Hoşgeldiniz!

Özcan Deniz Şarkıları

ÖZCAN DENİZ KİMDİR?

Özcan Deniz

Özcan Deniz, 1972 yılı, Ankara doğumlu ses sanatçımızdır. Aslen Ağrılı ve Kürt kökenli olan Özcan Deniz, yönetmenlik ve bestecilik ile de uğraşmaktadır. 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Aydın’a yerleşen Özcan Deniz, okumayı bırakıp müzikle uğraşmaya karar verdi. İlk şarkılarını söylemeye başladığında 13 yaşındaydı. Şarkı söyleyerek aynı zamanda ailesinin geçimine de katkı sağlamaya başladı. 17 yaşından sonra İstanbul’a geldi ve burada bazı yerlerde şarkı söylemeye devam etti. İlk albümü “Yine Beni Ağlattın” adlı çalışmasını Yaşar Yağmur ile tanıştıktan sonra çıkarmış oldu. 18 yaşına geldikten sonra Almanya Münih’e yerleşti ve orada da Hilmi Topaloğlu ve Mahsun Kırmızıgül ile tanıştı. İkinci albümünü ise bundan bir yıl sonra “Meleğim” ismiyle piyasaya sürmüştü. Bu albümü onun ilk şöhretini yakalamasını sağladı.

Özcan Deniz, sinema ile ilk buluşmasını Memduh Ün’ün Ona Sevdiğimi Söyle adlı filmiyle yaşamıştır. Bu deneyiminin ardından 1995 yılında vatani görevini yapmaya giden sanatçı, “Yalan mı” albümü ile muhteşem bir dönüş yapmayı başarmıştır. Bununla birlikte, aynı adı taşıyan dizi ile de televizyon izleyicilerinin karşısında çıkmıştır.

Özcan Deniz şarkıları, gittikçe artan bir popülariteye sahip olmuşken, şarkıcımız sırasıyla; Çoban Yıldızı, Aslan Gibi, Leyla, Ses ve Ayrılık, Hediye, Sevdazede albümlerini çıkarmaya devam etmiştir. Özcan Deniz dinle, arama motorlarının albümlerin çıktığı yıllarda en çok rastladığı cümlelerden birisi olmuştur. Tüm bu albümler kapsamında Özcan Deniz şarkıları, her yıl en çok dinlenenler arasına girmeyi başarmıştır. Özcan Deniz klipleri de, şarkılarıyla birlikte çok konuşulmayı başarmıştır. Özcan Deniz Kalp Yarası klipindeki başarısını bu duruma örnek gösterilebilir.

Müzik kariyerinin yanı sıra film sektöründe de çok önemli yere sahip olan Özcan Deniz, çok tutulan çalışmalarda yer almıştır. Özcan Deniz filmleri arasında en meşhur olanları, Asmalı Konak, Neredesin Firuze, O Şimdi Asker, Evim Sensin sayılabilir. Evim Sensin filmiyle birlikte sen yârim idun şarkısı da gündeme gelmiş, böylelikle Özcan Deniz, film sektöründe de müzikteki başarısını konuşturmuştur. Özcan Deniz hayatı, anlatılırken değinilmesi gerekilen en önemli noktalar, bunlardır.

 

Şarkıları ve oyunculuklarının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer alan Özcan Deniz, başarılı bir sanatçı olmanın yanı sıra duyarlılığını da koruyan bir isimdir. Özcan Deniz biyografisi diğer biyografilerden en belirgin olarak bu şekilde ayrılabilmektedir.

Özcan Deniz Şarkıları Albümleri:

Prestij Meselesi (Orijinal Film Müzikleri) (2023), Ayrıntılarda Gizli - Single (2020), Allah Büyük - Single (2020), Ben Yine Kendimle - Single (2020), Ben Yine Kendimle - Single (2020), Aşk - Single (2019), Aslan Gibi / Dokunma (2014), Çoban Yıldızı (2014), Ses Ve Ayrılık (2014), Sevdazede (2014), Yalan Mı? (2014), Hadi Hadi Meleğim (Amanın Aman) (2014), Meleğim / Ne Gereği Vardı / İhanet (Hadi Hadi) (2014), Hediye (2014), Merakımdan - Single (2012), Bi' Düşün (2012), Sevdazede (2009), Hediye (2007), Ses Ve Ayrılık (2004), Asmalı Konak (Hayat Film Müzikleri) (2003), Leyla (2002)