Hoşgeldiniz!

zeki demirkubuz

Kor (Ember) Fragman 02:08
Kor (Ember) Fragman 102.996 izlenme - 2 yıl önce 22 Nisan 2016'da Sinemalarda! Senaryo ve Yönetmen: Zeki Demirkubuz Zeki Demirkubuz’un on birinci filmi olan Kor’un çekimleri 2015 Şubat ve Mart aylarında, başta Eyüp-Güzeltepe olmak üzere İstanbul’un değişik semtlerinde gerçekleştirildi. Önemli rolleri Taner Birsel, Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk, İştar Gökseven, Talha Yayıkçı, Dolunay Soysert ve Çağlar Çorumlu’nun paylaştığı, Türkiye-Almanya ortak yapımı filmin post-prodüksiyon çalışmaları Almanya’da yapıldı. Öykü Kocası Cemal yaşadığı çöküşün ardından, bir iş için gittiği Romanya’da tutuklanınca acilen ameliyat olması gereken hasta çocuğuyla bir başına kalan Emine, elişi aldığı atölyede kocasının eski patronu Ziya ile karşılaşır. Ziya bir zamanlar çok hoşlandığı ama Cemal’i seçip onunla evlenen genç kadının ve çocuğunun durumunu öğrenince kayıtsız kalmaz. Cemal aylar sonra İstanbul’a döndüğünde her şey beklediğinden iyi görünmektedir. Emine konfeksiyon atölyesinde çalışmaktadır, çocuğu sağlıklıdır. Ancak, tesadüfen bulduğu kabarık hastane faturası, Ziya’nın çocuğunu ameliyat ettirdiğini öğrenmesine ve Eminenin bunu gizlediğinin ortaya çıkmasına neden olur. Başına gelenlerden Ziya’yı sorumlu tutup ondan nefret eden ve Emine’yi deli gibi kıskanmakta olan Cemal, altında başka korkular taşıdığı bu sert ve acımasız durumla yüzleşmeyi mi yoksa görmezden gelmeyi mi seçecektir? Yönetmenden İnsan akli olduğu kadar akıl dışı olmasıyla, değerleri kadar arzularıyla, nedenleri kadar nedensizliğiyle de insandır. Kötülüğü de buradan gelir, iyiliği de. Çektiği acı da anlaşılması hiçbir şekilde mümkün olmayan doğasında gizlidir. Benim sinema yapmaktaki en temel derdim, hiçbir şey yapamadan çaresizce yaşamak zorunda olduğumuz bu doğayı sorgulamak, bununla şekillenen hayatımızı anlamaya çalışmaktır.
Bulantı (2015) Fragman 01:40
Bulantı (2015) Fragman 121.126 izlenme - 2 yıl önce 2 Ekim 2015'te Sinemalarda! Senaryo ve Yönetmen: Zeki Demirkubuz Oyuncular: Zeki Demirkubuz, Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal, Nurhayat Demirkubuz, Kaan Turgut, İpek Türktan Kaynak, Mert Salih Öztürk, Bahar Özus, Yazgı Demirkubuz, Aydın Yıldız, Apo Demirkubuz Zeki Demirkubuz’un onuncu filmi olan Bulantı’nın çekimleri 2014 Mart ve Nisan aylarında İstanbulda gerçekleştirildi. Görüntü Yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin yaptığı filmin kurgusu ve Post-Prodüksion çalışmaları bir yıldan fazla bir sürede tamamlandı. Öykü Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir. Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir. Açıklama Filmin konusu ya da temasının Jean-Paul Sartre’ın ünlü romanı Bulantı’yla bir ilgisi yoktur ama şöyle bir bağı vardır: Zeki Demirkubuz, yedi yıl önce –çekebilir miyim düşüncesiyle- Sartre’ın romanını çalışmaya karar vermiş, bilgisayarında Bulantı adında bir dosya açmış ama bir süre sonra bu fikirden vazgeçip filmin şimdiki haline yönelmiştir. Önceleri acelesi olmadığından, sonra vakit daraldığında yeni bir isim bulamadığından, zaten filmlerine isim bulmakta hep zorlandığından, bulduğu diğer isimlerden hoşlanmayıp bu arada Bulantı’ya alıştığından ve çok sevdiğinden filmin ismi bu şekilde kalmıştır.
Zeki Demirkubuz - Aşırı Gerçekçi Sevişme Sahnesi 00:28
Zeki Demirkubuz - Aşırı Gerçekçi Sevişme Sahnesi 124.480 izlenme - 4 yıl önce Youtube'de sörf yaparken denk geldiğim ilginç bir video arkadaşlar, Zeki Demirkubuz sinemesına 29 saniyelik bir eleştiri denebilir bence
Zeki Demirkubuz - Aşırı Gerçekçi Sevişme Sahnesi 00:28
Zeki Demirkubuz - Aşırı Gerçekçi Sevişme Sahnesi 43.454 izlenme - 3 yıl önce Youtube'de sörf yaparken denk geldiğim ilginç bir video arkadaşlar, Zeki Demirkubuz sinemesına 29 saniyelik bir eleştiri denebilir bence.
