Hoşgeldiniz!

Türkçe Belgesel Videoları İzle

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) 49:59
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) 9.846 izlenme - 1 yıl önce Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi : Ölümün Ötesinde (Belgesel) Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Yaratılışın ve Dünya’nın sonunun gizeminden, mucizelerin gerçek gücüne kadar, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Freeman her bölümde, inançla ilgili büyük bir sorunun cevabını arıyor. Kötülüğün kökeninden, ölümden sonra yaşama, yaratılış hikayelerinden, mucizelere kadar insanlığın bugüne kadar kendine sorduğu büyük soruların cevaplarının arandığı bu özel belgesel seride Morgan Freeman dünyanın pek çok farklı yerine giderek her inancı tarafsız bir bakış açısıyla inceliyor.
Evrenin Ötesinde : Zaman Bükülmesi 44:54
Evrenin Ötesinde : Zaman Bükülmesi 2.851 izlenme - 9 ay önce Brian Greene, hepimizi yanılgıya düşüren, gizemlerle dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Zaman ve uzay algımız çoğu zaman aldatıcıdır. Evren hakkında tüm bildiklerimiz; geçmişin çoktan yaşanmış olduğu, Tanınmış fizikçi ve yazar Brian Greene'nin kitabından esinlenerek çekilen belgesel "Evrenin Ötesinde" izleyicileri fiziğin sınırlarına götürerek bilim insanlarının uzayı, zaman kavramını ve evreni anlamak için parçaları nasıl birleştirdiğini gözler önüne seriyor. Programı izledikçe günlük yaşamımızda yalnızca küçük bir kısmını algılayabildiğimiz bazı kavramların gerçekte ne denli sürprizlerle dolu ve karmaşık olabileceğini daha iyi anlayacaksınız.
Vahşi Rusya : Kutuplar - Türkçe Dublaj Belgesel 40:04
Vahşi Rusya : Kutuplar - Türkçe Dublaj Belgesel 567 izlenme - 4 ay önce Kutup ayılarını,kutup kaplanlarını Vahşi Rusya’da inanılmaz görüntüler eşliğinde bir gezintiye çıkıyoruz. Avrupa kıtasından Büyük Okyanus’a kadar uzanan Rusya’da dağlar, göller, çöller, kutup buzulları kısacası ucu bucağı bulunmayan bu ülkenin doğal harikalarını belgeselimizde izliyoruz.
2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel] 52:33
2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel] 3.544 izlenme - 3 yıl önce 2. Dünya Savaşının Bilinmeyenleri (Gizli) Hikayeleri [Türkçe Belgesel]
İnsan Yiyen Yılanlar - Türkçe Belgesel 43:43
İnsan Yiyen Yılanlar - Türkçe Belgesel 1.814 izlenme - 1 yıl önce National Geographic'den şaşırtıcı bir belgesel! Karşınızda insan yiyen yılanlar. National Geographic - İnsan yiyen yılanlar Türkçe Dublaj Belgesel izle
Sıra Dışı Canlılar : Minik Evcil Hayvanlar 43:46
Sıra Dışı Canlılar : Minik Evcil Hayvanlar 1.920 izlenme - 2 yıl önce Evcil hayvanlar farklı boy ve şekillerde doğabilir. Bazen boyutları küçüldükçe tuhaflaşırlar. Yeryüzünün en minik ve sıra dışı evcil hayvanlarıyla tanışın.
Asteroid Impact 04:46
Asteroid Impact 4.825 izlenme - 4 yıl önce Asteroid Impact (Dünyanın son gününün anlatıımı)
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 623 izlenme - 6 ay önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Türkçe Belgesel - Ana Dilin Kokusu, Bir Dilin Öyküsü 36:43
Türkçe Belgesel - Ana Dilin Kokusu, Bir Dilin Öyküsü 490 izlenme - 8 ay önce Sovyetlerin dağılmasından sonra kendi başlarına kalan Orta Asya Türk halklarının anlatıldığı belgeselde Kaşgarlı Mahmud'dan bu yana Türkçe'deki değişmeler anlatılıyor.
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 44:58
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 905 izlenme - 1 yıl önce Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel izle) Çevre bilimci Chris Morgan, Alaska’nın muhteşem vahşi doğasında motosiklet yolculuğuna çıkarak Kuzey Amerika’da yaşayan üç ayı türünün daha önce tanık olmadığınız dünyasını ekranlarınıza taşıyor.
