Hoşgeldiniz!

80 Yaşına da Gelsek Bıkmadan İzleyeceğimiz 5 Animasyon Film

Özellikle Pixar'ın domine ettiği animasyon film evreninde moralimiz her bozuk olduğunda yaşımıza başımıza bakmadan tekrar tekrar izleyebileceğimiz unutulmaz animasyon filmleri derledik.

Çılgın Hırsız 1-2

Küçük, tatlı ve muz seven Minyonlar'ı milyonlarla tanıştıran bu neşe kaynağı film serisi, son dönemlerde küresel açıdan birçok şekilde başarı kazandı. Konusunu hatırlayalım dilerseniz. Ana karakterimiz olan Süper Kötü Gru, ilk filmde Ay'ı çalmayı kafaya koyar. Minyonlarsa her zaman onun yanında olurlar. Efsane kötümüzün kariyerini bitiren olay ise evlat edindiği üç küçük kardeştir.

Buz Devri Serisi

Filmin adından da anlaşıldığı şekilde Pixar'ın bu unutulmaz animasyonu Buzul Devri'nde geçer. Ana karakterlerimiz olan uyuşuk Sid, kılıç dişli kaplan Diego ve pofuduk mamut Manfred'in başından geçen olaylar anlatılır. Çocuk ruhumuzu besleyecek bu animasyon film, eğlenceli ve duygusal sahneleriyle bize birçok duyguyu bir anda yaşatıyor. Tekrar tekrar izlenesi.

Shrek Serisi

Ana karakterimiz Shrek, kendi halinde bataklığında yaşayan güçlü ve kocaman bir devdir. Shrek'in çocuklar tarafından da çok sevilmesi ve özellikle ilk çıktığında sinema salonlarını doldurup taşırması içinde birçok masala da göndermeler yapıyor oluşu. Okan Bayülgen'in Shrek'i Mehmet Ali Erbil'inse Eşek'i seslendirdiği Türkçe dublajıyla seyir zevkini ikiye katlayan Shrek seneler geçse de "Ne izlesem?" diye düşündüğümüzde aklımıza gelecek olan animasyonlardandır.

Madagaskar Serisi

Bir diğer efsane animasyon serisi Madagaskar'daysa ana karakterler hayvanat bahçesinden kaçıp ıssız bir adaya düşen 4 şapşalın hikayesini konu alıyor. Son derece aksiyonlu ve eğlenceli unsurları ile hem çocuklar hem de yetişkinler için izlenmeye değecek bir seridir.

Otel Transilvanya 1-2

Bir vampir ve onun canavarlar için bir otel kurma fikrini konu alan bu özel animasyon da unutulmaz ve tekrar tekrar izlenesi.