Hoşgeldiniz!

Tarkan Şarkıları

TARKAN KİMDİR?

Tarkan

Türkiye’nin megastarı olarak ün salan asıl adı Tarkan Tevetoğlu olan meşhur sanatçı Tarkan, Almanya’nın Alzay kentinde, 17 Ekim 1972 tarihinde doğmuştur. Tarkan kaç yaşında diye sürekli dolaşan soruların cevabını bulmak açısından, Tarkan fanları için, Tarkan biyografisi iyi bir rehber olabilir. 2016 yılı itibariyle 44 yaşına girmiş olan Tarkan, genç kızların hayranlığını toplamaya devam etmektedir. Bu çalışmamızda Tarkan’ın en çok merak edilen, bulunduğu yıla en çok damga vuran çalışmalarından bahsedeceğiz.

1986 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönen Tarkan, eğitimini burada devam ettirmiştir. Müziğe olan ilgisi dolayısıyla birçok plak ve stüdyo sahipleri ile tanışmaya çalışmıştır. Karamürsel’de aldığı eğitim sayesinde başarılı bir şekilde şarkı söylemeye başlayan Tarkan, İstanbul Park şirketinin sahibi olan Mehmet Söğütönü ile tanışmış ve bu sayede ilk albümünü piyasaya sürebilmiştir. İlk stüdyo albümü olan “Yine Sensiz” çalışmasıyla kazandığı ün, sayısız Tarkan şarkısı, Tarkan albümleri ve single çalışmaları ile devam etmiştir.

İlk çıktığı yıllar sanat müziği icra eden Tarkan sorma şarkısına kattığı yorumla bir dinleyici kitlesine sahip olurken, Tarkan kuzu kuzu single çalışmasıyla 2001 yılında yeni bir şöhret kazanmıştır. Aynı yıl Tarkan hüp gibi farklı çalışmalarıyla da anılmaya başlanmıştır. 2003 yılında Nazan Öncel ile çalıştığı albüm Rusya’da 1 milyon satış rakamına ulaşarak, en iyi yabancı şarkı ödülünü almıştır. Tarkan albümleri çıktığı her yıl farklı bir ün ile dinleyicilerini gururlandırmayı başarmıştır.

Tarkan sabret şarkısı, çıktığı yıllarda en çok dinlenilenler arasına girmeyi başarmış Tarkan inci tanem adıyla da sürekli klip listelerinin başında yer almıştır. Bununla birlikte, Tarkan gitti gideli parçasıyla da çıktığı yıla damgasını vurmayı başarmıştır. Tarkan son albüm olan Ahde Vefa’yı, 11 Mart 2016 tarihinde müzik piyasasına yeni albüm olarak armağan etmiştir.

 

Şarkıcılığın yanı sıra Pepsi, Turkcell gibi bazı markaların reklam filmlerinde de oynamış, aynı zamanda bu reklamları müzikleriyle desteklemiştir. Bunun yanı sıra Tarkan aşk hayatında da başarılı olmuş bir isim olarak, 29 Nisan 2016 tarihinde Pınar Dilek ile dünya evine girmiştir. Ve son olarak, yaptığı son single çalışması olan Cubba, Tarkan’ın yükseklere çıkardığı çıta karşılığında dinleyicileri için yeterli görülmese de en çok dinlenilenler arasında olmaktan ayrılmamıştır.

Tarkan Şarkıları Albümleri:

Son Durak - Single (2022), Geççek - Single (2022), Yap Bi Güzellik - Single (2022), 10 (2017), Cuppa - Single (2016), Ahde Vefa (2016), Adımı Kalbine Yaz (2010), Adımı Kalbine Yaz (Deluxe Edition) (2010), Metamorfoz (2007), Ölürüm Sana (2006), Aacayipsin (2006), Karma (2006), Dudu (2003)