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon Documentary Türkçe Altyazılı 48:55
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon Documentary Türkçe Altyazılı 606 izlenme - 12 ay önce Pink Floyd'un efsanevi albümü The Dark Side of the Moon hakkında hazırlanan belgesel
Ölümcül Yılan Sokması  - Türkçe Belgesel 10:37
Ölümcül Yılan Sokması - Türkçe Belgesel 76 izlenme - 2 ay önce Felaketlerin karşımıza ne zaman çıkacağını hiç birimiz bilemez. Bazen doğa, bazen insanların kendisi felaketler için zemin hazırlar yada felaketleri yaratır. Bu Türkçe belgesel serisi ile Felaketten son anda kurtulanların hikayeleri anlatılıyor. Felaket Anları Türkçe dublaj belgesel serisinin bu bölümünde Ölümcül Yılan Sokması’dan kurtulanların hikayesi anlatılıyor. Yaşanan Trajediyi hissedecek, korkuyu mağdurların gözlerinde göreceksiniz. Aksiyon filmlerini aratmayacak bir türkçe korku belgesel serisini mutlaka izleyin.
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası  (Türkçe Belgesel) 43:00
Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası (Türkçe Belgesel) 1.459 izlenme - 2 yıl önce Felaket Anları - Büyük Uçak Kazaları: Concorde Faciası Süpersonik Concorde, Atlantik ötesi uçuşlarda lüksün ve ayrıcalığın sembolüydü. 2000 yılında kalkıştan hemen sonra bir alev topuna dönüşerek düşünce tüm dünyayı şok etti. Taşıdığı 100 yolcunun yanı sıra yerdeki 4 kişinin de yaşamını yitirmesine yol açan bu feci kazanın nedenleri ne olabilirdi? Bu filmde, dedektiflerin Concorde kazasının gizemini nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz. National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında büyük yankı uyandırmış 5 farklı Uçak Kazası’nı mercek altına alıyor. Görgü tanıklarının ve kazazedelerin ifadeleri; gerçekçi canlandırmalar, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve arşiv görüntüleri ile birlikte izleyicileri felaketin yaşandığı ana geri götürüyor. Uzmanlar ise olayın dönüm noktalarını ve kanıtları inceleyerek felakete uzanan kritik ipuçlarını bir araya getiriyor.
Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar (Belgesel) 44:57
Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar (Belgesel) 677 izlenme - 1 yıl önce Felaket Anları : Tarikatta Toplu İntihar ( Türkçe Belgesel izle) Tarihin bilinen en büyük toplu intihar vakasında, 18 Kasım 1978 günü Guyana toprakları üzerinde kurulmuş Jonestown kasabasında yaşayan People's Temple (Halkın Tapınağı) Tarikatı'na mensup 911 kişi, tarikat liderleri Jim Jones (James Warren Jones)'un vaazı üzerine siyanür içerek intihar etti. İntihar etmek istemeyen üyelerden 5'i ise silahla vurularak öldürüldü. Belgeselde bu katliama sebep olan olaylar zinciri ele alınıyor.
Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 20:51
Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 623 izlenme - 1 yıl önce Nasıl Yapılmış : Rüya Arabalar - BMW i8 BMW'nun hibrid spor otomobili i8'in üretim sürecini izleyin. Mega Fabrikalar, Rüya Arabalar, Otomobil Fabrikası, Yarış Otomobili, Spor otomobil, Hibirid motor, hibrid otomobil,
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 43:14
Uçak Kazası - Türkçe Belgesel 59 izlenme - 2 ay önce National Geographic TV'nin beğenerek izlediğiniz Uçak kazası Raporu belgesel serisine çok benzer bir seri olan Felaket Anları belgesel serisinin bir parçası olan Pistte Korkunç Çarpışma Uçak Kazası belgeseli Nat Geo TV tarafından Büyük Uçak Kazaları adıyla tekrar yayınlandı ve burada 21 dakika değil 43 dakika olarak yayınlanan belgeseli sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Titanik Sular Çekilince (Türkçe Belgesel) 39:03
Titanik Sular Çekilince (Türkçe Belgesel) 467 izlenme - 1 yıl önce Titanik Sular Çekilince (Nat Geo Türkçe Belgesel İzle) Yeni sanal canlandırma teknikleri Titanic' in enkazını sulardan arındırarak batmaz denilen geminin kaçınılmaz sonunu gözler önüne seriyor. Titanic' in batışı ile ilgili bildiğiniz tüm şeyleri unutun arkanıza yaslanın ve yeni gerçekleri öğrenin.
Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel) 44:05
Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel) 456 izlenme - 1 yıl önce Japonya'nın Vahşi Doğası (Belgesel izle) Japonya'nın yüksek teknoloji ile donanmış şehirlerinin ardındaki sıra dışı vahşi doğayı keşfedin!
Sıra Dışı Canlılar : Zeki Hayvanlar 43:51
Sıra Dışı Canlılar : Zeki Hayvanlar 673 izlenme - 2 yıl önce Bu belgesel canlıların geliştirdiği inanılmaz zekice taktikleri sizlerle buluşturuyor.
Büyük Kahin Vanga (Türkçe Belgesel) 52:36
Büyük Kahin Vanga (Türkçe Belgesel) 350 izlenme - 1 yıl önce Tarihin en büyük kahinlerinden Bulgar Baba Vanga'nın hayatı ve kehanetleri hakkında Türkçe belgesel. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 02:16:00
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 589 izlenme - 2 yıl önce Inside: 2. Dünya Savaşı, savaşın en kanlı dönemine tanıklık etmiş gazi ve vatandaşların yaşadıklarını, onların gözüyle saniye saniye sizlerle buluşturuyor. Savaşın soğuk yüzünü, tüyler ürperten çatışma sahnelerini, hayal kırıklıklarını ve yıkımı en gerçek haliyle izleyeceksiniz. İlgi çekici grafikler ise çatışma bölgelerini ve savaş stratejilerini hikayeyi anlaşılır bir şekilde izleyiciye aktarmayı başarıyor.
Karın Deşen Jack - Türkçe Dublaj Belgesel 45:08
Karın Deşen Jack - Türkçe Dublaj Belgesel 638 izlenme - 3 yıl önce En iyi belgeseleri türkçe dublaj olarak bu kanalda izleyebilirsiniz. lütfen abone olmayı unutmayalım
Düzen ve Düzensizlik : Enerjinin Hikayesi (Türkçe Belgesel) 54:21
Düzen ve Düzensizlik : Enerjinin Hikayesi (Türkçe Belgesel) 174 izlenme - 9 ay önce Da Vinci TV'de yayınlanan güzel bir bilim ve bilgi belgesel serisi, Düzen ve Düzensizlik. Düzen ve Düzensizlik Türkçe belgesel serisinin bu bölümünde Enerjinin Hikayesi' nde bir yolculuğa çıkıyoruz.
Surplus - Tüketim Toplumu Üzerine Belgesel 51:19
Surplus - Tüketim Toplumu Üzerine Belgesel 746 izlenme - 2 yıl önce "Tüketim toplumu çevreyi yok etti. Milyonlarca bitki ve hayvanın soylarını tüketti. Denizi, nehirleri ve gölleri zehirledi. Havayı kirletti. Atmosferi karbondioksit ve diğer zehirli gazlarla doldurdu. Ozon tabakasını deldi. Benzin, kömür, gaz rezervlerini ve zengin madeni kaynaklarımızı tüketti. Ormanlarımızı yok etti. Peki geriye bizim için ne kaldı? Az gelişmişlik. Yoksulluk. Bağımlılık. Borçlar. Belirsizlik." "Ortalama bir Kuzey Amerikalı bir Meksikalı'nın 5 misli tüketir. Bir Çinli'den 10 kat. Ve bir Hintli'den de 30 kat daha fazla tüketir." "Neden insanlar sokağa çıkıyorlar ve bir şeyleri protesto etmeye, bir şeyler yapmaya çalışıyorlar? Bu akılsız şiddet demek değildir. Akılsızlık orada öylece oturmak, esrar içmek, MTV izlemek sonra gidip bir iş bulmak ve sonrasında öylesine yaşayıp gitmektir. Bana göre şiddet işte budur." "Tüketim arzusu sizi terörize eder. Sürekli çalışma ve sürekli tüketim... Bir delilik hali. Bu her şeyi yok ediyor ve sona ermeli..." "Bütün şeylerin bu hale gelmesi bir zorlamanın sonucudur. İnsanlar madenlerin içerisinde ve montaj hatlarının üzerinde olmaya zorlanıyorlar. Bu şeyler olmadan, bütün bu metalara sahip olamayız." "TV'deki 30 saniyelik bir reklam insanlığın varoluşundan bu yana geliştirilmiş en etkili iletişim aracıdır. Orada, sandalyende oturuyorsun, pasifsin, söyleyecek bir şey yok. Ve dışarıdaki bazı akıllı insanlar inanılmaz tv showları ve reklamlar üretiyorlar." "İnsanlara, modern teknolojik geleceğin onların bir araya gelmesine izin verdiği, onların çeşitliliklere ulaşmasını sağladığı anlatıldı. Hatırlıyorum da bir keresinde, çocukken teknolojinin insanları özgür kılacağı, artık çok fazla çalışmak zorunda kalmayacakları anlatılmıştı. Etrafta dolaşıyorum ve insanların hep şöyle dediklerini duyuyorum: 'Benim beeperım var, benim cep telefonum var, benim şuyum var fakat tam anlamıyla işten uzaklaşamıyorum.' İnsanların tüm bu yeni cihazlardan oluşan elektronik bir tasmaları var."
