Hoşgeldiniz!

zeki demirkubuz

Bulantı (2015) Fragman 01:40
Bulantı (2015) Fragman 135.615 izlenme - 8 yıl önce 2 Ekim 2015'te Sinemalarda! Senaryo ve Yönetmen: Zeki Demirkubuz Oyuncular: Zeki Demirkubuz, Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal, Nurhayat Demirkubuz, Kaan Turgut, İpek Türktan Kaynak, Mert Salih Öztürk, Bahar Özus, Yazgı Demirkubuz, Aydın Yıldız, Apo Demirkubuz Zeki Demirkubuz’un onuncu filmi olan Bulantı’nın çekimleri 2014 Mart ve Nisan aylarında İstanbulda gerçekleştirildi. Görüntü Yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin yaptığı filmin kurgusu ve Post-Prodüksion çalışmaları bir yıldan fazla bir sürede tamamlandı. Öykü Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir. Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir. Açıklama Filmin konusu ya da temasının Jean-Paul Sartre’ın ünlü romanı Bulantı’yla bir ilgisi yoktur ama şöyle bir bağı vardır: Zeki Demirkubuz, yedi yıl önce –çekebilir miyim düşüncesiyle- Sartre’ın romanını çalışmaya karar vermiş, bilgisayarında Bulantı adında bir dosya açmış ama bir süre sonra bu fikirden vazgeçip filmin şimdiki haline yönelmiştir. Önceleri acelesi olmadığından, sonra vakit daraldığında yeni bir isim bulamadığından, zaten filmlerine isim bulmakta hep zorlandığından, bulduğu diğer isimlerden hoşlanmayıp bu arada Bulantı’ya alıştığından ve çok sevdiğinden filmin ismi bu şekilde kalmıştır.
Zeki Demirkubuz'un  Dostoyevski'nin A... Koyması (Küfür İçerir) 01:42
Zeki Demirkubuz'un Dostoyevski'nin A... Koyması (Küfür İçerir) 9.474 izlenme - 7 yıl önce Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz: kahvehanede izlediği bir beşiktaş maçını ve maç esnasında kendine dostoyevski ile ilgili soru sormak isteyen entel hayranına tam bir beşiktaşlı gibi cevabını vermiş. "Tamam, Dostoyevski'nin anlamı büyük ama Beşiktaş'ın sınırlarına kadar..."
C Blok Fragmanı 02:02
C Blok Fragmanı 8.787 izlenme - 10 yıl önce 1994 yerli yapım dram türündeki C Blok filminin fragmanı. Bir sitede C Blok`un bir dairesinde yaşayan Tülay, hizmetçisiyle kapıcının oğlunu kendi yatağında sevişirken yakalar. Tülay da kötü giden evliliğinin de etkisiyle hayatını sorgulamaya, ona farklı bir yön vermeye başlar.
Savcı ile Sohbet - Yazgı (2001) 08:44
Savcı ile Sohbet - Yazgı (2001) 4.298 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un 2001 yapımı Albert Camus'un "Yabancı" adlı romanından esinlendiği Yazgı filminin en dikkat çekici sahnesi Musa'nın savcı ile ilginç sohbetidir. Ortada suç, ceza, dava kalmadığı için rahat konuşurlar. Adalet, vicdan, inanç, iyilik-kötülük üzerine konuşurlar ve sahnenin akıcılığı bizi kendisine hayran bırakır. Kısaca filmin konusu: Nedeni olmaksızın kendisini suçlu hisseden ve iradesini kullanmayı reddeden bir insanın tuhaf, akıl dışı öyküsünü anlatır.
Kahveci Çırağına Pandik Atmak 01:37
Kahveci Çırağına Pandik Atmak 7.074 izlenme - 8 yıl önce Yönetmenliğini Zeki Demirkubuz'un üstlendiği 2006 yapımı 'Kader' filminden bir sahne.
Masumiyet - Yusuf & Uğur 04:50
Masumiyet - Yusuf & Uğur 5.876 izlenme - 8 yıl önce Türk sinemasının yüz akı yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz'un Masumiyet filminden bir bölüm. Yusuf ve Uğur'un tiradı. Adı dışında hiçbir masumiyeti olmayan bu fllmden, dikkat çeken bir bölüm. Filmle ilgili diğer içerikler: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/6388/masumiyet-filminden-kufur-tiradlari-18 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/21123/masumiyet-haluk-bilginer-oyunculuk
O Bağırdıkça Ben Kara Murat - Kader 03:29
O Bağırdıkça Ben Kara Murat - Kader 1.999 izlenme - 8 yıl önce Quentin Tarantino diyaloglarını aratmayan Zeki Demirkubuz filmlerindeki diyaloglar güzel Türkçe'mizin nadide şekli argoyla birleşince tadından yenmez hal alıyor. 2006 yapımı Kader filminden bir sahne... Filmi tavsiye etmeme gerek bile yok. Yine Zeki Demizkubuz'un Masumiyet filmini görmeden izlemeyin ama.
