Hoşgeldiniz!

Dursun Ali Erzincanlı Şarkıları

DURSUN ALİ ERZİNCANLI KİMDİR?

Dursun Ali Erzincanlı

Dursun Ali Erzincanlı Hayatı
1969 yılında Erzurum ilinde doğan Dursun Ali Erzincanlı daha çok dini motiflerle süslenmiş şarkıları ile bilinmektedir. Sanatçı kimliğinin yanı sıra Şair Dursun Ali Erzincanlı olarak da bilinen sanatçının kitapları ve televizyon filmleri de bulunmaktadır.

İlköğrenimini Erzurum’da tamamlamış olan Dursun Erzincanlı, Erzurum’daki bir camide ve müftülükte üç yıl boyunca Kuran kursu talebesi olmuştur. Lise öğrenimini Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde alan Dursun Erzincanli 1992 yılında girdiği üniversite sınavlarının sonucunda İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni kazanmıştır. Burada Arşivcilik Bölümü’nde aldığı eğitimin yanı sıra sanata olan merakı sebebi ile farklı projelerde yer almaya başlamıştır.

Dursun Ali Erzincanlı Sanat Hayatı
İlk olarak üniversite eğitiminin ilk yılında dönemin dini filmlerde en usta isimlerinden olan Mesut Uçakan ile birlikte çalışma fırsatını bulan Dursun Erzincalı önemli filmlerde sanat yönetmeni altında görev almıştır.
Şiir ve sohbet içerikli olarak yine aynı yıllarda Moral FM radyosunda radyoculuğa başlayan Dursun Ali Erzincanlı, bu alandaki başarısı ile 15 yıl boyunca radyo programcılığı yapmaya devam etmiştir.

Aslen bir şiir kitabı yazarı olarak hayranlarının karşısına çıkan Dursun Ali Erzincanlı müzikleri arasında ilk eseri “Faran Dağları’nda Açan Sevgili” en çok dikkati çeken müzik olmuştur. Tamamı şiirlerden oluşan ve Hz. Muhammed’e övgü niteliği taşıyan bu eserler daha sonra Dursun Ali Erzincanlı ilahileri olarak nitelendirilebilecek şiirleri içerisinde bulunduğu “En Sevgili’ye” albüm serisinin de içeriğinde yer almıştır.

Hz. Muhammed’in hayatından İslamiyet’i yaymasına, bu süreçte girdiği savaşlardan güzel davranışlarına, dönemin insanlarından günümüzdeki yaşam tarzına yönelik eleştirilere kadar pek çok konuda noktalara değindiği eserleri ile kendine has dinleyici kitlesi tarafından en sevilen sanatçılardan olmuştur.
En sevilen şiirlerini okumak için yurt içindeki pek çok yerde konserler vermiş ve bu konserler büyük dinleyici kitlelerinin ilgisi ile gerçekleşmiştir. Konserlerinde kendisinden istenen şiirleri okuyan Dursun Ali Erzincanlı 40 Yaşındasın isimli eserini pek çok yerde tekrar tekrar okumuştur.

Sanatçının Nesil Yayınları’ndan çıkan Körpe Tutkular, Gecenin Şiiri ve En Sevgili’ye kitapları bulunmaktadır. Marmara Müzik’ten çıkan şiir albümlerinin yanı sıra Dursun Ali Erzincanlı, Veysel Karani ve Rabia filmlerinde de önemli roller üstlenmiştir.

Dursun Ali Erzincanlı Şarkıları Albümleri:

Senden Önce - Single (2020), Gül ve Kül (2019), En Sevgiliye Müzikleri 5 (2019), En Sevgiliye Müzikleri 4 - EP (2019), Af Makamına - Enstrümantal (2019), Gül Gecesi (2017), 30 Kuş - Single (2016), Dursun Ali Erzincanlı — Ferzan (2016), En Sevilen Şiirler (2016), En Sevgiliye Müzikleri 3 (2015), En Sevgiliye 4 (2015), Af Makamına (2015), En Sevgiliye 8 (2015), En Sevgiliye 2 (2015), En Sevgiliye 6 (2015), En Sevgiliye 5 (2015), En Sevgiliye 7 (2015), En Sevgiliye Müzikleri 2 (2015), En Sevgiliye Müzikleri 1 (2015), En Sevgiliye 3 (2015), En Sevgiliye (2015), Kutlu Doğum (2014)