Hoşgeldiniz!

Ankaralı Yasemin Şarkıları

ANKARALI YASEMİN ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Ankaralı Yasemin - Elmanın İrisine 03:31
Elmanın Irisine Elamanın irisine Ben yandım birisine (Goçum var ol) Beni çoban etsinler Koçların sürüsüne Patlıcan oymadın mı Tadına doymadın mı Ana beni kınama Sen cahil olmadın mı Yarim güzel güldeste Her gören ona hasta (Goçum aha) Ana benim ahımı Alacaksın kodeste Patlıcan oymadın mı Tadına doymadın mı Ana beni kınama Sen cahil olmadın mı (Hopte) Ay bulutta bulutta Mendilim kaldı dutta (Hopte koçum) Alırım dedin almadın Beni koydun umutta Patlıcan oymadın mı Tadına doymadın mı Ana beni kınama Sen cahil olmadın mı
Ankaralı Yasemin - Alayı Ankaralı 04:21
Alayı Ankaralı Elinde bir keman yayı Seyrediyor manzarayı Şampanyayı manpanyayı Deviriyor bizim ayı Aman ayı yaman ayı O yediğin nedir ayı Aman ayı yaman ayı O yediğin bal mı ayı Ayak üstü yaylanmayı Sağda solda avlanmayı Öyle kibar bizim ayı Çok sever sarı bombayı Aman ayı yaman ayı O yediğin nedir ayı Aman ayı yaman ayı O yediğin bal mı ayı Bazen sütü bazen balı Bazen çırpı bazen çalı Yine bulmuş güzel malı Götürüyor bizim ayı Aman ayı yaman ayı O yediğin nedir ayı Aman ayı yaman ayı O yediğin bal mı ayı
Ankaralı Yasemin - Nar Tanem 03:29
Nar Tanem Ankaralı Yasemin - Nar Tanem (2015) Şarkı Sözleri; Daldan dala kondun yeter yorulmadınmı Aşka akan nehir gibi durulmadınmı Benim aşkım yanlız sensin anlamadınmı Ey aşk bana geldin yare uğramadınmı Güzel gözlüm nartanem Al canım senin olsun Beni öyle çok sev ki herkesin aklı dursun Bülbül senden öğrensin gülü mutlu etmeyi Hasret ateşi sönsün Leyla mecnun aşk görsün...
Ankaralı Yasemin - Barlara Gülüm 03:36
Barlara Gülüm Her ortama takılırsın Pekde kurnazsın alem nerde Sen ordasın hey ne ayaksın Barlara gülüm barlara Düşme sakın darlara Düşenin dostu olmaz Sonra sakın darılma Esmer çocuk gibidir Yolunacak kaz gibi Sakın bana uçlanma Maddi durum az gibi Barlara gülüm barlara Düşme sakın darlara Düşenin dostu olmaz Sonra sakın darılma Ara sıra gidersin İsatanbulda evine Zaten vaziyet kötü koçum Hovardalık neyine Barlara gülüm barlara Düşme sakın darlara Düşenin dostu olmaz Sonra sakın darılma...
Ankaralı Yasemin-Şöför abi 02:41
Şoför Abi Gece gündüz sen Direksiyon sallarsın Yolcuları duraklardan Toplarsın ekmek parasını Nasıl topluyorsun şöför abi En delikanlı en kıyaksın Helal sana şöför abi Polis abi yanaşıyor Ufak ufak naşla abi Kar yağmur demez Her gün gezersin Güzel kadınları Dikiz edersin Nerde bir gacı görsen Sellektör yaparsın abi En delikanlı en kıyaksın Helal sana şöför abi Polis abi yanaşıyor Ufak ufak naşla abi...
Ankaralı Yasemin - Çıkkıdı 03:25
Çıkkıdı İşin gücün avanta Hoş kokulu lavanta Gölbaşında bir villa Alıvermiş bak bu amca Çıkkıdı çıkkıdı oynarsın Paracıkları kaparsın Sende bu güzellik varken Daha çok canları yakarsın İşin gücün hareket Allah versin bereket Gölbaşında süpermarket Açıvermiş bak bu amca İşin gücün şamata Uçuyorsun havada Gölbaşında bir arsa Alıvermiş bak bu amca.
Ankaralı Yasemin -Atım Arap 04:04
Atım Arap Atım kara ben kara sen kara olduk maskara Aman vilayetimde başkent angara vay vay Haydi vilayetimde başkent angara vay vay Var üstüne var var var var üstüne Güdül beypazar ayaş koçum biraz yavaş Fazla makyaj cildi bozar yavaş güzelim yavaş Türkiyenin başkenti angara merkez Ankaralı yasemin söylüyorda oynasın herkes Karakoyun atasoy tekke yavrum arayıpta bekle O güzel dudakları benimkine ekle (eklemezsen ekleme) Eski yoldan kazan yeni yoldan otoban Acık daha gidersen koçum arkası kızılca hamam Aha bir elinde sazı çalıyor bazı bazı Belki sana da çıkar kazı koçum kazı (al sana al sana nalet) Tel kadayıflı börek bize bu muhabbet gerek Rakıyıda bardağa bölek Muhabbete su gatanın kafasına insin kürek (acı var mı acı acı diyom acı)
Ankaralı Yasemin - Motor Geliyor (Görüntülü) 02:40
Motor Geliyor Motor geliyor motor Conderedir condere Ben yare haber saldım Cevabını göndere Saldır saçak Fadimem Doldur içek Fadimem Gız bu gecede burda kal Alem edek Fadimem Motor geliyor motor Hani bunun bacası Evde kalan kızların Sen olasın kocası Sarım sarım sarımsak İçip içip ayılsak Ayldığımız zaman Yine baştan başlasak Saldır saçak Fadimem Doldur içek Fadimem Gız bu gecede burda kal Alem edek Fadimem Saldır saldır Fadimem Doldur içek Fadimem Gız bu gecede burda kal Alem edek Fadimem Hop koçum aha yasla, yapıştır Çalkala çalkala döktür..
Ankaralı Yasemin - Bomba 03:35
Bomba Atakuleden at beni gülüm aman aman İn aşağı tut beni Gel yanıma güzelim gülüm aman aman Biraz azıcık öp beni Çalkala kızımmm çalkala Şehriye çorbası gibi Allah sana mal vermiş Gümrük kapısı gibi Kaldır kaldır vur yere Muhtar kellesi gibi Çalkala kızımmm çalkala Şehriye çorbası gibi Allah sana mal vermiş Alaman bombası gibi Kaldır kaldır vur yere Muhtar kellesi gibi Hop Kalenin ardı bostan gülüm aman aman Yıkılsın yunanistan Yunanistan kızları gülüm aman aman Ne don giyer ne fistan Çalkala kızımmm çalkala Şehriye çorbası gibi Allah sana mal vermiş Gümrük kapısı gibi Kaldır kaldır vur yere Muhtar kellesi gibi Çalkala kızımmm çalkala Şehriye çorbası gibi Allah sana mal vermiş Alaman bombası gibi Kaldır kaldır vur yere Muhtar kellesi gibi Hop..
Ankarali Yasemin-Ayrildim Gulermiyim 06:23
Ayrildim Gulermiyim Ayrıldım gülermiyim Ayrılık dilermiyim Katilime ferman olsa da Yar senden dönermiyim Al ata yeşil kovan İnde sahtayı dolan Benim gibi varmolada Yarinden ayrı kalan Ayrıldım gülüm sende Dili bülbülüm senden Ölüm ayrılsın derkende Dirim ayrıldı senden.

