Hoşgeldiniz!

En Popüler 10 Sosyal Medya Mecrası ve Kullanıcı Sayıları

Artık Facebook hesabı olmayan dedemiz, ninemiz, amcamız kalmamıştır herhalde. 

Facebook

Tür: Sosyal Arkadaşlık Ağı

Peki Facebook Nedir? Arkadaşlarınızla ya da benzer faaliyette bulunduğunuz kişilerle tanışmanıza, ortak paylaşımlarda bulunmanıza ,gruplar kurmanıza yarayan bir sosyal medya sitesidir.

Kullanıcı Sayısı: Aylık 1,7 milyarın üzerinde.

Twitter

Türü: Mini blog

Peki Twitter Nedir? 140 karakter sınırına sahiptir. (Yaklaşık 1 sms boyutu).Paylaşmak istediğiniz yazı, video veya fotoğraflarınızı yayınlayabileceğiniz bir küçük blog da diyebiliriz.

Kullanıcı Sayısı: 316.000.000

Badoo

Türü: Arkadaşlık Sitesi

Peki BadooNedir? Yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık kurabilmenizi sağlayan sitelerden en ünlüsüdür. Pek güzel bir ünvanı olmasa da insanlar halen yeni birileriyle tanışmak için Badoo kullanmakta.

Kullanıcı Sayısı: 322.000.000

Windows Live

Türü: Sosyal Ağ Siteleri

Peki Windows Live Nedir? Var olan arkadaşlarınızla iletişime geçmek ve yeni arkadaşlar edinmenizi sağlamak amaçlı bir sosyal medya sitesidir. Msn kullanan herkes bilir. Şimdi her ne kadar yerini birkaç uygulama almış olsa da zamanın en iyisiydi.

Kullanıcı Sayısı: 400.000.000

LinkedIn

Türü: Profesyonel Ağlar

Peki LinkedInNedir? İş dünyasındaki kişilerin kendi aralarında iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformudur.

Kullanıcı Sayısı: 120.000.000

Bebo

Türü: Sosyal Ağ Siteleri

Peki BeboNedir? Her ne kadar Facebook'a alternatif olarak gözükse de tabii ki bir Facebook kadar geniş kitleye hitap edemiyor. Bebo'da blog yazıları, fotoğraflar, videolar ve şarkılar paylaşabileceğiniz yeni insanlarla tanışabileceğiniz ve var olan arkadaşlarınızla iletişime geçebileceğiniz bir sosyal ağ sitesidir.

Kullanıcı Sayısı: 117.000.000

Vkontakte

Türü: Sosyal Ağ Siteleri

Peki Vkontakte Nedir? Özellikle Rusya ve Ukrayna'da en çok kullanılan sosyal medya sitesidir. Site ilk zamanları yüksek öğretim öğrencilerinin birbirleri ile iletişime geçmesini hedeflemiş olsa da zamanla tüm sosyal gruplara ve yaş kitlesine hitap etmiştir.

Kullanıcı Sayısı: 110.000.000

Flickr

Türü: Fotoğraf Paylaşımı

Peki Flickr Nedir? Yahoo şirketinin sahibi olduğu fotoğraf paylaşmaya yönelik sosyal ağdır. Flickr bünyesinde 15 Milyardan fazla fotoğraf bulunmakta.

Kullanıcı Sayısı: 32.000.000

Foursquare

Türü: Mekan Tanıtımı ve Değerlendirmeler

Peki Foursquare Nedir? İlk indirmeye sunulduğunda yer bildirimi uygulaması olarak işlev görmekteydi. Ancak şirketin sonrasında Swarm uygulamasını piyasaya sürmesiyle yer bildirimi Swarm üzerinden yapılmaya başlandı. Swarm' ın piyasaya sürülmesinin ardından Foursquare; mekanlar hakkında yorumları, değerlendirmeleri ve mekana ait görselleri içeren bir uygulama haline geldi.

Kullanıcı Sayısı: 10.000.000

Wordpress

Türü: Blog

Peki Wordpress Nedir? En çok kullanılan Blog yazma sitesidir. Ayrıca kolayca web sitesi kurmanıza da imkan tanır.

Kullanıcı Sayısı: 58.000.000