Hoşgeldiniz!

Koç Burcu Özellikleri, İyi ve Kötü Yanları

Koç Burcu genel özellikleri   :

 

Evvela şunu söylemek gerekir ki; Koç, burçlar kuşağının ilk burcudur. Güneş tam koç burcundayken doğan insanlar aşırı enerjiktirler. Adeta bir pozitif enerji abidesidirler.

Burç tarihleri olarak 21 Mart-20 Nisan arası doğan insanlar bu burca dahildir. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Koç burcunun uğurlu renkleri ateş kırmızısı ve nar çiçeğidir. Uğurlu taşları pırlanta, yakut, ametistir. Koç burcunun uğurlu sayısı ise 9’dur. Gün ise Salı’dır.

En bilinen özellikleri ise; ego sahibi olmalarıdır.  ‘Biz’den evel ‘ben’ kelimesi adeta onlarla özdeşleşmiştir.  ‘’ben’’ci bir yapısı olduğu için isterler ki; herkes onları dinlesin ve güzel sözlerde sarfetsin.

Koç burcunun iyi özellikleri ; çok keskin ve kararlı yapıları vardır. Üzerine düştüğü ya da karar vermek üzere eğildiği konularda hakimiyeti sağlar ve tutkuları da çok hızlı gelişir.

Ego kelimesinden bahsettiysek bu bağlamda yenilgi de onlar için en istenilmeyen şey olarak düşünülebilir.  Adeta dünyaya meydan okurlar. Coşkuları her zaman doruklardadır.

Bu anlamda tamamıyla realist, girişimci ve idealistlerdir.  Hem koç burcu kadını hem de koç burcu erkeği için aynı şeyleri söylemek mümkün.

En büyük özelliklerinden bir başkası da zeka düzeyi ve beyin kapasitelerinin yüksek olmasıdır. Aynı zamanda da sabırsız ve çalışkanlardır.  Aslında onlar istediği müddetçe kendi zihinleriyle başkalarının aklını okuyabilir, onların aklıyla oynayabilirler.

Duygusal yönden içlerine kapanık değillerdir.

Koç burcunun kötü özellikleri sayılacaksa;  bencillikten gelen olumsuz bir özellikleri olarak açık sözlülükleri ve zaman zaman gelen patavatsızlıkları başlarına iş açabilir. Ehh zaman zaman kırıcı da olur bunlar! Tabii bunların birçoğu dürüst yapılarından kaynaklanmakta. Haklarını da yemeyelim şimdi.

Çekingen olmadıkları başka bir gerçektir. Hayattan zevk almaya çalışan yapıları nedeniyle sabırsız ve cesaretlidirler.

Detaycı kişilikte değillerdir. Öne çıkma ve egoist özelliği, detayları başkalarına yıkma potansiyeline sebebiyet verebilir. Yine aynı bağlamda kolay kolay beğenmeyebilirler.

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

 

Koç burçları gerçekten benzer özelliklere sahip olabilmekte.

Genellikle uzun boylulardır. Uzun boylu olmasalar bile yapılı olmaları onların genel özelliğidir.

Kolları ve bacakları çok güçlüdür. Spor salonlarında belki de en fazla rastlanan burç olabilirler.

Gür veya kıvırcık saçlı olmalarıyla birlikte küçük göz ve ağız yapısına sahiptirler, yüz hatları da oldukça belirgindir.

En büyük fiziksel özellikleri dişlerinin güzel olmasıdır. Keskin bakışlıdırlar. Çok güzel gülerler.

Koç Burcu Aşk Hayatı ve İlişki Durumu Nasıl?

Koç burcu erkekleri ve koç burcu kadınları aşk hayatında ateşli, çekici ve etkileyicidirler. Ben’cilik duyguları onları kıskanç olmaya iter. Sevdikleri sadece onların olsun isterler ama maalesef gelin görün ki, coşkun yapılarından ötürü de  bir anda aşık olup bir anda vazgeçebilirler.

