Hoşgeldiniz!

Naşide Göktürk Şarkıları

NAŞİDE GÖKTÜRK ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Naşide Göktürk - Sakın Ha 05:28
Sakın Ha Albüm: Kimsem Yok Şarkı Sözleri(lyrics): Öylesine özlemişim seni Öylesine yanmış canım Senin yokluğuna inan alışamadım Sensiz yapamıyorum Sen uzakta, bense burda,aramızda yollar var Buna nasıl dayanırım ben Sen uzakta, bense burda,aramızda dağlar var Buna nasıl dayanırım ben Sakın Ha beni aldatmayasın oralarda Sakın Ha yüreğimi yakmayasın derinden Sakın Ha ağlatmayasın gözlerimi Öldürürüm kendimi, yaşayamam.
Naşide Göktürk - Uçurum 04:19
Uçurum Bu sabah başlamalıyım seni unutmaya Önce Gözlerinin yeşillerinde saklanan Ve beni her baktığımda Ayrı diyarlarda dolaştıran Uçurum ürpertisi Cennet sohbeti Su yeşili Ömrümün gördüğü en güzel gözleri Unutabilmeliyim. Sonra En doğru firarı gönlümün Gönlünle; gönüllü yolculuğu Uyanamamış sabahlarımız Uyunamamış gecelerimiz Biz seninle kaç kişiydik Daha kaç kişi olurduk gitmeseydin Bu kalabalık korkuyu Kalbimin sokaklarına sokmasaydın Kendi küllerimi savurur gibiyim hayata Yokluğunu suluyor gözyaşım Nicedir görünmez oldu yanağımdaki tek gamze Mavi yalnızlığım benim Kurtarılamayan çığlığım Anılarım acılarım benim Tesellisiz bir günce tutuyor ruhum sanki Sanki kelebekler kaçıyor açtıkça sayfaları Gitgide tenhalaşıyor içimdeki umut Kendi sularımda boğuluyorum Kendi yarattığım derinlikler sebebim oluyor Bu acı ne senden, ne aşkımdan Düpedüz benden İpek bir kefen giyinmiş geçmişin takvimi yapraklarında Sonbahar var Tek el ateş etmeye hazır hasretim Mavi yalnızlığım benim Kurtarılamayan çığlığım Anılarım acılarım benim Canım çay istemiyor Şahdamarı kanıyor şiirlerin Çarpraz ateşlerde vuruyor şarkılar beni Mahçup oluyorum duygularıma Karanlığa ışığı değil Işığa karanlığı tanıştırdım ben Dargın bir meleğin, masal rengi bulutunu aldım elinden Gittiğini söylemesen olmazmıydı Ağlarımı dağlara attım Balıklar okyanusa varsın diye Balıkçının zıpkınına gül taktım Martılara atsın diye Fularımı uçurdum Kederli kırmızı bir rüzgarın peşinde şimdi Giderken öpmesen olmazmıydı Mavi yalnızlığım benim Kurtarılamayan çığlığım Anılarım, acılarım benim Semahındayım seni unutmanın Dönüyorum, Göçmeniyim adresinin Dönüyorum kaçıncı ölümü bu ömrümün Dönüyorum Rehinim Dönüyorum Seninim Dönüyorum Bu sabah başlamak için seni unutmaya Yeniden ölüyorum
Naşide Göktürk-Hani Benim Gençliğim 04:21
Hani Benim Gençliğim Naşide Göktürk-Hani benim gençliğim Yükleyen-Mustafa Özdemir ŞARKI SÖZLERİ Hani benim sevincim nerde Bilyelerim topacım Kiraz ağacında yırtılan gömleğim Çaldılar çocukluğumu habersiz Penceresiz kaldım anne Uçurtmam tel örgülere takıldı Hani benim gençliğim anne Penceresiz kaldım anne Uçurtmam tellere takıldı Hani benim gençliğim nerde Ne varsa buğusu genzi yakan Ekmek gibi aşk gibi Ah ne varsa güzellikten yana Bölüştüm büyümüştüm Bu ne yaman çelişki anne Kurtlar sofrasına düştüm Hani benim gençliğim anne
Naşide Göktürk - Ses Ver Yeter 04:52
Ses Ver Yeter Albüm Adı: Unutmak İstiyorum Çıkış Tarihi: 10.12.2003 Türkçe Pop
Naşide Göktürk - Helal Olsun 05:16
Helal Olsun Albüm: Kimsem Yok Şarkı Sözleri(lyrics): Bu kadar hain olamaz bir insan Bu kadar zalim olamaz Çekipte hanceri kanından acımadan Sevdiğini sırtından vuramaz Helal olsun canım helal olsun Söyle şimdi mutlumusun Helal olsun sana helal olsun Bugünün yarınlarıda var alacağın olsun Sen benim belalım Sen delikanlım Yaşanmamış yarınları karan sevdalım Yüreyimdeki fırtına hadi gelip kopsana Yazdığın son mektupta ölürdün aşkın uğruna
Naşide Göktürk - Yalanını Seveyim 03:22
Yalanını Seveyim Albüm Adı: Kimsem Yok Çıkış Tarihi: 31.01.2001 Türkçe Pop Şarkı Sözleri: Benden uzak tut kendini Benden uzak tut gözlerini Pişman olup da yalvarırsam Aynalar benden utansın Aşkım canımda can gibiydin Sanki kolum kanadım sendin Gittin yalanını seveyim Dönme artık, görmeyeyim Aşkım, kalbim Gittin yalanını seveyim Dönme artık görmeyeyim Aşkım
Naşide Göktürk - Kum Gibi 04:19
Kum Gibi Albüm Adı: Unutmak İstiyorum Çıkış Tarihi: 10.12.2003 Türkçe Pop
Naşide Göktürk - Hasretim 04:04
Hasretim Albüm Adı: Kimsem Yok Çıkış Tarihi: 31.01.2001 Türkçe Pop Şarkı Sözleri: Ben sende aşklarımı temize çektim Kar gibi geldin kollarında eridim Kime küstün, niye üzdün Kime kastın, aşkın batsın Sonlara varamayan Duygular utansın Vazgeçtim yine düştüm yollarına Hasretim sıcacık kollarına Kahretsin, doyamadım hiçbir zaman Hep susadım aşkına
Naşide Göktürk - Sen Delirmiş Olmalısın 04:36
Sen Delirmiş Olmalısın Albüm Adı: Unutmak İstiyorum Çıkış Tarihi: 10.12.2003 Türkçe Pop
Naşide Göktürk - Adi Bahtiyar 03:20
Adi Bahtİyar naŞİde göktürk - adi bahtİyar

