Hoşgeldiniz!

Tiesto Şarkıları

TİESTO KİMDİR?

Tiesto

Tiesto

Gerçek adı Tijs Michiel Verwest olan tiesto 17 Ocak 1969 yılında Hollanda Breda’da dünyaya geldi. Gençliğinden beri müziğe meraklı olan DJ Tiesto 1980’li yıllarda okul partilerinde DJ olarak bulunmaya başladı. 1985 yılı ile 1993 yılı arasında Hollanda’da birçok gece kulübünde DJ’lik yapmıştır. Birçok farklı isimle DJ’lik yapan Tiesto 1990’lı yılların sonlarına doğru kendi tarzını oturtmaya başladı. Trance müzik konusunda başarılı çalışmalar yapan şarkıcı 1996 yılında düzenliği c mon şarkısı ile ilk olarak birçok insan tarafından tanınmaya başlanmıştır. Oldukça etkili bir şekilde müziğini yapmaya devam eden DJ birçok farklı çalışma yaparak isminden bahsettirmiştir. Sanatçı 2001 yılında In My Memory ve 2002 yılında In My Memory – Remixes isimli albümlerinin çıkartmıştır.

2003 yılında Nyana ve 2004 yılında da Just Be isimli albümleri piyasaya çıkmıştır. 2004 yılındaki albümünde adagio for strings isimli şarkısı ile oldukça ilgi görmüştür. Çok başarılı olan bu şarkı müzik listelerinde üst sıralara ulaşmış ve sanatçının popülerliğini arttırmıştır. Yine bu albümde bulunan love comes again isimli şarkı ile de büyük başarı yakalamıştır. 2006 yılında sanatçı Just Be: Remixed isimli bir albüm daha piyasaya sürmüştür. Oldukça sevilen ve ilgi gören bu albümünde de birçok başarılı tiesto şarkıları bulunmaktadır. Bu albümde birçok ülkedeki müzik listelerinde üst sıralara kadar tırmanabilmiştir.

 

Sanatçı 2007 yılında Elements of Life ve 2008 yılında Elements of Life: Remixed albümlerini çıkartmıştır. Çok sevilen tiesto dinle için bu albümlerden sonra 2009 yılında Kaleidoscope isimli albümünü piyasaya sürmüştür. Oldukça başarılı olan bu albümle de popülerliğini arttırmıştır. Dünyada en başarılı DJ’ler arasında yer alan Tiesto birçok konser ve festivalde sahneye çıkmıştır. Dünya turneleri düzenleyen sanatçı birçok farklı ülkede hayranları ile buluşmuştur. Trance müzik konusunda oldukça başarılı olan sanatçı 2009 yılında who wants to be alone isimli şarkısı ile bu başarısını ilerletmiştir. Sanatçı 2014 yılında ise A Town Called Paradise isimli bir albüm piyasaya sürmüştür. Birçok farklı sanatçı ile de çalışan DJ birçok farklı remix ve düzenleme yapmıştır.