Hoşgeldiniz!

üreme

En İlginç 11 Hayvan Çiftleşmesi ve Ritüeli 03:50
En İlginç 11 Hayvan Çiftleşmesi ve Ritüeli 49.471 izlenme - 2 yıl önce "En İlginç 11 Hayvan Çiftleşmesi ve Ritüeli" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: 9 Kirpilerin çiftleşme ritüelleri. Çiftleşme gerçekleşmeden önce erkek kirpi idrarını dişi kirpinin bütün vücuduna şiddetle fışkırtır. Böylece ıslanan dişi çiftleşmeye hazır hale gelmiş olur. 8 Su Aygırları çiftleşme ritüeli. Erkek su aygırları dişilerini etkilemek için uygun pozisyonlara geçerek dışkılarını dişilerine doğru püskürtürler ve bu püskürtme esnasında küçük kuyruklarıyla dışkılarına yön verirler. 7 Zürafaların çiftleşme ritüelleri. Erkek zürafalar çiftleşmeden önce dişi zürafaların idrarlarını tadarlar ve aldıkları tatlara göre tahlil yaparak dişilerin hazır olup olmadıklarına karar verirler. 6 Kırmızı Çizgili Yılanların çiftleşmeleri. Kış uykusundan uyanan bir dişi, feromon salgılar ve binlerce erkek yılanı cezbeder. Erkek yılanların hepsi bu dişiyle aynı anda çiftleşmeye çalışır ve hepsinin ikişer tane erkeklik organı vardır. 5 Penguenlerin ritüelleri Erkek penguenler dişilerine kur yapmak maksadıyla çakıl taşları hediye ederler. Ayrıca göç sırasında ayrılan eşler birbirlerini binlerce penguenin arasından seçebilirler. 4 Aslanların Çiftleşmeleri. Çiftleşme döneminde aslanlar her seferinde 1 dakikadan az olmak kaydıyla haftada 100 defadan fazla çiftleşirler. 3 Kahverengi Antechinuslar Çiftleşme sezonunda erkekler aralıksız olarak dişilerle günde ortalama 12 saat boyunca çiftleşirler. 2 hafta devam eden bu süreç, erkekleri açlık, yorgunluk ve stresten dolayı öldürür. 2 Palyaço Balıklarının çiftleşmeleri. Palyaço balıklarının hepsi erkek olarak Dünya'ya gelir ve belirli bir olgunluğa eriştikten sonra aralarındaki en büyük balık dişiye dönüşür ve çiftleşmeye başlar. 1 Ahtapotların çiftleşmeleri Erkek ahtapotun üreme organı vazifesini yerine getirdikten sonra kopar ve kopan organın yerine bir dahaki sezona kadar yenisi çıkar.
En İlginç 10 Hayvan Çiftleşmesi ve Tuhaflıkları 01:57
En İlginç 10 Hayvan Çiftleşmesi ve Tuhaflıkları 16.976 izlenme - 3 yıl önce 10- Yassı solucanlar Çift cinsiyetli olan yassı solucanlar erkek üreme organlarını kullanarak aralarında kavga ederler ve bu kavgada yenilen yassı solucan çiftleşme sürecinde dişilik görevini zorla üstlenir. 9- Kirpiler Çiftleşme gerçekleşmeden önce erkek kirpi idrarını dişi kirpinin bütün vücuduna şiddetle fışkırtır. Böylece ıslanan dişi çiftleşmeye hazır hale gelmiş olur. 8- Su Aygırları Erkek su aygırıları dişilerini etkilemek için uygun pozisyona geçerek dışkılarını dişlerine doğru püskürtürler ve bu püskürtme esnasında küçük kuyruklarıyla dışkılarına yön verirler. 7- Zürafalar Erkek zürafalar çiftleşmeden önce dişi zürafaların idrarlarını tadarlar ve aldıklara tatlara göre tahlil yaparak dişilerin hazır olup olmadıklarına karar verirler. 