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

Naşide Göktürk

Naşide Göktürk Hayatı
1 Nisan 1965 tarihinde İstanbul’da doğan Naşide Göktürk hayatı ve şarkıları ile örnek olmuş bir sanatçıdır. Daha çok yorumcu kimliği ile bilinse de aynı zamanda şair, besteci ve söz yazarı da olan Göktürk, gençlik yıllarına kadar olan dönemi İstanbul Büyükada’da geçirmiştir.

Naşide Göktürk Müzik Kariyeri
Çok küçük yaşlardan itibaren şiirler yazmaya başlayan Göktürk, müzikle arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmeden önce muhasebecilik yapmıştır. Ankara’da kendine ait bir kafe açan Naşide Göktürk Yüreğim Rehin adını taşıyan ilk albümü ile bilinirliğini artırmıştır. 1994 yılında çıkan bu albümün ardından ilk albüme de gönderme yaparak 1996 yılında “Yüreğim Hala Rehin” albümünü çıkartmıştır.
1998 yılında “Kan Kırmızı” albümü ile devam eden müzik yolculuğu 2000 yılının Aralık ayında çıkan “Kimsem Yok” albümü ile sürmüştür. 2003 yılında “Unutmak İstiyorum” isimli albümünü çıkaran Naşide Göktürk albümleri serisine son olarak 2016 yılında “Çocukluğumu Uçuruyorum” isimli albümünü yapmıştır.

Bu albümlerde yer alan parçalardan Naşide Göktürk Sakın Ha ve Gitme şarkıları ile büyük beğeni kazanmıştır. “Sakın Ha”, “Yüreğim Rehin” ve “Galiba” şarkısına çektiği kliplerle sanatçı video paylaşım sitelerinde yüksek tıklanma ve dinlenme oranlarına ulaşmayı başarmıştır.

Naşide Göktürk Kitapları
Çocukluk yıllarından beri şiirler yazan Naşide Göktürk şarkıları kadar kitaplarına da önem veren biri olmuştur. Albümlerini çıkarttığı 90’lı yıllarda oldukça üretken olan sanatçı her biri başarıya ulaşan albümlerinin yanı sıra edebi nitelikteki kitaplarla da yazın hayatına devam etmiştir.
Çoğunluğu şiir kitabı olmak üzere bir anlatı kitabının da içinde bulunduğu kitap listesi ile sanatçı çok üretken bir profil çizmiştir. Kitaplarından “Daima”, “Savrulurken Seni Buldum”, “Yüreğim Rehin”, “Mavi Mavi Sevdim Seni”, “Pırlanta Peri” gibi kitapları büyük ilgi görmüştür.

Naşide Göktürk Ölümü
İlk olarak 2015 yılında kendisine kanser teşhisi konan Naşide Göktürk, bu haberin ardından tedaviye başlamıştır. Akciğer ve pankreas kanseri olan sanatçı, Bodrum’daki bir özel hastanede kanser tedavisine devam edilirken hayatını kaybetmiştir. 30 Ağustos 2016 tarihinde hayata veda eden sanatçının hayranları Naşide Göktürk’ün son yolculuğunda büyük bir kalabalık oluşturmuştur.

Naşide Göktürk Şarkıları Albümleri:

Çocukluğumu Uçuruyorum (2016), Yuregim Hala Rehin (2012), Unutmak İstiyorum (2003), Kimsem Yok (2001), Kan Kırmızı (1998), Yüreğim Rehin (1994)