Hoşgeldiniz!

Zeki Müren Şarkıları

ZEKİ MÜREN ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Zeki Müren - Gitme Sana Muhtacım 04:30
Gitme Sana Muhtacım Gitme sana muhtacım Gözümde nursun başımda tacın muhtacım Beni öldür öyle git Yaşamak için senin sevgine muhtacım Muhtacım gözlerine Muhtacım sözlerine Uzattım ellerimi Muhtacım ellerine gitme Şimdi bomboş ellerim Seni çağırır yaşlı gözlerim Muhtacım Beni öldür öyle git Yaşamak için senin sevgine muhtacım Sensiz bir dünyadayım Gerçekten uzak bir rüyadayım muhtacım Beni sensiz dünyadan Sonsuz rüyadan uyandırda git muhtacım Muhtacım gözlerine Muhtacım sözlerine Ruhumu ıstacak Sımsıcak nefesine gitme Gitme sana muhtacım Gözümde nursun başımda tacın muhtacım Beni öldür öyle git Yaşamak için senin sevgine muhtacım
Zeki Müren - Git Gidebilirsen 04:23
Git Gidebilirsen Gözyaşımda saklısın Ağlayamam ben Düşeceksin diye kirpiklerimden Damarımda kan olup dolaşıyorken Beni böyle bırak git Git gidebilirsen Git mutlu olacaksan Beni düşünme Sen iyi bak kendine Beni dert etme Önce bir dur düşün bir bak halime Beni böyle bırak git Git gidebilirsen
Zeki Müren- Bir Gülü Sevdim Bir Seni Sevdim 04:56
Bir Gülü Sevdim Bir Seni Sevdim
Zeki Müren - Sineler aşkınla inler dideler mahmur olur 05:18
Sineler Aşkınla Inler Dideler Mahmur Olur
Zeki Müren - Ayşe'nin Duası ve Yadım Ateşinden (Ayşe Opereti) 04:49
Ayşe'nin Duası Ve Yadım Ateşinden
Zeki Müren ... Ah Gözler Siyah Gözler 02:39
Ah Gözler Siyah Gözler
Zeki Müren - Bulamazsin Benim Gibi Seveni 04:55
Bulamazsin Benİm Gİbİ Sevenİ Ellere kanıpta gitme sevgilim, Hayat bu gün gelir harcarlar seni. Bir de saçlarına karlar yağınca, Eskimiz şal gibi atarlar seni. Eğer gideceksen, mani olamam, Düşersen sonunda yine bul beni. Vefasız kullardan, vefa bekleme, Kıymetsiz bir pula satarlar seni. Bulamazsın, bulamazsın, benim gibi seveni, Bulamazsın, bulamazsın, seni mutlu edeni. Bulamazsın, bulamazsın, benim gibi seveni, Bulamazsın, bulamazsın, senin için öleni. Sevgilim dünyanın kanunu böyle, Sevip mutlu olan varmıdır söyle, Seni benim gibi kimse anlamaz, Mutlu olamazsın başka biriyle. Eğer gideceksen, mani olamam, Düşersen sonunda yine bul beni. Vefasız kullardan, vefa bekleme, Kıymetsiz bir pula satarlar seni. Bulamazsın, bulamazsın, benim gibi seveni, Bulamazsın, bulamazsın, seni mutlu edeni. Bulamazsın, bulamazsın, benim gibi seveni, Bulamazsın, bulamazsın, senin için öleni.
Zeki Müren - Uykudamısın Sevgili Yarim 02:35
Uykudamısın Sevgili Yarim
Zeki Müren - Dil Bestesiyem 01:38
Dil Bestesiyem
Zeki Müren - 10 Seçme Eser 43:50
10 Seçme Eser

ZEKİ MÜREN KİMDİR?

Zeki Müren

Zeki Müren 1931 senesinde 6 Aralık’ta doğmuştur. Kendisi ünlü bir Türk şarkıcıdır, aynı zamanda besteci, söz yazarı ve oyuncu kimlikleri ile de tanınmaktadır. Klasik Türk müziğinde "Sanat Güneşi" adı ile anılan kendisi 1991 senesinde müziğe katkıları dolayısı ile devlet sanatçısı ilan edilmiştir. “Manolyam” adlı parçası sayesinde Altın Plak ödülünün ilk sahiplerindendir. Sanat yaşamı boyunca altı yüzden fazla plak ve kaset kaydetmesinin yanı sıra yüzlerce şarkıyı kendi bestelemiştir. İlk bestesi “Zehretme Hayatı Bana Cananım”dır.

