Hoşgeldiniz!

umre

Umrecilerin Ahır Dediği Yurt 02:01
Umrecilerin Ahır Dediği Yurt 4.136 izlenme - 2 yıl önce Bugün ortaya atılan Umre den gelenler pis yurtlar da zor şartlar altında zorla tutuluyor gibi söylentilere cevap veren bu video da, Umre den gelenlerin aslında nasıl bir ortamda kaldığını bize daha net gösteren ve algıları dağıtan bu videoyu yakınları umre den gelenler ve bu yurtlar da kalan kişilerin ailelerine ortamı göstermek için paylaşıyorum.
Ben Umre'ye Gittim Ne Alkolü? 01:08
Ben Umre'ye Gittim Ne Alkolü? 3.497 izlenme - 2 yıl önce Konya’da yeni yılın ilk saatlerinde yapılan trafik uygulamasında alkollü araç kullandığı için ehliyetine el konulan sürücü Ben umreye gittim, ne alkolü diyerek kendini savunmuş.
Lebbeyk Allahümme Lebbeyk 03:59
Lebbeyk Allahümme Lebbeyk 13.621 izlenme - 11 yıl önce lebbeyk allahumme lebbeyklebbeyke l şerke leke lebbeykinnel hamde vennmete leke velmulk.l şerke lek
Karantinadan Kaçmaya Çalışan Umreciler 00:30
Karantinadan Kaçmaya Çalışan Umreciler 2.612 izlenme - 2 yıl önce Umreden dönen vatandaşların Konya ve Ankara’daki öğrenci yurtlarına yerleştirilmesinin ardından, kaçmaya çalıştıkları iddia edilmiş.
Kabe,umre,2009 Nisan 00:57
Kabe,umre,2009 Nisan 10.281 izlenme - 13 yıl önce kabe,umre,2009 nisan
Umrede Batak Oynayan Gençler 00:38
Umrede Batak Oynayan Gençler 5.738 izlenme - 4 yıl önce Kutsal topraklara gidip ibadetsiz bir dakikasını bile geçirmek istemeyen müslümanların yanında oturup batak oynayan gençler çok ilginç görüntüler vermiş.
İftar Vakti Birbirine Giren Hacılar 00:51
İftar Vakti Birbirine Giren Hacılar 3.471 izlenme - 3 yıl önce Ya bu hacılar yok mu bu hacılar!! iftarda, önce yemek sırasında sonra da oturma düzeninde anlaşamayan hacılar böyle birbirine girmiş. İflah olurlar mı acaba?
Umre Dönüşü Ahır İsyanı 01:28
Umre Dönüşü Ahır İsyanı 2.791 izlenme - 2 yıl önce Umre dönüşü KYK yurtlarına yerleştirilen umreci "Ahır burası ahır, Burada nasıl kalalım" diyor. Halkın çocukları senin ahır dediğin yerde, kalabilmek için uğraş veriyor. Orada yeyip içiyor. Senin 14 gün katlanamadığın yere, 4-5 yıl katlanıyor.
medine 03:42
medine 9.884 izlenme - 13 yıl önce medine
Umre2 13:09
Umre2 1.433 izlenme - 10 yıl önce Umre, Mekke, Cebeli Rahme, Nur Dağı, Dua
Hac Nasıl Yapılır? 48:05
Hac Nasıl Yapılır? 4.481 izlenme - 8 yıl önce Hac nasıl yapılır. Adım adım Hac Tek parça.
Hacı Sen N'aptın Ya 00:47
Hacı Sen N'aptın Ya 4.767 izlenme - 8 yıl önce Hac olayı mı değişti, çelik mi değişti, noluyo, napıyoruz biz ki, uçan sincaplar aşkına cidden yorum yapamıyore. La lala lalala la lom.
abdurrahman önül resulüm var medinede 07:11
abdurrahman önül resulüm var medinede 2.499 izlenme - 11 yıl önce abdurrahman önül resulüm var medinede
Mekke Medine Cidde Görüntüleri 09:45
Mekke Medine Cidde Görüntüleri 2.261 izlenme - 8 yıl önce 2006 Agustos Ayındaki Mekke Medine Cidde Kabe Mescid-iharam Mescid-i Nebevi Umre-tatil Görüntüleri:)
Umre Medine 54:23
Umre Medine 1.602 izlenme - 10 yıl önce 1-15 Nisan Umre Ziyareti. (Kemal ÇELİK)
Umre Turları Devam Ediyor... 03:59
Umre Turları Devam Ediyor... 1.821 izlenme - 8 yıl önce DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Mart ayında umrede görev yapmak için kutsal topraklara gidecek olan kafile başkanları ve din ...