6- Kırmızı Çizgili Yılan Kış uykusundan uyanan bir dişi, feromon salgılar ve binlerce erkek yılanı cezbeder. Erkek yılanların hepsi bu dişiyle aynı anda çiftleşmeye çalışır ve hepsinin ikişer tane erkeklik organı vardır. 5- Penguenler Erkek penguenlerin dişilerine kur yapmak maksadıyla çakıl taşları hediye ederler.(çok romantik :D ) Ayrıca göç sırasında ayrılan eşler binlerce penguenin arasından seçebilirler. 4- Aslanlar Çiftleşme döneminde aslanlar her seferinde 1 dakikadan az olmak kaydıyla haftada 100 defadan fazla çiftleşirler. 3- Kahverengi Antechinuslar Çiftleşme sezonunda erkekler aralıksız olarak dişilerle günde ortalama 12 saat boyunca çiftleşirler. 2 hafta devam eden bu süreç, erkekleri açlık, yorgunluk ve stresten dolayı öldürür.(ölmeseler devam edecekmiş gibi duruyor :D ) 2 – Palyaço Balıkları Palyaço balıklarının hepsi erkek olarak Dünya’ya gelir ve belirli bir olgunluğa eriştikten sonra aralarındaki en büyük balık dişiye dönüşür ve çiftleşmeye başlar. 1- Ahtapotlar Erkekl ahtapotun üreme organı vazifesini yerine getirdikten sonra kopar ve kopan organın yerine bir daha ki sezona kadar yenisi çıkar.
Yılanların İnanılmaz Aşk Gösterisi 02:04
Yılanların İnanılmaz Aşk Gösterisi 7.741 izlenme - 3 yıl önce Yılanların inanılmaz aşk gösterisi Yılanların inanılmaz aşk gösterisini görenlerin dili tutuldu. İki yılan birbirine sarılarak aşk yaşıyor. Yılanlarda Çiftleşme, Yılanlarda Üreme nasıl olur? Yılanlarda üreme yumurtlama (ovipar) ve canlı yavru doğurma (ovovivipar) biçiminde gerçekleşir. Tüm yılanlarda iç döllenme vardır. Erkek ve dişi bireyler çiftleştikten sonra dişi bireyler yumurtalarını toprak içine yosunların çürümekte olan yaprak ve gübrelerin altına bırakırlar. 2-3 ay süren gelişme döneminden sonra yavru yumurta kabuğunu kırarak dışarı çıkar. Yılanlarda yavru bakımı yoktur.Yılanlarda üreme türlere göre az da olsa değişkenlik gösteren üreme mevsimi süresince erkek ve dişinin birbirlerine sarılarak ve sürtünerek hızlı bir şekilde hareket etmesi şeklinde izlenen kur davranışıyla başlıyor. Sıklıkla görülen davranış birden fazla erkeğin tek bir dişi için rekabet etmesi şeklinde. Eş seçiminden sonra çiftleşme başlıyor ve belirli aralıklarla çiftleşme yineleniyor.Erkek yılanlarda üreme organı çatal şeklinde iki yana ayrılan bir yapı gösteriyor ve “hemipenis” adıyla anılıyor. Bu şeklin sağladığı avantaj sarılmanın yönüne göre dişinin her iki yönden de döllenebilmesinin sağlanabilmesi.
Dokununca Patlayan Bitkiler 01:53
Dokununca Patlayan Bitkiler 2.462 izlenme - 9 ay önce Doğada yetişen kimi kendi kendine patlayan kimi de dokununca patlayan bitkilerin ilginç patlama anları.
Mehmet Ali Erbil - Pantolon İndirme Şakası (+18) 00:16
Mehmet Ali Erbil - Pantolon İndirme Şakası (+18) 5.835 izlenme - 2 yıl önce Geçen gün sitede Mehmet Ali Erbil videoları izlerken en meşhur şakasını göremeyince içimi bir sıkıntı bastı hemen siteye koymalıyım dedim. Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için gelsin.
