Hoşgeldiniz!

Cem Belevi Şarkıları

CEM BELEVİ ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Cem Belevi feat Enbe Orkestrası - Yollarım Olsa 04:19
Feat Enbe Orkestrası - Yollarım Olsa
Cem Belevi - Sevemez Kimse Seni 03:13
Sevemez Kimse Seni
Cem Belevi - Sen Ağlama 05:19
Sen Ağlama
Cem Belevi - Beni Anlama (2015 Yepyeni) 05:10
Beni Anlama
Cem Belevi - Günaydın Sevgilim (Yeni Klip 2013) 04:20
Günaydın Sevgilim Bu sabah sensiz uyandım Ağladım tek başıma Ellerim bomboş kalktım Olmuyor eksik bir yanım Kabusa mı daldım Yalana mı inandım Bu sabah sensiz uyandım Sebepsiz gözyaşımdan Ellerime aktın Anladım sendin bir yanım Perdeleri açtım Göklere daldım baktım Bulutlarda kaybolduysan Yağmur olup da yağsaydın Penceremden içeri yüreğime damlasaydın Dün bir dilek tuttuysan içine bir koysaydın Keşke yanımda olsaydın sımsıkı sarılsaydım Günaydın sevgilim tatlı uykudan uyandın mı? Benden ayrı bu sabah güllere boyandın mı? Yalan mı söyledin yoksa kendini kandırdın mı? Ayrılık son kelime sen buna inandın mı? Güllerim soldu açmıyor Her sabah doğan güneş bu sabah aydınlatmıyor Ellerim soğuk ve sensiz nerelere gittiysen Benden habersiz Günlerin geçeceğine,özlemin biteceğine Gözyaşımın dineceğine,sen buna inandın mı?
Cem Belevi Feat Ayshe - Kim Ne Derse Desin 03:13
Feat Ayshe - Kim Ne Derse Desin
Cem Belevi -Kim Ne Derse Desin Akş İçin 10:10
Kim Ne Derse Desin Akş İçin
Cem Belevi - Bilmezsin 05:19
Bilmezsin Yine geçti bir günüm daha sensiz Ağladım içimden çaresiz kimselerin haberi yok Yine baktım eski resimlere Sarıldım yokluğuna sen diye Nefesin sıcaklığın yok Sen orada öylece canımdan can gibisin Günler geçtikçe aldığım bir nefessin Tadı manası yok derdim anlatması yok İçimde aşk birisin kaçıp kurtulması yok Ben burada böylece ellerim bomboş Günlerim aynı günlerim sarhoş Farkına varmazsın duysan inanmazsın Unuttum sanırsın Bilmezsin ki ben hala senin delinim Gel desen düşünmeden gelirim İstesen canımdan bile geçerim Bilmezsin ki sen bende saklı yerini dün gibi Tuttuğum ellerini her gece kurduğum Hayallerini bilmezsin ki Niye tanıyıp bildiğim yüzler bile Yokluğunda avunayım diye Bir an çarem olmuyor Niye bu karanlık gecelerde Niye yüreğim her nefeste Sen diye yanıp yanıp tutuşuyor
Cem Belevi - Yağmur 04:26
Yağmur Gel yan yana dursun aşk yerini bulsun Dön günlerimin anlamı olsun Ver elini yine ellerime bakmadan yapamam gözlerine Başka birini bekleme benden kimseyi koyamam sen yerine Aldım o resmini ay ışığım yalnız gecede Yazdım hep ismini her söz her hecede Ektim o gülleri kırmızı renkleri bile yok Gittiğinden beri günlerin anlamı yok Sensiz hayat hiç çekilmiyor ne olur gel Gecelerime gün doğmuyor ve bunca keder Gün be gün alır beni benden harap eder Beni bırakan yağmurum ol yine geri gel Koy yüreğini hayallerime gerçeğim ol dokun tenime Daha yaşanacak hikayemiz varken ayrılık olmaz son kelime Alıdım o resmini ay ışığım yalnız gecede Yazdım hep ismini her söz her hecede Ektim o gülleri kırmızı renkleri bile yok Gittiğinden beri günlerin anlamı yok Sensiz hayat hiç çekilmiyor ne olur gel Gecelerime gün doğmuyor ve bunca keder Gün be gün alır beni benden harap eder Beni bırakan yağmurum ol yine geri gel Yok yapamadım nefes alamadım Kalbimi sensiz bırakamadım Gel yan yana dursun aşk yerini bulsun Dön günlerimin anlamı olsun Sensiz hayat hiç çekilmiyor ne olur gel Gecelerime gün doğmuyor ve bunca keder Gün be gün alır beni benden harap eder Beni bırakan yağmurum ol yine geri gel
Cem Belevi - Biz Olsak 03:21
Biz Olsak Hep mi aynı hüzünlerle mi kaplı Kuzey güney doğu batı aşkın dört bir yanı Hiç olmasak mı kuytularda saklasak mı İkimize yasaklasak mı yada kavuşsak mı Gecemden günümden düşümden hayalimden Bir çıksam uyusam uyandığımda yanımda sen olsan Sarılsam her şeyimle gerçeğim kavuşsam öperken Gözyaşlarına kavuşsam ve biz olsak Gökyüzünde sonsuza uzansak seninle Sönmeyen yıldıza tutunsak ve orada gün be gün Adım adım çoğalsak ve sonra İki ömür beraber olsak Bu bir yalan mı kalbim onda kaybolan mı İki kişiyle oynanır mı aşk mı oyuncak mı Biz oynasak mı kuytularda saklasak mı İkimize yasaklasak mı ya da kavuşsak mı