Ey Kaftu Umre Aleyh 04:50
Ey Kaftu Umre Aleyh 1.207 izlenme - 12 yıl önce by cihat bilgisayar....!
Umreden Gelen Koronalı Lara Seslenen Dayı 00:16
Umreden Gelen Koronalı Lara Seslenen Dayı 179 izlenme - 2 yıl önce Umreden Gelen Coronalı lara Seslenen Dayı. Aynı zamanda Sosyal içerikli Mesajda vermiş. Bilindiği gibi Umreden gelenlerin bir Kısmı Kona virüs tehlikesiyle Karantinaya alınmıştı Efendim
Fatih Tezcan'ın Hac ve Umreyi Boykot Çağrısı - A Haber 02:58
Fatih Tezcan'ın Hac ve Umreyi Boykot Çağrısı - A Haber 381 izlenme - 7 yıl önce Sitenin müdavimleri, bu arkadaşı hatırlar. Hani Kahire Türkiye'nin 82. vilayetidir diyen akıllımız. Şimdi de hac ve umreyi boykot .ağrısı yapıyor ve ilk tepkileri stüdyodan alıyor. Vaktiyle benzer sözleri, adını şu an an anımsayamadığım bir CHP milletvekili, bir tanıdığına fısıltıyla söylemişti de, sağ cenah kıyameti koparmıştı. Bu arkadaş daha beter sözleri bağıra bağıra söylüyor.Siz ne derseniz deyin, ben bu arkadaşı her türlü çüşş kategorisinde görmekteyim.
2014 Hac Ve Umre Gündemli Puan Tur Toplantısında Mustafa Karmış Hocamızın Duası 04:49
2014 Hac Ve Umre Gündemli Puan Tur Toplantısında Mustafa Karmış Hocamızın Duası 415 izlenme - 8 yıl önce 2014 Hac Ve Umre Gündemli Puan Tur Toplantısında Mustafa Karmış Hocamızın Duası
1 TL 'ye Çorap Satarak 3 Defa Umreye Gitmek 02:05
1 TL 'ye Çorap Satarak 3 Defa Umreye Gitmek 291 izlenme - 7 yıl önce 1 TL 'ye Çorap Satarak 3 Defa Umreye Gitti ( Türkiye Haberler Tv ) Afyonkarahisar’da 50 yaşındaki bir kadın, tanesini “1” TL’den sattığı çorapların parasını biriktirerek 3 defa umre ziyaretine gitti. Kutsal toprakları ziyaret etmek için 50 yaşına rağmen gecesini gündüzüne katarak çalışan Güler Gedik isimli 4 çocuk annesi kadın, Afyonkarahisar’ın en işlek caddelerinden birisi olan Ordu Bulvarı Caddesinde karton kutu üzerine sattığı çoraplarla eşi ile birlikte 3 defa umre ziyareti yaptı. Gedik, 1 TL’den günde yaklaşık 20 çift çorap sattığını ifade ederek umrenin ardından hacı da olmayı düşündüğünü kaydetti. Gedik çorap satarak gittiği Umre ziyareti ile ilgili şunları söyledi: “Çorapları Afyonkarahisar’dan alıyorum, 8 tanelik paketten 4 TL kar kalıyor. Günde 7 paket satıyorum, 20-25 TL günlük para kalıyor. Çorabı umreye gitmek için satıyorum. 1-1,5 yıl içerisinde bir Umre parası biriktiriyorum. Sattığım paradan yiyorum da, misafirim de geliyor, eve harçlık da yapıyorum. Kredi borcumuz var bir yandan. Üç senedir çorap satıyorum. Bu gittiğim üçüncü umrem. Çorapla birlikte sabahları şoförlere bükme (börek) satıyorum. İkindi saatlerinde tulumba tatlısı da satıyorum. Çoraptan günlük 20 TL para kalıyor. Bir umre ziyareti de 3 bin 100 TL’ye mal oluyor. Bu sene eşimi de umreye götürdüm. İnşallah bu sene hac içinde yazılacağım.” Kutsal topraklara gitmeleri konusunda herkese önerilerde de bulunan Gedik, “Oraya gitmek için dilencilik yapar yine giderim, oranın ibadetleri bir farklı. Kutsal topraklar güzel yerler. Babam ve kanser hastası olan ablama çok ısrar ettim gidin diye ama gitmediler, gitmelerini isterim yani” diye konuştu. Durumundan habersiz yaşlı kadından çorap alan müşteriler ise kadının çorap satarak umreye gittiğini öğrenince bir yerine 2-3 çorap alarak kadına daha fazla destek olmaya çalıştırlar.