ANKARALI YASEMİN KİMDİR?

Ankaralı Yasemin

Şarkıları ile tüm ülkeyi yerinden kaldıran Ankaralı Yasemin, 4 Eylül 1979 yılında Türkiye’nin başkenti Ankara’da dünyaya gelir. Ankara henüz o yıllarda meşhur şarkıcılar çıkaran bir kent değildir. Ankaralı Yasemin hayatı zorluklarla geçen bir küçük çocuktur henüz. Anne ve babasının ayrılığı Yasemin’in eğitim hayatını etkiler. Sürekli yer değiştirmek zorunda kalan sanatçımız ortaokuldan sonra eğitimine devam edemez. Ancak yaşadığı zorluklara rağmen içi kıpır kıpır olan şarkıcı daha 16 yaşında iken bir tanıdık düğününde şarkı söyler. Sesi beğenilen genç kız düğünlerde şarkı söyleyerek harçlığını çıkartmaya başlar. Sanatçımız Ankaralı Yasemin şarkıları daha profesyonel okuyabilmek için şan dersi almaya karar verir. Ancak annesi ile bir başka büyük kente, İstanbul’a gitmek zorunda kalınca bu niyetini gerçekleştiremez.

90’lı yılların ortaları Ankaralı sanatçıların popüler olmaya başladıkları dönemdir. Güzel şarkıcı hemşerisi olan Ankaralı Turgut’tan yardım ister. Ankaralı Yasemin oyun havaları tarzında,  Ben De İsterem adlı bir albümü Ankaralı Turgut’un prodüktörlüğünde 1997 yılında çıkarır. Çok beğenilen albüm aynı yıl içinde sanatçının peş peşine çıkaracağı iki albüme daha katkı sağlar. Ankaralı Yasemin şarkıları listesi elden ele dolaşır. 1998 yılında ise asıl Ankaralı Yasemin dinle dedirtecek albüm gelir: Hop Dedik Abi. Albüme adını veren parça dilden dile yayılır. Tam 280 bin satar. Ankaralı Yasemin cimdallı adlı eseri ile dönemin aranan sanatçıları arasına girer.

 

Çalıştığı firmalarla ve menajerle yaşanan sorunlara rağmen 1999 ile 2006 yılları arasında tam beş albüme imza atar. 2000 yılında çıkardığı Anlayalım Abi ve bir yıl sonra çıkardığı Tantana Yapma albümleri yine çok satanlar listesindedir. Ankaralı Yasemin klipleri ile de müzik piyasasının altını üstüne getirmektedir. 2008 yılında Ankaralı Yasemin çıldıralım şarkısı ile coşmak istiyorsan Ankaralı Yasemin dinle, diyenleri haklı çıkarmıştır. Gerek fiziği ile gerek dansları ile dinleyicilerini büyüleyen sanatçı sürekli üretmekte ve çıkardığı her albüm büyük beğeni kazanmaktadır. Ankaralı Yasemin karpuz kestim şarkısı ile de büyük bir başarı kazanmıştır. 2015 yılında çıkardığı Nar Tanem albümü ile Ankaralı Yasemin çıldıralım tarzında pop, oyun havası karışımı tarzını devam ettirmiştir.

Ankaralı Yasemin Şarkıları Albümleri:

Uça Uça Gelirim (feat. Samir İlgarlı) - Single (2018), Nar Tanem (2014), Nar Tanem (2014), Tantana Yapma (2013), Çıldıralım (2008), Kır Zilleri (2008), Ver Coşkuyu / Şikibop Şekerim (2007), Ankara Klasikleri (2006), Öpüversin Seni (2006), Anlayalım Abi (2000), Cepten Ara Beni (1999), Hop Dedik Abi (1998), Sarışın Bombam (1997)