Hoşgeldiniz!

Merve Özbey Şarkıları

MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Merve Özbey

Ebru Gündeş’in eski vokalistlerinden olan Merve Özbey, Türk Pop ve Türk Halk Müziği tarzı şarkı söyleyen bir sanatçıdır. Genç sanatçının henüz bir albümü bulunmaktadır.

MERVE ÖZBEY BİYOGRAFİ
18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu olan sanatçıyı Ebru Gündeş keşfetmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği mezunu olan Merve Özbey, şarkıcı Utku’ya vokalistlik yaparken Ebru Gündeş’in kendisini dinlemesi ve kendisinin birkaç şarkı daha söylemesini istemesi ile Ebru Gündeş’in vokalisti olarak müzik hayatına devam etmiştir. Erdem Kınay ile yaptığı düet çok konuşulan Merve Özbey, hayatı şarkı söylemekle geçen beğenilen bir sanatçıdır. Ebru Gündeş’ten sonra Demet Akalın, Özcan Deniz, Bengü, Yaşar İpek, Utku ve Ferman Toprak gibi birçok sanatçıya da vokalistlik yapmıştır. Merve Özbey şarkıları ses getiren ve büyük beğeni alan şarkılardır. Merve Özbey dinle diyerek en yeni şarkılarını ve tüm sevilen şarkılarını dijital ortamda dinleyebilirsiniz. Erdem Kınay’la tanıştıktan sonra adını duyuran sanatçı 2012 yılında Duman şarkısına eşlik ederek nam saldı. Merve Özbey klipleri içinde Yaş Hikayesi albümüne çektiği klip çok beğenildi. Merve Özbey yaş hikayesi albümü 2015 Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Sözleri Deniz Erten’e müziği Erdem Kınay’a ait olan Yaş Hikayesi Türkiye Resmi Listesi’nde ikinci sıraya kadar yükselerek büyük beğeni topladı.

Merve Özbey 1.63 boyunda 53 kilo ağırlığındadır. Yengeç burcudur.

MERVE ÖZBEY ŞARKILARI
Topsuz Tüfeksiz şarkısı ile çok beğenilen Merve Özbey Vicdanın Affetsin şarkısına çektiği kliple oldukça beğeni kazanmıştır. Merve Özbey Helal Ettim, Allah’a Emanet Ol, Ödeştik şarkıları ile birçok ödül alan başarılı bir sanatçıdır. Merve Özbey Vazgeçtim, Yolun Sonu, Usta, Yağmur şarkıları en beğenilen parçalar arasındadır. Merve Özbey Yaş Hikayesi, Duman, Helal Ettim, Topsuz Tüfeksiz ve Vicdanın Affetsin şarkılarına klipler çekerek şarkılarını taçlandırmıştır.

Merve Özbey Şarkıları Albümleri:

Devran (2019), Yaş Hikayesi (2015)