Savaşmayıp, Sevişen Bonobo Maymunları 05:51
Savaşmayıp, Sevişen Bonobo Maymunları 3.586 izlenme - 1 yıl önce Bu bonobolar, şempanzelere çok benzeseler de, özellikle davranış bakımından ayrılıyorlar. İnsanlar gibi sadece zevk için seks yapmak gibi bir özellikleri var. Üstelik inanılmaz sıklıkta. Selamlaşma usulü olmuş. Bu yüzden anaerkil bir düzenleri var. İzliyoruz efendim
betta balığı 02:27
betta balığı 11.470 izlenme - 7 yıl önce betta siyam kavgacı balığı akvaryumculuk.biz
Sazan Balığı Üreme Dönemi 04:28
Sazan Balığı Üreme Dönemi 5.553 izlenme - 4 yıl önce Sazan Balığı Üreme Dönemi
Teog Ureme 13:30
Teog Ureme 985 izlenme - 3 yıl önce TEOG ÜREME videomuz ile konuyu en hızlı ve verimli şekilde anlayacaksınız. En önemli noktaları, en doğru yöntemlerle ve espirili şekilde sizlere anlatmayı am...
tropheus sp.bemba orange  emreee 00:33
tropheus sp.bemba orange emreee 7.447 izlenme - 8 yıl önce orjinal tropheus sp.bemba orange'ın akvaryumda üremesi...
Dindarların Cinsel Yaşamı Nasıldır? 01:37
Dindarların Cinsel Yaşamı Nasıldır? 2.842 izlenme - 2 yıl önce Nedim Saban'ın 1990'lı yıllarda yapmış olduğu DrStress programında o yıllarda gündemi derinden sarsacak her konu hakkında konuşuldu. Cinselliğin, eşcinselliğin, travestilerin hayatlarının irdelendiği programların yanı sıra gündeme dair eğitim, politika, sanat ve sanatçılar ile de ilgili pek çok program yapılmıştır. Programlarında sansürsüz yayın yapma özelliğini taşıyan Nedim Saban o yıllarda ülkenin konuştuğu konuları belirleyen Türkiye'nin ilk talk show programını yapan isim olmuştur. Daha sonraları onu taklit ederek yolundan ilerleyen pek çok sanatçı olmasına rağmen Doktor stress programlarının ivmesini yakalayabilen olmamıştır. Türünün ilk örneği olan DrStress bugün bile o yıllarda konuşulan konuların ve konuşmalardaki özgür iradenin tek olması sebebiyle gündemi belirlemektedir. https://twitter.com/TvKare https://www.facebook.com/pages/TVKare https://plus.google.com/u/3/b/1115624...
midye üremesi 2 06:42
midye üremesi 2 3.288 izlenme - 7 yıl önce bilen varmı ? ................................................................................................................................................................................................................
Kaplumbağaların Çiftleşmesine Tanık Olan Çocuk 00:36
Kaplumbağaların Çiftleşmesine Tanık Olan Çocuk 1.905 izlenme - 2 yıl önce Hayvanat bahçesinde kaplumbağaların çiftleşmesine tanık olan çocuğun heyecanı ve kaplumbağaların çıkardığı ses!
Astronot 00:15
Astronot 3.221 izlenme - 5 yıl önce astrontlarım yumurtluyor
Yaratan'ın Mucizesine Şahit Oldun ! 03:38
Yaratan'ın Mucizesine Şahit Oldun ! 1.002 izlenme - 2 yıl önce Üreme, çoğalma olarak da bilinir, bir canlının neslini devam ettirmesi olayı. Büyüme ve gelişmesini tamamlayan her canlı çoğalma yeteğine sahip olur. Çoğalma yeteneğine sahip canlılar kendilerine benzer bireyler oluştururlar ve bu sayede nesillerini devam ettirmiş olurlar. Biyolojinin temel ilkelerinden biri "tüm canlılar kendinden önce bulunan canlılardan meydana gelir" sözüdür. Gerçekten de yaşamın temel yapısı bireylerin çoğalmasıyla gelecek döllerin oluşturulması ve genetik bilginin aktarılmasından geçer. Üremenin birimi ve taşıyıcısı hücre, türlere özgünlüğün aktarılmasını sağlayan ise kalıtım materyalidir. özellikle arılarda partenogenez diye adlandırılan üreme biçimi iki tip arı tarafından gerçekleştirilir. Kraliçe arı (2n) ve erkek arı (n) bölünmeye uğrayarak yumurta ve spermlerini birleştirir. Bunlardan birkaç yumurta erkek arıyı, birkaç yumurta kraliçe arıyı (bunlar arı sütü ile beslenir), diğer yumurtalar ise işçi arıları (kısır-bunlar da arı ekmeği ile beslenir) meydana getirir. Eskiden, insanlar canlı varlıkların cansız maddelerden oluştuğuna inanırlardı, örneğin, sineklerin çamurdan ya da etten, kurbağaların çamurdan oluştuğu gibi.
