Hoşgeldiniz!

fil

Korkunç Bir Film 7 00:49
Korkunç Bir Film 7 4.585 izlenme - 11 yıl önce !!!!!!!
Turistleri Kovalayan Gergin Fil 00:13
Turistleri Kovalayan Gergin Fil 643 izlenme - 3 yıl önce Safariye aracı ile fili gözlemleyen turistler filin bu işten rahatsız olmasıyla korku dolu anar yaşamışlar. Fil safari aracını belli bir süre kovalamış.
Sıcak Havada Alkollü Meyve Yiyen Hayvanlar 03:07
Sıcak Havada Alkollü Meyve Yiyen Hayvanlar 2.681 izlenme - 8 yıl önce Yüzde 8 oranında alkol içeren Amarula ağacının meyvelerinden yiyen hayvanlar sarhoş olunca...
Sirkten Kaçan Filler Rusya Sokaklarında 00:34
Sirkten Kaçan Filler Rusya Sokaklarında 567 izlenme - 2 yıl önce Rusya’da sirkten kaçan filler şehir merkezine inerek ortalığı birbirine katmış. İki fil yoğun uğraşlar sonucu saatler sonra yakalanmış.
Otelde Gezen Fil 02:20
Otelde Gezen Fil 568 izlenme - 2 yıl önce Sri Lanka'da bir otele giren fil otelin misafirlerine korku dolu anlar yaşatmış. Binanın içinde dolaşan filin o anları ise bir otel misafiri tarafından böyle kaydedildi.
En Kötü Kokan 10 Hayvan 03:36
En Kötü Kokan 10 Hayvan 2.092 izlenme - 8 yıl önce Dünyanın En Kötü ve Pis Kokan 10 Hayvan Türü 10 - Wolwerine - Kutup porsuğu - Kokarca Ayı Kuzey ülkelerinin en cüretkâr, en hırsız ve en kurnaz hayvanlarından biri. Sansargillerden olmasına rağmen küçük kahverengi bir ayıyı andırır. Bu sebeple kokarca ayı olarak da tanınır.Kuzey Amerika ve Avrupa ormanlarında çok nadiren görülen volverin, korku nedir bilmeyen amansız bir kâtildir. Kavga esnâsında terör estirir. Çok keskin bir kokuya sahip olduğu için etrafına her canlı yaklaşamaz.Bölgesini işaretlemek için kötü koku bırakır. 9 - inekler İnekler aşırı miktarda metan gazı ürettiği için en pis kokan hayvanlar arasındadır. 8 - Adelie Penguenleri Dışkısını mermi gibi atar. Dışkısı aşırı kötü kokar ve tüylerini temizlemek için kullanır. 7- Karafatma Türkiyede halk dilinde yerel olarak karaheççe, kara böcek, osurgan böceği , tıstan adıyla anılır. En tipik savunma hareketleri arka ayakları üzerine vücüdunun alt bölümünü kaldırıp karın ucunu yukarı doğru uzatmaları ve savunma silahı olan kötü kokuyu salmalarıdır. 6- Akbaba Kötü kokmalarının en kötü sebebi leş yemeleridir. Yediklerini daha sonra kusarak tekrar yiyebilirler.Dışkılarını ayaklarına doğru yaparlar, hava ısındığında buharlaşan dışkı serinlik verir. Dışkısı ağaçları çürütür, amonyaktan dolayı kötü kokar. 5 - ASLAN Kokusu özellikle yaşadığı bölgede işaretleme sırasında ortaya çıkar. İdrar bacaklardan ayak tabanlarına ulaşır ve yürüyerek tüm sahaya bırakılır. Bu koku dayanılmazdır. 4 -FİL Kızgınlık zamanı vücutlarındaki testesteron hormon seviyesi 40 kat artar ve bu zamanda idrarları yeşilimsi bir hal alır bacaklarından aşağıya doğru akar. Günde 300 Lt. ye yakın idrar yapabilirler.İdrarla testesteron birleştiği zaman koku dayanılmaz olur. Aynı zamanda yanaklarından da bir sıvı akmaya başlar ki 1 km. öteden hissedilir. Bize iğrenç gelen onlara çok güzel gelir. 3- Tazmanya Canavarı Dünya üzerinde bulunan en büyük etobur keselidir. Kışkırtıldığı zamanlar keskinliği kokarcanınkine rakip olabilen nahoş bir koku salabilir. 2 - Misk Öküzü Misk öküzü, adını postundan yayılan misk geyiğininkine benzer keskin kokudan alır.Kanada'nın kuzeyinde ve Grönland'da yaşar. Adını vücudunda barındırdığı 'misk' maddesinden alır. Misk erkek türlerin vücudunun ürettiği bir maddedir ve kokusunu hayvanın idrarından alır. 1- Kokarca Kokarcaların savunma yöntemleri son derece ilginçtir. Vücutlarında bulunan iki bezden düşmanın bulunduğu yöne doğru bir sıvı püskürterek kendilerini korurlar. Kokarca bu tehlikeli sıvıyı püskürtmek için düşmanın yüzüne doğru yönelir ve Bu sıvı derinin şiddetli tahrişine, hatta bazen de geçici körlüğe sebep olur. Sıvının dayanılamayacak kadar kötü ve kalıcı bir kokusu vardır, ayrıca sülfür bileşikleri de içerir. Çok etkili bir savunma yöntemi olan bu sıvı sayesinde kokarcalar düşmanlarından gizlenmeye gerek duymazlar çünkü buram buram kokuyorlar.
