Hoşgeldiniz!

2018'in Tazeleri: Yeni Çıkan En İyi Yabancı Diziler

Arkadaş ortamlarında sürekli 'Dizi önerileriniz var mı?', 'Game of Thrones'un yeni sezonu da daha gelmedi. Ne izlesem?' diyenler için 2018 yılının yeni çıkan taptaze dizilerini sizler için listeledik. Çok iyi kadro ve senaryolarla iddialı görünen birçok farklı dizinin bulunduğu en yeni ve en iyi yabancı diziler için buyurun!

2018'i kasıp kavuracağına inandığımız Netflix dizilerini derlediğimiz bir listemiz de var. O güzel dizilerin bulunduğu liste içinse buyurun buradan: 2018'i Sallayacak En İyi Netflix Dizileri

Hazır Game of Thrones'u anmışken bir de HBO dizilerini derlediğimiz bir liste var ki görmeniz lazım. Buyurun: Dünü, Bugünü ve Yarınıyla En İyi HBO Dizileri

1. Patrick Melrose

dizi,netflix,abc,diziler, patrick melrose, benedict cumberbatch

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Jennifer Jason Leigh, Hugo Weaving

Patrick Melrose Konusu: Sherlock dizisinin Sherlock Holmes'u; Marvel sinematik evreninin Dr. Strange'i Benedict Cumberbatch bir başka farklı karakterle kalbimizde taht kurmaya geliyor. 12 Mayıs'ta ShowTime kanalında yayınlanmaya başlayan Patrick Melrose'un senaristi BAFTA ödüllü senarist David Nicholls ve yönetmeniyse Edward Berger. Edward St. Aubyn'in romanlarından uyarlanan yabancı dizi Patrick Melrose'un her bölümünde bir başka roman konu ediliyor. Birçok rolün başarıyla altından kalkan Cumberbatch bu sefer travmatik bir çocukluk geçirdiğinden alkolik ve sorunlu bir adama dönüşen Patrick Melrose'un hikayesini  üç farklı zaman dilimi ve mekanda anlatıyor. Dizinin ilk sezonu 5 bölümden oluşuyor.

2. Safe

dizi,netflix,diziler, safe, dexter, dram

Oyuncular: Michael C. Hall, Amanda Abbington, Marc Warren

Safe Konusu: İlk sezonu 8 bölümden oluşan tazecik Netflix dizisi Safe'in başrolünde Dexter dizisindeki sempatik katil Dexter rolünden hatırlayacağınız Michael C. Hall yer alıyor. 2018'in yeni Netflix dizisi Safe'de Tom adındaki dul bir cerrahı canlandıran Hall, kızı Jenny kaybolduktan sonra zorluklarla mücadele eden bir baba rolünde. Gerilim ve dram türündeki dizinin senaristi ise birçok gerilim kitabı da yazan Harlan Coben. 

3. Cobra Kai

dizi,diziler, cobra kai, karate kid, dojo, youtube red

Oyuncular: Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler

Corba Kai Konusu: 1984 yapımı efsane dövüş filmi Karate Kid'in efsanevi karakterlerinin 34 yıl sonraki hayatlarının komik bir biçimde işlendiği Cobra Kai, Youtube Red yapımı bir yabancı dizi. Ralph Macchio'nun Daniel LaRusso'yu, William Zabka'nın da Johnny Lawrence'ı canlandırdığı Karate Kid'de seneler önce Johnny'ye yenilen ve sonrasında da hayatta şansı yaver gitmeyen baş karakterimiz Daniel'in bir Cobra Kai (dövüş salonu:dojo) açmaya karar vermesi ve kaderin sürekli önüne çıkardığı ezeli rakibi William'la mücadeleleri akıcı ve komik bir dille anlatıyor. 

4. The Alienist

dizi,netflix,abc,diziler, the alienist

Oyuncular: Daniel Brühl, Luke Evans, Brian Geraghty, Robert Wisdom

The Alienist Konusu: "19. yüzyılda akıl hastalarının, kendi

benliklerinden uzaklaştıkları düşünülürdü. Onları inceleyen uzmanlar,

Alienist’ler olarak bilinirdi." 1896 Amerikası'nda geçen bir dönem dizisi olan The Alienist, TNT'de yayınlanan bir gerilim, gizem ve suç yapımı. 2018'in yeni dizilerinden olan ABD yapımı 'The Alienist'in konusuysa şöyle: New York'ta gizemli cinayetler işlenmeye başlar. Bir Times muhabiri, kendini ruh avcısı olarak niteleyen bir psikolog ve yeni atanmış bir polis müdürü olayları araştırmaya gönüllü olacaklardır.

