Hoşgeldiniz!

vahşi yaşam

GYM'lerde Görebileceğiniz İnsan Tipleri 06:19
GYM'lerde Görebileceğiniz İnsan Tipleri 9.917 izlenme - 1 ay önce Bir yabani hayat belgeseli olan Tour, spor salonlarında karşılaşabileceğimiz farklı türlerin portresini bizlere sunuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 46:56
Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 91.044 izlenme - 1 yıl önce Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması Aslanlar Hakkında: Aslan ya da Arslan (Panthera leo), kedigiller (Felidae) ailesinden etçil süper yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Afrika aslanı, dünyanın en büyük dört kedisinden (kaplan, aslan, jaguar, leopar) biridir. Erkek Afrika aslanı ortalama 250kg'dır. Kaydedilmiş en ağır aslan 1970 yılında İngiltere'deki Colchester Zoo adlı hayvanat bahçesindeki Simba adlı aslandır. Ağırlığı 435 kg olarak kaydedilmiştir. Dişiler ise ortalama 150 kg'mı bulabilir. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Pençelerinin büyük olması, yere sağlam basmasını sağlar. Aslanlar birbirleriyle bölgeleri için kavga eder. Genellikle bu ölümle sonuçlanabilir. Aslanların pençeleri ve dişleri çok keskindir. Bir insanı bir vuruşta öldürebilir veya yaralayabilir. Genellikle Afrika kıtasında yaşamlarını sürdürürler.Aslanlar dünya üzerinde yaşayan kedi türleri içinde en sosyal cinstir. Diğer tüm kedi cinsleri antisosyal olup yalnız yaşamayı tercih ederken aslanlar büyük gruplar oluşturan tek kedi cinsidir. Grup oluşturmalarının en büyük sebebi kendilerinden çok hızlı olan avlarını grupsal pusu kurarak yakalamak olduğu bazı bilim dünyasınca öne sürülmektedir.
vahşi yaşam - kralların dövüşü 02:33
vahşi yaşam - kralların dövüşü 174.604 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam - kralların dövüşü
Yılan İle Timsahın Ölüm Kalım Savaşı 00:53
Yılan İle Timsahın Ölüm Kalım Savaşı 62.354 izlenme - 2 yıl önce Bu Görüntülerde Vahşi Doğanın Ne Kadar Acımasız Olduğu Bir Kez Daha Gözler Önüne Seriliyor.
Afrika Serengeti Antilopların büyük göçü aslanlar belgeseli 39:22
Afrika Serengeti Antilopların büyük göçü aslanlar belgeseli 192.660 izlenme - 4 yıl önce 2,5 Milyondan Fazla hayvan açlık ve susuzluğa karşı bir yarış başlatıyor. Zebra ve antilopların katılımıyla iyice büyüyen sürüler büyük bir hızla Kuzey batı ya en eski su kaynaklarına doğru yürüyüşe geçiyorlar.
Aslanların Eşek Avı 02:41
Aslanların Eşek Avı 61.427 izlenme - 3 yıl önce Aslanların nasıl avlandıklarını izliyoruz
vahşi yaşam - kral kobra 03:13
vahşi yaşam - kral kobra 65.900 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam - kral kobra
Üç Aslana Kafa Tutan Timsah 02:20
Üç Aslana Kafa Tutan Timsah 24.729 izlenme - 1 yıl önce Kenya'da çekilen bu görüntülerde üç aslana karşı tek başına mücadele eden timsahı izliyoruz.
Kutup Ayısı Yavrusunu Öldürüp Yedi 01:02
Kutup Ayısı Yavrusunu Öldürüp Yedi 18.854 izlenme - 2 yıl önce Kutup Ayıları Genellikle, Anakaradaki Akrabalarına Göre Daha Sempatik Bir İmaja Sahip. Ancak Doğa Bilimcilerin Elde Ettiği Yeni Görüntüler Hem Bu İmajı Sarsıyor, Hem De Türün İçinde Bulunduğu Zorlukları Ortaya Koyuyor.