Piknik Alanına Dalan Fil 02:03
Piknik Alanına Dalan Fil 656 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da bir fil, yemeklerin kokusunu alınca eğitmeninin kontrolünden çıktı ve piknik yapılan alana giderek yemekleri yemeye başlamış. O anlar bir görgü tanığının kamerasına yansımış.
File Saldıran Timsah Canından Oldu 01:40
File Saldıran Timsah Canından Oldu 132 izlenme - 6 ay önce Afrika'nın Zambezi Nehri'nde çekilen görüntüler hayrete düşürdü. Söz konusu görüntülerde, dev filin timsahı acımasızca boğduğu dakikalar yer alıyor.
İbi - Hava Gemisi 10:11
İbi - Hava Gemisi 1.664 izlenme - 4 yıl önce ‘Baldiyar’ı bilir misiniz? Peki onu keşfetmek için bir yolculuğa ne dersiniz? İbi ve Tosi yeni yerler, yeni arkadaşlar keşfetmek ve Tosi’ye miras kalan Resimli Baldiyar Atlası’nı bulmak için yolculuğa çıkıyorlar. Hoppa ve Pumba’da bu serüvende İbi’ye eşlik ediyorlar.  Zaman zaman yaramazlık yapmıyorlar da değil. Bu tatlı serüvende İbi ve arkadaşları karşılaştıkları problemleri çözerken matematik ve fen bilimlerinden faydalanarak eğlenceli çözümler üretiyor.
Çamura Saplanan Fili Kurtarma Operasyonu 00:47
Çamura Saplanan Fili Kurtarma Operasyonu 818 izlenme - 3 yıl önce Tayland'da yaşlı bir fil çamura saplanmış ve kendi imkanları ile çıkamayınca yetkililer ve halk yardımına koşmuş. Fil 8 saat süren kurtarma operasyonu sonrası kurtarılmış.
Wall-E oyuncaklarla oynuyor-MUTLU ÇOCUK 03:28
Wall-E oyuncaklarla oynuyor-MUTLU ÇOCUK 2.786 izlenme - 6 yıl önce Robot arkadaşımız Wall-E Barbie ile bisikletini görüyor ve oda kendisi için bir tane motorsiklet istiyor.bakalım nasıl bir motorbisiklet yapacak.hep birlikte izleyelim ve görelim. daha fazla videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. www.izlesene.com/mutlucocuk
Üzerine Gelen Filden Son Anda Yırtan Sürücü 00:55
Üzerine Gelen Filden Son Anda Yırtan Sürücü 281 izlenme - 1 yıl önce Tayland'da yola inen bir fil şaşkın bakışlar altında yolda ilerlemeye başlamış. Fil tam bir kamyonetin yanına yaklaşırken sürücü hemen uzaklaşmış.
Gerilim Nedir, Nasıl Yaşanır? 06:22
Gerilim Nedir, Nasıl Yaşanır? 1.097 izlenme - 2 yıl önce Koca bir fil ile yüzyüze gelerek hissedilebilir mesela. Filimiz meraklı bir şekilde arabaya geliyor, sonra gidermiş yapıp geri dönüyor. Gerçi arabanın içindekiler son ana kadar rahattılar ama hafif bir tüyme hissi oluştu hepsinde.
Motosikleti Hurdaya Çeviren Fil 01:48
Motosikleti Hurdaya Çeviren Fil 591 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da ormanlık alana yakın olan yoldan ilerleyen motosikletli bir filin saldırısına uğramış. Adam kendisini kurtarmış ancak motosikleti olay yerinde kalmış. Motosiklet filin gazabına uğramış.
Sirkten Kaçan Fil Rusya Sokaklarında 01:37
Sirkten Kaçan Fil Rusya Sokaklarında 522 izlenme - 2 yıl önce Rusya'nın Ekaterinbug şehrinde sirkten kaçan fil şehir merkezine doğru yürümeye başlamış. Fili durdurmaya çalışan Ruslar yoğun çaba harcamış.
