Hoşgeldiniz!

Tokyo'nun Birbirinden Garip Kafeleri

Japon kültürüne meraklı olanların meraklarına merak katacak bu garip ama Japonya'ya gidince de en az birine uğramadan geçilmeyecek olan kafe ve restaurantlara bir göz atalım ister misiniz?

Baykuş Kafeleri

Birazdan birkaçına daha tanık olacağınız üzere Japonlar bir kafede bir yandan kahvelerini içerken hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyor olacak ki bunun gibi hayvan kafeleri Japonya'da oldukça popüler. Baykuşlar da insan canlısı hayvanlar olduğundan, ani hareket edip onları fazlaca beslemediğiniz sürece bu tatlı hayvanlarla vakit geçirebileceğiniz bu kafelerin çoğuna 3 yaşından büyük herkes girebiliyor.

Kawaii Kafe

Hayal dünyanıza katacak çok şeyi olan bu kafelerde süt içen dev tavşanlar, mantardan bir disko ve parlayan saçları ve anime karakterlerini andıran kıyafetleriyle garsonlar bulabilirsiniz. Etrafta birçok uyaran var ve yemeye kıyamayacağınız tasarımlarda gelen yemekler de önce gözünüzü doyuracak.

Alis Harikalar Diyarında Kafesi

Kendinizi kendini harikalar diyarında buluveren Alis gibi hissedeceğiniz bu kafe, müşterilerine mistik bir güzelliğin kapılarını açıyor. Tavanlardaki dev kitaplar ve kahve fincanlarıyla kendinizi fantastik bir dünyada gibi hissedeceksiniz.

Keçi Kafeleri

Tokyo'nun ünlü bölgesi Shibuya'da bulunan bu keçi kafesinin iki keçisi var: isimleriyse Sakura ve Chocolat. Yemeğinizi yerken bu iki arkadaşı izleyip keyiflenebilirsiniz.

Kedi Kafeleri

Miyav sesleri arasında kahvelerinizi yudumlayın. Tokyo'da bu kedi kafelerinden çok fazla var.

Zauo Shinjuku Balık Restaurantı

Bu garip mi garip restaurantta yemeğinizi kendiniz yakalayabilirsiniz. Bir Japon atasözü olan "Bana balık verme, balık tutmayı öğret." sözünü neden Japonlar söylemiş şimdi anlayabiliyoruz.

Kirpi Restaurantları

Bu sevimli kirpilerle kaliteli vakit geçirmek isterseniz önceden rezervasyon yaptırmanız gereken bu kafelerden birine de uğrayabilirsiniz.

Robot Restaurantı

Japonya'nın ekzantrik pop müziklerini bir de robotlardan dinlemek ister misiniz? Bu dünyadan gibi gözükmeyen bu restaurant, ölmeden veya Mars'ta hayat bulunmadan önce deneyimlenmeli bizce.

Niagara Demiryolu Restaurantı

Tren severleri küçük detaylarla mutlu edecek bu kafe, diğer kafeler kadar garip olmasa da bu listeye spesifik temasıyla girmeye hak kazandı.

Hızlı Sushi Restaurantları

Bu ultra teknolojik ve ucuz sushi restaurantında siparişinizi kendiniz verebiliyorsunuz ve yemeğiniz saniyeler içinde bir tüpten geçerek hazır oluyor.

Vampir Restaurantı

Garsonların Drakula gibi giyinip konuştuğu bu tüyler ürperten restaurantta, mezar şeklinde masalar, kan gibi görünen kokteyller ve karanlık bir atmosfer karşılayacak sizleri.

Barbie Restaurantı

Her yerin Barbie'lerle kaplı olduğu bu pespembe restauranta özellikle küçük çocuklar bayılıyormuş.