Hoşgeldiniz!

Tom Hardy’nin Oyunculuğuyla Büyülediği 12 Filmi

Tom Hardy'in gibi bir oyuncunun kendine aşık olmasına şaşırıyormuyuz? Tabi kide hayır. Biz kendisine şahsen kendisinden daha hayranlık duyarak filmlerini izliyoruz. Çoğu filmini de kendi hayatımızda yaşamayı hayal ediyoruz.

Legend

Tom Hardy’nin ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu sadece Legend’dan bile anlayabiliriz. Bir oyuncu için aynı filmde iki farklı karakteri canlandırmak çok zor bir durum. Karakter geçişlerinde yaşayabileceği en küçük sorun tüm filmi riske atabilirdi fakat Hardy bu zorluğun altından kalkmayı bildi.

Mad Max

Mad Max’in bu kadar güzel bir film olmasının en önemli sebeplerinden biri oyuncu seçimleri. Post-apokaliptik bir dünyada, sert ama iyi kalpli bir adamı canlandıran Hardy, delirmesine ramak kalmış Max rolü için biçilmiş kaftan. Tabi ona eşlik eden kısa saçlı Charlize Theron’u da unutmamak gerek.

Bronson

İngiltere’nin en ünlü suçlularından Michael Peterson’ın hayatını ele alan Bronson, usta bir oyuncuyu rezil de vezir de edebilecek bir film. O dönemde başrol deneyimi çok olmamasına rağmen Hardy, Peterson karakterini öyle bir oynadı ki, izleyen herkes o günden itibaren ünlü oyuncunun geri dönülemez bir başarı yoluna girdiğini anladı.

The Drop

Hardy’nin canlandırdığı Bob, barmenlik yapan eski bir mahkum. Şaşırdık mı, tabii ki hayır. Film hakkındaki eleştirilere baktığınızda Hardy’nin oyunculuğuna yapılan övgüleri her mecrada görebilirsiniz. Belki de ünlü oyuncunun bu kadar iyi olmasının sebebi, oynayacağı filmleri iyi seçmesi.

Tinker Tailor Soldier Spy

Tom Hardy’nin zamanında taksimde dolaştığını, boğazda vapurları izleyerek derin düşüncelere daldığını biliyor muydunuz? Hatta Türkçe olarak “Hasan telefonu kullanabilir miyim?” repliğini söylediğini? Neden milliyetçi duygularımız kabardı bilmiyoruz ama Hardy’nin Türkiye’de dolaşan bir ajanı canlandırması, Daniel Craig’in İstanbulda 007 olarak dolaşmasından daha etkileyici.

Warrior

Sert adam Tom Hardy’e tam oturan filmlerden biri de Warrior. Filmde profesyonel bir dövüşçüyü canlandıran Hardy filmdeki başarısıyla, dövüş ve dram seven izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Dark Knight Rises

Dark Knight Rises’daki rolünden sonra Tom Hardy’nin oyunculuğu hakkındaki tüm şüpheler ortadan kalktı. Özellikle de Heath Ledger’ın Joker’inden sonra, Batman’in yeni düşmanı olmak cesaret isteyen bir davranıştı. Fakat Hardy, canlandırdığı Bane karakteriyle unutulmaz kötü kahramanlar arasında yerini almayı bildi.

Locke

Tom Hardy’nin oynadığı gişe amacı gütmeyen her filmin kendine has hayran kitlesi var. Locke’da bunlardan biri. Tüm film boyunca araba süren ve telefonda konuşan Hardy’nin oyunculuğu gerçekten takdire şayan.

Inception

Christopher Nolan, oyuncu seçiminde Tom Hardy’e çok kilit bir rol verdi. Başkalarının rüyalarına girip fikirlerini çalma konusunda ustalaşmış bir karakteri canlandıran Hardy, neredeyse Leonardo’dan başrolü çalacak kadar iyi bir performans sergileri.

Black Hawk Down

Tom Hardy’nin, sinema tarihinin en başarılı savaş filmlerinden olan Black Hawk Down’da oynadığı biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız, filmi bu gözle tekrar izlemenizi tavsiye ederiz.

Lawless

Büyük buhran döneminde gangster olmayı hedefleyen 3 kardeşten en büyüğü Frank, yasa dışı işler peşinde koşan, sabırlı ve güvenilir biridir. Fakat bir süre sonra yaptıklarını sorgulamaya başlar. Ne kadar da Tom Hardy’e uyan bir rol değil mi?

Revenant

Giriş yazısında Tom Hardy’nin aksan konusunda ne kadar başarılı olduğuna değinmiştik. Bunun belki de en güzel örneği Revenant. İngiliz olmasına rağmen Güneyli Amerikan aksanını kusursuz şekilde konuşan Hardy, bu filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.