Hoşgeldiniz!

vaşak

Yaban Hayatta 45 Gün 09:04
Yaban Hayatta 45 Gün 3.252 izlenme - 1 ay önce Bu videoda yer alan görüntüler Doğa Koruma ve Milli Parklar 6.Bölge Müdürlüğü,Burdur Şube Müdürlüğü tarafından yaban hayatı çalışmaları kapsamında Burdur'da fotokapan cihazlarıyla elde edilmiştir.
Vahşi Kediyle Oynayan Kız 00:56
Vahşi Kediyle Oynayan Kız 50.775 izlenme - 3 yıl önce Daha önceden kedisine canlı fare verirken gördüğümüz kızın tayt giyerek kanepede serval türü, Afrika'dan getirttiği yaban kedisiyle oynaşmasını izliyoruz.
Rusya'da Evinde Vaşak Besleyen Adam 02:41
Rusya'da Evinde Vaşak Besleyen Adam 5.737 izlenme - 1 yıl önce Rusya Moskova'da bir adam 6 yıldır evinde vaşak besliyor. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Jagged - Vaşak 02:48
Jagged - Vaşak 15.025 izlenme - 4 yıl önce Jagged - Vaşak
Vaşak Tavşanı Böyle Avladı 02:35
Vaşak Tavşanı Böyle Avladı 3.521 izlenme - 2 yıl önce Sinsice takip ettiği tavşanı son bir hamleyle yakalan dişi vaşağın avı kameraya böyle yansıdı. Yeni videolar için kanalıma abone olun
Vaşağa Aşık Olan Sokak Kedisi 01:10
Vaşağa Aşık Olan Sokak Kedisi 4.141 izlenme - 2 yıl önce Rusya’daki St. Petersburg Hayvanat Bahçesi’nde vaşakların olduğu bir bölüme giren sokak kedisi, kedigillerden olan bu türle çok sıcak bir dostluk içinde.
 Piton İle Vaşak Kapıştı 01:20
Piton İle Vaşak Kapıştı 6.064 izlenme - 4 yıl önce Bir yanda vaşak öbür yanda iri bir piton. Ormanda karşılaşan ikili kısa süre birbirini yokladı. Ne vaşak geri çekildi ne de piton.. Karşılıklı yoklamalardan sonra her ikisi de birbirinin üstüne gitmemeye karar verdi..
1 Ayda İkinci Vaşak Katliamı 02:00
1 Ayda İkinci Vaşak Katliamı 6.104 izlenme - 4 yıl önce Yapılan incelemede, vaşağın ergin bir dişi olduğu, sağ ön ayağında kanamaların ve yaralanma bulunduğu tespit edildi. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veterinerlik Fakültesine götürülerek otopsisi yaptırılan vaşağın av tüfeğiyle vurularak telef edildiği anlaşıldı. Vaşaktan DNA analizi için karaciğer, dalak, kulak ve kas örnekleri alınarak TÜBİTAK'a gönderildi. Orman ve Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürlüğü koruma ekiplerinin, vaşağın bulunduğu bölgede araştırma ve halkı bilgilendirme çalışmalarına başladığı bildirildi.
Vaşak Dağ Keçisine Böyle Saldırdı  02:33
Vaşak Dağ Keçisine Böyle Saldırdı 2.079 izlenme - 2 yıl önce Türkiye’de nesli tükenen hayvanlar arasından yer alan vaşak, Sivas’ın Divriği ilçesinde cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi. Divriği ilçesi Cürek mevkiinde dağlık bir alanda Bekir Irmak adlı vatandaş tarafından çekilen görüntülerde bir vaşağın dağ keçisine saldırma anı yer alıyor. Kendisine kurban olarak bir dağ keçisini seçen vaşak, dağ keçisinin boynundan saldırarak keçiyi telef etti. Telef ettiği dağ keçisinin başında bir süre bekleyen vaşak, çevresindeki insanları fark edince bölgeden uzaklaşarak kayıplara karıştı.
vaşak ve poşa 01:10
vaşak ve poşa 6.311 izlenme - 8 yıl önce komik gibi
İzlenme Rekoru Kran Video (Vaşak Kedisi) 03:44
İzlenme Rekoru Kran Video (Vaşak Kedisi) 2.186 izlenme - 5 yıl önce
Jagged - Vaşak 02:48
Jagged - Vaşak 2.646 izlenme - 4 yıl önce Jagged - Vaşak
Avcıyken Av Durumuna Düşmek 00:56
Avcıyken Av Durumuna Düşmek 188 izlenme - 4 ay önce ABD'de geyik avlamak için pusu kuran avcıyı gören vaşak, avcının bulunduğu ağaca çıkıyor ve inceleme yaptıktan sonra gidiyor.
