Hoşgeldiniz!

Netflix Animeleri İçinden En İyi 9 Anime Dizi

Konuları bakımından duygusal, dramatik, fantastik ve doğaüstü ögelere yer veren anime dizi ve filmler Japonya dışında da oldukça popüler. Animasyon filmlerinin Japon tarzı diyebileceğimiz, Japon çizgi romanlarının (mangaların) sinema veya televizyona uyarlanmasıyla oluşan anime dizilerin en iyi örnekleri arasında, artık Netflix orijinal yapımları da yer alıyor.  

Biz de, Netflix anime dizilerinin en yaratıcı ve beğenilen örneklerini seçerek size bir Netflix animeleri seçkisi hazırladık.

1. Devilman: Crybaby (2018)

devilman crybaby

Devilman Crybaby IMDb Puanı: 7.6

Devilman Crybaby Konusu: Özgün Netflix animeleri içinde yer alan bu seri, 10 bölüm olarak planlanmış ve manga türüne aşina olanların bildiği Ichirō Ōkouchi tarafından yazılıp, Masaaki Yuasa tarafından yönetilmiş.

Milyonlarca yıl boyunca buz içinde bırakılan yaratıklar ve şeytanlar, sonunda özgürlüklerine kavuşmuştur ve insanların dünyasını işgal etmişlerdir. Akira, arkadaşı Ryo'nun işbirliğiyle bu şeytanlardan biriyle birleşir ve insanlık adına onu kurtarma girişimine atılır. Akira, şeytana dönüşmüş haliyle Devilman, doğa üstü güçlere sahip olmuştur ama insan ruhunu kaybetmemiştir.

2. A.I.C.O. Incarnation (2018)

aico incarnation

A.I.C.O. Incarnation IMDb Puanı: 6.4

A.I.C.O. Incarnation Konusu: En yeni Netflix animeleri arasında yer alan A.I.C.O. Incarnation, henüz geniş bir izleyici kitlesine sahip değil. Hiroaki Michiaki imzalı mangadan uyarlama anime dizisi, cyberpunk türünde ve gelecekte geçen fantastik ve orijinal bir konuya sahip.

Netflix anime yapımı A.I.C.O. Incarnation, lise öğrencisi Aiko Tachibana’nın bir kopya olduğundan şüphelenmesiyle başlıyor. Aiko, Yuya Kanzaki'nin yardımıyla, Divers adlı bir bir gruba katılıyor. 

3. She-Ra and the Princesses of Power (2018)

she ra and the pricesses of power

She-Ra and the Princesses of Power IMDb Puanı: 7.0

She-Ra and the Princesses of Power Konusu: Tarihi ve sosyal birçok temayı (ön yargı, soykırım, sömürgecilik gibi) klasik çizgi film stiline sahip tarzıyla izleyiciye anlatırken bu yönüyle eleştirmenlerden övgü toplayan bir Netflix anime dizisinde sıra! Netflix animeleri içinde karakterlerindeki çeşitlilik bakımından da oldukça dikkat çeken She-ra’nın yeni nesil bir anime stili yaratmada oldukça başarılı olduğu görülüyor.

Adora, kötücül bir işgal ordusu olan Horde tarafından yetiştirilmiş bir yetimdir ve Horde, Etheria adlı bir gezegeni yönetmektedir. Adora bir gün ormanda gezerken kendisini Princess of Power’a dönüştüren bir kılıç bulur ve bu, onun Horde’un yaşattığı zulmü görmesini sağlar. Adora, güçlerinin yardımıyla Princess Alliance’ı toplar ve direnişçi gruplara katılır.

4. Kakegurui / Compulsive Gambler (2017)

kakegurui

Kakegurui / Compulsive Gambler IMDb Puanı: 7.1

Kakegurui / Compulsive Gambler Konusu: Homura Kawamoto tarafından bir manga serisi olarak yazılan ve illüstrasyonları Tōru Naomura tarafından yapılan seri, Netflix animeleri arasında yerini almış.

Sevilen anime dizisi, Hyakkaou Private Academy adındaki bir kurumda geçiyor ve bu okula Japonya’da seçkin ve zengin insanların çocukları gidiyor. Öğrenciler arası hiyerarşi ise bir çeşit kumarla belirleniyor. Borçlu kalanların hayatlarının en küçük detaylarına kadar etkilendiği bu hiyerarşik düzen kurucu oyun sistemi, okula Yumeko Jabami adında nakil öğrencinin gelmesiyle değişiyor. 

5. Last Hope (2018)

last hope

Last Hope IMDb Puanı: 5.9

Last Hope Konusu: Yedi yıl önce neredeyse insan türünün yok olmasına sebep olacak olan dahi bilim insanı Leon Lau, sebep olduğu ekolojik felaketle de savaşmak zorunda kalmıştır. 