Su İçmeyi Öğrenen Yavru Fil 01:30
Su İçmeyi Öğrenen Yavru Fil 1.448 izlenme - 7 yıl önce Bebek fil galiba ilk defa ot yiyeceği için nasıl yenildiğini öğrenmeye çalışıyor. Ortalama bir yavru filin hortumuyla yemeyi ve içmeyi öğrenmesi 6-8 ay sürer. Bu minik fil ise yarışta oldukça önde gidiyor.
Yavru Timsah ile Güreşen Kadın 00:36
Yavru Timsah ile Güreşen Kadın 550 izlenme - 2 yıl önce Ziyaret ettiği hayvanat bahçesinde fillerin olduğu bölüme girip yavru fili sevmek isteyen kadın. Yavru filin oyun hevesiyle tuş olmuş.
Çiftleşme Döneminde Aşırı Sinirli Fil 00:54
Çiftleşme Döneminde Aşırı Sinirli Fil 1.727 izlenme - 7 yıl önce Öfkeli bir fil, Tayland'ın başkenti Bangkok yakınlarındaki Khao Yai Ulusal Parkı'nda bir otomobile tecavüz ederken görüntülendi.(filin şeyini göstermemişer hayel kırıklığına uğramayın.) Hafta sonunda yaşanan bu olayın ardından, Pazartesi günü de bir filin bir dükkâna saldırdığı haberi geldi. Ancak yetkililer, iki saldırıdaki filin aynı olup olmadığını belirleyemediklerini ifade ediyorlar. Khao Yai Ulusal Parkı'ndaki uzmanlar, filin öfkesinin, çiftleşme mevsiminden kaynaklandığını belirtiyorlar.
Fil Süresi Fazileti -  Türkçe Arapça Meali 00:32
Fil Süresi Fazileti - Türkçe Arapça Meali 1.778 izlenme - 9 yıl önce Fil Süresi Fazileti - Türkçe Arapça Meali
Mayına Basan File Protez Bacak Yapıldı 00:44
Mayına Basan File Protez Bacak Yapıldı 285 izlenme - 2 yıl önce Dünyadaki ilk protezli fil olan Mosha, boyuna ve kilosuna uygun olarak tasarlanan daha büyük ve daha güçlü yeni protez bacağı sayesinde artık daha mutlu!
Filin Tokadını Yiyen Adam 00:13
Filin Tokadını Yiyen Adam 337 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da düzenlenen bir geçiş töreninde , tören için süslenip püslenen fillerden biri sahibini fena tokatlamış.
Ekskavatör ile Fil Kurtarmak 00:47
Ekskavatör ile Fil Kurtarmak 191 izlenme - 11 ay önce Hindistan'da çukura düşen fil çamur dolayısıyla çıkamayınca imdadına ekskavatör yetişmiş. Fili kurtarma operasyonu başarılı sonuçlanmış.
15 Yıl Sonra Sahibini Gören Fil 04:17
15 Yıl Sonra Sahibini Gören Fil 2.541 izlenme - 7 yıl önce Charlie amcamız bu videodan 15 yıl önce bakıcılığını yaptığı fil Nita'dan ayrılıyor ve şu anki izlediğiniz videonun senesi olan 1989 yılında tekrar karşılaşıyorlar, o zaman bu görüntüyü veriyorlar. Bu videodan birkaç gün sonra Charlie, 2009da 60 yaşında olan Nita, Ocak 2013te de belgeseldeki Huell Howser prostat kanserinden ölüyor bu video da böylece o zamandan hüzünlü şekilde bizlere kalıyor. yer San Diego Milli Parkı.
Sinirlenen Filin Kamyona Saldırması 00:55
Sinirlenen Filin Kamyona Saldırması 333 izlenme - 2 yıl önce Ormanlık alan içindeki yoldan geçen kamyon sürücüsü sinirli filin gazabına uğramış. Fil kamyonu uzun süre kovalamış ve en sonunda dişleri ile kaputunu sökmüş.
Peugeot 206 Hindistan Reklamı 00:45
Peugeot 206 Hindistan Reklamı 1.969 izlenme - 7 yıl önce Şarkısı da sitede bulunan reklamın kendisi. 206'ya sahip olamayan Hintli abimizin fil yardımıyla 206 yapması
Öfkeli Filin Elinden Son Anda Kurtulan Kamyonet 00:19
Öfkeli Filin Elinden Son Anda Kurtulan Kamyonet 173 izlenme - 9 ay önce Ormanlık alandan yola inen fil gelen geçen araçlara saldırmaya başlamış. Fil bir ara kamyoneti devirmek isteyince bunu neredeyse başaracakmış.
