Hoşgeldiniz!

Mustafa Sandal Şarkıları

MUSTAFA SANDAL ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Mustafa Sandal - Aşka Yürek Gerek Anlasana 05:34
Aşka Yürek Gerek Kaç kere kırık hayallerin peşine düştüm ben Kaç kere bile bile yenik savaşa girdim ben Korkma çok sürmez Aşk bu öldürmez Kimseler duymaz Yine de ağla istersen çare olmaz Aşka yürek gerek anlasana Her defa yanıyorum ama gitmeliyim Yaranı sarıp acını dindiremem Bak bana ben acının ta kendisiyim Kaç kere kırık hayallerin peşine düştüm ben Kaç kere bile bile yenik savaşa girdim ben Korkma çok sürmez Aşk bu öldürmez Kimseler duymaz Yine de ağla istersen çare olmaz Aşka yürek gerek anlasana Her defa yanıyorum ama gitmeliyim Yaranı sarıp acını dindiremem Bak bana ben acının ta kendisiyim
Mustafa Sandal - Araba 04:51
Araba Gönül ister aradığını Hep mi bekler hep mi bulamaz Gönül ister tanıdığını Hiç mi bilmez hiç mi soramaz Beni alsa nafile nafile Yerime bir şey koyamaz Yalvarsam da kal diye kal diye O yerinde hiç duramaz Onun arabası var güzelmi güzel Şöförü de var özel mi özel Bastı mı gaza gidermi gider Maalesef ruhu yok Onun için hiç mi hiç şansı yok
Mustafa Sandal - Hadi Hisset - Official Audio - Esen Digital 02:29
Hadi Hisset
Mustafa Sandal - Kadere Bak 03:47
Kadere Bak
Mustafa Sandal - Tesir Altında (Remix Dj Umut Akel) 03:38
Feat Umut Akel
Mustafa Sandal ft. Gülben Ergen - Yıkıl Karşımdan  (Powertürk -Adrenalin remix) 05:01
Ft. Gülben Ergen - Yıkıl Karşımdan
Mustafa Sandal Feat. Gülcan - Aya Benzer 2003(1) 04:01
Feat. Gülcan Aya Benzer
Mustafa Sandal - Pazara Kadar Degil 03:47
Pazara Kadar Degil
Mustafa Sandal -  Mezara Kadar 03:32
Mezara Kadar Aşkına kurban olayım, olayım Mahşere gel de geleyim, geleyim Tek sözün yeter can feda sana Herşeyim senin, uğruna öleyim Canımı vereyim Tek sözün yeter can feda sana Herşeyim senin, uğruna öleyim Canımı vereyim Pazara kadar değil, mezara kadar Gelirim senle fizana kadar Ayrılmak yok en son gün bile Tarih bizi yazana kadar Sevmişim seni, vazgeçer miyim ? Yerini kimse alamaz, alamaz Sen kalbimdesin, dilimde değil Bu ömrüm senin, yoluna sereyim Canımı vereyim Sen kalbimdesin, dilimde değil Bu ömrüm senin, yoluna sereyim Canımı vereyim
Mustafa Sandal - Adı İntikamdı 03:54
Adı İntikamdı Güvenemedi bana Ne yaptıysam ne ettiysem Pek bildiğim yoktu aslında Sabredip de gitmediysem Hani gönül fikirden büyük ya bazen Sığmaz ki acım sayfalara Yazıpta çizsem Belki bi yarası vardı Adı intikamdı Benden çok önce Belki unutmak içindi Çabuk geçer sandı Canımı yaktı Belki bir yarası vardı Kim olursa olsun Adı intikamdı da niye Böyle sevip yeterken Kararıp içimden bir yıldız kaydı Bildiğim kadarıyla Şimdi yalnız ve pişman Anlatıyorlar halini bana Onu içimden tam silerken

MUSTAFA SANDAL KİMDİR?

Mustafa Sandal

Mustafa Sandal 11 Ocak 1970 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır. Kendisi şarkıcı, besteci ve söz yazarı nitelikleri ile Türkiye’nin sevilen ve popüler simalarındandır. Ayrıca uzun yıllardır aranjör ve müzik yapımcısı olarak da çalışmaktadır. İlgilendiği alanlar arasında pop ve dans pop başı çekmektedir fakat alaturka ve orkestral pop gibi alanlarda da etkili bir isimdir.

Mustafa Sandal Hayatı
Sandal İstanbul’da Tülin İleri ve Yusuf Sandal’ın çocuğu olarak doğdu. İlköğretimi süresince Özel Dost İlkokulu’nda okudu. Orta ve lise düzeyi eğitimlerini ise İsviçre’deki College Du Leman’da tamamladı. Üniversite için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki New Hampshire Üniversitesi’ne gitti fakat işletme eğitimini Türkiye’de müzik alanında çalışmak için yarıda bıraktı. Daha sonra 1996 yılında Londra’ya yerleşerek eğitimini American College of London’da tamamladı. Hobileri arasında uçuş en ilgi çekici olanıdır ve pilotluk sertifikası vardır.

Mustafa Sandal Şarkıları, Klipleri ve Müzik Yaşamı
Türkiye’ye ilk dönüşünde daha çok besteci ve söz yazarı kimliği ile birçok ünlü sanatçı ile çalıştı. Sandal 1994 senesi yazında ise Suç Bende adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. Bu albümdeki 7 şarkısının sözü de bestesi de kendine aittir. Aranjörlük çalışmalarına da hemen bu albümden sonra evindeki stüdyosunda başladı. Mustafa Sandal Araba adlı şarkısına Beşiktaş’ta klip çekmiştir ve bu ilk klibidir.

90’lardan itibaren Türkiye’de zaten başarılı olmuş olan sanatçı 2005 senesinde Universal Music’ten İsyankar adlı albümünü çıkardı ve bu albüm Avrupa’da çok satanlar arasında yerini alırken, Almanya’dan Altın Plak ödülü aldı. Mustafa Sandal İsyankar şarkısı için çektiği Boğaz manzaralı klip ile MTV listelerinde bir numaraya kadar yükselmiştir.

Günümüzdeki Ünü
2016 itibariyle 12 stüdyo albümü olan sanatçı, 2015’te Ben Olsaydım isimli iki parçalık single ve 2016’daki Dön Dünya adlı albümleri çıkarmıştır. O Ses Türkiye, Rising Star Türkiye gibi ses yarışmalarında jürilik yapmıştır. 13 Ocak 2008 tarihinde, kendisi gibi müzisyen olan Emina (Jahovic) Sandal ile evlendi ve İstanbul’da yaşamaya başladı. Bu evlilikten Mustafa Sandal’ın Yavuz ve Yaman adlı 2 de oğlu olmuştur.

Mustafa Sandal Şarkıları Albümleri:

Aşk Kovulmaz - Single (2018), Reset (feat. Eypio) - Single (2018), Dön Dünya - Single (2016), İste (2016), Dön Dünya - Single (2016), Ben Olsaydım - Single (2015), Aşka Yürek Gerek (2013), Tesir Altında - Single (2013), Organik (2012), Karizma (2009), Araba (2008), Devamı Var (2007), Isyankar - Single (2004), Kop (2002), Gölgede Aynı (1996), Suç Bende (1994)