Zeki Müren Hayatı
Ünlü sanatçı Bursa'da Hayriye Müren ve Kaya Müren çiftinin çocukları olarak doğmuştur. Ailesi Üsküp’ten göçmüştür ve başka kardeşi yoktur. Zeki Müren biyografisi daha küçük yaşlardaki başarılar ile oluşmaya başlamaktadır. İlkokulu Bursa Osmangazi İlkokulu’nda ortaokulu ise Tahtakale’de tamamladı. Yeteneği küçük yaşlarda öğretmenlerince fark edildi. İlk rolünü ise okul tiyatrosunda çoban olarak oynadı. Sonrasında İstanbul Boğaziçi Lisesi’nde okudu ve buradan birincilikle mezun oldu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi ve yüksek süsleme, desen gibi alanlarda çalıştı.

Zeki Müren Müzik Yaşamı
Sanat Güneşi’nin müziğe girişi musiki bilgisi ile başladı, ilk öğretmeni tamburi İzzet Gerçeker’di. Henüz Zeki Müren şarkıları nam salmadan öncesinde 1949 senesinde Agopos Efendi ve ayrıca Udi Krikor'dan ders almıştır. Müzik eğitimini devam ettirerek ve 1950’de İstanbul TRT Radyosu'nun solist sınavını birincilikle geçti, bir yıl sonra ilk konserini radyodan canlı olarak verdi. Tüm Anadolu'da tanınması TRT Ankara Radyosu'ndaki eserleriyle olmuştur. Plak çalışmaları bu başarıyı takip etmiştir, ilk kaydettiği “Bir Muhabbet Kuşu” ismini taşımaktadır. Sahnede verdiği ilk konser 1955 senesindedir, ilerleyen dönemlerde kendi tasarımı olan kostümler ile sahneye çıkmaya başladı ve bundan 20 yıl kadar sonra Royal Albert Hall, Londra’da konser veren ilk Türk oldu. Zeki Müren klipleri ile de döneme damgasını vurmuş önemli isimlerden biridir…

Zeki Müren dinlemek adeta ayrı bir tarz haline dönüşmüş, “Gözlerin Doğuyor Gecelerime”, “Sorma”, “Annem”, “Bulamazsın Benim Gibi Seveni” gibi şarkılar kısa sürede klasik hale gelmiştir.

Özel Yaşamı ve Ölümü
Zeki Müren basında ismi kimileri ile anılsa da hiç evlenmedi. Hayatının son 6 senesini kalp ve şeker rahatsızlıkları nedeni ile Bodrum’daki evinde geçirdi. 24 Eylül 1996’de kendisi için düzenlenen TRT İzmir Televizyonu töreni sırasında kalp krizi geçirerek hayata veda etti. Mezarı Bursa, Emirsultan Mezarlığı'nda bulunmaktadır.

Zeki Müren Şarkıları Albümleri:

Zeki Müren Arabesk (2020), Zeki Müren Koleksiyon (2020), Zeki Müren: Türk Sanat Müziği ve Birçok Eser (2020), Radyo Günlerinden Canlı Kayıtlar, Vol. 1 (2017), Best of Zeki Müren (20. Yıl Özel Albüm) (2016), Maksim Gazinoları Assolistleri, Vol. 1 (2016), Pırlanta Şarkılar (2015), Zeki Müren Hatırası (2014), Bir Sevdadır Şarkılar (2014), Zeki Müren Annem (2013), Hayat Öpücüğü (2013), Kırık Plaklar, Vol. 2 (2013), Saklı Kayıtlar, Vol. 2 (1960 - 1984) (2011), Zeki Müren ile Başbaşa Radyo Günleri, Vol. 1 (2007), Zeki Müren Beklenen Şarkı'lar (2007), Zeki Müren Şarkıları (2007), Batmayan Güneş (2006), Batmayan Güneş (2006), Zeki Müren - Sadettin Kaynak Sarkilari (2005), Hatıralarım 2 (1994), Sorma (1992), Dünden Bugüne, Vol. 6 (1991), Eskimeyen Dost (1991), Dünden Bugüne 5 (1991), Anılarım (1990), Gözlerin Doğuyor Gecelerime (1990), Zeki Müren Hatırası (1990), İşte Benim Zeki Müren (1990), Zirvedeki Şarkılar (1989), Eskimeyen Dost (1989), Sev Beni (1989), Batmayan Güneş (1988), Bir Sevdadır Şarkılar (1988), Türk Sanat Müziği Klasikleri (1977)