha fazla tüketir." "Neden insanlar sokağa çıkıyorlar ve bir şeyleri protesto etmeye, bir şeyler yapmaya çalışıyorlar? Bu akılsız şiddet demek değildir. Akılsızlık orada öylece oturmak, esrar içmek, MTV izlemek sonra gidip bir iş bulmak ve sonrasında öylesine yaşayıp gitmektir. Bana göre şiddet işte budur." "Tüketim arzusu sizi terörize eder. Sürekli çalışma ve sürekli tüketim... Bir delilik hali. Bu her şeyi yok ediyor ve sona ermeli..." "Bütün şeylerin bu hale gelmesi bir zorlamanın sonucudur. İnsanlar madenlerin içerisinde ve montaj hatlarının üzerinde olmaya zorlanıyorlar. Bu şeyler olmadan, bütün bu metalara sahip olamayız." "TV'deki 30 saniyelik bir reklam insanlığın varoluşundan bu yana geliştirilmiş en etkili iletişim aracıdır. Orada, sandalyende oturuyorsun, pasifsin, söyleyecek bir şey yok. Ve dışarıdaki bazı akıllı insanlar inanılmaz tv showları ve reklamlar üretiyorlar." "İnsanlara, modern teknolojik geleceğin onların bir araya gelmesine izin verdiği, onların çeşitliliklere ulaşmasını sağladığı anlatıldı. Hatırlıyorum da bir keresinde, çocukken teknolojinin insanları özgür kılacağı, artık çok fazla çalışmak zorunda kalmayacakları anlatılmıştı. Etrafta dolaşıyorum ve insanların hep şöyle dediklerini duyuyorum: 'Benim beeperım var, benim cep telefonum var, benim şuyum var fakat tam anlamıyla işten uzaklaşamıyorum.' İnsanların tüm bu yeni cihazlardan oluşan elektronik bir tasmaları var."
Karın Deşen Jack - Türkçe Dublaj Belgesel 45:08
Karın Deşen Jack - Türkçe Dublaj Belgesel 645 izlenme - 3 yıl önce En iyi belgeseleri türkçe dublaj olarak bu kanalda izleyebilirsiniz. lütfen abone olmayı unutmayalım
(History Channel) Büyük Felaketler : Nuh Tufanı [Türkçe Belgesel] 45:03
(History Channel) Büyük Felaketler : Nuh Tufanı [Türkçe Belgesel] 680 izlenme - 3 yıl önce (History Channel) Büyük Felaketler : Nuh Tufanı [Türkçe Belgesel]
Jet Motoru Tarafından Yutulan Adam - Türkçe Belgesel 08:24
Jet Motoru Tarafından Yutulan Adam - Türkçe Belgesel 70 izlenme - 4 ay önce Felaketlerin karşımıza ne zaman çıkacağını hiç birimiz bilemez. Bazen doğa, bazen insanların kendisi felaketler için zemin hazırlar yada felaketleri yaratır. Bu Türkçe belgesel serisi ile Felaketten son anda kurtulanların hikayeleri anlatılıyor. Felaket Anları Türkçe dublaj belgesel serisinin bu bölümünde Jet Motoru Tarafından Yutulan Adam’ndan kurtulanların hikayesi anlatılıyor. Yaşanan Trajediyi hissedecek, korkuyu mağdurların gözlerinde göreceksiniz. Aksiyon filmlerini aratmayacak bir türkçe korku belgesel serisini mutlaka izleyin. uçak kazası, uçak kazası raporu
türkçe belgesel -ykm66- 01:01
türkçe belgesel -ykm66- 858 izlenme - 6 yıl önce türkçe belgesel
Büyük Kahin Vanga (Türkçe) 52:36
Büyük Kahin Vanga (Türkçe) 390 izlenme - 2 yıl önce Tarihin en büyük kahinlerinden Bulgar Baba Vanga'nın hayatı ve kehanetleri hakkında Türkçe belgesel.