Hoşgeldiniz!

Kanıtları ile Birlikte: Dünya Üzerinde Öne Sürülmüş En Ürpertici 7 Komplo Teorisi

Dünya'nın nasıl sona ereceğine veya uzaylıların varlığına dair öne atılan komplo teorileri, ihtimal dahilinde olduklarından dolayı merak duygumuzu tetikliyor ve bizi hem heyecanlandırıyor hem de korkutabiliyorlar. Bunlardan en bilinenlerini sizlere sunmak istedik.

Flat Earth Teorisi

flat earth

Bu teoriye göre dünya düz bir şekle sahip. Evet, yanlış okumadınız. Bu ünlü teori, dünyanın aslında düz bir disk şeklinde olduğunu ve pisagor, aristo gibi bilim insanlarının bize tanıttığı dünyanın bu şekilde olduğunu fakat zaman içinde bu bilgiler ile oynandığını ileri sürüyor. Nasa ve benzeri oluşumların ise insanlığı kandırmak için yapılan dev projeler olduğunu söylüyor.

Kanıt: Dünya'nın iki yarım küresinin birinden diğerine direk uçuş sayısı çok azdır ve kısa rotalar ise hep karışıktır. 1961 yılında yapılan Antartika anlaşmasında bulunan ''Hiç bir insan dünyanın kenarını görmemelidir'' şeklindeki maddesi de oldukça dikkat çekmeye yetiyor.

Codex Alimentarius Teorisi

codex alimentarius

Bu teoriye göre ise gezegenin nüfusu tarımsal gıdalar kullanılarak azaltılmak istenecek. Buna karşı çıkan tüm sivil, siyasi ve askeri liderlere dünyanın ileride kalabalıktan yaşanamaz bir yer olduğu anlatılacak ve ikna edilecek. Gıdalar insan nüfusunu yavaş bir şekilde yok edeceğinden kimse bu konuya dikkat etmeyecek.

Kanıt: Uzun zamandır sıkça adını duyduğumuz GDO'lu gıdalar bu teoriyi destekler nitelikte. Genetiği değiştirilen meyve ve sebzeler insanları yavaşça ölümün kucağına doğru itmekte. Üstelik bir ayrıntı daha, geçtiğimiz 50 yıl içinde bir çok ülkede kendi tohumlarının kullanılması yasaklanmış durumda. Düşündürüyor değil mi?

Chemtrails Teorisi

chemtrails

Bu teoriye göre insanoğlu gökyüzünden salınan gazlar ile yavaşça öldürülecek. Fakat bu hızlı bir ölüm olmayacağı gibi kanser gibi hastalıkları arttırarak insan nüfusunu azaltacak. Gökyüzünden dökülen gaz kütleleri sayesinde yapılacağı söylenen bu girişim oldukça ünlü bir teori.

Kanıt: 90'ların başından bu yana dünyanın dört bir yanından gökyüzündeki çizgi ihbarları gelmeye başlamıştır ve bu ihbarların sahiplerine bu çizgilerin yolcu uçaklarının bıraktığı zararsız izlerin olduğu söylenmiştir. Fakat radarlarda bu yolcu uçakları hiç görülmemekle beraber, bu kadar orantılı bir rotayı, aynı derecedeki paralel çizgi şeklindeki rotayı hiç bir yolcu uçağının kullanmasının mümkün olmadığı da söylenmiştir.

HAARP Teorisi

haarp

Bu teorilerin arasında en ünlü teori olarak Haarp hemen dikkat çekiyor. Bu teoriye göre hava ve iklimin kontrol edilebilir bir güç olduğu söyleniyor. Bu teknolojinin sahibi olan ülke, diğer ülkelere karşı yağmur yağdırmayacak ve depremler ile o ülkeyi yok edebilecek güçte olacaktır.

Kanıt: Alaska'da böyle bir tesis vardır ve fotoğraf bu tesise aittir. Yüksek güvenlik alanı olarak bilinir. Üstelik son yıllarda artan doğal afetler de göz önünde bulundurulunca insanın içini gerçekten bir korku kaplıyor...

Philadelphia Deneyi Teorisi

philadelphia deneyi

Teoriye göre yıllar önce 1943 yılında bir gemi güçlü elektrik devreleri bağlanarak bir deneye maruz bırakılmış ve kalabalık insan topluluğu önünde önce yeşil bir bulut ile kaplanmış ve ardından gözden kaybolmuştur. İşin garip yanı ise 5 dakika sonra 200 mil uzaktaki Virginia sahilinde ortaya çıktığı söylenen bir gemi ihbarı yapılmasıdır. Kanıt: Bu teorinin en büyük kanıtı geriye kalan mürettebattır. Çünkü ışınlanma halinde ölen birçok mürettebat bulunmaktadır, fakat daha önemlisi yaşayan mürettebatta olmuştur ve hepsi bir ışık hüzmesinin içinde kaybolduklarını dile getirmişlerdir. Gemi geriye geldikten sonra 6 mürettebat eriyen gemi metalinin arasına sıkışıp sertleşmiş halde bulunmuştur.

Reptilian Siyasi Liderler

reptilian siyasi liderler

Dünyanın belki de en uçuk teorisi olarak biliniyor. Teoriye göre, dünyada kötü işlere imza atan, karışan tüm liderler başka bir gezegenden gelen şekil değiştiren yaratıklar tarafından kontrol ediliyor. Mesela bir ülke başkanı şekline bürünen yaratıklar yanlış kararlar veriyor. Tabi ki kanıtımız var: 1960'lı yıllar devriye gezen iki polis memuru ormanlık bir alanda yürüyen kertenkeleler gördüklerini rapor etmiş ve ardından kayıplara karışmışlardır. Üstelik Nasa'nın ölen siyasi liderlerin üzerinde yaptığı birçok deneyde liderlerin DNA'larında gariplik olduğu yıllar sonra açıklanmıştır.

Phantom Zaman Hipotezi Teorisi

phantom zaman hipotezi teorisi

Bu teori aslında geçmişi anlatıyor. Roma İmparatoru tarafından tarihin durdurulduğunu ve aslında şuanda bulunduğumuz tarihte olmadığımızı savunuyor. Teoriye göre insanlık tam 297 yıl ileride yer alıyor.

Kanıt: Literatürde bu zaman aralığı ''Karanlık Çağ'' olarak adlandırılır ve eğitici kaynakların hiç birinde bahsi geçmez. Hatta Orta Çağ döneminde bu boşluğu doldurmak için farklı tarihlerde birçok eserin yapıldığını ve bu çağa ait olduğunu savunan kişiler çıkmış ve gariptir hepsi de ortadan kaybolmuşlardır.