Zeki Demirkubuz'un  Dostoyevski'nin A... Koyması (Küfür İçerir) 01:42
Zeki Demirkubuz'un Dostoyevski'nin A... Koyması (Küfür İçerir) 8.578 izlenme - 2 yıl önce Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz: kahvehanede izlediği bir beşiktaş maçını ve maç esnasında kendine dostoyevski ile ilgili soru sormak isteyen entel hayranına tam bir beşiktaşlı gibi cevabını vermiş. "Tamam, Dostoyevski'nin anlamı büyük ama Beşiktaş'ın sınırlarına kadar..."
Zeki Demirkubuz vs Nuri Bilge Ceylan - Sevişme Üslupları 00:58
Zeki Demirkubuz vs Nuri Bilge Ceylan - Sevişme Üslupları 19.211 izlenme - 3 yıl önce Yönetmenlerimizin kendi filmlerindeki sevişme sahneleri. Nuri'nin az diyaloglu filmlerine bakarsak sevişmesi baya hareketli. Bence Zeki abininki daha sert geçmiş o nedenle bir otosansür sözkonusu hatta muhabbet sizli bizli olmuş.
Kader Fragman 01:44
Kader Fragman 33.010 izlenme - 5 yıl önce Watch this movie online at http://www.mubi.com/films/21413 OR http://www.amazon.com/Destiny-Kader/dp/B002YXGPKA Bekir is in love with Ugur, who loves Zagor w...
Kahveci Çırağına Pandik Atmak 01:37
Kahveci Çırağına Pandik Atmak 6.318 izlenme - 2 yıl önce Yönetmenliğini Zeki Demirkubuz'un üstlendiği 2006 yapımı 'Kader' filminden bir sahne.
Zeki Demirkubuz'dan Aşk Tarifi - Kader (Küfür içerir) 02:30
Zeki Demirkubuz'dan Aşk Tarifi - Kader (Küfür içerir) 4.130 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz'un Kader filminin aski en guzel, en rezil, en caresiz ve en guclu anlatan sahnesi. Film Haluk Bilginer ve Derya Alabora'li Masumiyet'in golgesinde kalsa da cok guzel. Bekir'in tiradi: "Birden durup dururken icim ciz etti. Bir baktim gene ayni karin agrisi. Oyle ozlemisim ki seni. Donerken bir meyhane gordum, bir iceri girdigimi hatirliyorum bir de rakiya yumuldugumu. Arkasindan en az 4 cigaralik. Sonra bi gozumu actim karsidan karli daglar geciyor. Bir daha actim basimda bir cocuk 'Kalk abi' diyor, 'Kars'a geldik'. Otobusten indim yurumeye basladim. Dedim allahim neredeyim ben, burasi neresi? Sonra guc bela burayi buldum. Kapinin onunde durup dusundum. Dedim 'Bekir, bu kapi ahret kapisi, bu kopru sirat koprusu, bu sefer de gecersen bir daha geri donemezsin', 'iyi dusun' dedim, dusundum, dusunuyorum, ama olmadi, donemedim. Sonra 'bak oglum' dedim kendi kendime, 'yolu yok, cekeceksin. isyan etmenin faydasi yok, kaderin boyle. Yol belli, eg basini, usul usul yuru simdi'."
Savcı ile Sohbet - Yazgı (2001) 08:44
Savcı ile Sohbet - Yazgı (2001) 2.075 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz'un 2001 yapımı Albert Camus'un "Yabancı" adlı romanından esinlendiği Yazgı filminin en dikkat çekici sahnesi Musa'nın savcı ile ilginç sohbetidir. Ortada suç, ceza, dava kalmadığı için rahat konuşurlar. Adalet, vicdan, inanç, iyilik-kötülük üzerine konuşurlar ve sahnenin akıcılığı bizi kendisine hayran bırakır. Kısaca filmin konusu: Nedeni olmaksızın kendisini suçlu hisseden ve iradesini kullanmayı reddeden bir insanın tuhaf, akıl dışı öyküsünü anlatır.
Masumiyet filminden küfür tiradları ( +18 ) 03:10
Masumiyet filminden küfür tiradları ( +18 ) 2.272 izlenme - 2 yıl önce Bekir (Haluk Bilginer) sarhoş şekilde geldiği otele destursuz girer ana avrat. Hiç ayıplanmaz hatta kollarda taşınır asıl hedefine doğru. Bekir'in aşkı Uğur ise Bekir'i tanımaktadır ve laflarını hazırlamıştır. Filmin ismi dışında hiç bir sahnesinde masumiyet yoktur. İzlediginiz bu sahne serinin ilki olan Kader filminde Erkan Can in otelin lobisinde televizyondan seyrettigi ve sadece sesinin geldiigi sahnedir.