Vatandaşlar Tarafından Koruma Altına Alınan Vaşak Öldü 03:10
Vatandaşlar Tarafından Koruma Altına Alınan Vaşak Öldü 1.677 izlenme - 4 yıl önce Muş’un Varto ilçesine bağlı Küçüktepe köyünde yol kenarında halsiz düşen vaşak yavrusunu gören vatandaşlar yavrunun koruma altına alınmasını istedi. Mehmet Ak adlı vatandaşın yavru vaşağı evine götürüp bir gece beslemesinin ardından sabah saatlerinde kendisine bakmaya gittiğinde vaşak yavrusunun öldüğünü görünce şok olduğunu söyledi. Varto Kaymakamı Tahir Şahin'in durumu Muş Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne ve Varto İlçe Tarım Müdürü Sadettin Taşkesen'e bildirmesi üzerine sabahleyin köye giden yetkililerin yavru vaşağın öldüğünü öğrendiler. Yapılan incelemeler üzerine Muş Orman ve Su İşleri Müdürlüğünden gelen Orman Mühendisi Evren Göral ölen yavru vaşağın incelenmek üzere Tubitak'a gönderileceğini söyledi. Konu ile ilgili olarak Varto İlçe Tarım Müdürü ile birlikte incelemelerde bulunan Muş İli Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Şube Müdürlüğünde Orman Mühendisliği yapan Evren Göral gazetecilere şu açıklamada bulundu. Geçen akşam Varto Kaymakamlığı'ndan bir ihbar aldık. Muş’un Varto ilçesine bağlı bulunan Küçüktepe köyünde bir yavru vaşağın olduğunu öğrendik. Bunun üzerine Varto ilçesi Küçüktepe köyüne yavru vaşağı almaya geldik. Geldiğimizde yavrunun öldüğünü gördük. Soğuk kış şartlarında hayvanlar yem bulamadığı için yola iniyor. Açlıkla ve soğukla mücadele etmesi çok zor. Burada duyarlı vatandaşlarımız alıp evlerinde bir gece bakmışlar yem vermişler. Ama sabah saatlerinde geldiğimizde onlarda sürpriz yani yavrunun ölüsüyle karşılaştılar. Burada duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yardımlarından dolayı, Şimdi incelenmek üzere ölü vaşağımızı Tubitak'a göndereceğiz. Burada her kese büyük görevler düşüyor. İnsanlarımız soğuk havalarda yaban hayvanlarımızı düşünsünler yemedikleri ekmek kırıntılarını hiç değilse, köylerinin bir kısmına koyarsa hiç olmazsa burada yaban hayvanların yaşama şansı olabilir. Bu vaşakların nesli tükenmek üzere olduğundan dolayı koruma altındadırlar. Avlanması yasak bir tür. Geçen ay Burdur'da iki tane vuruldu. Cezası altı bin liraydı. Ama bu vatandaşımız iyi niyetinden dolayı her hangi bir cezai yaptırımda bulunmuyoruz. Ayriyeten baktıkları içinde teşekkür ediyoruz.” dedi. Vaşak yavrusunu yol kenarında bulan ve evde bakımını yapan Mehmet Ak ise,”Akşam saatlerinde yolun kenarında gördük. Biz de aldık getirdik. Yetkili yerlere haber verdik. Dün akşamda hayvan sağlamdı yemini falan verdim. Sabah kalktığımda hayvan ölmüş. Böyle bir hayvanı ilk defa olarak burada görüyoruz. Diğer hayvanları sürekli olarak görüyoruz. Ama bu türden bir hayvan görmediğini söyledi.
