Hoşgeldiniz!

Renan Bilek Şarkıları

RENAN BİLEK ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Renan Bilek - Şopar Şarkı 03:56
Şopar Şarkı
Renan Bilek - Manifesto 05:42
Manifesto Vicdanımız hep seslenir ama bizim anca işimiz varken Kim durup dinleyecek ki onu? Bir kocaman çarkın içinde, dişlilerden Biriyim belki Anladım bağlı hepimizin eli kolu Kimler sildi, kim süpürdü, kim eritti erdemleri? Kim kaçırdı, kim götürdü, kim yok etti sevgileri? Bir boşluğun ortasında, gerçekle doğru arasındayım. Artık yarın diyecek gücüm bile kalmadı. Ya sunulanı kabullenmeli, yada kendi bildiğini okumalı Yaşam kiminse onu o yaşamalı Kimler sildi, kim süpürdü, kim eritti erdemleri? Kim kaçırdı, kim götürdü, kim yok etti sevgileri? Bir sürü el uzanır amma, herkes çekmek ister kendi yoluna Hangi yoldan gitmeliyim? midem bulandı bu yalanlardan. Sevgisizsem suçlamayın, sizden kalan mirastır bu. Leş kokuyor yüreğiniz unutmuşsunuz yıkamayı. Salonun ışıklarını yakabilirsiniz çünkü; Perde kapandı ben yokum artık Hiç bir şey kalmadı bize sevmek için dünyayı.
Renan Bilek - Ziya 06:17
Ziya Mahalledeki bir ilkokula yazılmıştı kucuk ziya Yarınlar adı gibi parlak olacaktı ya İlkokul üçten beri kolejlere hazirlikta O yüksek tahsilli olacak ana baba okuyamadıysada Orta haline ragmen babası; fen türkce matematik hocası Bulup getirdi ziyaya ; hadi yavrum calis ziya Babaya göre mühendis olacak anne der ki ille doktor Yavrum ziya öyle görünüyorki bu işin sonu boktur Kalemlerin nerde? ya kokulu silgin? e hani defterlerin? Ezberle, calis dur, didin ziya Sabah erken okula gider öglen eve dönerdi ziya Daha söyle bir oh demeden hoca gelir hemen sonra Börtü böcegin iç organları coktan ezberlenmiştir Falanca teoremleri yemiş yutmuş bitirmiş içmiştir Kucuk sesli uyumundan buyugune köprü gider Ziyanın kucuk beynindeki herşey içiçe girer Üçgenlerin iç açıları trigonometrik hesaplar Ziyada artık yavaş yavaş paranoyak başlangıclar Ucan balonların, ya futbol topun, işte oyuncagın Nolur kendine gel yavrum ziya Bak işte sana psikiyatrist amca.
Renan Bilek - Parklar Boştur 04:30
Parklar Boştur Parklar boştur, kanepeler ıslak Ay ışığı utanır... Altında gezen silahlı devriyelerden Ay ışığı utanır... Çünkü mevsim sonbahardır. Sonbaharda sevgilim, Önce haziran sayfaları yırtılır anıların... Parklar boştur, kanepeler ıslak Ay ışığı utanır... Altında gezen silahlı devriyelerden Ay ışığı utanır... Önce haziran sayfaları Yırtılır anıların... Kalın çivilerle üstümüze Çapraz eylüller çakılır...
Renan Bilek - Sür Gitsin 03:38
Sür Gitsin
Renan Bilek - Görüşme Günü 03:25
Görüşme Günü

RENAN BİLEK KİMDİR?

Renan Bilek

Renan Bilek Şarkıları Albümleri:

Leke (1998)