5. Trust

dizi,diziler, trust, fx, 127 saat

Oyuncular: Harris Dickinson, Michel Esper, Donald Sutherland, Brendan Fraser, Hillary Swank

Trust Konusu: Aile odaklı bir dönem dizisi olan Trust, 1970'lerde geçiyor ve gerçek bir hikayeden beyaz ekrana aktarılmış. Amerika'nın merak uyandıran kaçırılma hikayelerinden biri olan multi-milyoner Getty Gas'in sahipleri olan Getty ailesinin torunlarının kaçırılmasını konu alan dizi, 25 Mart'ta FX kanalında yayınlanmaya başladı. Başarılı oyunculuklarıyla çok konuşulacak olan dizinin yönetmeniyse 127 Saat ve Slumdog Millionaire gibi Oscar'lı yapımların da yönetmeni olan Danny Boyle.

6. The Terror

dizi,amc, kuzey kutbu, the terror, amc

Oyuncular: Jared Harris, Tobias Menzies, Paul Ready, Adam Nagaitis

The Terror Konusu: Alien ve Blade Runner gibi bilim kurgu klasiklerinin başarılı yönetmeni Ridley Scott'un yürütücü yapımcılığını yaptığı korku-drama dizisi The Terror, 1847 yılında Kuzey Kutbu'ndaki tehlikeli bir noktaya gitmek için görevlendirilmiş bir donanmanın yaşadığı karanlık yolculuğu konu alıyor. Dan Simmons'ın çok satan romanından uyarlanan soğuk sularda geçen dizide Mad Men'den tanıdığımız Jared Harris ve Outlander'dan tanıdığımız Tobias Menzies yer alıyor. 

7. Barry

dizi,netflix,diziler, barry, hbo, komedi, silicon valley

Oyuncular: Bill Hader, Stephen Root, Sarah Goldberg, Glenn Fleshler

Barry Konusu: Oyuncu olmak isteyen bir tetikçinin trajikomik hikayesinin anlatıldığı HBO dizisi Barry'nin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Kara komedi türüne yakın olan anlatımı ve başrolünde yer alan Bill Hader'ın sempatik halleriyle seyirciyi ekrana bağlamayı planlayan HBO dizisi Barry'nin başrol oyuncusu Bill Hader aynı zamanda dizinin yönetmeni. Her bölümü yaklaşık 30 dakika uzunluğunda olan bu keyifli yabancı komedi dizisinin senaryosunu da Bill Hader, sevilen komedi dizisi Silicon Valley'in yapımcılarından olan Alec Berg'le birlikte kaleme almış.

8. Splitting Up Together

dizi,komedi,abc,diziler, splitting up together, ayrılsak da beraberiz, jenna fischer

Oyuncular: Jenna Fischer, Oliver Hudson, Diane Farr, Bobby Lee

Splitting Up Together Konusu: The Office'den tanıdığımız Jenna Fischer'ın başrollerinde yer aldığı yabancı komedi dizisi Splitting Up Together oldukça komik ve sıcak bir aile komedisi. Martin ve Lena boşanmalarına rağmen aynı evde yaşayan bir çifttir ve çocuklarını bahane etseler de hala birbirlerine olan aşkları bitmemiştir. Aynı evde yaşamaya devam etseler de evin ayrı ve belli bölgelerinde yaşama koşulları vardır. Türkiye'de de benzer bir konuya sahip olan 'Ayrılsak da Beraberiz' Türk izleyicinin ilgisini oldukça çekmişti. ABC kanalında yayınlanan dizinin senarist ve yapımcı kadrosu da oldukça sağlam. 

9. Alexa & Katie

dizi,netflix,diziler, alexa and katie, kanser,

Oyuncular: Isabel May, Paris Berelc, Tiffani Thiessen, Eddie Shin

Alexa & Katie Konusu: Netflix'in en yeni yabancı dizilerinden biri olan Alexa & Katie, liseye yeni başlayan iki yakın arkadaşın maceralarını anlatan bir durum komedisi ve gençlik dizisi. Bu iki yakın arkadaştan biri olan Alexa'nın gördüğü kanser tedavisi bazen hayatı zorlaştırsa da eğlenmekten hiç vazgeçmezler. Dizi, 23 Mart 2018'de Amerikan Kanser Topluluğu işbirliğiyle Netflix'te yayınlanmaya başladı bile! Dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor.