Kader Filmi - Her Aşk Bir Gün Bitermiş 03:04
Kader Filmi - Her Aşk Bir Gün Bitermiş 1.776 izlenme - 2 yıl önce Yönetmenliğini Zeki Demirkubuz' un yaptığı başrollerin de Vildan Atasever, Ufuk Bayraktar, Engin Bayraktar'ın yer aldığı 2006 yapımı Kader filminden güzel bir sahne. Arkada çalan Gonca Öncel'in ''Her Aşk Bir Gün Bitermiş'' parçası... Filmi hala izlemeyenler olabilir diye spoiler vermek istemiyorum, kanımca izlemeden ölünmemesi gereken filmler arasındadır. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/10120/zeki-demirkubuz039dan-ask-tarifi-kader-kufur-icerir
Masumiyet - Yusuf & Uğur 04:50
Masumiyet - Yusuf & Uğur 2.350 izlenme - 3 yıl önce Türk sinemasının yüz akı yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz'un Masumiyet filminden bir bölüm. Yusuf ve Uğur'un tiradı. Adı dışında hiçbir masumiyeti olmayan bu fllmden, dikkat çeken bir bölüm. Filmle ilgili diğer içerikler: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/6388/masumiyet-filminden-kufur-tiradlari-18 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/21123/masumiyet-haluk-bilginer-oyunculuk
C Blok Fragmanı 02:02
C Blok Fragmanı 3.558 izlenme - 4 yıl önce 1994 yerli yapım dram türündeki C Blok filminin fragmanı. Bir sitede C Blok`un bir dairesinde yaşayan Tülay, hizmetçisiyle kapıcının oğlunu kendi yatağında sevişirken yakalar. Tülay da kötü giden evliliğinin de etkisiyle hayatını sorgulamaya, ona farklı bir yön vermeye başlar.
Kader Son Sahne 02:30
Kader Son Sahne 2.141 izlenme - 6 yıl önce kader son sahne
Yeraltı (2012) - Ofis Sahnesi Reprodüksiyon Çalışması 04:15
Yeraltı (2012) - Ofis Sahnesi Reprodüksiyon Çalışması 1.182 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz'un 2012 yapım tarihli filmi olan Yeraltı'dan, Muharrem'in Sinan'ın ofisine gittiği sahneden bir bölümün reprodüksiyon çalışmasıdır.
Engin Günaydın - Yeraltı Filmi Tiradı 03:47
Engin Günaydın - Yeraltı Filmi Tiradı 1.245 izlenme - 3 yıl önce Zeki Demirkubuz'un 2012 yılında çektiği 'Yeraltı' filminin en önemli sahnelerinden birini izliyoruz. Arkadaşlık ve insan ilişkileri üzerine yapılan bu konuşma, Demirkubuz Sinemasının klasikleşen sahneleri arasına girmeyi çoktan hak etmektedir.
Zeki Demirkubuz ve Kapılar 07:44
Zeki Demirkubuz ve Kapılar 1.100 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz'un filmlerinde kapıların yansıttığı anlamlar üzerine yapılmış bir çalışma. Not: Video youtube maaaji adlı bir üyeye aittir. Aralık yazmasının nedeni ise kapı aralığından gelmektedir.
Bana da Vereceksin! - Masumiyet 03:35
Bana da Vereceksin! - Masumiyet 767 izlenme - 3 yıl önce Merhabalar efendim, yazan yöneten Zeki Demirkubuzun akıllardan hiç çıkmayan Masumiyet filminin en can alıcı sahnelerinden birisini sizlerle paylaşmak durumunda kalıyorum.
Zeki Demirkubuz Canlı Yayında Küfür 02:41
Zeki Demirkubuz Canlı Yayında Küfür 1.728 izlenme - 5 yıl önce Zeki Demirkubuz Canlı Yayında Küfür
Kader Filmi - Bekirin Hikayesi 02:09
Kader Filmi - Bekirin Hikayesi 1.548 izlenme - 6 yıl önce Kader Filmi - Bekirin Hikayesi
O Bağırdıkça Ben Kara Murat - Kader 03:29
O Bağırdıkça Ben Kara Murat - Kader 934 izlenme - 3 yıl önce Quentin Tarantino diyaloglarını aratmayan Zeki Demirkubuz filmlerindeki diyaloglar güzel Türkçe'mizin nadide şekli argoyla birleşince tadından yenmez hal alıyor. 2006 yapımı Kader filminden bir sahne... Filmi tavsiye etmeme gerek bile yok. Yine Zeki Demizkubuz'un Masumiyet filmini görmeden izlemeyin ama.
