Hoşgeldiniz!

Naşide Göktürk Şarkıları

NAŞİDE GÖKTÜRK ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Naşide Göktürk-Yollara Düşsek 03:50
Yollara Düşsek
Naşide Göktürk - Helal Olsun 05:17
Helal Olsun
Naşide Göktürk - Sen Beni Düşünme 04:42
Sen Beni Düşünme
Naşide Göktürk - Yiğit 05:17
Yiğit
Naşide Göktürk - Mahur (Official Audio) 05:38
Mahur
Naşide Göktürk - Uçurum 04:19
Uçurum Bu sabah başlamalıyım seni unutmaya Önce Gözlerinin yeşillerinde saklanan Ve beni her baktığımda Ayrı diyarlarda dolaştıran Uçurum ürpertisi Cennet sohbeti Su yeşili Ömrümün gördüğü en güzel gözleri Unutabilmeliyim. Sonra En doğru firarı gönlümün Gönlünle; gönüllü yolculuğu Uyanamamış sabahlarımız Uyunamamış gecelerimiz Biz seninle kaç kişiydik Daha kaç kişi olurduk gitmeseydin Bu kalabalık korkuyu Kalbimin sokaklarına sokmasaydın Kendi küllerimi savurur gibiyim hayata Yokluğunu suluyor gözyaşım Nicedir görünmez oldu yanağımdaki tek gamze Mavi yalnızlığım benim Kurtarılamayan çığlığım Anılarım acılarım benim Tesellisiz bir günce tutuyor ruhum sanki Sanki kelebekler kaçıyor açtıkça sayfaları Gitgide tenhalaşıyor içimdeki umut Kendi sularımda boğuluyorum Kendi yarattığım derinlikler sebebim oluyor Bu acı ne senden, ne aşkımdan Düpedüz benden İpek bir kefen giyinmiş geçmişin takvimi yapraklarında Sonbahar var Tek el ateş etmeye hazır hasretim Mavi yalnızlığım benim Kurtarılamayan çığlığım Anılarım acılarım benim Canım çay istemiyor Şahdamarı kanıyor şiirlerin Çarpraz ateşlerde vuruyor şarkılar beni Mahçup oluyorum duygularıma Karanlığa ışığı değil Işığa karanlığı tanıştırdım ben Dargın bir meleğin, masal rengi bulutunu aldım elinden Gittiğini söylemesen olmazmıydı Ağlarımı dağlara attım Balıklar okyanusa varsın diye Balıkçının zıpkınına gül taktım Martılara atsın diye Fularımı uçurdum Kederli kırmızı bir rüzgarın peşinde şimdi Giderken öpmesen olmazmıydı Mavi yalnızlığım benim Kurtarılamayan çığlığım Anılarım, acılarım benim Semahındayım seni unutmanın Dönüyorum, Göçmeniyim adresinin Dönüyorum kaçıncı ölümü bu ömrümün Dönüyorum Rehinim Dönüyorum Seninim Dönüyorum Bu sabah başlamak için seni unutmaya Yeniden ölüyorum
Naşide Göktürk - Yalan De 04:27
Yalan De
Naşide Göktürk - Tutuşup Aşkınla Yanarım 04:54
Tutuşup Aşkınla Yanarım
Naşide Göktürk - Kum Gibi 04:19
Kum Gibi
Naşide Göktürk - Zulum Rengi 03:30
Zulum Rengi

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

Naşide Göktürk

Naşide Göktürk Hayatı
1 Nisan 1965 tarihinde İstanbul’da doğan Naşide Göktürk hayatı ve şarkıları ile örnek olmuş bir sanatçıdır. Daha çok yorumcu kimliği ile bilinse de aynı zamanda şair, besteci ve söz yazarı da olan Göktürk, gençlik yıllarına kadar olan dönemi İstanbul Büyükada’da geçirmiştir.

Naşide Göktürk Müzik Kariyeri
Çok küçük yaşlardan itibaren şiirler yazmaya başlayan Göktürk, müzikle arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmeden önce muhasebecilik yapmıştır. Ankara’da kendine ait bir kafe açan Naşide Göktürk Yüreğim Rehin adını taşıyan ilk albümü ile bilinirliğini artırmıştır. 1994 yılında çıkan bu albümün ardından ilk albüme de gönderme yaparak 1996 yılında “Yüreğim Hala Rehin” albümünü çıkartmıştır.
1998 yılında “Kan Kırmızı” albümü ile devam eden müzik yolculuğu 2000 yılının Aralık ayında çıkan “Kimsem Yok” albümü ile sürmüştür. 2003 yılında “Unutmak İstiyorum” isimli albümünü çıkaran Naşide Göktürk albümleri serisine son olarak 2016 yılında “Çocukluğumu Uçuruyorum” isimli albümünü yapmıştır.

Bu albümlerde yer alan parçalardan Naşide Göktürk Sakın Ha ve Gitme şarkıları ile büyük beğeni kazanmıştır. “Sakın Ha”, “Yüreğim Rehin” ve “Galiba” şarkısına çektiği kliplerle sanatçı video paylaşım sitelerinde yüksek tıklanma ve dinlenme oranlarına ulaşmayı başarmıştır.

Naşide Göktürk Kitapları
Çocukluk yıllarından beri şiirler yazan Naşide Göktürk şarkıları kadar kitaplarına da önem veren biri olmuştur. Albümlerini çıkarttığı 90’lı yıllarda oldukça üretken olan sanatçı her biri başarıya ulaşan albümlerinin yanı sıra edebi nitelikteki kitaplarla da yazın hayatına devam etmiştir.
Çoğunluğu şiir kitabı olmak üzere bir anlatı kitabının da içinde bulunduğu kitap listesi ile sanatçı çok üretken bir profil çizmiştir. Kitaplarından “Daima”, “Savrulurken Seni Buldum”, “Yüreğim Rehin”, “Mavi Mavi Sevdim Seni”, “Pırlanta Peri” gibi kitapları büyük ilgi görmüştür.

Naşide Göktürk Ölümü
İlk olarak 2015 yılında kendisine kanser teşhisi konan Naşide Göktürk, bu haberin ardından tedaviye başlamıştır. Akciğer ve pankreas kanseri olan sanatçı, Bodrum’daki bir özel hastanede kanser tedavisine devam edilirken hayatını kaybetmiştir. 30 Ağustos 2016 tarihinde hayata veda eden sanatçının hayranları Naşide Göktürk’ün son yolculuğunda büyük bir kalabalık oluşturmuştur.

Naşide Göktürk Şarkıları Albümleri:

Çocukluğumu Uçuruyorum (2016), Yuregim Hala Rehin (2012), Unutmak İstiyorum (2003), Kimsem Yok (2001), Kan Kırmızı (1998), Yüreğim Rehin (1994)