Vaşağın Avcıyı Yakından İncelemek İçin Ağaca Çıkması 00:56
Vaşağın Avcıyı Yakından İncelemek İçin Ağaca Çıkması 175 izlenme - 4 ay önce ABD'de geyik avlamak için ağacın üzerinde pusu kuran avcıyı gören vaşak, avcının bulunduğu ağaca çıkarak küçük bir inceleme yaptıktan sonra yoluna devam etmiş.
Kangal Vaşak Kapışması 01:02
Kangal Vaşak Kapışması 470 izlenme - 1 yıl önce Tuncelide iki kangalın saldırısına uğrayan Vaşak elektirik direğine çıkarak canını kurtardı. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Sevimli Kedicik Max 01:21
Sevimli Kedicik Max 276 izlenme - 1 yıl önce Max ve ben her sabah ve akşam yerde uzanarak ve kaşınarak özel bir zaman geçiriyoruz. Kendisinin kucağımda oturmayı pekte sevdiği söylenemez ama onun yanına uzanıp onu sarmalamama bayılıyor. Kendisi çok heyecanlandığında bile onun yüzünü kaçıyoran onu sakinleştirebiliyorum. Max 10dakika iyi, sakin durabiliyor, ardından ise gerilmek, pençelemek ve ısırmak istiyor. Bu bir anne vaşağın tolere edebileceği birşey ama bu benim için bizim ilişkimizin bittiği zaman. Max bunu reddettiğimi biliyor ama beni yinede test etmeye devam ediyor. Max akıllı. Onu ve onun gücünü hiç hafife almyorum... Falan filan sılıldım tercüme etmekten poff...
Burdur'da Bir Ay Arayla 2 Vaşak Öldürüldü 09:16
Burdur'da Bir Ay Arayla 2 Vaşak Öldürüldü 1.073 izlenme - 4 yıl önce Burdur'da Bir Ay Arayla 2 Vaşak Öldürüldü Burdur'da Bir Ay Arayla 2 Vaşak Öldürüldü Gölhisar Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı orman muhafaza memurları, 18 Kasım’da Altınyayla İlçesi’nde karayolu kenarında, silahla vurulmuş vaşak buldu. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altına alınan vaşağın, sağ ön ayağından av tüfeğiyle vurulduğu tespit edildi. Nekropsi yapılan vaşağın iskeleti hayvan anatomisi dersinde kullanılmak üzere Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi’nde sergilenmeye başladı.
Yavru Vaşakların Misafirliğe Gelmesi 01:14
Yavru Vaşakların Misafirliğe Gelmesi 53 izlenme - 3 ay önce Bir evin bahçesine anneleriyle birlikte gelen vaşaklar, sevimlilikleriyle ev sahiplerinin aklını başından aldı. Fakat o kapıyı açıp yavruları sevmekte intihar gibi bir şey olur.
Köpeği Kurtarayım Derken Vaşağa Kolunu Kaptıran Adam 01:10
Köpeği Kurtarayım Derken Vaşağa Kolunu Kaptıran Adam 197 izlenme - 7 ay önce ABD'de bir adam, vaşağın elinden köpeği kurtarmak isterken vaşağın bir anlık saldırısıyla kolunu kaptırmış.
Kedi ve Vaşağın Birbirini Temizlemesi 00:41
Kedi ve Vaşağın Birbirini Temizlemesi 946 izlenme - 3 yıl önce Kedi ve Vaşağın Birbirini Temizlemesi Amatör kamera tarafında görüntülenen kedi ve vaşak aynı anda birbirini temizliyor.
toroslar'da ilk kez vaşak görüntülendi 00:26
toroslar'da ilk kez vaşak görüntülendi 1.002 izlenme - 7 yıl önce antalya toros dağlarında yaşayan kedigillerden vaşak kızılötesi flaş ile gece de görüntü elde edebilen 20 fotokapan sayesinde ilk kez görüntülendi.
Piton İle Vaşak Kapıştı 01:20
Piton İle Vaşak Kapıştı 443 izlenme - 4 yıl önce Bir Yanda Vaşak Öbür Yanda İri Bir Piton. Ormanda Karşılaşan İkili Kısa Süre Birbirini Yokladı. Ne Vaşak Geri Çekildi Ne De Piton.. Karşılıklı Yoklamalardan ...
