Hoşgeldiniz!

Gitmişken Bisiklet de Sürülebilecek En İyi 10 Şehir

Malum Türkiye'de bisiklet sürmek işkence ya da başka bir deyişle intihar nedeni. Çünkü her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıyasınız. E parklar hariç bisiklet yolu yok. Şehir içi kullanayaım desen kimsenin seni trafikte iplediği yok. Her an zaaart diye korna ötüyor, tahammül yok falan derken ''Allah belasını versin' diyerekten insan tövbe ediyor. Ha işte tam burada yurtdışı gezilerinize gözünüzü çevirin. Seyehatlarınızda kullanabileceğiniz bisiklet ve alacağnız zevki düşünecekseniz size alternatifler sunabiliriz. Ahan da buyur.

Amsterdam

Kanal ve boyunca sürülmesi tavsiye edilir. Bisiklet nüfusunun insandan fazla olduğu doğrudur u nedenle sürüşlerde dikkatli olmak lazım. İnsanlar da tecrübelerinden bilirler ki bisikletli insanın oradan buradan çıkma ihtimali oldukça fazladır, bu yüzden her yerde saygı ve fark edilebilirlik mevcuttur.

Barcelona

Montjuïc, Tibidabo ve Putxet gibi birçok tepe mevcuttur. Bu tepeleri ister normal, isterseniz elektrikli bisikletlerinizle aşmak sizin elinizde ancak sürüş alanları oldukça ferahtır. Aslında Barselona'nın büyük bir şehir oluşu sizleri elektrikli bisikletlere itebilir.

Beijing

Beijing zaten en fazla bisiklet nüfusuna sahip şehirlerden biri. Yer bol, e bisiklet de bol. Ne duruyorsun?

Berlin

10-15 Euro arasında değişen fiyatlarda günlük bisiklet kiralayıp şehrin altını üstüne getirebiliyorsunuz. En nezih şehirlerden biri bu bağlamda çünkü bisikletlilere gerçek saygının gösterildiği yerlerden.

Curitiba

Yaklaşık 50 yıldır şehir düzeninde bisikletlilere önemli bir yer ayıran bu şehirde bisiklet en yaygın kullanım aracı denilebilir. Ha bir de motosiklet.

Kopenhag

Genelde depozitolu bisikletlerin bulunduğu bu şehirde bisikletinizi bir yerden alırken depozitosunu bisikletmatike ödüyor bıraktığınız nokta her neresiyse orada tekrar alabiliyorsunuz.

Kyoto

Bisikletler genelde 16 ve 20 inch lastiklere sahip, ufak tefekler. Refah düzeyi de birçok şehirde iyi olduğundan insanlar neredeyse bisikletlerini kitlemeden oracıktan ayrılıyor. Kadınların biraz daha ağırlığı var erkeklerin mesaisi nedeniyle.

Montreal

Feci düzeyde harcalamalarla şehre bisiklet alanları yaratılmış. Bisikletler için bile alt geçitler mevcut.

Portland

Amerika'da bisiklet sürülebilecek en güzel şehirlerden. Ferah ve gezilip görülebilecek çok alanı olmasıyla mütevellit, süper bir gezi mekanı

Tokyo

Kentin karmaşık yapısından kurtulmak isteyen insanların imdadına koşan bisiklet aynı zamanda ulaşım için de tercih edilmekte. Şehir her ne kadar kalabalık olursa olsun bisiklet için gayet ferah ve zevkli.