Zeki Demirkubuz'u Kovamayan Teyze 01:09
Zeki Demirkubuz'u Kovamayan Teyze 1.510 izlenme - 3 yıl önce Zeki Demirkubuz'un başrolünü oynadığı "Bekleme Odası" filminde, Z.D. ve kızgın yaşlı teyze arasında gelişen komik diyalog.
Şimdi Musa Kardeş - Yazgı (Küfür İçerir) 04:26
Şimdi Musa Kardeş - Yazgı (Küfür İçerir) 1.336 izlenme - 3 yıl önce Zeki Demirkubuz imzalı Yazgı (2001) adlı filmden; hayatı pek iplemeyen, hiçbir şeyin nedenini sonucunu merak etmeyen, öylesine yaşayan Musa (Serdar Orçin) ve komşusu, az pezevenk olmayan, aynı zamanda zampara Necati'nin (Engin Günaydın) sohbetini izletmek istedim. Böyle oyunculukları izletmek lazım. Serdar Orçin'in bu filmdeki oyunculuğunu izlemesem Behzat Ç'deki Serdar Orçin'i izlemekten o kadar da zevk almazdım sanırım. Psikopat tiplemelere ne kadar da yakışıyor. Engin Günaydın yoruma gerek bırakmamış. Nev-i şahsına münhasır filmleri ile kendine özgü izleyici kitlesine sahip Zeki Demirkubuz'un kendi standartlarında olağanüstü filmidir. Senaryosu kendisine ait olmakla birlikte hikayeyi Albert Camus'n Yabancı adlı eserinden esinlendiği zaten filmin sonunda belirtilmiştir. Film tavsiye olunur.
Engin Günaydın - Yazgı (Küfür İçerir) 02:25
Engin Günaydın - Yazgı (Küfür İçerir) 958 izlenme - 3 yıl önce Zeki Demirkubuz'un camus'un yabancısından uyarlama, 13. Ankara film festivali'nde Zeki Demirkubuz'a en iyi yonetmen, Zeynep Tokuş'a en iyi kadın oyuncu, Engin Günaydın'a en iyi yardımcı erkek oyuncu, Serdar Orçin'e de umut veren yeni erkek oyuncu ödüllerini kazandiran filmden, mükemmel bir sahne. Engin Günaydın'ın sadece Burhan Altıntop olmadığını gösterir nitelikte, harika oyunculuklarla bezeli, izlenesi...
Bekleme Odası'ndaki Çay Muhabbeti 00:42
Bekleme Odası'ndaki Çay Muhabbeti 703 izlenme - 2 yıl önce Demirkubuz eğer gerçek hayatta da böyleyse, yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum. Videoyu, Bekleme Odası filmindeki ard arda gelen 3 ayrı sahneyi birleştirerek oluşturdum. İyi seyirler.
Yeraltı (2012) - Yemek Sahnesi ve Dostluk Üzerine Söylemler (15 dk) 15:06
Yeraltı (2012) - Yemek Sahnesi ve Dostluk Üzerine Söylemler (15 dk) 1.115 izlenme - 3 yıl önce Zeki Demirkubuz tarafından çekilen ve hikayesi Dostoyevsky'nin Yeraltından Notlar romanından alınan filmde belkide en iyi sahne olarak nitelendirebileceğimiz bu güzide sahneyi paylaşlmaktan onur duyarım.Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim...
Kader -  Fragman 01:44
Kader - Fragman 549 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz yapımı olan kader. Çok gerçekçi bir aşk hikayesini ele alır ve bu olaylar serisini şiddetli bir şekilde izleyiciye yansıtır. Bence en iyi filmidir...
Yeraltı - Engin Günaydın & Sırrı Süreyya Önder 05:02
Yeraltı - Engin Günaydın & Sırrı Süreyya Önder 855 izlenme - 3 yıl önce Zeki Demirkubuz'un son filmi Yeraltı'nın oyuncularından Engin Günaydın ve Sırrı Süreyya Önder'in filmin arkaplanı ile ilgili sohbetleri.. Son dakikada Sırrı Süreyya Önder'li sahnelerin filmden çıkartılması ve bunun üzerine dönen muhabbetlerden bağımsız çok keyifli bir sohbet.
Türk Sinemasında Tokadın Nereden Geleceği Belli Olmaz - Kader 00:27
Türk Sinemasında Tokadın Nereden Geleceği Belli Olmaz - Kader 879 izlenme - 3 yıl önce Kader filminden okkalı bir sahne. Bekir Uğur'a hiç beklenmedik bir anda öyle bir tokat atar ki, Uğur feleğini şaşırır. Ayrıca, Uğur gittikten sonra Bekir'in "ne koydum ama be..." bakışı da gözlerden kaçmamaktadır. İyi seyirler.