Hoşgeldiniz!

Kadınların Gücü Adına! 2018'in Kadın Filmleri

2017 dünya çapında kadınların sesini yükselttiği bir sene oldu. Hollywood'da tacizlere sessiz kalmamayı seçen kadınlar, Altın Küre'de taciz skandallarına tepki olarak siyah giyinilmesi, sosyal medyada #timesup gibi etiketlerle arttırılmaya çalışılan bilinç ve sonunda bunun sinemaya yansıması. 2018 sinema salonlarında kadınların yılı olacağa benziyor. İşte 2018'in en heyecan verici ve en "kadın gibi" filmleri!

X-Men: Dark Phoenix

Game of Thrones'un Sansa Stark'ı Sophia Turner'ın edindiği inanılmaz güçlerden sonra Jean Grey'den Dark Phoenix'e dönüşen süper kahraman kadını canlandıracağı Marvel filminde Jennifer Lawrence, Jessica Chastain gibi heyecan verici başka isimler de bulunuyor.

Tomb Raider

Oscar ödüllü Alicia Vikander'ın babasının izini süren Lara Croft'u canlandıracağı film, Angelina Jolie'li versiyonundan sonra bakalım nasıl tepkiler alacak. 

A Wrinkle In Time (Zamanda Kıvrılma)

Oprah Winfrey, Reese Witherspoon ve Chris Pine'lı kadrosuyla göz dolduran bu Disney yapımı filmde, küçük kız Meg ve kardeşi zamanda kaybolan babalarını aramak için tehlikeli bir yolculuğa atılıyorlar.

Red Sparrow (Kızıl Serçe)

Jennifer Lawrence'ın annesini korumak için soğukkanlı bir Rus Ajanı olarak eğitilmeyi kabul eden bir kadını canlandırdığı filmin yönetmeni, Açlık Oyunları'nın yönetmenliğini de yapmış olan Francis Lawrence.

Annihilation (Yok Oluş)

Biyolog rolünü üstlenecek Hollywood'un ahu gözlü güzeli Natalie Portman, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacıyla birlikte tehlikeli bir yolculuğa çıkacak. Yönetmen ve senarist, Ex-Machina'nın da senaristi ve yönetmeni olan Alex Garland.

Ocean's 8

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Rihanna ve Elizabeth Banks. Evet hepsi aynı filmde! Yılın en çok beklenen kadın çetesi filmi, Ocean's üçlemesinin yan hikayesi niteliğinde. Yönetmen Gary Ross.

Proud Mary

Filmlerde görmeye alıştığımız seri katil aktörler algısını yıkacak cinsten bir film. Başrolde Taraji P. Henson var. Yönetmense Babak Najafi.

In The Fade (Paramparça)

Almanya doğumlu Yönetmen Fatih Akın'a Altın Küre'li ilk Türk ünvanını kazandıran filmde, Diane Kruger'ın canlandırdığı Katjya çocuğunu ve eşini bombalı bir saldırıda kaybediyor ve intikam peşine düşüyor. 

Mary Poppins Dönüyor