Kayak Pistinde Rahat Rahat Dolaşan Vaşak 00:17
Kayak Pistinde Rahat Rahat Dolaşan Vaşak 232 izlenme - 1 yıl önce Colorado/Durango şehrinde kayak merkezinde birden ortaya bir vaşak çıkıyor, kayan insanların arasında dolaşıyor.
Gondol Freni Sesli Raichu Görünümlü Vaşak Yavrusu 00:31
Gondol Freni Sesli Raichu Görünümlü Vaşak Yavrusu 162 izlenme - 1 yıl önce Pokemon görünümlü resmen vaşak,bu vaşak sevimliliği bir yana gondol sesi çıkarınca dahada bir sevinli gözüküyor
Sahibine 01:08
Sahibine "Anne" Diyen Vahşi Ama Bir O Kadar da Sevimli Vaşak 443 izlenme - 2 yıl önce TV yıldızı ve model Morgan Lynn evde beslediği vahşi kedisi Zeus arasındaki dialog gerçekten görülmeye değer. Lynn, Zeus'a anne demeyi öğretiyor.
Vaşak Avlayan Burdurlu 00:55
Vaşak Avlayan Burdurlu 363 izlenme - 3 yıl önce Geçenlerde Diyarbakırlı abinin leoparı vurmasından sonra Burdurlubu kardeşimiz de vaşak vurmuş, ilk başta kıvırsa da sonradan kabul edyor durumu ama ne fayda!!
İlk Kez Doğal Yaşamla Tanışan 6 Haftalık Yavru Vaşaklar 01:10
İlk Kez Doğal Yaşamla Tanışan 6 Haftalık Yavru Vaşaklar 368 izlenme - 2 yıl önce The Oregon Hayvanat Bahçesi'nin yeni misafirleri ilk kez doğal yaşamla buluştu. Şimdilik çok sevimli olabilirler fakat gelecekte çok can yakacakları kesin.
Aç Kalan Vaşak Böyle Görüntülendi 00:20
Aç Kalan Vaşak Böyle Görüntülendi 492 izlenme - 4 yıl önce Sivas'ın İmranlı İlçe merkezinde nesli tükenen hayvanlar listesinde bulunan vaşak görüntülendi. Yaşanan olayda Yeni Mahalle civarında bir evin çatısında olduğu görülen vaşağın fotoğrafları İmranlı Avcılık ve Atıcılık Spor Derneği Başkanı Serdar Soylu tarafından çekildi. Soylu, vaşağın ilçede görüldüğünü öğrenince evin olduğu yere gittiğini, yakınına kadar girip fotoğraflarını çekmeyi başardığını söyledi. Aç kaldığı için ilçe merkezine indiği sanılan vaşağın mahalledeki kedilere saldırdığı ileri sürüldü.
 Yüksekova’da Vaşak Bulundu 02:22
Yüksekova’da Vaşak Bulundu 283 izlenme - 4 yıl önce Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir vaşak bulundu. İlçeye 40 kilometre mesafede bulunan İran sınırındaki Armutlu köyü yakınlarında fark edilen 2 vaşaktan bitkin haldeki bir tanesi köy sakinleri tarafından yakalandı. Seracettin Danış, Serhat Aybar ve Rahim Keleş isimli gençler tarafından yakalanan vaşak, Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi Hekim Kaçan’a teslim edildi. Veteriner Hekim Kaçan’ın ön muayenesini yaptığı vaşakta herhangi bir yara izine rastlanmadı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Hayvan Hastanesi ile iletişime geçen Kaçan, vaşağı üstü kapatılan plastik bir sepete koyarak yolcu minibüsü ile Van’a gönderdi. Vaşağın kendisine elleri ve ağzı bağlanmış bir şekilde getirildiğini belirten Kaçan, “Yeterli ekipmanım olmadığı için vaşakta herhangi bir hastalık var mı tespit edemedim. Muhtemelen ya çok aç kaldı ya da hastalıktan bitkin düştüğü için kaçamamıştır” dedi. Vaşağı yakalayan gençlerden Seracettin Danış ise, vaşağı köy yakınında dolaşırlarken arkadaşlarıyla beraber fark ettiğini belirterek, “2 tane idi. Bu yakaladığımız halsiz bir şekildeydi ve kaçamıyordu. Bunu 3 arkadaş kendi imkanlarımızla yaralamadan yakalamayı başardık. Diğeri ise kaçtı” dedi.