3. Hac, Umre Ve İnanç Turizmi Fuarı Feshane'de Açıldı 12:41
3. Hac, Umre Ve İnanç Turizmi Fuarı Feshane'de Açıldı 330 izlenme - 8 yıl önce "3. Hac, Umre ve İnanç Turizmi Fuarı" Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da katılımı ile İstanbul Feshane'de açıldı.
Leman Sam'ın Arap Düşmanlığı 00:40
Leman Sam'ın Arap Düşmanlığı 209 izlenme - 7 yıl önce Leman Sam Hac ve Umreye kesinlikle gitmeyeceğini, sebep olarakta Araplara para kazandırmamak için olduğunu söyledı. Leman Sam'a cevap olarak; Bu entellere sorsan herşeyden önce insan olması önemlidir derler. Ama söz konusu müslüman toplumu olunca bir anda insanlıktan eser kalmaz. 1) Arapların para kazanmasını istemiyorsan bundan sonra arabanada bi zahmet binmezsin olur biter. Evinin kuyusundan çıkmıyor o petrol. 2) Araba mı sürerim, bedelinide öderim diyorsan; Müslümanlarında hizmet karşılığndan para harcadıklarını bil. Kabedeye giriş parası vermiyorlar:) Harcadıkları paralar kendilerine aldıkları eşyalarla ilgili olduğunu bilmiyorsun galiba. Arabistanda alış veriş yapma yasağıda yok herhalde.Ya da hac için gelenler alışveriş yapamasın diye kural mı var sanıyorusun? (adınada "Leman Sam alışveriş yapma yasağı" kuralı desinler ne dersin). 3) Niyeti Araplara para kazandımak olan kişinin, zaten haccı kabul görmez. Araplara para kazandırayım diyeni de ayrıca hiç görmedim. Din karşıtlarının kendi aralarında kendilerinin avuttuğu bir söylemdir. Nerden beslendiğiniz görünüyor sadece. 4) Orada olan Araplar değilde bir başka ırktan insanlar olsa Müslümanlar yinede gider Yani amaç Araplara para kazandırmak değilmiş değil mi? 5) Senin önceki düşüncelerini bilmesek yutturacaksın sanki bize. 6) Hacca gitmek farzdır. Hangi bahane öne sürülürse sürülsün imkan sahibi Müslüman gitmek zorundadır. Biz Leman Sam'ın yorumuna göre değil ALLAH'ın hükmüne göre hareket ederiz. 7) Hacca giden diğer sanatçılarında söylemesinde bir sakınca yok ayrıca. Farz ibadetlerde gösteriş olmaz. Hatta teşvik edilmiş olur. Eğer gösteriş için yaptıysa bu münafıklık alametidir. Ama kimsenin niye gittiğini bilmediğimiz için kimseyi suçlayamayız. Kalbini bilemeyiz demi Leman Sam. 8) Zaten kaderinde yoksa gidemeyecektin. Bu sözler kendi bağın, farkında bile değilsin. Kendi yaptığın gözüne hoş gösterilmiş. Sen bir uyanıklık yaptığını sandın ama tuzağın kendini sardı haberin yok.
Bisikletle Umre Yapan Türk 02:45
Bisikletle Umre Yapan Türk 140 izlenme - 7 yıl önce Türkiye'den yaklaşık 950 gün önce bisikletiyle dünya turuna çıkan Gürkan Genç, Suudi Arabistan'a kuzeyden bisikletle girerek umre yapmıştı. Suudi yetkililerin de "bisikletle umre seyahatine çıkan ilk Müslüman" olarak onayladığı Genç, Riyad durağında düşüncelerini Cihan Haber Ajansı ile paylaştı.
3. Hac, Umre Ve İnanç Turizmi Fuarı Feshane'de Açıldı 12:41
3. Hac, Umre Ve İnanç Turizmi Fuarı Feshane'de Açıldı 20 izlenme - 8 yıl önce "3. Hac, Umre ve İnanç Turizmi Fuarı" Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da katılımı ile İstanbul Feshane'de açıldı.