Hoşgeldiniz!

Bülent Ersoy Şarkıları

BÜLENT ERSOY ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Bülent Ersoy - Gidiyormusun 04:46
Gidiyormusun Gidiyor musun, gidiyor musun? Beni böyle dertli bırakıp gidiyor musun? Yaşananları mutlu yılları Yarınları bırakıp gidiyor musun? Söyle bana geceler sensiz nasıl geçecek Hayalin gözlerimden söyle nasıl gidecek Yaşayamam dayanamam gidersen Yazık olur bu aşka gidersen Ne olur gitme… Ateşlere atma beni Ne olur gitme… Can evimden vurma beni Sensizlik bin kere ölmek Gel yeter ki sev öldür beni Kal da derdim ol, kara yazım ol Her çileye razı gönlüm… Benim ol Gidiyor musun, gidiyor musun? Beni böyle dertli bırakıp gidiyor musun? Yaşananları mutlu yılları Yarınları bırakıp gidiyor musun? Söyle bana geceler sensiz nasıl geçecek Hayalin gözlerimden söyle nasıl gidecek Yaşayamam dayanamam gidersen Yazık olur bu aşka gidersen Ne olur gitme… Ateşlere atma beni Ne olur gitme… Can evimden vurma beni Sensizlik bin kere ölmek Gel yeter ki sev öldür beni Kal da derdim ol, kara yazım ol Her çileye razı gönlüm… Benim ol Ne olur gitme… Ateşlere atma beni Ne olur gitme… Can evimden vurma beni Sensizlik bin kere ölmek Gel yeter ki sev öldür beni
Bülent Ersoy//dağum Günü 06:12
Dagum Gunu
Bülent Ersoy - Seçmeler 02:00:59
Seçmeler
Bülent Ersoy-Sen Böyle İstedin 04:26
Sen Böyle Istedin Hadi ben öfkemi yenedim de Gözümde yaşlarla gitmeye kalktın Hadi öfkemi yenedim de Gözümde yaşlarla gitmeye kalktın Sen dilin tutulmuş gibi davranıp Sen dilin tutulmuş gibi davranıp Neden dur demedin beni bıraktın Neden dur demedin beni bıraktın Sevgine güvenim yıkıldı gitti Sevgine inancım kırıldı gitti Sen böyle istedin aşkımız bitti Sen böyle istedin bu masal bitti Sen böyle istedin bu masal bitti Bir garip hâl olmuş sana nedense Üzgünüm olandan bitenden bense Bir garip hâl olmuş sana nedense Üzgünüm olandan bitenden bense Böyle mi davranır? böyle mi yapar ? Böyle mi davranır? böyle mi yapar ? İnsan sevdiğini gönülden sevse İnsan sevdiğini gönülden sevse Sevgine güvenim yıkıldı gitti Sevgine inancım yıkıldı gitti Sen böyle istedin bu masal bitti Sen böyle istedin aşkımız bitti Sen böyle istedin aşkımız bitti
Bülent Ersoy - Sıralardaki Heyecan 1976 03:28
Sıralardaki Heyecan 1976
Bülent Ersoy Arkadaş (Damar) 02:50
Arkadas
Bülent Ersoy - Beni Aglatmaya Kimin Hakki Var 07:14
Beni Ağlatmaya Kimin Hakkı Var Kalmasın gönlümde ondan bir eser Izdıraptan baksa ne verdi bana Bütün duygularım isterse bitsin Çekilsin dünyamdan çekilsin gitsin Beni ağlatmaya kimin hakkı var Beni ağlatmaya kimin hakkı var Yaşantım sanki ecel yanımda o varken Çekilsin dünyamdan çekilsin gitsin Acılar bitmez dertler tükenmez O varken o varken o varken… Beni ağlatmaya kimin hakkı var Beni ağlatmaya kimin hakkı var Severken sevmeyi çok gördü bana Mutluluk istedim dert verdi bana Birgün güldür dedim yok dedi bana Çekilsin dünyamdan çekilsin gitsin
Bülent Ersoy - Geceler 04:07
Geceler Bu sevdanın sonu gelmez sana veda ediyorum Yeni bir sevgili buldum deli gibi seviyorum Dindi gözlerimde yaşım tuzsuz aşım dertsiz başım Dindi gözlerimde yaşim tuzsuz aşım dertsiz başım Bundan böyle arkadaşım geceler geceler geceler Sırdaşım oldu geceler yoldaşım oldu geceler Çilesi yok cefası yok Senin gibi aldatmıyor. kaprisi yok gururu yok Beni her gün ağlatmıyor hiç tasam yok aşktan yana yaşıyorum Kana kana unutturdu seni bana geceler geceler geceler Sırdaşım oldu geceler yoldaşım oldu geceler sırdaşım oldu Geceler geceler
Bülent Ersoy-Yarina Çikmaya Senedimmi Var 05:55
Yarına Çıkmaya Senedim Mi Var
Bülent Ersoy - Rumeli Türküleri 05:56
Rumeli Türküleri

BÜLENT ERSOY KİMDİR?

