Hoşgeldiniz!

Yalova'daki Hapishane Konseptli Kafeye Genç Akını

Hatırlarsanız daha önce Japonya'daki garip kafelerle ilgili bir liste hazırlamıştık sizlere. Şimdi en az bu listedekiler kadar ilginç bir konsepte sahip olan, hem de Türkiye'de, Yalova'da açılmış bir hapishane konseptli kafeden bahsedelim sizlere.

haft coffee, yalova, hapishane konseptli kafe

Bu kafenin adı Almanca'da "tutuklu" anlamına gelen bir kelime yani 'HAFT'. Haft Coffee'nin ilk franchising'i Bursa Görükle'ye verildi bile. Gençlerin hoşça vakit geçirip, mahkum kıyafetleriyle fotoğraflar çekildiği bu konsept kafe, popülaritesini sosyal medyaya ve gençlere borçlu anlayacağınız.

'Kahveden çok duygu ve bir hikâye satma peşindeyiz.'

yalova, hapishane kafe

işletme ortağı Canhür Aktuğlu, kafenin ilginç hapishane konseptini şöyle açıklıyor, "Haft, kelime anlamı olarak 'tutuklu' demek. Almanca kökenli bir kelime. Bizim buradaki hikâyemiz de bunun üzerine kuruludur. Kahve satıyoruz fakat kahveden daha çok duygu, daha çok bir hikâye satma peşindeyiz. Bunu da kısa sürede çok iyi bir şekilde gerçekleştirdiğimize inanıyorum." 

yalova, haft coffee, canhür aktuğlu

"Bir marka yaratmak amacıyla yola çıktık. Bu markamız, özgürlüklerimizin her gün giderek kısıtlandığı, hayallerimizin küçüldüğü, fikirlerimizin zihinlerimize hapsolmak zorunda kaldığı bir dünyada doğdu. Amacımız, cinsiyet ayrımı yapmadan, özgürlük arayan herkes için yeni bir kaçış noktası olmak. İnsanlara birkaç saatliğine de olsa kendisini özgür hissedebilecekleri bir alan sağlamak. Bizim için en büyük özgürlük, istediğin an bir fincan kahve eşliğinde sevdiklerinle vakit geçirebilmektir"