vahşi yaşam -aslan yavrusu ve  piton 00:59
vahşi yaşam -aslan yavrusu ve piton 55.519 izlenme - 5 yıl önce
vahşi yaşam- afrika vahşi köpekleri 01:49
vahşi yaşam- afrika vahşi köpekleri 37.859 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam- afrika vahşi köpekleri
NG | Öldürme İçgüdüleri: Sürat 47:16
NG | Öldürme İçgüdüleri: Sürat 62.739 izlenme - 4 yıl önce https://www.facebook.com/BelgeselGunlugu
Vahşi Yaşam 00:30
Vahşi Yaşam 19.664 izlenme - 3 yıl önce
Aslana Kafa Tutan Maymunun Sonu 03:04
Aslana Kafa Tutan Maymunun Sonu 3.721 izlenme - 5 ay önce Dişi bir aslana kafa tutarak onu kovalayan Babun, daha sonra gelen sürünün diğer üyeleri tarafından öldürülerek afiyetle yeniyor.Babun bütün cesaretiyle aslana kafa tuttu ve kovalamaya başladı.Ancak sonrasında olanlar onun için iyi olmadı.
Aslanlara Karşı Manda Dayanışması 02:14
Aslanlara Karşı Manda Dayanışması 10.640 izlenme - 1 yıl önce Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Kruger Milli Park'ta aslanların saldırısına uğrayan mandanın, diğer mandalar tarafından kurtarıldığı o anlar saniye saniye kameraya yansıdı.
vahşi yaşam- çıngıraklı yılan ve şahin 01:44
vahşi yaşam- çıngıraklı yılan ve şahin 23.950 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam- çıngıraklı yılan ve şahin
vahşi hayvanlar 08:45
vahşi hayvanlar 47.591 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam
vahşi yaşam - golden eagle - altın kartal 03:09
vahşi yaşam - golden eagle - altın kartal 22.665 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam - golden eagle - altın kartal
Timsaha Yakalanan Antilobun Ölüm Kalım Savaşı 00:50
Timsaha Yakalanan Antilobun Ölüm Kalım Savaşı 3.865 izlenme - 9 ay önce Günay Afrika'da bulunan Sabi Sands Safari Parkı'nda vahşi doğada ender yaşanan anlardan birine tanıklık edildi. Aç bir timsah, su içmekte olan antilobu yakaladı.Timsah tarafından yakalanan antilop 1 saat boyunca kaçmak için çırpınırken, su aygırı bu mücadeleye dahil oluyor...İşte bu andan sonra imkansız denen yaşandı.
vahşi yaşam-[ kral kobra] 01:40
vahşi yaşam-[ kral kobra] 21.363 izlenme - 5 yıl önce
Vahşi Yaşam 00:30
Vahşi Yaşam 10.813 izlenme - 4 yıl önce Vahşi Yaşam
Afrikada Küçük Bir Kız Tippi 02:32
Afrikada Küçük Bir Kız Tippi 10.001 izlenme - 2 yıl önce Kocaman file 'kardeşim' diyen tippi bir çitayla arkadaş oluyor veya dev bir kurbağaya oyuncak ayısıymış gibi sarılıyordu. Fransız Tippi Degre’nin çocukluğu herkese gerçeküstü bir bakış açısı getirdi. Küçük Tippi vahşi yaşam fotoğrafçılığı yapan Fransız bir ailenin çocuğu olarak Güneybatı Afrika’da doğdu ve bütün çocukluğunu aslanlar, bebek zebralar, zürafalar, timsah ve yılan gibi yabani hayvanlarla oynayarak geçirdi. Tippi artık 23 yaşında, fotoğrafçı ebeveynleri ise kızlarının fotoğraflarını Tippi of Africa adlı bir kitapta topladı.