Zeki Demirkubuz ve Kapılar 07:44
Zeki Demirkubuz ve Kapılar 2.230 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un filmlerinde kapıların yansıttığı anlamlar üzerine yapılmış bir çalışma. Not: Video youtube maaaji adlı bir üyeye aittir. Aralık yazmasının nedeni ise kapı aralığından gelmektedir.
Bana da Vereceksin! - Masumiyet 03:35
Bana da Vereceksin! - Masumiyet 1.581 izlenme - 8 yıl önce Merhabalar efendim, yazan yöneten Zeki Demirkubuzun akıllardan hiç çıkmayan Masumiyet filminin en can alıcı sahnelerinden birisini sizlerle paylaşmak durumunda kalıyorum.
Zeki Demirkubuz'u Kovamayan Teyze 01:09
Zeki Demirkubuz'u Kovamayan Teyze 2.811 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un başrolünü oynadığı "Bekleme Odası" filminde, Z.D. ve kızgın yaşlı teyze arasında gelişen komik diyalog.
Kader Filmi - Bekirin Hikayesi 02:09
Kader Filmi - Bekirin Hikayesi 1.883 izlenme - 11 yıl önce Kader Filmi - Bekirin Hikayesi
Engin Günaydın - Yazgı (Küfür İçerir) 02:25
Engin Günaydın - Yazgı (Küfür İçerir) 1.748 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un camus'un yabancısından uyarlama, 13. Ankara film festivali'nde Zeki Demirkubuz'a en iyi yonetmen, Zeynep Tokuş'a en iyi kadın oyuncu, Engin Günaydın'a en iyi yardımcı erkek oyuncu, Serdar Orçin'e de umut veren yeni erkek oyuncu ödüllerini kazandiran filmden, mükemmel bir sahne. Engin Günaydın'ın sadece Burhan Altıntop olmadığını gösterir nitelikte, harika oyunculuklarla bezeli, izlenesi...
Kader -  Fragman 01:44
Kader - Fragman 1.182 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz yapımı olan kader. Çok gerçekçi bir aşk hikayesini ele alır ve bu olaylar serisini şiddetli bir şekilde izleyiciye yansıtır. Bence en iyi filmidir...
Engin Günaydın - Yeraltı Filmi Tiradı 03:47
Engin Günaydın - Yeraltı Filmi Tiradı 1.611 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un 2012 yılında çektiği 'Yeraltı' filminin en önemli sahnelerinden birini izliyoruz. Arkadaşlık ve insan ilişkileri üzerine yapılan bu konuşma, Demirkubuz Sinemasının klasikleşen sahneleri arasına girmeyi çoktan hak etmektedir.
Yeraltı - Engin Günaydın & Sırrı Süreyya Önder 05:02
Yeraltı - Engin Günaydın & Sırrı Süreyya Önder 1.263 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un son filmi Yeraltı'nın oyuncularından Engin Günaydın ve Sırrı Süreyya Önder'in filmin arkaplanı ile ilgili sohbetleri.. Son dakikada Sırrı Süreyya Önder'li sahnelerin filmden çıkartılması ve bunun üzerine dönen muhabbetlerden bağımsız çok keyifli bir sohbet.
Yeraltı (2012) - Ofis Sahnesi Reprodüksiyon Çalışması 04:15
Yeraltı (2012) - Ofis Sahnesi Reprodüksiyon Çalışması 1.391 izlenme - 7 yıl önce Zeki Demirkubuz'un 2012 yapım tarihli filmi olan Yeraltı'dan, Muharrem'in Sinan'ın ofisine gittiği sahneden bir bölümün reprodüksiyon çalışmasıdır.
Yeraltı (2012) - Yemek Sahnesi ve Dostluk Üzerine Söylemler (15 dk) 15:06
Yeraltı (2012) - Yemek Sahnesi ve Dostluk Üzerine Söylemler (15 dk) 1.345 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz tarafından çekilen ve hikayesi Dostoyevsky'nin Yeraltından Notlar romanından alınan filmde belkide en iyi sahne olarak nitelendirebileceğimiz bu güzide sahneyi paylaşlmaktan onur duyarım.Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim...
Bekleme Odası'ndaki Çay Muhabbeti 00:42
Bekleme Odası'ndaki Çay Muhabbeti 815 izlenme - 8 yıl önce Demirkubuz eğer gerçek hayatta da böyleyse, yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum. Videoyu, Bekleme Odası filmindeki ard arda gelen 3 ayrı sahneyi birleştirerek oluşturdum. İyi seyirler.
