Hoşgeldiniz!

Kazım Koyuncu Şarkıları

KAZIM KOYUNCU KİMDİR?

Kazım Koyuncu

25 Haziran 2005’te hayranlarını üzerek aramızdan ayrılan Kazım Koyuncu, 7 Kasım 1971’de Karadeniz’in uç şehri Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya gelir. Kazım Koyuncu hayatı ile milyonlar üzerinde derin izler bırakan bir sanatçıdır. Ölümünden önce de kazım koyuncu biyografi çalışmalarına hem sanatı ile hem felsefesi ile defalarca konu olmuş bir müzik adamı idi. Karadeniz’in kendine has coşkunluğunu, kemençenin hem yanık hem oynak ritimlerini Rock'n Roll müziği ile sentezleyerek kendi tarzını oluşturmuş ve onlarca sanatçıyı etkilemiş bir aktivisttir aynı zamanda. Kazım koyuncu şarkıları bazen duygusallığın bazen isyanın sesidir.

 

1990’ların başlarında kendi halinde müzik yapan gençlerden oluşan bir grup ile müzik yaşamına başlayan kazım koyuncu müzikleri ile kısa zamanda Türkiye’nin gündemine oturur. 1995 yılında bu arkadaşları ile ilk albümü olan Va Mişkunan’ı çıkarır. Bu Karadeniz müzikleri için de bir milattır. Yeni bir tarzın habercisidir. Dinleyiciler tarafından oldukça beğenilir. Bundan cesaret alan sanatçı üç yıl sonra 1998 yılında ikinci İgzas ile ikinci albümünü çıkarır. Büyük bir başarı kazanan albümden sonra sanatçı solo müzik yapmaya başlar. Yine üç yıl sonra 2001’de Viya ile dinleyicilerinin karşısına çıkar. Bu yıllarda televizyon dizilerine müzik yapmaya başlar. Hatta dizide küçük bir rol de alır. Gülbeyaz adlı dizi müzikleri izleyicilerin büyük dikkatini çeker. Bunun neticesinde müzik programlarının gündemine Kazım Koyuncu şarkı listesi direkt bir giriş yapar. O artık meşhur olmuş, müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. 2004 yılında kazım koyuncu hayde adlı albümü çıkarır. Sanat dünyasının gündemine bomba gibi düşer kasete adını veren Hayde şarkısı. Her yerde çalınıp söylenmektedir. Sanatçı bunun mutluluğunu yaşarken dünyasını karartacak bir haber alır. Kanserdir. Çok çalışmamasını bilmesine rağmen Karadenizliliği ile inatçılığı devreye girer. Direnir. Daha çok çalışır. Kazım koyuncu gelevera deresi ile Karadeniz esintilerini devam ettirir. Kazım koyuncu dido ile dinleyicilerini romantizmin zirvesine taşır. Kazım Koyuncu ayrılık şarkısı ile de aslında hastalığının seyrini de dinleyicilerine hissettirmektedir. Ve nihayetinde 2005 yılının Haziran ayında işte gidiyorum diyerek Şişli’de hayata gözlerini yumar ve aramızdan ayrılır.

Kazım Koyuncu Şarkıları Albümleri:

Viya! (2014), Dünyada Bir Yerdeyim (2006), Dünyada Bir Yerdeyim (Halkevleri) (2006), Hayde (2004), Salkım Söğüt, Vol. 2 (2000)