kribensis sürüsü gezmeye çıktı... 04:44
kribensis sürüsü gezmeye çıktı... 3.531 izlenme - 8 yıl önce kribensisler yavrularıyla dolaşıyor
yunus çiftleşmesi 00:27
yunus çiftleşmesi 2.167 izlenme - 8 yıl önce
akvaryum 01:22
akvaryum 4.187 izlenme - 8 yıl önce mavi prenses yumurta döküyor.
Sperm Katliamına Hayır! 02:58
Sperm Katliamına Hayır! 819 izlenme - 2 yıl önce Bir çoğunuz haftanın 1 veya 2 günü bazılarınız her gün yaptığınız uygulama sonucu milyonlarca canlıyı yaşama şansı bulamayacakları dış dünyaya getiriyorsunuz, bir kaç saat sonra yaşamak için gerekli ortam olmadığından dolayı vefat ediyorlar. Bu yaptığınız zulümdür katliamdır. Not: Video da ki amaç sizin için bir sıvı gibi olan maddenin içindeki yaşam formu.
japan balıkları kur dansı. 06:28
japan balıkları kur dansı. 2.889 izlenme - 9 yıl önce japon balıkları kur yaparken ..
Garter Yılanlarının Çiftleşme Çılgınlığı 01:56
Garter Yılanlarının Çiftleşme Çılgınlığı 575 izlenme - 2 yıl önce Kış mevsimini yer altında ki yuvalarında geçiren bu yılanlar, baharın gelmesiyle yeryüzüne çıkıyor. Çiftleşmek için dişi yılanların çıkmasını bekleyen erkeklerin sayısı 30 bini geçiyor.
Tropheus Üreme 01:38
Tropheus Üreme 1.633 izlenme - 8 yıl önce tropheus üreme anı.
Üreme Sistemi 01:10
Üreme Sistemi 1.784 izlenme - 4 yıl önce Tıp, Anatomi, Endokrin Ve Üreme Sistemi, Dorsum Penis.
Arılar Nasıl Çiftleşir? 01:19
Arılar Nasıl Çiftleşir? 773 izlenme - 2 yıl önce nsanların doğal besinleri içinde en özel besini sunan bal arıları ve diğer arılarda üreme ve beslenme larvalarının çoğu polen-bal karışımı ile beslenmeye başlarken birkaç tanesi ise arı sütüyle beslenmeye devam eder. Bu beslenme farkı, larvanın gelişiminde harikulade bir değişiklik yapar. Bal ve çiçek tozu ile beslenen larvalardan daima işçi veya erkek arılar gelişir. İşçi arılar dişi oldukları halde kısırlaşmışlardır, yumurtlayamazlar. Yumurtlama organları, arı iğnesine dönüşmüştür. Arılsrın sütüyle beslenmeye devam eden dişi larvalardan ise kraliçe arılar meydana gelir. Kraliçe (Bey) arılar hem yumurtlama organlarına, hem de eğri zayıf bir iğneye sahiptir. Erkek larvalar, biraz daha büyükçe petekler içinde bulunurlar. Üç günlük yumurtalardan çıkan kurtçukların her biri günde 1000-1300 defa beslenir. 24 saat içinde ilk ağırlığının 5 katı büyür. Altı günde 1570 kere büyür. Beşinci günün sonunda pupa (koza) devresine girer. Bakıcı arılar kozaya giren hücreleri balmumu kapağı ile kapatırlar. Pupa devrine giren larvanın kısa bir süre sonra ipek salgı bezleri çalışmaya başlar. Ağzından çıkan ince ipliklerle etrafına ipekten bir koza örer. Koza içinde vücudu yavaş yavaş kanatlı arıya dönüşür. 12 günlük koza devresinin sonunda kapağı yırtarak genç bir arı olarak dışarı çıkar. Eğer hücreleri yırtıp çıkan erginler gözlenebilirse bunların arasında işçi, erkek ve kraliçe arı görülebilir. Erkek arılar, işçilerden; kraliçe ana arılar ise hepsinden daha iridir ve arıların devamı için gereklidir.