Japon-Çin ortak yapımı olan ve toplamda 1 sezon ve 26 bölümden oluşan Netflix anime dizisinde anlatılan olayların öncesinin konu edileceği dört adet de manga (Japon çizgi romanı) yayımlanacak. Last Hope, şimdiden kendi sadık hayran kitlesine sahip.

 

6. Sirius the Jaeger (2018)

sirius the jeager

Sirius the Jaeger IMDb Puanı: 6.8

Sirius the Jaeger Konusu: Netflix platformu sayesinde daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Japon yapımı Sirius the Jaeger, aksiyon ve gerilim türlerini de içinde barındıran bir Netflix animesi.

Sevilen anime dizi, 1930 yılında, Çin’den Japonya’ya kaçan bir grup vampiri ve onların peşinden gelen Jaegers adlı vampir avcıları grubunun aralarındaki savaşı konu alıyor. Yuliy adlı genç bir kurt adamın, Jaeger grubuna dahil oluşu ve onun geçmişiyle ilgili pek çok olaya sahne olan Sirius the Jaeger, sezon başına 12 bölüm olarak planlanmış ve geniş bir yaratıcı kadroya sahip.

7. Castlevania (2017)

castlevania

Castlevania IMDb Puanı: 8.1

Castlevania Konusu: En iyi Netflix anime dizileri listelerinin vazgeçilmez üyesi olan bir çizgi vampir dizisi olan Castlevania, yapımına başlanmadan önce film olarak düşünülmüş. Castlevania, ilk sezonuyla, başta Amerika olmak üzere Fransa, Meksika, Kanada, Almanya, Brezilya ve Japonya’da internet ortamında yayınlanan tüm diziler içinde ilk yirmiye girebilmiş. Sadece genel izleyici kitlesinden değil eleştirmen çevrelerinden de oldukça olumlu eleştiriler alarak en iyi Netflix animeleri arasında yer almış.

Üçüncü sezonu Netflix izleyicileri tarafından merakla beklenen Netflix orijinal yapımı anime seri, Trevor Belmont adlı karakterin Wallachia’yı, Dracula ve yandaşlarından korumayı amaç edinmesi etrafında gelişiyor. 

8. Neo Yokio (2017)

neo yokio

Neo Yokio IMDb Puanı: 5.9

Neo Yokio Konusu: Netflix anime dizileri arasında belki de Pop kültürüne en yakın yaklaşıma ve stile sahip olan dizi Neo Yokio, ünlü rock grubu Vampire Weekend’in solisti Ezra Koenig tarafından yaratıldı. İzlenme oranları sebebiyle sadece bir sezonda yayınlanan Neo Yokio, değeri tam bilinememiş Netflix anime dizileri arasında. Popüler kültüre dair şakalar ve göndermelerden hoşlanıyorsanız, bu diziyi anime bir mini-dizi olarak izleme listenize eklemelisiniz!

Şeytanlar tarafından işgal edilmiş günümüz New York’unun alternatifi olan ''Dünyadaki En İyi Şehir'' Neo Yokio, cadılar tarafından kurtarılmıştır ve korunmaya da devam etmektedir. Bu cadıların soyundan gelen Kaz Kaan, kendine düşkün, Gossip Girl-vari bir ortamda yaşayan maddi anlamda üst sınıf bir gençtir. Halasının verdiği talimatlar doğrultusunda, mekanik uşağı Charles ile aile geleneğini istemeyerek devam ettirmekte, bir yandan da sosyal statüsünü korumaya ve davetlerden de eksik kalmamaya çalışmaktadır. 

9. B : In the Beginning (2016)

b in the beginning

B : In the Beginning IMDb Puanı: 7.3

B : In the Beginning Konusu: Kazuto Nakazawa ve Yoshiki Yamakawa tarafından yaratılan bu Netflix anime serisi, Netflix’in orijinal serileri arasında yer alıyor. B: In The Beginning, Mart 2018 itibariyle ikinci sezon onayını da almıştır. 

Yüksek teknolojinin hayatın her alanında yer aldığı bir evrende geçen anime dizisi, Cremona isimli bir şehirde geçiyor. Şehirde Killer B adında bir seri katil terör estirmekte ve kenti kaosa sürüklemektedir. Kahramanımız Koku, Kraliyet Soruşturma Servisi (Royal Investigation Service) adında bir güvenlik teşkilatında çalışmaktadır ve gizemli suç örgütüyle, şehrin kaosa sürüklendiği bu süreçte başa çıkmaya çalışacaktır.


En iyi Netflix anime dizilerini bir araya getirdiğimiz liste sona erdi! Animelerin vazgeçilmez unsuru olan korku ve gerilim türündeki Netflix dizilerini derlediğimiz liste de ilginizi çekebilir:
Netflix Korku Dizileri: Tüylerinizi Ürpertecek 10 Dizi Önerisi