10. Sweetbitter

dizi,ella purnell, diziler, sweetbitter, starz, new york

Oyuncular: Ella Purnell, Caitlin Fitzgerald, Tom Sturridge, Paul Sparks

Sweetbitter Konusu: Tatlı ve kafa dağıtacak bir dizi izlemek istiyorsanız yeni Starz dizisi Sweetbitter tam size göre bir yabancı dizi! Stephanie Danler'in aynı isimli romanından beyaz ekrana uyarlanan bu tatlı yabancı dizi Sweetbitter'da 22 yaşında genç ve güzel bir kız olan Tess'in tek başına New York'a taşınması ve ünlü bir restaurantta işe girmesiyle başından geçenler anlatılıyor. 

11. The Rain

dizi,netflix,abc,diziler, the rain

Oyuncular: Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lucas Lynggaard Tønnesen, Jessica Dinnage

The Rain Konusu: Netflix'in yeni Danimarka yapımı dizisi The Rain yağmurla yayılan bir virüsten korunmaya çalışan insanların hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Atmosfer olarak bir diğer İskandinavya Netflix yapımı olan Dark'a benzeyen, konu olarak Lost tarzı yapımları andıran The Rain, "Medeniyet yok olsaydı ne olurdu?" sorusundan yola çıkılarak senaryolaştırılmış. İzleyiciye de özgürlüğün sınırlarını sorgulatan bu yabancı Netflix dizisi, felaket sonrası hikayesiyle sizi çok heyecanlandıracak! Unutmadan! Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.

12. Killing Eve

dizi, suikast, diziler, killing eve, bbc

Oyuncular: Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell

Killing Eve Konusu: Killing Eve, 3 Nisan itibarıyla BBC kanalında izleyiciyle buluşan ve kısa sürede 2. sezon onayını alan bir gerilim dizisi. Fakat öyle bildiğiniz gerilimlerden değil. Olay örgüsü ve senaryonun içinde zekice bir mizah da hakim. Bir romandan uyarlanmış olan bu yabancı dizi, Rus bir politikacının suikastından da sorumlu olan kadın bir suikastçının ve İç İstihbarat Ajansı'nda masa başı görevinde olan bir kadının kendini olayın içinde buluşunu konu alıyor. 

13. On My Block

dizi,netflix, diziler, on my block, los angeles

Oyuncular: Ronni Hawk, Jason Genao, Brett Gray, Diego Tinoco

On My Block Konusu: Romantik, komik, yer yer de dramatik bir Netflix gençlik dizisi On My Block. Los Angeles'ın tehlikeli bir mahallesinde yaşayan dört arkadaşın liseye başlaması ve sınanan arkadaşlıkları oldukça akıcı bir şekilde seyirciye aktarılıyor. Akıllı, eğlenceli ve kolay yılmayan birer gencin lise maceralarını izlemek isterseniz 2018'in en yeni dizilerinden biri olan On My Block'u bir deneyin deriz. Bu gençlik dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. 

14. O Mecanismo

dizi,netflix, diziler, brezilya, the mechanism, o mecanismo

Oyuncular: Caroline Abras, Selton Mello, Enrique Diaz, Alessandra Colassanti, Lee Taylor

O Mecanismo Konusu: Netflix'in Brezilya yapımı dizisi O Mecanismo, gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Elena Soares ve José Padilha'nın yaratıcılığında beyaz ekrana uyarlanan yeni Netflix dizisi O Mecanismo, küçük ve nüfussuz bir grup dedektifin hükümetin de içinde olduğu bir yolsuzluğun farkına varıp "büyük oyun"u ortaya çıkarmaya çalışmasını konu alıyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.

15. The Oath

dizi, sean bean, game of thrones, 50 cent, crackle, diziler, the oath

Oyuncular: Ryan Kwanten, Cory Hardrict, Sean Bean, Katrina Law, Joseph Julian Soria

The Oath Konusu: Amerikalı rapçi 50 Cent'in de yapımcı kadrosunda yer aldığı bu merdiven altı dizinin başrollerinde Game of Thrones'un bahtsız Ned Stark'ı, Sean Bean de yer alıyor. Birbirlerine şartlar neyi gerektirirse gereksin sahip çıkacaklarına söz veren bir çetenin üyelerinin zamanla ikili oynamaya başlaması ve sarsılan ilişkileriyle beraber artan gerilimi izleyeceksiniz. Sony Pictures Entertainment'ın sahibi olduğu Crackle isimli online kanalda yayınlanmaya başlayan The Oath'ın ilk sezonuysa 10 bölümden oluşuyor.