Bülent Ersoy

Bülent Ersoy Biyografi
Gerçek adı Bülent Erkoç olan sanatçı 9 Haziran 1952 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk Müziği'ndeki gelmiş geçmiş en iyi seslerden biri olarak bilinen ünlü sanatçı Diva lakabı ile anılmaktadır.

Küçük yaşlardan itibaren kendisi için ders veren özel hocalar yardımı ile müzikteki yeteneğini ve bilgisini artıran Bülent Ersoy bu özel eğitimler sırasında Melahat Pars ve Rıdvan Aytan gibi Türk müziğinde çok önemli konumda bulunan hocalardan ders almıştır. İstanbul Konservatuvarındaki aralıklı eğitiminin ardından başarıyla mezun olan sanatçı Bülent Ersoy ilk olarak gazinolarda şarkı söylemeye başlamıştır.

Bu yıllarda katıldığı bir ses yarışmasında dikkatleri üzerine çeken sanatçı, gazinolarda assolist olarak görev almaya başlamış ve ilk 45’liği olan “Lüzum Kalmadı Neye Yarar Gelişin” adlı eseri çıkarmıştır. Güçlü sesi ile dikkatleri üzerine çeken Bülent Ersoy hayatı boyunca bu plağın ardından ününü artırmayı başarmış ve dönemin en önemli gazinosu olan Maksim Gazinosu'nda sahne alma fırsatı da bulmuştur.

“Tut-i Mucizeyi Guyem Ne Dersem Laf Değil” plağı ile satış rekorları elde eden sanatçı daha sonrasında Maksim’de dönemin ünlü seslerini geride bırakarak assolist olarak görev almıştır. Bülent Ersoy şarkıları söylerken yaptığı nağmelerle kendine has bir okuyuş tarzı ortaya koymuş ve hem Türkiye’den hem de Dünya'dan büyük övgüler almıştır.

Müzeyyen Senar’ın da etkilerinin sonucunda kendi üslubunda çok önemli bir noktaya yükselen Bülent Ersoy müzikleri “Baharı Bekleyen Kumrular Gibi” şarkısı ile sadece döneminde değil günümüze dek uzanan bir süreçte en başarılı şarkılarını okumuştur. Dönemin tek televizyon kanalı olan ve sanat dünyasının bir statü nesnesi olarak gördüğü TRT’de eserler okuyan sanatçı bu dönemlerin ardından arabesk ve pop türündeki eserlerine de yer vermiştir.

Transeksüel kimliği ile ön plana çıkan sanatçı 1980 darbesi sonrasında 8 sene boyunca sahne yasağı almış ve şarkılarını söyleyememiştir. 1981 yılında cinsiyet değiştirip kadın olan Bülent Ersoy hakkında Türkiye’deki yasalar gereği 1988’e kadar pembe kimliğine sahip olamadı haberleri de çıkmıştı.

1980’li yıllardaki nispeten durgun dönemlerinde filmlerde çoğu zaman kendi ismiyle yer aldığı filmlerle dikkat çeken Bülent Ersoy aynı zamanda Popstar gibi yarışmalarda da jüri üyeliği yapmıştır.

Bülent Ersoy Şarkıları Albümleri:

Ümit Hırsızı - Single (2019), Best Of Bülent Ersoy ('93 Plak Kayıtları) (2017), Classical Turkish Music Concerts (2013), Diva'dan Muhteşem Yıllar Box Set (2013), Suskun Dünyam (2012), Bülent Ersoy 3 (2012), Öptüm (2012), Biz Ayrılamayız (2012), Aşktan Sabıkalı (2011), Suskun Dünyam (2009), Beddua (2006), Collection (2006), Canımsın (2002), Maksim Gazinoları Assolistleri, Vol. 1 (2000), Alaturka 2000 (2000), Maazallah (1997), Benim Dünya Güzellerim (1995), Alaturka 1995 (1995), Seçmeler (1994), Türk Sanat Müziği Konseri 4 (1993), Sefam Olsun (Oh Oh) (1993), Bülent Ersoy (Türk Sanat Müziği Konseri, Vol. 2) (1993), Bülent Ersoy (Türk Sanat Müziği Konseri, Vol. 1) (1993), Bülent Ersoy (Türk Sanat Müziği Konseri, Vol. 3) (1993), Ak Güvercin (1993), Bülent Ersoy (Türk Sanat Müziği Konseri, Vol. 4) (1993), Ablan Kurban Olsun Sana (1992), Biz Ayrılamayız (1990), Öptüm (1990), Bizim Hikayemiz (1989), Yaşamak İstiyorum (1987), Yaşamak İstiyorum (1987), Bülent Ersoy Konseri (1987), Düşkünüm Sana (1984)