En Tuhaf Buruna Sahip 10 Hayvan 03:06
En Tuhaf Buruna Sahip 10 Hayvan 1.752 izlenme - 8 yıl önce En Tuhaf Buruna Sahip 10 Hayvan 10 - Goblin Köpek Balığı İnsanın aklına ilk gelen, bu köpek balığı türünün bu burun ile nasıl yemek yediğidir. Bu burun niye bu şekilde evrimleşmiş bilemiyoruz ama tuhaf olduğu kesin. 9 - Fil Filler su içmek için önce suyu hortumlarına çeker, sonra ağızlarına boşaltırlar. Kesinlikle dünyanın en tuhaf ve en işlevsel burnuna sahiptirler. 8 - Fil balığı veya Fil burunlu balık Afrika asıllı fil burunlu balık ismini fil hortumuna benzeyen burnundan alıyor.Zayıfda olsa elektrik üretirler ve bu elektriği yemlerini bulmada kullanırla. 7 - Çekiç Kafalı Yarasa Afrika’nın en iri yarasasıdır. Şiş yüzlü ve sarkık üst dudaklı tuhaf bir kafası vardır. Siğilli burnu ile yarık alt dudağı buruş buruş derilerle çevrilidir. Kafasının yarısı burun olan bu yarasa türü, dünyanın en tuhaf burunlarından birine sahiptir. 6 - Karınca yiyen Duyma ve koku alma kabiliyetleri çok güçlüdür.Neredeyse sırf karınca ve termit ile beslenirler. 5 - Hispaniolan Sarı kafalı küba solenodonu olarak bilinen hispaniolanlar, uzun sivri burunlu bir fareye benzerler. 4 - Yıldız Burunlu Köstebek Burnunun yıldızı hatırlatan bu anatomik yapısından dolayı yıldız burunlu köstebek adını almıştır. Çiftleşme mevsiminde kuyruğu şişerek eski kalınlığının iki katına ulaşmaktadır. Kürkü mat, kuzgunî siyahtır. Görme duyusu çok zayıftır. Bataklıklar ve nemli tarlalarda yaşayan bu köstebekler, aynı zamanda iyi yüzücüdürler. 3 - Sayga Sayga (Saiga Tatarica) orta asya'da yaygın görülen antiloplar arasındadır. İyice şişirebildiği, sivri ucu olmayan iri burnuyla tanınır.Burnu soluduğu havadaki toz ve kum zerrelerini süzmeye ve soğuk aylarda havayı ılıtmaya yardımcı olur. 2 Pinokyo Kurbağa Bu kurbağa Endonezya'nın Yeni Gine adasında yenilerde keşfedilmiştir. Diğer kurbağalara göre uzun bir burna sahiptir ve öterken burnunu havaya kaldırmaktadır. 1 - Proboscis Maymunu Proboscis maymunu, ağaçta yaşayan, Güneydoğu asya'daki borneo adasında bulunan endemik bir türdür. Bu maymun türü sarkık burunlarını dişileri etkilemek için kullanır.
Evde Fil Beslemek 00:56
Evde Fil Beslemek 1.704 izlenme - 8 yıl önce Bu yavrucağız Ukrayna'nın Odessa şehrinde christmas sırasında bakıcısının evinde yaşıyormuş. Annesi reddedince Ludmilla Popova bu yola başvurmuş. mutfaktan çıkmayan bebek fil günde 2 buçuk litre süt içiyormuş. Adını da çok arayıp Fantic koymuşlar. Fantic şu anda 5 yaşında koca bir fil. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/89535/evde-gergedan-beslemek http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/87648/sokakta-timsah-gezdirmek http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/82518/sokakta-leopar-gezdirmek
Motosikletlileri Görmezden Gelen Fil 00:29
Motosikletlileri Görmezden Gelen Fil 805 izlenme - 3 yıl önce Tayland'da ormanlık alandan yola inen fil tam motosikletlilerle karşı karşıya gelecekken bir anda arkasını dönmüş ve motosiklettekiler tehlikeyi atlatmış.
Arabayı Boynuzlarında Gezdiren Fil 01:57
Arabayı Boynuzlarında Gezdiren Fil 256 izlenme - 2 yıl önce Filleri iri cüsseleri ve kimi zaman sevimli halleriyle tanıdık. Aslında dünyanın en güçlü hayvanlarından birisi olarak biliniyor ve sinirlendikleri zaman çok tehlikeli olabiliyorlar. Hani bir insana hortumuyla sağlam vursa olay ölümle sonuçlanabilir. İşte sıradaki video da bununla yakından alakalı. Topluluk arasında gezdirilen filler, kalabalıktan olsa gerek sinirleniyorlar. Kalabalığın üzerine saldıran Fillerden birisi, skoda fabia’yı gözüne kestiriyor ve dişlerini taktığı gibi aracı havalandırıyor. Sonra hortumuyla sert darbeyle köşeye itiyor. O korkunç anlar kameralara işte böyle yansıyor.