Sırrı Süreyya Önder ve Engin Günaydın Yeraltı Sonrası Sohbeti 04:52
Sırrı Süreyya Önder ve Engin Günaydın Yeraltı Sonrası Sohbeti 519 izlenme - 3 yıl önce Sırrı Sureyya ve Engin Günaydın'ın makara dolu sohbeti..
Kader - Sen Var ya Seeen ! 05:55
Kader - Sen Var ya Seeen ! 1.650 izlenme - 8 yıl önce Bekir'in rakıya yumulduğu sahneyi bilmeyen yoktur, herkesin bildiğini herkesten saklamayalım o zaman ayrıca hiç Zeki Demirkubuz filmlerinin muhabbetini yapmadan geçip gidicem, işim gücüm var. Şöyle de bi şey diyorum; ''sen var ya seeen'' deyişe dikkat çekmek isterim ayrıca filmdeki gizli kahramanlardan biri de taksici abimizdir, aa dur dur dur abi dur dur dur, gel sana bi rakı ısmarliyim. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/10120/zeki-demirkubuzdan-ask-tarifi---kader-kufur-icerir Meyhanede çalan Neşet parçasını dinlemek için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/39296/neset-ertas---hata-benim
Kader Fragman 01:44
Kader Fragman 1.178 izlenme - 10 yıl önce Bekir Uğura aşıktır. Uğur Zagoru sevmektedir,Zagor ise suç işlemeyi. Zagor hapisten çıkar. Boğucu bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince mahallede cinayet işlenir. Aynı gece Uğur da kaybolur. Bu cinayet, o güne kadar genç ve zengin Cevatın koruması altında yaşayan Uğurun genç ve güzel annesi, felçli babası ve küçük erkek kardeşi için zor ve karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğura delicesine aşık olan Bekirin kurtuluş umudu olur. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar. Ama aylar sonra, Zagorun İzmir'de iki polisi öldürüp yakalanması ve Uğurun İstanbul'a dönmesiyle yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Bekir, taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğurun izini sürer.
Türk Sinemasında Tokadın Nereden Geleceği Belli Olmaz - Kader 00:27
Türk Sinemasında Tokadın Nereden Geleceği Belli Olmaz - Kader 1.129 izlenme - 8 yıl önce Kader filminden okkalı bir sahne. Bekir Uğur'a hiç beklenmedik bir anda öyle bir tokat atar ki, Uğur feleğini şaşırır. Ayrıca, Uğur gittikten sonra Bekir'in "ne koydum ama be..." bakışı da gözlerden kaçmamaktadır. İyi seyirler.
Masumiyet Soundtrack 02:00
Masumiyet Soundtrack 706 izlenme - 8 yıl önce Doksan yedi yılı yapımı bir Zeki Demirkubuz filmi olan Masumiyet'in efsanevi soundtrackı
Masumiyet - Haluk Bilginer & Oyunculuk 07:09
Masumiyet - Haluk Bilginer & Oyunculuk 664 izlenme - 8 yıl önce "Bir oyunculuk nasıl olmalı?" sorusunun cevaplarından biridir aslında bu sahne. O kadar içtendir ki gerçek sanırsınız içinde barındırdığı her unsuru. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız...
Engin Günaydın - At O Sigarayı (Yazgı) 01:08
Engin Günaydın - At O Sigarayı (Yazgı) 785 izlenme - 8 yıl önce Başrollerini Engin Günaydın ve Serdar Orçin'in paylaştığı Yazgı filminden çok komik bir sahne. Spoiler vermeden izliyoruz.
Sırrı Süreyya Önder'den Rüşvet Teklifi 04:52
Sırrı Süreyya Önder'den Rüşvet Teklifi 946 izlenme - 8 yıl önce Zeki Demirkubuz'un Yeraltı filminden sonra Sırrı Süreyya ile Engin Günaydın gizli bir toplantı yaparlar. Oynadığı sahnelerin kurguda atılmasına ve o sahneler için "balon" denmesine çok kızar. Sırrı Süreyya Engin Günaydın'a çok makul teklifler sunar. Filmse film, rolse rol, paraysa para hepsini yapmaya hazırdır. Engin'in de kafasına yatar. En Heyecanlı Yeri'nde izliyoruz efendim:)
Cevat'ın Ölümü - Kader 04:53
Cevat'ın Ölümü - Kader 536 izlenme - 6 yıl önce
Cem Yılmaz'ın En İyi 5 Yönetmen Listesi 03:38
Cem Yılmaz'ın En İyi 5 Yönetmen Listesi 585 izlenme - 8 yıl önce Ntv'nin programında Cem Yılmaz çalışmak istediği 5 yönetmeni sıralıyor. Tabi ki Türkiye'den olsa gerek. Dünya çapındaki yönetmenlere haksızlık olur.