Hoşgeldiniz!

Türkçe Belgesel

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) 49:59
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) 11.328 izlenme - 2 yıl önce Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Yaratılışın ve Dünya’nın sonunun gizeminden, mucizelerin gerçek gücüne kadar, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Freeman her bölümde, inançla ilgili büyük bir sorunun cevabını arıyor. Kötülüğün kökeninden, ölümden sonra yaşama, yaratılış hikayelerinden, mucizelere kadar insanlığın bugüne kadar kendine sorduğu büyük soruların cevaplarının arandığı bu özel belgesel seride Morgan Freeman dünyanın pek çok farklı yerine giderek her inancı tarafsız bir bakış açısıyla inceliyor.
Evrenin Ötesinde : Zaman Bükülmesi 44:54
Evrenin Ötesinde : Zaman Bükülmesi 3.065 izlenme - 1 yıl önce Brian Greene, hepimizi yanılgıya düşüren, gizemlerle dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Zaman ve uzay algımız çoğu zaman aldatıcıdır. Evren hakkında tüm bildiklerimiz; geçmişin çoktan yaşanmış olduğu, Tanınmış fizikçi ve yazar Brian Greene'nin kitabından esinlenerek çekilen belgesel "Evrenin Ötesinde" izleyicileri fiziğin sınırlarına götürerek bilim insanlarının uzayı, zaman kavramını ve evreni anlamak için parçaları nasıl birleştirdiğini gözler önüne seriyor. Programı izledikçe günlük yaşamımızda yalnızca küçük bir kısmını algılayabildiğimiz bazı kavramların gerçekte ne denli sürprizlerle dolu ve karmaşık olabileceğini daha iyi anlayacaksınız.
Belgesel-Dünya'nın İlk Suikast Timi-Hasan Sabbah ve Haşhaşiler-Türkçe Dublaj 48:41
Belgesel-Dünya'nın İlk Suikast Timi-Hasan Sabbah ve Haşhaşiler-Türkçe Dublaj 645 izlenme - 4 ay önce Dünya'nın ilk suikast ve Ä°stihbarat timi olarak Hasan Sabbah tarafından yetiÅŸtirilen haÅŸhaÅŸilerin konu alındığı müthiÅŸ belgesel... HaÅŸhaÅŸiler suikastin çoÄŸu dillerde ki anlamıdır. Belgesel; üniversite dersleri gibi eÄŸitici, film-dizi izlemek gibi de eÄŸlendiricidir. En Yeni Belgeseller İçin Abone Olmayı Unutmayın..
Vahşi Rusya : Kutuplar - Türkçe Dublaj Belgesel 40:04
Vahşi Rusya : Kutuplar - Türkçe Dublaj Belgesel 1.253 izlenme - 1 yıl önce Kutup ayılarını,kutup kaplanlarını Vahşi Rusya’da inanılmaz görüntüler eşliğinde bir gezintiye çıkıyoruz. Avrupa kıtasından Büyük Okyanus’a kadar uzanan Rusya’da dağlar, göller, çöller, kutup buzulları kısacası ucu bucağı bulunmayan bu ülkenin doğal harikalarını belgeselimizde izliyoruz.
Tarihin En Büyük Aldatmacaları-Uzaylı Otopsisi Filmi-Gizem Belgeseli Türkçe Dublaj 44:00
Tarihin En Büyük Aldatmacaları-Uzaylı Otopsisi Filmi-Gizem Belgeseli Türkçe Dublaj 546 izlenme - 4 ay önce Tarihin En Büyük Aldatmacaları belgeselimizde 1947 yılına ait olduğu söylenen görüntülerde bir uzaylı üzerinde yapılan otopsinin görüntüleri 1995 yılında özel bir sinemada seçkin kişilere izletildi.Görüntüler Gerçek miydi Kurmaca mı ? Keyifli Seyirler Belgesel; üniversite dersleri gibi eğitici, film-dizi izlemek gibi de eğlendiricidir. En Yeni Belgeseller İçin Abone Olmayı Unutmayın..