CEM BELEVİ KİMDİR?

Cem Belevi

Ege’in incisi İzmir’de 1987 Haziran’ının dördünde dünyaya gelen cem belevi biyografisi kültürlü bir anne ve babanın çocuğunun hayat hikâyesidir aslında. Elit bir çevrede geçen çocukluğu onun sanat yaşamının temelini oluşturur. Daha küçük yaşlarda, ilkokul sıralarında ailesinin desteği ve teşvikiyle piyano dersleri almaya başlar. Böylece sanat hayatının ilk adımını atar. Piyano gibi zor bir enstrüman ile müzik hayatına başlayan sanatçı bir süre sonra gitarı tercih eder. Ve 13 yaşından itibaren bir daha ayrılmayacağı gitar ile müzik yaşantısını devam ettirir.  Daha lise yıllarında önce arkadaş çevresinde mini konserler veren cem belevi hayatı sanat eksenine oturtur. Cem beleve şarkıları o yıllarda bestelenmeye başlamıştır aslında.

Artık 18 yaşında bir genç olan cem belevi eğitim hayatını Avrupa’nın eğitim ülkesi İngiltere’de devam ettirmek ister. Gittiği ilk yılın yarısını Cambridge'te dil eğitimine ayırır. Daha sonra David Game kolejinde ekonomi ile uğraşır. Brunel Üniversitesi’nde uluslarası işletme okur ve mezun olur. Bu bölümlerin hiçbiri müzik ile alakalı olmamasına rağmen sanatçı Londra’da inanılmaz bir müzik ufku kazanır. İngiltere’nin yağışlı ve duygusal atmosferinde cem belevi şarkıları listesi yavaş yavaş melankoli ile karışık bir şekilde oluşmaktadır aslında. İngiltere’de akademik eğitimin yanı sıra London Scholl Of Contemporary Music (LCCM) okulunda sağlam bir müzik eğitimi de alır. Blues, şan ve jazz eğitimi alarak sanat anlayışını çeşitlendirir. Ayrıca bu şekilde Avrupa’da hiç ummadığı kadar ilgi görür. Birçok etkinlikte şarkı söyleme fırsatı bulur. Cem belevi günaydın sevgilim gibi hit olacak şarkıları gündeme gelmemiştir ama sesiyle, romantik duruşuyla ileride adından söz ettireceğini o yıllarda Londra’da kanıtlamıştır.

 

İngiltere’de profesyonel müzik yaşamına başlamış olsa da aile ve çevresinin telkinleri ile Türkiye’ye döner. Osman Taşdaş vasıtasıyla burada da profesyonel müzik yaşamını sürdüreceğini anlayan cem bedevi bilmezsin isimli albümüyle 2013 yılında ilk albümünü çıkarır. Cem belevi müzikleri Akdeniz ve Avrupa havasını taşımaktadır.  Cem bedevi klipleri ile de adından söz ettirir. Playboy meşhuru Katia Dede ile klip çeker. Cem belevi dinle, romantizmi iliklerine kadar yaşa günümüzün popüler sloganlarındandır.

Cem Belevi Şarkıları Albümleri:

Aç Kollarını - Single (2017), Dumanlı Sevda - Single (2017), Alışamıyorum - Single (2016), Hayat Belirtisi - Single (2015), Sor - Single (2015), Sevemez Kimse Seni - Single (2015), Bilmezsin (2013)