Kedi Savaşları : Aslan Çitaya Karşı 37:13
Kedi Savaşları : Aslan Çitaya Karşı 73 izlenme - 5 ay önce Belgesel iki avcının karşılaşmasının ne denli ölümcül olabileceğini gözler önüne seriyor. Bu nefes kesen görüntüler sizleri şaşırtmakla kalmayacak, aynı zamanda bu sıra dışı büyük kedilerin hayatta kalmak için verdikleri ölüm kalım mücadelesini sizlere sunacak.
Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel) 44:44
Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel) 401 izlenme - 1 yıl önce Karıncalar Şehri (Türkçe Belgesel izle) Milyonlarca karıncanın tek bir varlıkmış gibi hareket edip kararlar verdiği karmaşık toplumlarına konuk olun.
Büyük Kahin Vanga (Türkçe) 52:36
Büyük Kahin Vanga (Türkçe) 371 izlenme - 2 yıl önce Tarihin en büyük kahinlerinden Bulgar Baba Vanga'nın hayatı ve kehanetleri hakkında Türkçe belgesel.
(History Channel) Büyük Felaketler : Nuh Tufanı [Türkçe Belgesel] 45:03
(History Channel) Büyük Felaketler : Nuh Tufanı [Türkçe Belgesel] 643 izlenme - 3 yıl önce (History Channel) Büyük Felaketler : Nuh Tufanı [Türkçe Belgesel]
türkçe belgesel -ykm66- 01:01
türkçe belgesel -ykm66- 856 izlenme - 6 yıl önce türkçe belgesel
Amerikan Mafyasının İç Yüzü : Gottinin Yükseliş ve Düşüşü 44:17
Amerikan Mafyasının İç Yüzü : Gottinin Yükseliş ve Düşüşü 349 izlenme - 2 yıl önce 1986'da, gaddarlığıyla bilinen John Gotti, tüm rakiplerini saf dışı bırakarak Gambino ailesinin üyesi olarak mafyanın başına geçti. Amerikan mafyası, 1970’li yıllarda kurduğu şiddet imparatorluğuyla ülkenin en güçlü suç örgütü haline gelmişti. O kadar güçlü ve gizliydi ki, kanun güçleri örgütü çökertmekte yetersiz kalıyor, mafyanın faaliyetlerini ve patronlarını görmezden gelerek adeta dokunulmaz olmalarına göz yumuyorlardı. Mafya patronu Joe Colombo daha da ileri giderek hükümetin kendi halkına karşı kötü davranışlarını protesto etmek için Amerikan Sivil Haklar Derneği’ni kurduğunu açıkladı. Diğer patronlar göz önünde olmayı sevmediğinden ortalıkta görünmediler ancak Joe Colombo çıktığı bu yolda vurularak öldürüldü. O ölmeden önce ise FBI tüm çete üyelerinin fotoğraflarını çekip onları teşhis etmeyi başarmıştı. Bu olay, yeni bir dönemin başlangıcıydı. Mafyada yeni nesil gangsterlerin ortaya çıkmasına ve kanun güçleriyle New York sokaklarında karşı karşıya gelmelerine neden oldu. Belgesel dizinin her bölümü, İtalyan mafyasının yükseliş ya da çöküşüne neden olan belli başlı hikayeleri konu alıyor.