Hoşgeldiniz!

yalçın tura

Duygusal Yeşilçam Film Müzikleri (Klip) 13:03
Duygusal Yeşilçam Film Müzikleri (Klip) 1.561 izlenme - 1 yıl önce Kendimce yaptığım bir kolajdır. Hafif ya da derin şekilde hüzünlendiren Yeşilçam müziklerinden oluşmaktadır. Olabildiğince müziğin ait olduğu ya da içinde geçtiği filmleri dahil ederek hazırlamaya çalıştım. İster istemez Moğollar ve Cahit Berkay ağırlıklı ama Melih Kibar, Cahit Oben, Oğuz Abadan, Bora Ayanoğlu gibi üstadların da eserleri dahildir. Hatalar varsa affola.
Seha Okuş - Niye Küstün (Dönüş Film Müziği) 02:12
Seha Okuş - Niye Küstün (Dönüş Film Müziği) 642 izlenme - 1 yıl önce Söz ve müziği Yalçın Tura'ya ait, Seha Okuş'un seslendirdiği Dönüş filmi müziklerinden biridir.
Dönüş - Hasretinle Yandı Gönlüm 02:50
Dönüş - Hasretinle Yandı Gönlüm 840 izlenme - 1 yıl önce Başrollerini Türkan Şoray Ve Kadir İnanır'ın oynadığı yapımcılığını İrfan Üal'ın yaptığı 1972 yapımı Dönüş filminin efsane müziği Hasretinle Yandı Gönlüm'ün filmdeki en unutulmaz karelerle birlikte oluştuğu klibi izleyelim azizim,söz müzik Yalçın Tura,söyleyen Seha Okuş. Sadece ses için tıklayınız; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1902/donus-film-muzigi---hasretinle-yandi-gonlum
Yılmaz Güney - Umutsuzlar - Fİlm Müziği 02:34
Yılmaz Güney - Umutsuzlar - Fİlm Müziği 280 izlenme - 1 yıl önce Şarkı "Umutsuz" adıyla seslendirilmiştir.Müzik Yalçın Tura'ya aittir.
Yalçın Tura - Umut Dünyası (Film Müziği - 1973) 03:32
Yalçın Tura - Umut Dünyası (Film Müziği - 1973) 220 izlenme - 1 yıl önce Şemsiyesi olmayan kocasını iş çıkışında almaya gelen Zeynep, bodrum katındaki evde yatağın bulunduğu köşedeki rutubetten dökülmüş sıvalar, Australya hayaliyle yanıp tutuşan Ahmet.Küçücük odaya sığmayan hayaller.İki tane kaybeden insan, aynı hikaye de, ikisi de kırık.Artık güzel bir hikaye olsun istiyorlar.Bir umut işte, bir umuttu belki.. Umut Dünyası,Yalçın Tura imzalı müziği ile sizlerle. Not: Filmin, yağmurlu bir kasım gecesi izlenmesi tavsiyedir.
Hasretinle Yandı Gönlüm - Seha Okuş 03:17
Hasretinle Yandı Gönlüm - Seha Okuş 159 izlenme - 1 yıl önce Söz ve müzikleri Yalçın Tura tarafından Dönüş filmi için 1972'de yayınladığı ve aynı yıl film için sözlü olarak Seha Okuş tarafından "HasretinLe Yandi Gönlüm/Niye Küstün" 45'liğinde yer verilmiş
Yalçın Tura -  Otobüs Yolcuları (Film Müziği - 1961) 01:52
Yalçın Tura - Otobüs Yolcuları (Film Müziği - 1961) 115 izlenme - 1 yıl önce Başrollerini Türkan Şoray ile Ayhan Işık'ın canlandırdığı Otobüs Yolcuları filminin Yalçın Tura tarafından yapılmış müziğidir. Senaryosunu Vedat Türkali'nin yazdığı filmin konusu: "Aydın bir belediye otobüsü şoförü olan kemal (Ayhan Işık), yolcularından üniversite öğrencisi (Türkan Şoray) ile ilgilenir. Kızın babası, site yapmak vaatleriyle fakir mahalle halkını sömüren bir üçkağıtçıdır. Kemal, ezilen sınıfta birlikte olup ezenlere, özellikle de sevdiği kızın babasına tavır alır."
Ayla Büyükataman - Öldür Beni - Utanç Film Müziği & Yalçın Tura (1973) 05:17
Ayla Büyükataman - Öldür Beni - Utanç Film Müziği & Yalçın Tura (1973) 133 izlenme - 1 yıl önce Türk kadın ses sanatçısı (Ankara 1939). İstanbul Belediye Konservatuvarim bitirdi. İstanbul Radyosuna girdi. İstanbul Radyosu’nda solist, 1976’da kurulan Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda korist olarak ve ayrıca sevilen şarkıları okuduğu plaklarla müzik yaşamını sürdürdü. Pek çok Yeşilçam filmine müzikler yaptı. Bu da onların en güzellerinden birisi.
Umutsuzlar 03:07
Umutsuzlar 158 izlenme - 1 yıl önce Umutsuzlar filmi için Yalçın Tura'nın bestelediği müthiş yapıt. (Yalçın Tura'nın Umut Dünyası filmi için yaptığı besteyi fellik fellik arıyorum.Bulana can feda)
Çocuk Korku Korosu - Klingon Propagandası 01:51
Çocuk Korku Korosu - Klingon Propagandası 135 izlenme - 2 yıl önce İmparatorluğun korkulu rüyası, kıllı ırk Klingon'un bugüne kadar birçok bilinçaltına yönelik çalışmasını görmüştük, fakat bu kadar ince çalışacaklarını tahmin edememiştik. David Lynch esintili çocuk korosu şarkısı "cik cik cik de ötüyor kuşlar"ın esasında ne olduğunu, şarkıda transa geçen küçük kızın esasında beyni yıkanmış bir Vulcan olduğunu farkedecek ve Türkler ile Klingonluların aslında birbirine ne kadar benzediğini şıppadanak anlayacaksınız. Orijinali için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/3154/trt-cocuk-korku-korosu