kralların buluşması - kral kobra vs erkek aslan 00:48
kralların buluşması - kral kobra vs erkek aslan 22.993 izlenme - 5 yıl önce kralların buluşması - kral kobra ve erkek aslan
vahşi yaşam - kral kobra vs firavun faresi 01:56
vahşi yaşam - kral kobra vs firavun faresi 17.696 izlenme - 5 yıl önce
Dünyanın En Tehlikeli Yaratıkları 03:02
Dünyanın En Tehlikeli Yaratıkları 3.488 izlenme - 4 ay önce Bugün sizlere dünyanın en tehlikeli yaratıklarından yada hayvanlarından bahsedeceğim.Bu bilgileri sizin için hazırladım.İyi seyirler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv Dünyadaki en zehirli bir diğer yaratık deniz ahtapotudur. Adı Blue Ringed Octopus. Zehiri sadece 2-3 dakikada öldürüyor. Zehiri 2-3 dakikada öldürebilecek güçtedir. Dünyanın en zehirli örümceğidir. Adı Sydney Funnel'dir. Türkiye'de web örümceği olarak biliniyor. 2-4 santimetre boyundadır. Avustralya'da yaşıyor. 1 miligram zehiri 10 bin fareyi öldürebiliyor. 1 saat içinde öldürüyor. 2 metre zıplayabiliyor... Dünyada bilinen en zehirli yılandır. Adı Inland Taipan'dır. Bir ısırığındaki zehir aynı anda 100 insanı öldürebilecek güçtedir. Avustralya'da yaşıyor. Kobradan 100 kat, Kara mambo yılanından 50 kat daha güçlü zehiri var. Zehiri 5 metre uzaktan etkilidir... Dünyadaki en zehirli 3. yaratık bir deniz anasıdır. Adı Box Jelly Fish'dir. Zehiri 5 dakika içinde öldürebiliyor. Hint Pasifiğinde yaşıyor. Dokungaçlarının boyu 3 metreyi bulabilir. O kimseyi ısırmıyor, o kimseyi sokmuyor. Ama zehiri bilinen en etkili zehirden bile 250 kat daha güçlü ve tüm vücudunu kaplıyor. Onu ellediğiniz anda bile felç geçirebiliyorsunuz. Eğer kazayla yutarsanız ölüm sizi 1 dakikadan daha az bir sürede bulabiliyor. Dort Poison Frog Kolombiyada yaşıyor. Neredeyse vücudu zehirden yapılmış. 2 santim boyunda ve ellediğiniz anda cildinin üzerindeki 400 ayrı zehir derinize yayılıyor. Eğer zehir kana karışırsa ölüm 1 dakikadan daha az zamanda geliyor... BEYAZ KÖPEK BALIĞI Listenin ilk sırasında , denizlerin hakimi olan beyaz köpekbalığı yer alıyor. Hayvanlar aleminin en tehlikelisi olan bu türün sayısı giderek azalmakta. National Geographic’e göre yılda birçik köpek balığı saldırısı oluyor ve bunların yarısından fazlasını beyaz köpekbalığı gerçekleştiriyor. TUZLU SU TİMSAHI Timsahta tıpkı köpekbalığı gibi saldırgan ve tehlikeli olarak adlandırılıyor. Yaban domuzu, zebra, bufalo,maymun ve köpek balıklarına bile saldırabiliyor. İĞNELİ VATOZ Steve Irwin(Timsah Avcısı) bu türün kalbinden iğneyle sokulmasıyla ölmüş. Bu yüzden tehlikeli olduğunu belirtmeye gerek yok. İnsanlara saldırmazlar. Kuyruğu çok tehlikelidir. Çoğu saldırı vakası kaza sonucu olmuştur. İNSANOĞLU Belkide bu listede en tehlikeli tür insanoğlu olarak göze çarpıyor. Her yıl artan cinayet olaylar, fil avları, kaplanların öldürülmesi, egzotik yılanların yakalanması ve köpek balıklarının avlanması insanı en tehlikeli türlerin başında bulunduruyor. 2008’de 59 köpekbalığı saldırısına rağmen, aynı yıl içinde 40 milyon köpekbalığı insanlar tarafından öldürülmüş.
vahşi yaşam - kurtlar 03:22
vahşi yaşam - kurtlar 14.127 izlenme - 5 yıl önce
vahşi yaşam- büyük kedilerin günlüğü 08:14
vahşi yaşam- büyük kedilerin günlüğü 21.293 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam- büyük kedilerin günlüğü
vahşi yaşam - comodo ejderi 03:04
vahşi yaşam - comodo ejderi 13.177 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam - comodo ejderleri
NG | En Sıradışı Gezegenler 46:10
NG | En Sıradışı Gezegenler 22.086 izlenme - 4 yıl önce https://www.facebook.com/BelgeselGunlugu
vahşi yaşam -aslanlar ve maymunlar 01:58
vahşi yaşam -aslanlar ve maymunlar 12.277 izlenme - 5 yıl önce