2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel] 52:33
2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel] 3.998 izlenme - 4 yıl önce 2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel]
Dev Makineler - Mega Kamyonlar 50:29
Dev Makineler - Mega Kamyonlar 672 izlenme - 8 ay önce Dev Makineler - Mega Kamyonlar Dev kamyonların yer aldığı mega kamyonlar belgeseli türkçe olarak sizlerle!
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 44:58
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 1.624 izlenme - 2 yıl önce Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel izle) Çevre bilimci Chris Morgan, Alaska’nın muhteşem vahşi doğasında motosiklet yolculuğuna çıkarak Kuzey Amerika’da yaşayan üç ayı türünün daha önce tanık olmadığınız dünyasını ekranlarınıza taşıyor.
Süper Arabalar - Modifiye Rolls Royce (Belgesel) 39:10
Süper Arabalar - Modifiye Rolls Royce (Belgesel) 350 izlenme - 6 ay önce Süper Arabalar - Modifiye Rolls Royce (Belgesel) Rolls-Royce Motor Cars, Rolls-Royce markasının otomobil üreten bölümüdür. BMW'nin kontrolündedir. 1998 yılında İngiltere'de kurulmuştur.
Asteroid Impact 04:46
Asteroid Impact 4.998 izlenme - 5 yıl önce Asteroid Impact (Dünyanın son gününün anlatıımı)
İnsan Yiyen Yılanlar - Türkçe Belgesel 43:43
İnsan Yiyen Yılanlar - Türkçe Belgesel 1.902 izlenme - 2 yıl önce National Geographic'den şaşırtıcı bir belgesel! Karşınızda insan yiyen yılanlar. National Geographic - İnsan yiyen yılanlar Türkçe Dublaj Belgesel izle
Sıra Dışı Canlılar : Minik Evcil Hayvanlar 43:46
Sıra Dışı Canlılar : Minik Evcil Hayvanlar 1.967 izlenme - 3 yıl önce Evcil hayvanlar farklı boy ve şekillerde doğabilir. Bazen boyutları küçüldükçe tuhaflaşırlar. Yeryüzünün en minik ve sıra dışı evcil hayvanlarıyla tanışın.
Belgesel-Nikola Tesla - Türkçe Dublaj 43:09
Belgesel-Nikola Tesla - Türkçe Dublaj 219 izlenme - 4 ay önce Nikola Tesla yaşadığı çağın ilerisindeki düşünce yapısı fikirleri,ve buluşlarıyla gizemli bir bilim adamı. Nikola Tesla ortaya atıldığı gibi gerçekten de bir zaman yolcusu mu ? Dünya çapında Kablosuz ücretsiz elektrik ,ölüm ışınları,Deprem makineleri ,uzaktan kumanda,çevreci enerji gibi fikirleri yüzyıl önce ortaya atan,Çağa damgasını vuran Nikola Tesla, deli mi yoksa bir dahi mi ? Hepsi belgeselimizde... Keyifli Seyirler....
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası  (Türkçe Belgesel) 43:00
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası (Türkçe Belgesel) 1.803 izlenme - 2 yıl önce Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası Süpersonik Concorde, Atlantik ötesi uçuşlarda lüksün ve ayrıcalığın sembolüydü. 2000 yılında kalkıştan hemen sonra bir alev topuna dönüşerek düşünce tüm dünyayı şok etti. Taşıdığı 100 yolcunun yanı sıra yerdeki 4 kişinin de yaşamını yitirmesine yol açan bu feci kazanın nedenleri ne olabilirdi? Bu filmde, dedektiflerin Concorde kazasının gizemini nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz. National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış 5 farklı Uçak Kazası’nı mercek altına alıyor. Görgü tanıklarının ve kazazedelerin ifadeleri; gerçekçi canlandırmalar, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve arşiv görüntüleri ile birlikte izleyicileri felaketin yaşandığı ana geri götürüyor. Uzmanlar ise olayın dönüm noktalarını ve kanıtları inceleyerek felakete uzanan kritik ipuçlarını bir araya getiriyor.
Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar (Belgesel) 44:57
Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar (Belgesel) 896 izlenme - 2 yıl önce Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar ( Türkçe Belgesel izle) Tarihin bilinen en büyük toplu intihar vakasında, 18 Kasım 1978 günü Guyana toprakları üzerinde kurulmuş Jonestown kasabasında yaşayan People's Temple (Halkın Tapınağı) Tarikatı'na mensup 911 kişi, tarikat liderleri Jim Jones (James Warren Jones)'un vaazı üzerine siyanür içerek intihar etti. İntihar etmek istemeyen üyelerden 5'i ise silahla vurularak öldürüldü. Belgeselde bu katliama sebep olan olaylar zinciri ele alınıyor.
Titanik Sular Çekilince (Türkçe Belgesel) 39:03
Titanik Sular Çekilince (Türkçe Belgesel) 890 izlenme - 2 yıl önce Titanik Sular Çekilince (Nat Geo Türkçe Belgesel İzle) Yeni sanal canlandırma teknikleri Titanic' in enkazını sulardan arındırarak batmaz denilen geminin kaçınılmaz sonunu gözler önüne seriyor. Titanic' in batışı ile ilgili bildiğiniz tüm şeyleri unutun arkanıza yaslanın ve yeni gerçekleri öğrenin.
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 746 izlenme - 1 yıl önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon Documentary Türkçe Altyazılı 48:55
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon Documentary Türkçe Altyazılı 697 izlenme - 2 yıl önce Pink Floyd'un efsanevi albümü The Dark Side of the Moon hakkında hazırlanan belgesel
Türkçe Belgesel - Ana Dilin Kokusu, Bir Dilin Öyküsü 36:43
Türkçe Belgesel - Ana Dilin Kokusu, Bir Dilin Öyküsü 512 izlenme - 1 yıl önce Sovyetlerin dağılmasından sonra kendi başlarına kalan Orta Asya Türk halklarının anlatıldığı belgeselde Kaşgarlı Mahmud'dan bu yana Türkçe'deki değişmeler anlatılıyor.
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 43:14
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 316 izlenme - 11 ay önce National Geographic TV'nin beğenerek izlediğiniz Uçak kazası Raporu belgesel serisine çok benzer bir seri olan Felaket Anları belgesel serisinin bir parçası olan Pistte Korkunç Çarpışma Uçak Kazası belgeseli Nat Geo TV tarafından Büyük Uçak Kazaları adıyla tekrar yayınlandı ve burada 21 dakika değil 43 dakika olarak yayınlanan belgeseli sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 20:51
Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 767 izlenme - 2 yıl önce Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 BMW'nun hibrid spor otomobili i8'in üretim sürecini izleyin. Mega Fabrikalar, Rüya Arabalar, Otomobil Fabrikası, Yarış Otomobili, Spor otomobil, Hibirid motor, hibrid otomobil,
Kabilelerin İzinde (Nat Geo Wild Türkçe Belgesel) 40:08
Kabilelerin İzinde (Nat Geo Wild Türkçe Belgesel) 1.089 izlenme - 2 yıl önce İnsanlar milyonlarca yıl boyunca avcı, toplayıcı olarak yaşadı. Zevk için değil hayatta kalabilmek için öldürdüler. Doğanın dışında değil, doğayla birlikte yaşadılar. Yeryüzünde bu yaşam döngüsünün devam ettiği yalnızca birkaç bölge kaldı. Sunucumuz Hayden Turner'ın amacı, yaşam tarzı ve deneyimleri sonsuza dek kaybolmadan önce, yok olmaya yüz tutan bu ender toplulukları gün yüzüne çıkarmak. Bu yapımda ava çıkacaksınız, ama bu kez kabile avına... Tanzanya'nın kurak arazilerinden, Yeni Gine'nin sıtmayla lanetlenmiş dağlarına, Endonezya'nın Baharat Adaları'ndan Amazon'un sisli ormanlarına kadar heyecan dolu bir serüven sizleri bekliyor.
Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel) 44:05
Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel) 689 izlenme - 2 yıl önce Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel izle) Japonya'nın yüksek teknoloji ile donanmış şehirlerinin ardındaki sıra dışı vahşi doğayı keşfedin!
Büyük Kahin Vanga (Türkçe Belgesel) 52:36
Büyük Kahin Vanga (Türkçe Belgesel) 497 izlenme - 2 yıl önce Tarihin en büyük kahinlerinden Bulgar Baba Vanga'nın hayatı ve kehanetleri hakkında Türkçe belgesel. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dünyayı Geziyorum - Tayland 44:32
Dünyayı Geziyorum - Tayland 459 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bangkok/Tayland - 3 Ocak 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Asya’nın başkenti Tayland’dan izleyici karşısına çıktı. Eşsiz doğa görüntülerinin ve farklı kültürlerden insan manzalarının yer aldığı programda izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıldı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Tayland’ın başkenti Bangkok’tan eşsiz görüntülerle ekranlardaki yerini aldı. Tunca’nın ilk durağı Tayland’ın kültür şovlarına ev sahipliği yapan gösteri merkezleri oldu. Yüzen pazarda sandalı ile alışveriş yapan Tunca, izlenimlerini izleyiciye aktardı. Bangkok sokaklarında Tayland mutfağının izini süren gezginimiz ardından Tayland’ın muhteşem doğasında izlemeye değer bir gezinti yaptı. Tayland’a özgü masajlar, geleneksel danslar, eşsiz doğa manzaraları Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi.
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 02:16:00
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 781 izlenme - 2 yıl önce Inside: 2. Dünya Savaşı, savaşın en kanlı dönemine tanıklık etmiş gazi ve vatandaşların yaşadıklarını, onların gözüyle saniye saniye sizlerle buluşturuyor. Savaşın soğuk yüzünü, tüyler ürperten çatışma sahnelerini, hayal kırıklıklarını ve yıkımı en gerçek haliyle izleyeceksiniz. İlgi çekici grafikler ise çatışma bölgelerini ve savaş stratejilerini hikayeyi anlaşılır bir şekilde izleyiciye aktarmayı başarıyor.
Mercedes Benz Actros Nasıl Üretildi? 43:01
Mercedes Benz Actros Nasıl Üretildi? 121 izlenme - 5 ay önce Mega Fabrikalar Mercedes Benz Actros 720p Mercedes-Benz Actros model tırın nasıl yapıldığını merak ediyor iseniz tam size göre
Sıra Dışı Canlılar : Zeki Hayvanlar 43:51
Sıra Dışı Canlılar : Zeki Hayvanlar 772 izlenme - 3 yıl önce Bu belgesel canlıların geliştirdiği inanılmaz zekice taktikleri sizlerle buluşturuyor.
Maya Uygarlığı Belgeseli 01:13:05
Maya Uygarlığı Belgeseli 144 izlenme - 7 ay önce Maya Uygarlığı’nın ne zaman ortaya çıktığı konusunda farklı görüşler bulunuyor. Maya takvimi, Mayalar’ın başlangıcını M.Ö. 3114 olarak işaret etse de, arkeologlar bu büyük uygarlığın M.Ö. 1800 yıllarında Meksika’nın Pasifik kıyısındaki Soconusco bölgesinde başladığı görüşünde. Klasik-öncesi dönem adı verilen bu dönemde Mayalar, Nakbé, Mirador, San Bartolo, Cival gibi büyük kentler ve olağanüstü yapılar inşa ediyor. Mayalar’ın bilinen tarihiyse M.Ö. 250 yılında başlıyor, çünkü bulunan en eski tabletler ve hiyeroglif yazıtlar bu tarihe ait. Alıntıdır. "http://www.leblebitozu.com/gizemli-uygarlik-mayalar-hakkinda-onemli-bilgiler/"
Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel) 44:44
Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel) 661 izlenme - 2 yıl önce Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel izle) Milyonlarca karıncanın tek bir varlıkmış gibi hareket edip kararlar verdiği karmaşık toplumlarına konuk olun.