Yılanların Çiftleşme Dansı 01:18
Yılanların Çiftleşme Dansı 575 izlenme - 2 yıl önce Yılanlarda Çiftleşme, Yılanlarda Üreme nasıl olur? Yılanlarda üreme yumurtlama (ovipar) ve canlı yavru doğurma (ovovivipar) biçiminde gerçekleşir. Tüm yılanlarda iç döllenme vardır. Erkek ve dişi bireyler çiftleştikten sonra dişi bireyler yumurtalarını toprak içine yosunların çürümekte olan yaprak ve gübrelerin altına bırakırlar. 2-3 ay süren gelişme döneminden sonra yavru yumurta kabuğunu kırarak dışarı çıkar. Yılanlarda yavru bakımı yoktur. Yılanlarda üreme türlere göre az da olsa değişkenlik gösteren üreme mevsimi süresince erkek ve dişinin birbirlerine sarılarak ve sürtünerek hızlı bir şekilde hareket etmesi şeklinde izlenen kur davranışıyla başlıyor. Sıklıkla görülen davranış birden fazla erkeğin tek bir dişi için rekabet etmesi şeklinde. Eş seçiminden sonra çiftleşme başlıyor ve belirli aralıklarla çiftleşme yineleniyor. Erkek yılanlarda üreme organı çatal şeklinde iki yana ayrılan bir yapı gösteriyor ve “hemipenis” adıyla anılıyor. Bu şeklin sağladığı avantaj sarılmanın yönüne göre dişinin her iki yönden de döllenebilmesinin sağlanabilmesi.
Çiftleşen Pandaların Arasına Arkadaşları Düştü 01:06
Çiftleşen Pandaların Arasına Arkadaşları Düştü 474 izlenme - 2 yıl önce Dünyada nesli tükenme tehlikesi altında olan pandaların çiftleşip üremeleri önemli bir olay. Pandalar da boş durmuyor. Ama bazen hiç ummadıkları sürprizlerle karşılabiliyorlar. Tam çiftleşme esnasında olan bir çift panda, başka bir arkadaşları ağaçtan düşünce, korkudan tüm işi yarıda bırakıp korkuyla ortamdan uzaklaştı.
17 Yılda Bir Ortaya Çıkan Cırcır Böceği 07:25
17 Yılda Bir Ortaya Çıkan Cırcır Böceği 612 izlenme - 2 yıl önce 17 yılda bir ortaya çıkan bu cins, toprağın altından çıkıp ağaçların yüksek dallarında gelişimini tamamlayıp kanatlarını çıkarıyor. Bu tür daha sonra çiftleşerek yumurtalarını ağaç dallarına oydukları deliklere bırakıyor. Yumurtalardan çıkan yavrular kendilerini ağaçtan aşağı atıyor ve yumuşak vücutları sayesinde zarar görmüyor. Yere ulaşan yavrular toprağın altına girip bir ağaç köküne yapışıyor ve yukarı çıkmak için 17 yıl bekliyor.
albino kribensis üreme pelvicachromis pulcher 00:30
albino kribensis üreme pelvicachromis pulcher 1.401 izlenme - 7 yıl önce albino kribensis üreme pelvicachromis pulcher yavrularıyla geziyorlar
Üreme İnsanlarda Üreme 1 12:10
Üreme İnsanlarda Üreme 1 624 izlenme - 3 yıl önce Bilgisayar dersleri ve eğitici videolar için kanalımızı ve videolarımızı takip edin: www.izlesene.com/kanal/gorselegitim2014
Salyangozun Yumurtlama Anı 01:01
Salyangozun Yumurtlama Anı 240 izlenme - 2 yıl önce Hayvanlar aleminin küçük cüsseli olanlarından salyangozun yumurtlama anlarına kameraya böyle yansıdı.