Koç burcu erkeği aşk hayatında dominant veya gerçek anlamda otoriter hislere sahiptir. Sürprizler onlar için vezgeçilmezdir. Erkek, aşk hayatında  sevdiği ile olan birlikteliğine gerçek anlamda önem verir, romantizmin doruklarına ulaşır. Birçok zaman da fedakar ve cüretkar olur.

Koç burcu kadını aşk hayatında ise, daha içten davranışlarıyla bilinir. Egoist tavırları daha fazla törpülenmiştir ve illa ben demeden biz olmaya çalışırlar fakat şöyle bir özellikleri vardır ki; yaptıklarının ya da söylediklerinin sorgulanmasından, şüphe duyulmasından asla hazzetmezler.

Koç Burcu İş Hayatı ve İş Yaşamı Nasıldır?

Aslında daha çok bağımsız çalışmayı severler. Hesap vermeyi sevmeyen yapılarından ötürü kendi kendine çalışmayı ister ya da bizzat kendi işlerini kurmak isterler.  Hatta daha küçük yaşta kendi işlerinin peşinde koşarlar.

Ancak, enerjik yapıları onların özverili, iyimser ve pozitif olmasını sağlar. Dinamik, yaratıcıdırlar, iş birliği yapmaktan ve emir almaktan hiç hoşlanmazlar.

Koç burcu insanları en çok iletişim, reklamcılık ve endüstri dalında görülürler.

Ah bunların övülme sevdası yok mu? İşte bu sebeple isterler ki hep birileri onları övsün, çalışmaları bir yerde takdir edilip, sevilsin. Aksi takdirde mutlu olmadıklarında yeni bir iş aramaları ve bulmaları çok da geç olmayacaktır.

Koç Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

Bu burcun erkekleri kendilerine olan güvenleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Ayrıca çekici ve etkileyicidirler.

Evet, belki ego sahibi ya da bencil insanlar olarak görülebilirler ama uygun bir gönül ortağı ile mükemmel bir hayat sürme, sürdürme potansiyeline sahiptirler.

Enerjik yapıları, pozitif ve meraklı olmaları da karşı cins için cazip özelliklerindendir.

Ehh biraz otoriter olma çabaları vardır. Onu da idare ediverin artık! Kim bilir belki de siz de zaten dominant olsun istiyorsunuzdur. Koç burcu erkeklerinin bir başka olumsuz özelliği, sürekli güzel söz duyma isteği ve çabuk sıkılabilme ihtimalleridir. Bu tarzıyla bazen çok da fazla güven vermeyebilirler.

Eğer koç burcu erkeklerini kendinize çok fazla bağlayamadığınızı düşünüyorsanız çok da emin olmayın. Ona güven verin ki ilişkilerindeki fedakarlığı gösterebilsinler.

Koç Burcu Kadınının Genel Özellikleri

Koç burcu kadını da erkekleri gibi oldukça çekici özelliklere sahiptir. Geneli itibarıyla uzun ve kısa boylulardan oluşur. Çekici ve sağlıklı bir tene sahiptirler diyebiliriz, geniş omuzludurlar.

Ağızları küçük olmakla birlikte çeneleri öne doğru çıkık olabilmektedir. Kıyefetler konusuna gelecek olursak uyumludurlar, modayı yakından takip ederek şık ve çekici giyinirler.

Koç burcu kadının genel özelliklerine gelecek olursak; akıllı yapısının altında entelektüel kişilikleri vardır. Genel anlamda neşeli ve arkadaş canlısı olmalarıyla tanınır.Yardım etmeyi de oldukça severler.

Koç kadınının olumsuz özelliklerinden biri maalesef asi olmasıdır. Savurgan, sorgulayıcı ve bencil olmaları da diğer kötü özelliklerindendir fakat bunların yanında hareketli ve enerjik olmaları, sohbeti çok sevmeleri ve iyiliksever olmaları bu olumsuz yanlarını çokça örtmekte.